Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

KONY 2012

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
ερsilonε

Брой мнения : 3164
Registration date : 12.10.2009

ПисанеЗаглавие: KONY 2012   Сря 07 Мар 2012, 7:18 pm

Съмнява ме повечето от хората тук да не знаят за това, но аз лично току що разбрах. И бих желала, които има 30 минутки, вместо да цъка по безсмислени глупости да изгледа това клипче и да го сподели на възможно най много места. http://www.youtube.com/watch?v=Y4MnpzG5Sqc
Защото наистина е ужасно и несправедливо.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
life. love. regret.

Брой мнения : 468
Registration date : 30.08.2010

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   Сря 07 Мар 2012, 11:28 pm

Ужасно и несправедливо е, както и много неща, които се случват в цяла Африка още откакто белите хора са стъпили на континента. Само дето в училище не се учи за геноцида в Руанда, нито какво се случва в Уганда, Судан, Сомалия, Ангола, Конго и т.н.

Този Джоузеф Кони е абсолютен изрод, който не заслужава да живее, обаче цялата тази интернет еуфория за залавянето му е както казват американците "beating a dead horse". Джоузеф Кони е трябвало да бъде заловен или убит още през 90-те, когато наистина е бил заплаха. В момента той не е заплаха за Уганда - няма никаква власт и се крие. Кадрите във видеото са доста стари, така че Кони е просто изверг, който се крие от това някой да го убие, което сигурно рано или късно ще се случи. Иначе на много места по света и особено в Африка продължават да се използват деца войници от различни партизански и военни сили и има и други изроди като Кони, които обаче за разлика от него още имат власт и оръжеен арсенал.

Гледайте Lord of War с Никълас Кейдж.
ερsilonε

Брой мнения : 3164
Registration date : 12.10.2009

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   Чет 08 Мар 2012, 12:16 am

Да наясно съм, че положението в Африка е отвратително и наистина е тъжно, че не учим абсолютно нищо в училище, но ако имаме възможността да направим нещо по-човечно от това просто да бездействаме, защо да не го направим?

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

life. love. regret.

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   Чет 08 Мар 2012, 11:38 am

Защото не знам какви са начините за това, освен да се инересуваме какво става по света и да мислим критично.

Тази организация (или по-скоро корпорация) Invisible Children Inc. е доста съмнителна.

Цитат :
Here’s the thing about Kony 2012: I will never fucking support a corporation headed by white American dudes that is actively recruiting white people to join their call for the murder of a black man.
днес видях това в tumblr
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   Чет 08 Мар 2012, 12:00 pm

пф, аз няам особено голямо мнение по въпроса и не съм чела мн мн, ама кво значение има изобщо дали организацията/корпорацията е съмнителна или само групичка БЕЛИ балъци ще убият черен или само мексиканци/азиатци и т.н. кво значение има изобщо? смисъл, все едно всички са толкова прекалено толерантни и притеснени от факта, че може да изглежда расистко, че предпочитат тоз изрод просто да продължава да отвлича деца? УЖАСНО хитро, наситина. ако ще да направят реюниън на Ку-Кукс Клан и да отидат да го набият на шиш, аз съм ок с тва.

lisavegan.
ab igne ignem.

Брой мнения : 1580
Registration date : 06.06.2007

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   Чет 08 Мар 2012, 5:31 pm

големи критици, голямо чудо.
начетох се на километрични коментари в youtube, tumblr и къде ли още не от хора, които са 'навътре' в тая сфера.
нито един от тях не успя да ме убеди, че цялата огранизация/корпорация/проект е расистка
или пък че има користна цел, защото е създадена от американци
и никой няма да успее.

щото тоя е изверг
и хич не ми пука дали вече има власт или не
дали се крие или не

това НЕ променя по абсолютно.никакъв.начин нещата, които е вършил в продължение на толкова години

Tennessee Williams, The Milk Train Doesn’t Stop Here Anymore
life. love. regret.

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   Чет 08 Мар 2012, 6:26 pm

Amnesty International пишат репорти за Уганда/Кони от доста години и искат залавянето и осъждането му, Human Rights Watch също, това са доказали се организации, които работят в тази сфера. Защо не подкрепяте Amnesty International, а Invisible Children, само заради едно пропагандно видео около което се вдига много шум?

Кони е изрод, обаче угандийския президент Йовери Мусевини също е изрод. Армията на Уганда, която Invisible Children подкрепят пряко, не е съставена от деца, обаче има многократни репорти, че изнасилва жени и деца. Мусеивини и Кони трябва и двамата да бъдат изправени пред съд за нарушение на човешки права и военнопрестъпления, Кони е само едната страна на монетата.

Армията на Кони е създадена през 1986 и започва да отвлича деца през 1992, но на американците не им пука чак до преди няколко години, когато откриха петрол в Уганда и започнаха да подкрепят Мусевини и преследват Кони.

http://visiblechildren.tumblr.com

http://kriminalnidosieta.com/strogo-sekretno/dzhouzef-koni-nay-tarseniyat-tchovek-v-afr/

http://www.mfa.bg/bg/pages/view/5335
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8085
Registration date : 04.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   Съб 10 Мар 2012, 8:37 pm

Аз така и не си направих труда да разбера за какво иде реч... Домързя ме. Соу, ще ме просветлите ли? Д:

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   Нед 08 Апр 2012, 5:52 pm

http://vigilantcitizen.com/latestnews/co-founder-of-invisible-children-arrested-for-masturbating-in-public/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: KONY 2012   

KONY 2012
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» KONY 2012
» Заразно зло 5 по екраните от септември 2012