Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Жените войни

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Frujin

Брой мнения : 6
Registration date : 01.02.2012

ПисанеЗаглавие: Жените войни   Сря 01 Фев 2012, 3:58 am

Здравейте на всички в този форум. Открих го случайно, докато търсех други работи с гугъла. Позачетох се тук там, и ми стана интересно. Накрая реших да се регистрирам, за да задам на тукашните един въпрос който отдавна ме чопли. Смятам, че тук е мястото да попитам, защото доколкото видях повечето потребители са жени.
Всички предполагам са чели книги, или още по добре гледали са филми, в които присъстват жени войни. В съвременното фентъзи образът на ослепителна красавица с изваяно тяло, прекрасно лице и облечена възможно най нелепо /огромни нараменници, но открит корем, масивни браслети и ботуши, но открити бедра/ и размахват огромни двуръчни мечове големи колкото тях са си класика. Въпросните красавици без дори да си счупят маникюра успяват да избият по страниците на книгите, или във филмите огромни количества врагове.
Подобни хубавици, облечени също толкова секси /и нелепо/ стрелят с тежки автомати, пистолети, пушки и също изтребват всичко живо без дори да им мигне окото.
Отдавна значи се чудя, тези образи чие дело са, и защо са толкова широко застъпени в съвременното творчество. Дали тези образи са дело на мъжете писатели, режисьори които така си представят идеалната жена, или са плод на съвременната феминизация /в САЩ например е закон във филма да присъстват примерно чернокожи, жени, хомосексуалисти и прочее малцинства във филмите и то като положителни герои, защото ако негрите са само лоши, то режесьора рискува да бъде обвинен в расизъм/.
Порати посочените по горе причини авторите са принудени да създават женски персонажи равностойни на мъжките /не помня подробности, но наскоро комиксите за Супермен бяха критикувани като сексистки, защото главната героиня била неравностойна на Супермен/.

По важния за мен въпрос е обаче какво мислят за такива персонажжи истинските, нормални жени. Повечето момчета например обичат да се отъждествяват със силните мъже в киното и литературата, те с удоволствие гледат мускулестия юначага който лее реки от кръв на екрана, готин е, и всички хубави жени са негови.
Интересно ми е, дали момичетата /и жените/ харесват тези героини, доколко се отъждествяват с тях и дали докато гледат тези филми /четат книги/ им се ще и те да бъдат толкова красиви, жестоки и да вършат някакви геройски дела /примерно да леят реки от кръв, да спасяват света от терористи, бомби, извънземни/.
Надявам се на вашите честни отговори.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Darkmind

Брой мнения : 86
Registration date : 23.11.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Чет 02 Фев 2012, 2:08 pm

Омг и са кво очакваш да ти отговорят мимичетата?
''като малка (нищо че сега съм на 13) исках да стана Зина принцесата войн'' ? Very Happy
Егаси. Имам леки съмнения да не кажа, че съм почти сигурен, че си някъв вид извратеняк,маняк,педофил или няква подобна повръщня. В случай че си обикновен фетишист ще те помоля да ме извиниш Smile

В случай че си трол, ще те поздравя с песента

::::::::> http://www.youtube.com/watch?v=lnoGnJ7DQJg

която от известно време, слушам всеки ден и си дивея из нас сякаш съм шибаният Ози Озбърн ? Very Happy

СКИНХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕД ГЪЪЪЪЪЪРЛЛ УОООООРИААААААР

xRainbowx
Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Пон 06 Фев 2012, 6:07 pm

Дело на мъжките фантазии. Всички искате една решителна оправна секси кучка, която не си поплюва и може да ви подритва, но предпочита да си го изкарва в сексуална енергия. Нещо между Терминатора и Мерилин Монро. Няма лошо де мен адски много ме кефят силни женски герои, обаче тва, което ме притеснява е че пишеш за такива женски герои/и изобщо жени/ все едно всички жени са някви супер нежни същества, ходят само с рокли и бели чорапи, винаги миришат на рози и са адски учтиви. Хардкор силни жени съществуват и извън комиксите и филмите, вярно че са адски малко сравнение с подобните мъже, но просто е така. Шибани жени, не ни се занимава толкова много.
а
Цитат :
или са плод на съвременната феминизация /в САЩ например е закон във филма да присъстват примерно чернокожи, жени, хомосексуалисти и прочее малцинства във филмите и то като положителни герои, защото ако негрите са само лоши, то режесьора рискува да бъде обвинен в расизъм/.
тва са глупости, освен ако няма очевиден расизъм, никой няа да те съди. смисъл, пак е възможно някой да си въобрази нещо, ама тва е просто глупавата американщина да съдят хора за рандъм неща просто, за да точат пари

