KONY 2012

Предишната тема Следващата тема Go down

KONY 2012

Писане by ερsilonε on Сря 07 Мар 2012, 19:18

Съмнява ме повечето от хората тук да не знаят за това, но аз лично току що разбрах. И бих желала, които има 30 минутки, вместо да цъка по безсмислени глупости да изгледа това клипче и да го сподели на възможно най много места. http://www.youtube.com/watch?v=Y4MnpzG5Sqc
Защото наистина е ужасно и несправедливо.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: KONY 2012

Писане by life. love. regret. on Сря 07 Мар 2012, 23:28

Ужасно и несправедливо е, както и много неща, които се случват в цяла Африка още откакто белите хора са стъпили на континента. Само дето в училище не се учи за геноцида в Руанда, нито какво се случва в Уганда, Судан, Сомалия, Ангола, Конго и т.н.

Този Джоузеф Кони е абсолютен изрод, който не заслужава да живее, обаче цялата тази интернет еуфория за залавянето му е както казват американците "beating a dead horse". Джоузеф Кони е трябвало да бъде заловен или убит още през 90-те, когато наистина е бил заплаха. В момента той не е заплаха за Уганда - няма никаква власт и се крие. Кадрите във видеото са доста стари, така че Кони е просто изверг, който се крие от това някой да го убие, което сигурно рано или късно ще се случи. Иначе на много места по света и особено в Африка продължават да се използват деца войници от различни партизански и военни сили и има и други изроди като Кони, които обаче за разлика от него още имат власт и оръжеен арсенал.

Гледайте Lord of War с Никълас Кейдж.
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by ερsilonε on Чет 08 Мар 2012, 00:16

Да наясно съм, че положението в Африка е отвратително и наистина е тъжно, че не учим абсолютно нищо в училище, но ако имаме възможността да направим нещо по-човечно от това просто да бездействаме, защо да не го направим?

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Писане by life. love. regret. on Чет 08 Мар 2012, 11:38

Защото не знам какви са начините за това, освен да се инересуваме какво става по света и да мислим критично.

Тази организация (или по-скоро корпорация) Invisible Children Inc. е доста съмнителна.

Here’s the thing about Kony 2012: I will never fucking support a corporation headed by white American dudes that is actively recruiting white people to join their call for the murder of a black man.
днес видях това в tumblr
life. love. regret.

Писане by xRainbowx on Чет 08 Мар 2012, 12:00

пф, аз няам особено голямо мнение по въпроса и не съм чела мн мн, ама кво значение има изобщо дали организацията/корпорацията е съмнителна или само групичка БЕЛИ балъци ще убият черен или само мексиканци/азиатци и т.н. кво значение има изобщо? смисъл, все едно всички са толкова прекалено толерантни и притеснени от факта, че може да изглежда расистко, че предпочитат тоз изрод просто да продължава да отвлича деца? УЖАСНО хитро, наситина. ако ще да направят реюниън на Ку-Кукс Клан и да отидат да го набият на шиш, аз съм ок с тва.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by lisavegan. on Чет 08 Мар 2012, 17:31

големи критици, голямо чудо.
начетох се на километрични коментари в youtube, tumblr и къде ли още не от хора, които са 'навътре' в тая сфера.
нито един от тях не успя да ме убеди, че цялата огранизация/корпорация/проект е расистка
или пък че има користна цел, защото е създадена от американци
и никой няма да успее.

щото тоя е изверг
и хич не ми пука дали вече има власт или не
дали се крие или не

това НЕ променя по абсолютно.никакъв.начин нещата, които е вършил в продължение на толкова години

Tennessee Williams, The Milk Train Doesn’t Stop Here Anymore
lisavegan.
ab igne ignem.

Брой мнения : 1580
Registration date : 06.06.2007

Писане by life. love. regret. on Чет 08 Мар 2012, 18:26

Amnesty International пишат репорти за Уганда/Кони от доста години и искат залавянето и осъждането му, Human Rights Watch също, това са доказали се организации, които работят в тази сфера. Защо не подкрепяте Amnesty International, а Invisible Children, само заради едно пропагандно видео около което се вдига много шум?

Кони е изрод, обаче угандийския президент Йовери Мусевини също е изрод. Армията на Уганда, която Invisible Children подкрепят пряко, не е съставена от деца, обаче има многократни репорти, че изнасилва жени и деца. Мусеивини и Кони трябва и двамата да бъдат изправени пред съд за нарушение на човешки права и военнопрестъпления, Кони е само едната страна на монетата.

Армията на Кони е създадена през 1986 и започва да отвлича деца през 1992, но на американците не им пука чак до преди няколко години, когато откриха петрол в Уганда и започнаха да подкрепят Мусевини и преследват Кони.

http://visiblechildren.tumblr.com

http://kriminalnidosieta.com/strogo-sekretno/dzhouzef-koni-nay-tarseniyat-tchovek-v-afr/

http://www.mfa.bg/bg/pages/view/5335
life. love. regret.

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 10 Мар 2012, 20:37

Аз така и не си направих труда да разбера за какво иде реч... Домързя ме. Соу, ще ме просветлите ли? Д:

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics