PIPA/SOPA/ACTA

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: PIPA/SOPA/ACTA

Писане by xRainbowx on Пон 06 Фев 2012, 18:10

я някой да каже за тоз протест, че няам фейскуб временно?

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by ερsilonε on Пон 06 Фев 2012, 20:08

Вероятния план зад ACTA от "Anonymous": http://www.youtube.com/watch?v=f_C5jTfB7WE

Какво е АСТА и защо сме против? http://krasivaevropa.com/index.php/home/253--acta.html

Началната точка са Пилоните до НДК, в 11:00 часа на 11 Февруари (Събота)

Шествието тръгва в 11 часа с начална точка Пилоните на НДК, бул. Витоша - бул. Тодор Александров - пл. Независимост - бул. Цар Освободител - крайна точка пл. Народно събрание

Протеста във Варна: http://www.facebook.com/events/374427159240206/
Протеста в Бургас: https://www.facebook.com/events/375580262468062
Протеста в Пловдив: http://www.facebook.com/events/292309164160296/
Протеста в Кърджали: https://www.facebook.com/events/268390609897567/
Протест в Хасково: https://www.facebook.com/events/261858850554176/
Протест в Ямбол: http://www.facebook.com/events/222053541219599/
Протест в Разград: https://www.facebook.com/events/336543933044676/
Протест в Русе: https://www.facebook.com/events/178145112289919/
Протест в Габрово: https://www.facebook.com/events/178558878917273/
Протест в В. Търново: https://www.facebook.com/events/102800419845470/
Протест в Казанлък: https://www.facebook.com/events/355646227780226/
Протест в Стара Загора http://www.facebook.com/events/236529429762390/
Протест в Пазарджик: https://www.facebook.com/events/361799420499526/
Протест във Видин: https://www.facebook.com/events/165939130184000/

Чакаме и други градове да се включат!

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), на български ТСБФ (Търговско споразумение за борба с фалшификациите) е международен договор, подписан от 22 страни, сред които и България. Официално, целта му е да се бори срещу неправомерната употреба на защитени продукти в интернет, но реално ще доведе до цензура в последната истински свободна среда! Четете за повече информация в раздел "Документи".

Протестът е част от световния ден за протест срещу АСТА! Ще има протести в повечето европейски държави!

Подпишете петицията за Парламента: http://www.change.org/petitions/say-no-to-acta-europe-stop-the-censorship-in-europe

Групата във Фейсбук: http://www.facebook.com/groups/322747524436678/

Носете си собствени плакати, но нека бъдат само свързани с АСТА. Няма да допускаме никаква друга политическа агитация.

Ще се раздават хартиени маски на Anonymous преди протеста на всички участници като част от хореографията на самия протест. НО напомняме, че при искане от полицията, маските ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да бъдат свалени, защото това е МИРЕН протест!

• Александър Д.
• Георги Л.
• Георги Д.
• Георги З.
• Ивайло Д.
• Илия Т
• Надя Т.
• Калоян Г.
• Меръл В.
• Любен Л.
• Станислав Д.
• Бисер Д.
• Искрен И.
• Михаил С.
• Антоний Л.
• Йоана А.
• Борислав С.

• Радио "Реакция" (медиен партньор)

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Писане by Арлина on Сря 08 Фев 2012, 15:59

Побъркаха се с тия маски ....ще каже човек, че Анонимъс съществуват заради АКТА или че Гай Фоукс е ползвал интернет.
Все тая, де, който иска, да носи маски :Д
на мен големият ми проблем е, че нямам от какво да си направя плакат. не ми се дават пари за кадастрон : ((
Лепенките върху устата също са идейни, ама ме притеснява леко моментът с отлепянето. ;д

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Писане by (r)evolution on Сря 08 Фев 2012, 22:34

ние някво сме изпаднали в супер големия размисъл какво да си напишем на плаката
и накрая сигурно ще сме без.
а иначе маски и глупости някво не ми звучи яко, тоест, губи му се смисъла на това аз, да отида някъде за да си защитавам идеите, ако лицето ми е закрито с маска.
ама какво ли разбирам аз. и без тва съм под 18 и очевидно няам право на нищо х.х

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by ερsilonε on Сря 08 Фев 2012, 23:41

аз па никъв плакат няя да прая и тва е. мързи ме. :Д
и маска не ми тряя, соу.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by Анджи on Чет 09 Фев 2012, 00:50

Всичко хубаво, ама каква е тая простотия с маските на Гай Фоукс :/// Уважавам комикса, Анонимъс, каузата, ясно, ама сериозно ли?!?
Иначе във ВТ ще раздават лепенки на които пише АСТА и идеята е протестиращите да си ги залепят на устните, доколкото разбрах
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 688
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Писане by xRainbowx on Чет 09 Фев 2012, 01:37

Що да е простотия ве, хора, супер яко е? Не е ли очевидно защо носят маски? Не, смисъл, наистина питам защо се възмущавате, не разбирам Very Happy

Lil bunny Foo Foo

Писане by Арлина on Чет 09 Фев 2012, 13:27

щото ми писна от хора, които се натискат да излизат с маски на Гай Фоукс на всеки протест само щото са големи фенове на В фор Вендета.
Окей, разбирам. Браво. Ама защо на протест против АКТА? Тук не говорим за сваляне на правителства. Все още. А и Гай Фоукс е неуспял пазач на барут който даже не е бил глава на заговора. Може да носим маски със Мики Маус със същия успех.

най-точно, аз съм против идеята с маските като цяло. Каквито и да е маски. Това е протест- нека да покажем лицата си, да покажем, че сме хора и че сме заедно и без "символи" и просто да крещим, докато не ни се скъсат гласните струни и да си развеем плакатите със СТОП АКТА

Да, относно това, ако не знаете какво да напишете на плакатите си, и СТОП АКТА ше свърши работа. Smile

наче във ВТ ще раздават лепенки на които пише АСТА и идеята е протестиращите да си ги залепят на устните, доколкото разбрах

надявам се и в София да има, макар че предпочитам медицински маски :Д

Арлина
après moi le déluge

Писане by xRainbowx on Чет 09 Фев 2012, 14:33

Ем, всъщност има доста общо със всякакви протести, особено АКТА. Да не става въпрос за сваляне на правителства, но тва няа никво значение. Твърде буквално го приемаш. Дали е за сваляне на правителство, срещу правителството по някакъв начин, срещу някъв режим, закон и пр. Маските вече се носят на всякакви протести. Смисъл дори самия факт, че във В фор Вендета също използваха маските и самия В. използваше маската в борба за свобода, freedom of speech и пр. Не е задължително да е точно "сваляне на правителството". Не тряа да се гледа само на тва със "Гай Фоукс е бил някъв пич, който се е опитал да взриви парламента" ем, ако гледаш на нещата така, сигурно изглежда тъпо, да. Гай Фоукс е виждан като a freedom fighter, човек, който се е вдигнал срещу опресивния режим на правителството. Просто носенето на тия маски е като... не знам, някво, ставаш част от нещо по-голямо и хората се превръщат в един голям организъм. Боже, след като сте гледали филма, не знам кво не разбирате. Маските представляват идеята. Хората подкрепят и стават част от идеята. Не е просто за Гай Фоукс, а за всичко, което символизира. Много по-голямо е от просто една маска.
"The origins of this mask comes from the idea of rising up against the government," he said. "Guy Fawkes represents the fact that the people have the real power."
Malcolm, a 44-year-old Anonymous member and camper, says the mask has become "an international symbol for rebellion and anonymity."

"The point of wearing the mask is to be able to go to a protest without fear of retribution or aggression from the establishment," he said, his mask perched on the crown of his head.

"I have no problem with anyone having my identity, but I like the fact I can choose not to."

Lil bunny Foo Foo

Писане by Арлина on Чет 09 Фев 2012, 14:42

Просто носенето на тия маски е като... не знам, някво, ставаш част от нещо по-голямо и хората се превръщат в един голям организъм.
ето тва
за какъв клин са ни маските, не можем да бъдем едно цяло без тях? Не можем да се чувстваме част от една общност, и то при положение, че се борим за едно и също нещо? Мразя това, че все не е достатъчно да сме хора, а имаме нужда от символи и символи.
И наистина ли това ще ни сплоти предвид факта колко разногласия пораждат тия спорове за маските? едва ли.

както и

"The point of wearing the mask is to be able to go to a protest without fear of retribution or aggression from the establishment,

Е, който го е шубе, не идва на протеста , и това е.
В крайна сметка, винаги има риск от проблеми с куките, това е протест, на който се очаква да дойдат ХИЛЯДИ, не мисля, че ще мине "without fear of retribution or aggression ".
Да не говорим, че принципно е незаконно да се носят маски на протест, та е вероятно и без това да накарат хората да ги свалят