Цитат :
Интересно ми е, дали момичетата /и жените/ харесват тези героини, доколко се отъждествяват с тях и дали докато гледат тези филми /четат книги/ им се ще и те да бъдат толкова красиви, жестоки и да вършат някакви геройски дела /примерно да леят реки от кръв, да спасяват света от терористи, бомби, извънземни/.
Еми аз, да. Кво няа, и аз искам да съм Анджелина Джоли в Томб Райдър и да спуквам гъзовете на алчни копелдаци. Едва ли е мечтата на всяко малко момиченце, но аз просто искам да съм Пойзън Айви или жената котка. Кой не иска бе хора?

ερsilonε

Брой мнения : 3164
Registration date : 12.10.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Пон 06 Фев 2012, 8:06 pm

да, наистина, всички се кефим на тези персонажи.
но в живота сме доста различни. аз лично гледам много такива филми и понякога намирам някви прилики между мен и тях, ама честно казано съм много далече от тях.
а и не ми е мечта да съм като тях честно казано. прекалено разсеяна съм Very Happy

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

Frujin

Брой мнения : 6
Registration date : 01.02.2012

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Вто 07 Фев 2012, 1:36 am

Благодаря за отзивите.
Вегас, въпросът е, не дали искаш да разкажеш играта на лошите /това всеки го иска/, а доколко ти харесва идеята да си окичена като коледна елха с автомати, пистолети ножове и прочее джепане.
На повечето момчета /особено по малките/ им допада.
Благодаря и на теб еличка. Значи все пак на жените им допадат подобни образи.
На Darkmind ще отговоря, ми сбърка, не съм нищо от посоченото.
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Вто 07 Фев 2012, 12:34 pm

Ем, да, мноо я.
Ако не бях твърде мързелива и връзката око-крак ми не беше толкова куца, до ся щях да съм се записала на карате, тай чи, таекуандо, бокс и monster truck driving. За последното все още имам надежда де. И също супер мноо искам да се науча да стрелям.

ερsilonε

Брой мнения : 3164
Registration date : 12.10.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Вто 07 Фев 2012, 5:09 pm

да стреляш не е нищо особено. ;д
или поне с пушка и въздушен пистолет.
преди 2 години си спечелих няква играчка така. Very Happy
и ест, че ни допадат. бях влюбена в електра и дори по едно време ми викаха елИктра. рофлич

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8085
Registration date : 04.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Вто 07 Фев 2012, 8:36 pm

В правилния форум си дошъл да питаш за това дали момичетата искат да приличат на фентъзи герои. I love you Така де, поне моят отговор е на сто процента - ДАА!

like she's nothing and water is all

Брой мнения : 764
Registration date : 01.01.2013

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Вто 09 Авг 2016, 9:29 am

A thing I hate: ‘strong’ women in films/tv shows/music videos kicking arse while wearing high heels and barely any clothing.

You can tell that nobody is really able (or willing) to envisage women ever having the real physical power that men supposedly have, so instead they give us fantasy power that renders us somehow able to beat men up while wearing stilettos and stopping every so often to reapply our makeup and adjust our thigh-highs. This bullshit is designed to make women think they can be powerful while performing femininity, which is great for men because power and femininity are polar opposites that really cannot go together, so men can carry on being actually powerful while women are busy trying to achieve the impossible.
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Вто 09 Авг 2016, 10:29 pm

Или пък как в игрите винаги са по сутиени брони. :Д
Нямаше да ми пречи изобщо, ако не беше това грозно отношение като към секс-обект, което толкова често долавям и което сто про стои зад това. ;/

Брой мнения : 603
Registration date : 26.01.2013

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Вто 09 Авг 2016, 11:32 pm

Те са по сутиени-брони, за да могат да се движат без проблеми.
Вижте профила на потребителя http://satanicslayer.blogspot.com/
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   Сря 10 Авг 2016, 2:50 pm

и като ги уцели стрела по голите кореми? Very Happy

ПисанеЗаглавие: Re: Жените войни   

Жените войни
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото