Спортувате ли?

Предишната тема Следващата тема Go down

Спортувате ли?

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 05 Дек 2011, 22:36

И какво?
Какво сте спортували преди?
Какво искате да спортувате?

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Спортувате ли?

Писане by Darkmind on Вто 06 Дек 2011, 00:00

В момента се занимавам с ббоинг/брейк. Също така с тенис на маса и не знам дали се брои тичането и когато имам пари фитнеса. Иначе преди съм тренирал 3г. борба свободен стил и като по-малък футбол. Пък ми се иска да карам сноуборд :/ ама пак много пари трябват...

Сега става ли да си покажа мускулите? да кача снимки за да ми се възхищавате? Very Happy
Darkmind

Брой мнения : 86
Registration date : 23.11.2011

Вижте профила на потребителя

Писане by Магнолия on Вто 06 Дек 2011, 01:54

Спортувам аз. Активен мързел.
Ама трябва да се взема в ръце...

покорно с дух смирен да се оплитам цял
в косите на жена като добър васал;
да бъда просто на Фортуна аса…
Не искам! Само пяна от вълна си
съблазни като тях – пух, вече прецъфтял..."
Магнолия
Finite Incantatem

Брой мнения : 624
Registration date : 13.02.2011

Писане by ℛiddℓℯ on Вто 06 Дек 2011, 22:06

Хахах, аз пък от вчера ходя на ... салса. +D Едно момиче ми предложи да идвам с нея и се съгласих. :Д
Иначе преди плувах.
И това е.
Аз съм възможно най-тромавият човек на света, иначе. По физическо вииинаги моите нормативи са на последно място. С много. Откакто се помня.

Писане by ερsilonε on Чет 08 Дек 2011, 18:50

ходя на танци и на ледена. Very Happy
и двете са ми безплатни и се кефя. ;д ;д

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3170
Registration date : 12.10.2009

Писане by Арлина on Пет 09 Дек 2011, 09:19

как тъй ледената ти е безплатна??
fml

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Писане by ερsilonε on Пет 09 Дек 2011, 19:11

на ариана, ако си ученик и си дадеш ученическата карта ти дават обувки и от 8 до 10 ти е безплатно.
няма сега да говорим колко пъти се разбих бруталистично. :Д :Д
и колко пъти се висях на някакви хора и колко пъти тряяше да ми подават ръка.
ама ми беше мн кеф. карам си и ... ПРАААС.
Very Happy

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by Darkmind on Нед 11 Дек 2011, 13:20

Ето на тази песен - http://www.youtube.com/watch?v=aIrCFrFpHvw си тренирам вкъщи.
Препоръчвам я на всеки, който иска да извае тялото си до съвършенство! Very Happy

Darkmind

Брой мнения : 86
Registration date : 23.11.2011

Писане by Crunch on Вто 13 Дек 2011, 22:35

Имам фитнес в резиденцията. Отидох един път, тръгнах да припадам върху велоергометъра, лежах на пода известно време и повече не отидох.
В Англия тичах...
Crunch
Cutie Mark Crusader

Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Писане by (r)evolution on Сря 28 Дек 2011, 00:04

оффффффф, супер много искам да спортувам сериозно.
тоест, аз съм някво през повечето време нормално не искаща и не интересуваща се от спорт, обаче има някви моменти, в които ми се превръща във фикс идея и супер дълго време супер много се нахъсвам и накрая ходя на една тренировка (макса до ся са ми били 3) и се отказвам.
няам думи наистина Very Happy ии ся ми е един от периодите, в който съм супер нахъсана, пък дано тоя път направя нещо повече.

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by Жана д`Арк on Нед 26 Авг 2012, 00:45

Ходила съм на няколко вида танци, на плуване, на езда, на тенис, на гимнастика и на волейбол. Сега не ходя на някакъв конкретен спор, просто тичам сутрин, защото е зареждащо, и правя йога, пилатес, когато се сетя.
Жана д`Арк

Брой мнения : 89
Registration date : 25.08.2012

Писане by Chocolate on Сря 26 Авг 2015, 00:16

предполагам, че да?

като чуя 'спортуване' и си представям практикуване на някакъв спорт за удоволствие. аз тренирам, за вляза във форма, да изградя издръжливост и да се харесвам. и не намирам много удоволствие. Very Happy но много обичам да говоря по темата!
и как въобще се наричат тия тренировки? аеробика? bodyweight strength training?

започнах постепенно миналата есен да тренирам с братовчедка ми всяка събота, после спрях, защото ми беше супер демотивирано, ако нямах компания, после януари/февруари започнах с 30-дневните предизвикателства на blogilates, които са тооолкова мързелива работа, но ми дадоха някаква основа. после мотивацията ми пак изчезна за 1-2 месеца, но в началото на май си казах, че трябва да спра да се отказвам и да тренирам, тренирам, тренирам всеки ден, докато не ми стане навик. половината май месец бях в постоянна мускулна треска. :Д после една приятелка, която се покъсва от трениране и спазване на режими ми се скара, че едни и същи мускулни групи не трябва да се тренират всеки ден и трябва да ги редувам. а след това тепърва научих, че силовите тренировки не горят толкова калории и ако искам да видя съществени разлики, трябва да правя кардио.
към сегашен момент не тренирам по-малко от 4-5 пъти седмично. четох някъде, че ако вършиш нещо поне 2 месеца, то ти става навик. бе, някои дни нямам никаква мотивация и тренирам 10-15 минути да отбия номера, но когато спра за повече от 2-3 последователни дни, усещам, че пропускам нещо сериозно.

тренирам само в домашни условия с фитнес канали в youtube, най вече с fitnessblender, rebecca louise и xhit, като редувам дни за крака и дупе с дни за кардио и коремни мускули. имам пилешки ръце, което мислех, че няма да ми е проблем, но на дъските и половинките лицеви опори умирам Very Happy но пък не съм имала мускулна треска на корема от месеци. за краката се справям, но, честно, мързи ме и мразя lunge-овете супер много. с кардиото съм много зле, миналия месец правих 30+ минути кардио тренировки няколко последователни дни, след това се отпуснах и всичко отиде. днес освен силова правих първата тренировка от една програма за начинаещи, изготвена от нея и... ме измъчи бая. явно отсега нататък ще правя тая програма, докато не се почувствам готова пак да се размазвам с фитнесблендър.

и тук идва трагедията - влагам много усилие в тези тренировки, но единствените видими резултати са две плочки-фантоми и известна издръжливост, защото аз упорито отказвам да мина на някакъв по-стабилен хранителен режим. а през лятото и не мога, защото баба ми не спира да ми мрънка, когато заговоря за здравословно ядене, защото 'ако ядеш без хляб пак ще ти се появят проблеми със стомаха', 'овесените ядки са химии', а 'прясното мляко от магазина е боклук'. плс. а и самата аз не смея да мина на някакъв режим като low-carb diet или clean eating, защото ме е страх, че ще ми се (до)промие мозъка и няма да мога да спра да мисля, че тестените изделия и бисквитите са зло, а повече от 1-2 плода на ден са прекалено много захар и калории.
и... както се е видяло, плосък корем ще видя през крив, пълен с въглехидрати, макарон. Very Happy

.

това настрани, първоначалната причина, заради която започнах да тренирам, беше за разтоварване на психическото напрежение. което, наистина, откакто тренирам по-редовно е намаляло. ако нещо ми тежи и ме тормози, врътвам една hiit тренировка, потя се, псувам, крещя по ютюб инструкора, взимам душ и съм къде-къде по-добре. и да не ми тежи нищо, чувството, че съм свършила нещо продуктивно и съм изразходила енергия си е супер яко.

искам по тая причина и да почна йога и бягане, но йогата ми е прекалено спокойна, а за бягането нямам терен и достатъчно издръжливост. : (

Chocolate
forever whatever

Брой мнения : 548
Registration date : 26.06.2010

Писане by ερsilonε on Сря 26 Авг 2015, 13:01

story of my life.

тренирам като луда месец-два, после нещо става и изобщо не се занимавам, после пак тренирам... в крайна сметка най-обичам да карам кънки и ролери, мисля да се запиша на танци, може би... на плуването ми е мерак, но съм мн болнава, басейните са мръсни, зимата с тая коса... изобщо много е сложно. жалко, че точно това ми е любимият ми спорт ;/

бтв, я дай препоръки за кардио в домашни условия? щото и аз като тебе не мога да издържам мн мн на тичане и издъхвам супер бързо ;/

иначе относно хранителния режим... да, супер гадно е, но пък си има предимствата да се откажеш изобщо от въглехидратните храни като хляб, ориз, картофи, сладко и т.н. аз отслабнах значително и се чувствам по-добре когато не ги ям. или по-скоро... тялото ми се чувство по-добре.