Арлина
après moi le déluge

Писане by xRainbowx on Чет 09 Фев 2012, 15:13

Оф, глупости, не стаа въпрос за тъпата общност. Ти като си на протест по принцип се чувстваш част от него и част от общността, която се бори срещу нещо. Поне аз се чувствам така и по принцип като съм в няква тълпа от хора, които правим едно и също нещо. И на концерти, на протести, дори като чакам да ми дадат лентичка за фестивала и се бунтувахме, щото ни бавеха 2 часа. Става въпрос за нещо ПО-ГОЛЯМО от просто общност или един протест. За идееееееееееея. Хората, които носят маски на Гай Фоукс мисля че са наясно с цялата идея на маските и не са само против АКТА, а са активисти, хактивисти и пр., хора, които като цяло искат да променят нещо. Носиха ги на occupy wall street, на протести срещу АКТА и от няколко години ги носят на изобщо всякакви протести. Защото показват че ти не само се бориш за ТАЗА контретна кауза, не просто искаш да променят някъв закон. Колкото повече хора носят маски, толкова повече на управляващите им става ясно че ти не си просто един човек там, част от протеста, дошъл-недошъл дали знае за кво е там, дали не, кел файда. Разбират, че няа им се размине, защото колкото повече хора с маски има, които разбират че нещата не само за АКТА и Уол стрийт, тряа да се променят, а цялостно. Става въпрос за нов вид революция. Дигиталната революция пренесена по улиците. И маските на Гай Фоукс символизират всичко това и те правят част от идеята, от движението.
А за тва че са незаконни, не е точно така. Не могат да те арестуват щот си с маска. Тряа да ти кажат да я свалиш и само ако откажеш, тогава вече могат да правят нещо. Ама иначе всички, които са наясно с маските и тия неща протестират мирно и винаги ако им кажат да свалят маската я свалят.

Lil bunny Foo Foo

Писане by Арлина on Чет 09 Фев 2012, 15:24

Става въпрос за нещо ПО-ГОЛЯМО от просто общност или един протест. За идееееееееееея.
Ай да се хванем на бас, че и 10 процента от хората, които ще си сложат маски, няма да ги носят заради идеееееята. А щото много ги кефи Гай Фоукс и комиксите, и филкът. Хич няма да се чувствам част от "нещо по-голямо" сред тълпа от пишлемета, които не знаят за какво се борят.
Затова ми стана противна тази идея....във групата във ФБ накрая имаше спорове ХУБАВ ЛИ Е ГАЙ ФОУКС и ГАЙ ФОУКС ИЛИ ВАСИЛ ЛЕВСКИ, заместо да се говори за протеста.
както и да е, да носят каквото щат. I am totally OK with that
фрии кънтри и така нататък.

Разбират, че няа им се размине, защото колкото повече хора с маски има, които разбират че нещата не само за АКТА и Уол стрийт, тряа да се променят, а цялостно.

Ама айде да не подценяваме нещата. На правителството вече му е ясно, че доволни от това споразумение просто НЯМА, наясно са и кога ще е протестът и за какво ще протестират хората. С маски или без маски, важното е да се заяви присъствие и активност.
Ако решат (макар че би било глупаво от тяхна страна) ако решат да ратифицират споразумението, ни маски, ни каски ще ги спрат така или иначе.
На тях наистина не им пука за идеите ни или липсата на такива. Просто трябва да им подпалим задниците

Арлина
après moi le déluge

Писане by xRainbowx on Чет 09 Фев 2012, 15:36

Ай да се хванем на бас, че и 10 процента от хората, които ще си сложат маски, няма да ги носят заради идеееееята. А щото много ги кефи Гай Фоукс и комиксите, и филкът. Хич няма да се чувствам част от "нещо по-голямо" сред тълпа от пишлемета, които не знаят за какво се борят.
Ем, тва е българския манталитет, иначе всичко, което казах за идеите и Гай Фоукс си е вярно. Смисъл мен не ме ебе другите за кво ше ги носят, аз знам за кво бих носила ако имах и изобщо не ме интересуват останалите дали знаят или не. Аз ти говоря по принцп и главно за извън България, щот до сега тука никой не е носил Гай Фоукс на протести. Та тези, които са предложили носенето им, т.е. по-големите и организаторите на протеста вероятно са наясно кво значат. А и дори да ги носят щот се кефят на филма, той горе-долу носи същото послание, тъй че. Маските са по-големи от България, хлапетата, които си нямат идея защо и АКТА. Затова и са ги носили в парламента в Полша и тука в България даже. Защото символизират недоволството и мирния протест.
Ама айде да не подценяваме нещата. На правителството вече му е ясно, че доволни от това споразумение просто НЯМА, наясно са и кога ще е протестът и за какво ще протестират хората. С маски или без маски, важното е да се заяви присъствие и активност.
И отново ти говоря за по-глобално нещо. Никой не го ебе за българското правителство особено, просто те имат връзки към управляващите хора от външния свят. Стаа въпрос за глобалното ползване на маските като израз за недоволство от правителството и желание за промяна, свобода и т.н. писна ми да обясняам идеята. Говоря ти за нещо извън границите на България, за нещо глобално, за идея, не ти говоря конкретно за тоз тъпия протест. А освен тва аз лично ше отида там, за да си покажа недоволстовто като гражданин на света, не на България, тъй като България и да го ратифицира и да не го ратифицира, ако само 6 държави от Европейския съюз го приемат, влиза в сила. Така че е важно навсякъде да има протести, да има маски, да има недоволство, за да се знае, че навсякъде хората са недоволни от правителствата си от управляващите си. Щот то със същата логика ако го правим само за тва дали България ше го ратифицира или не, може изобщо да няма протест, щото почти всички в парламента са против АКТА и то е вече ясно, че няма да го ратифицират.

Lil bunny Foo Foo

Писане by Арлина on Чет 09 Фев 2012, 20:39

Щот то със същата логика ако го правим само за тва дали България ше го ратифицира или не, може изобщо да няма протест, щото почти всички в парламента са против АКТА и то е вече ясно, че няма да го ратифицират.
е, естествено, че не го правим само заради това. поне аз- не. Само дето аз нямам нужда от маска, за да покажа идеите си.
Все едно, това, за което наистина се радвам е, че протестът наистина афектира много хора, от различни възрастови и социални групи , а не само дузина ентусиасти.

Така че е важно навсякъде да има протести, да има маски, да има недоволство, за да се знае, че навсякъде хората са недоволни от правителствата си от управляващите си

и се надявам, че СТУДЪТ, от който толкова се оплакват, няма да спре много пикли

Арлина
après moi le déluge

Писане by Арлина on Съб 11 Фев 2012, 20:10

мисля, че бяхме около 5 хиляди в София.
уви, очаквах малко повече, но съм доволна.
попреебах си гърлото, ама нямаше ли да го направя така или иначе?
Ако трябва, другата седмица- пак

Арлина
après moi le déluge

Писане by ερsilonε on Съб 11 Фев 2012, 20:34

оф, много гузно се чувствам, че не успях да отида.
в смис станах си сутринта, ама изникна проблем и да.
и ми е някво супер тъпо, че хиляди тъпи идиота като мен не са отишли
шото им се спяло, уж имали неотложна работа и тям подобни.
ама ако има пак, зад. тряя да съм там. просто няма да го преживея тоз срам пак...

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by (r)evolution on Съб 11 Фев 2012, 20:53

аз се учудвам, че се събрахме толкова, сериозно
някво не очаквахме изобщо ии отиваме на ндк и някво УОООООООООООООООООААААА!
баси якото. беше супер яко, че имаше всякакви хора, на всякаква възраст и.. абе, беше шарено и хубаво и даже нямаше никакви изцепки (почти).
та, да, някво спр приятно съм изненадана!

(r)evolution
kozmic blues

Писане by Арлина on Съб 11 Фев 2012, 21:32

да, освен пичовете, които системно крещяха ИСКАМЕ СИ ПОРНОТООО
накрая щях да им навра табелките в гъза.
Но иначе: имахме добро присъствие. Почти се гордея.
също така, беше добра физ.зарядка Very Happy

Арлина
après moi le déluge

Писане by ερsilonε on Пон 20 Фев 2012, 20:29

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by Арлина on Пон 20 Фев 2012, 20:37

мдаа, I was like: are you fuckin kidding me.
да не би целта им е да ни омаломощят?
на всяко спряно споразумение ще вадят по 2 нови..

Арлина
après moi le déluge

Писане by ερsilonε on Пон 20 Фев 2012, 20:42

мхм. требе да се ходи на протест. и този път ТРЯБВА да отида.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by ερsilonε on Пон 20 Фев 2012, 20:45

The Pirate Bay
As we've said before, the 29th of february is the last day we offer torrents in it's current form. Then it will be all magnets, which works pretty much the same. Before you go "oh ma goood why why why?!!!11", please understand that it's a necessary move in the saga known as The Pirate Bay. Not having torrents will be a bit cheaper for us but it will also make it harder for our common enemies to stop us (which they can't. but everything that makes it harder for them brings more lolz to our lips).

So please get used to magnets, cause they are here to stay.
Oh, one more thing: FUCK acta!

за какво говори тоз пич? в смис кви са тия magnets?

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by lisavegan. on Пон 20 Фев 2012, 20:50

Tennessee Williams, The Milk Train Doesn’t Stop Here Anymore
lisavegan.
ab igne ignem.

Брой мнения : 1580
Registration date : 06.06.2007

Писане by (r)evolution on Съб 25 Фев 2012, 16:28

сигурно бяхме по-малко от 200 човека...
чудесна история просто.
иначе, не знам какъв беше проблема, щото очевидно хора, на които им пука има. може би не беше достатъчно разпространен евент-а или пък всички се успокоиха с разните му там празни обещания или и аз не знам..
ама 200, 200. кой ти ги дава.

(r)evolution
kozmic blues

Писане by ερsilonε on Съб 25 Фев 2012, 20:49

изобщо е имало протест?!

Word upon your lip, lip