липсват ми разбира се, но когато ги ям се чувствам меко казано като прасе. разбира се лятото винаги се повтаря една и съща песен... баба ми готви като луда какви ли не боклуци, малкия е при нас и е пълно с шоколад, вафли, сухи пасти, бисквити, течен шоколад ииииии... да.

в крайна сметка трябва да се научиш да не обръщаш внимание на заобикалящите те храни и всеки път когато ти се прияде да се надъхваш, че искаш да постигнеш крайната цел. лошото е когато я постигнеш, щото пак почваш да ядеш и може да стане йо-йо ефекта, но ... такъв е живота, какво да се прави.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by life. love. regret. on Нед 30 Авг 2015, 09:52

Тренирал съм доста неща и винаги са ми писвали много бързо и съм се отказвал. Не обичам повтарянето на едно и също нещо и затова тренировките не са за мен. Вместо да тренирам обичам да играя, което означава да гледам на всичко не като на тренировка или работа, а като на игра, в която вкарвам винаги някакъв нов елемент. Така може всеки ден да спортувам, но никога не е еднообразно. Един ден може да играя баскетбол в двора на някое училище, на следващия да отида да тичам или да правя йога.

бтв, я дай препоръки за кардио в домашни условия? щото и аз като тебе не мога да издържам мн мн на тичане и издъхвам супер бързо ;/

иначе относно хранителния режим... да, супер гадно е, но пък си има предимствата да се откажеш изобщо от въглехидратните храни като хляб, ориз, картофи, сладко и т.н. аз отслабнах значително и се чувствам по-добре когато не ги ям. или по-скоро... тялото ми се чувство по-добре.
Съжалявам, но правиш нещо много тъпо. Разбира се, че няма да можеш да издържаш на тичане и ще издъхваш много бързо, когато не ядеш достатъчно въглехидрати. Въглехидратите са основната храна на всички бегачи, колоездачи и пр. спортисти, които правят кардио и се нуждаят от издръжливост. Нисковъглехидратната диета е за малоумници, които вдигат щанги и си бият анаболи и стероиди. Многото мазнини и протеини им натоварват бъбреците и сърцето, след което умират от инфаркт. Високовъглехидратната диета е за щастливи хора, които тичат, скачат, плуват, карат колело и живеят всеки ден сякаш е най-щастливият ден от живота им. Ако не ми вярваш си намери книгата "Яж и тичай" на ултрамаратонеца Скот Юрек, има я по книжарниците.

в крайна сметка трябва да се научиш да не обръщаш внимание на заобикалящите те храни и всеки път когато ти се прияде да се надъхваш, че искаш да постигнеш крайната цел. лошото е когато я постигнеш, щото пак почваш да ядеш и може да стане йо-йо ефекта, но ... такъв е живота, какво да се прави.
Ами, не.... Това за което говориш е симптом, че тялото ти страда от липса на глюкоза, защото не ядеш достатъчно въглехидрати. Ако ядеш достатъчно въглехидрати от цели храни (плодове, картофи, ориз и т.н.), а не преработени въглехидрати (захар, тестени храни, пържени храни и т.н.) изобщо няма да искаш да ядеш каквото и да е от "забранените" неща и няма да има никакъв йо-йо ефект. Но когато се храниш с мазнини и протеини, тялото ти наистина страда и ще сънуваш вафли, торти и шоколади. Carb the fuck up!
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by SatanicSlayer on Нед 30 Авг 2015, 11:58

Преди години в активния си младежки живот спортувах мозъчна дисциплина - шах.
След това съответно се насочих към джудо, но ме натириха след 6 месеца, тъй като не можех да наддам кила, а бях прекалено хилав. Пренасочих се към футбола, но там пък синчетата на хората с име бяха титуляри.

Сега единственият спорт, който практикувам е пого по концертите. Това е леко силов спорт, в който има скачане, тичане, бутане и избягване на лакти.
SatanicSlayer

Брой мнения : 603
Registration date : 26.01.2013

Вижте профила на потребителя http://satanicslayer.blogspot.com/

Писане by xRainbowx on Пет 04 Сеп 2015, 08:42

life. love. regret. написа:Нисковъглехидратната диета е за малоумници, които вдигат щанги и си бият анаболи и стероиди.
хахахаххаха, смешно, но тъжната истина. bounce
за да не е пълен спам
не спортувам
not even a little bit
not even at all
най-много по йога съм се зарибявала,но като цяло не мога да съм последователна
и все пак да ходиш на стоп от бг до чехия с 20кг раница пак не е малко като за спорт

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by BadKitty on Пет 18 Сеп 2015, 13:29

Фитнес. От миналата година, декември.
BadKitty
I ♥ Captain Charisma

Брой мнения : 193
Registration date : 17.11.2010

Писане by ℛiddℓℯ on Вто 10 Ное 2015, 02:54

и аз ходя на фитнес
честно казано, по-скоро го правя, за да се чувствам тонизирана
откакто набрах енергия и сила в мускулите, само щом се почувствам малко отпаднала, почва да не ме свърта
не знам дали тялото ми изглежда много променено, мисля, че има известна разлика, малко по-стегнато е
но чувството да тичам час и да направя някакви упражнения, е страхотно
после се чувствам толкова жива, активна, пълна с енергия, лека, жизнена
и е идеално за избиване на агресия и яд, неща, които по принцип много ме тровят, и дори не се усещам, че са в мен

Писане by Vanko on Съб 12 Дек 2015, 17:37

И аз ходя на фитнес, тренирам си и вкъщи, всеки ден. Просто искам да се измъкна от спомена за онова нисичко и дебело момченце, което бях. А спорт съм тренирал одавна - футбол и баскетбол, но сега съм по-запален по волейбола Very Happy
Vanko

Брой мнения : 652
Registration date : 08.12.2015

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 12 Дек 2015, 23:23

аа готино е, че геймърството не те е погълнало дотолкова, че да се занемариш!

Писане by Chocolate on Пет 01 Апр 2016, 23:13

реших да level up-вам и през последните два месеца с братчедката правим ето тоя чалендж. бягаме по 3-4 пъти седмично и не знам доколко въобще надграждам, защото с това бягане не ми се правят силови упражнения. плюс тва, мотивацията ми периодично изчезва, защото братовчедка ми май живее в друга часова зона, защото като ѝ се обадя в 2 следобед да дойде да бягаме, тя се мотае до поне 4 и половина и всичките ми планове за следобеда и разпределянето на времето ми отиват на кино.
прогресът ни е под въпрос, защото не можахме да свикнем на времето за 4-та седмица, затова я карахме 3 седмици подред. Very Happy вчера почнахме 5-та и изненадващо се търпи. не си вярвах, че съм способна да бягам 2 последователни минути без да легна на земята и да не стана поне 10 минути, но явно всичко е възможно. Very Happy
не знам дали някога ще завършим тая програма и ще имам ли някакво желание да продължа да бягам след това, но ми е хубаво да виждам как издръжливостта ми се подобрява. и даскалът ми по физическо ме хвали, че за 12 години най-накрая имам прогрес. ;д

много искам да свикна пак да тренирам по 30 мин всеки ден. и да правя кардио, без да почвам да се моля за живота си на петата минута. и резултатите от тренировките ми да станат по-забележими.

искам и да се науча сама да плувам. това лято може и да стане.

колкото до храненето, продължавам да отказвам да мина на какъвто и да е режим. ям овесени ядки рано сутрин, не пия газирано, посягам към чипс само когато имам cravings и не ям картофи с хляб Very Happy но май се изчерпвам дотам.

Chocolate
forever whatever

Брой мнения : 548
Registration date : 26.06.2010

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 02 Апр 2016, 01:03

продължавай и ще напредваш.
в смисъл, бягаш ПЕТ седмици, това е голяма воля.
просто разбери, че щом можеш да направиш това, можеш и да почнеш пак с тренировките.
успех, браво!

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 09 Май 2016, 01:55

от нова година насам го закърших..................

Писане by Vanko on Пет 10 Юни 2016, 16:47

Наскоро започнах да тренирам волейбол. Даже не знаех, че имаме волейболен отбор в града Very Happy Very Happy
Vanko

Брой мнения : 652
Registration date : 08.12.2015

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото