напускащ vs напускан

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

напускащ vs напускан

Писане by Арлина on Чет 30 Авг 2012, 17:08

Кое ви се случва по-често? И кое ви е по-лесно- да напускате или да бъдете напускани? Лесно ли изоставяте моментни или не толкова моментни приятелства? Как реагирате, когато някой ви напусне без никакви видими угризения?
etc, etc, каквото ви хрумне.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: напускащ vs напускан

Писане by NanaSky on Чет 30 Авг 2012, 17:43

и двете могат да бъдат лесни, могат да бъдат и трудни, зависи.

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by Жана д`Арк on Чет 30 Авг 2012, 18:53

Имам чувството, че по-често аз съм тази, която напуска. От една страна, защото ме е страх да остана прекалено дълго с някого в каквато и да е връзка, от друга страна, просто винаги така се получава, че се налага дадените отношения да бъдат прекратени, а аз явно по-бързо събирам смелост за това. Може би най-дългото ми приятелство е от осми клас. Най-дългата ми романтична връзка - малко по-малко от три години. И в общи линии това горе-долу ми е максимумът.
Жана д`Арк

Брой мнения : 89
Registration date : 25.08.2012

Писане by Арлина on Чет 30 Авг 2012, 22:32

Аз съм заобиколена от един определен тип прекрасни хора- такива, които са силно необходими на другите, но на тях самите други не са им необходими. Могат да си прекарват добре сред други хора, могат и без тях. Лесно късат връзки, лесно забравят. Вероятно спомените не им носят болка.
не е ли страхотно да си живееш така?
И аз съм напускала, разбира се, но аз много живея с миналото, никога не ми е лесно. Изоставям, когато видя, че връзката между мен и човека Х не обогатява с нищо нито един от двама ни. И когато животът ми го наложи.
Та, бидейки заобиколена от хора, които напускат отново и отново, губя вярата си в трайността на нещата.

Арлина
après moi le déluge

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 31 Авг 2012, 00:16

Точно в момента ми е невъзможно да мисля за напускане. А и не искам.

Брой мнения : 8144
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by ερsilonε on Пет 31 Авг 2012, 10:57

аз мн мн не мога да говоря по тоя въпрос, заради това, че съм имала една единствена връзка.
сума пъти се опитах да разкарам въпросния Х, но нищо не се получи, тъй като бях заплашвана със самоуийства и тям подобни глупости, които ме караха да се чувствам виновна въпреки, че не го обичам.
соу... какво направих. просто го накарах да скъса с мен. и така беше ТОЛКОВА лесно за мен. най-щастливия ден в живота ми.

та... мн е лесно когато не обичаш някой и той те скъса да ти е мега лесно. в крайна сметка някой друг ти е свършил мръсната работа. повече не мога да кажа, щото нямам достатъчно опит :Д

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3165
Registration date : 12.10.2009

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 31 Авг 2012, 12:17

Как така го накара, бе?Very Happy

Писане by ερsilonε on Пет 31 Авг 2012, 12:33

-

Последната промяна е направена от faye на Пон 28 Мар 2016, 20:56; мнението е било променяно общо 1 път
ερsilonε

Писане by NanaSky on Пет 31 Авг 2012, 13:55

еличка написа:аз мн мн не мога да говоря по тоя въпрос, заради това, че съм имала една единствена връзка.
сума пъти се опитах да разкарам въпросния Х, но нищо не се получи, тъй като бях заплашвана със самоуийства и тям подобни глупости, които ме караха да се чувствам виновна въпреки, че не го обичам.
соу... какво направих. просто го накарах да скъса с мен. и така беше ТОЛКОВА лесно за мен. най-щастливия ден в живота ми.

та... мн е лесно когато не обичаш някой и той те скъса да ти е мега лесно. в крайна сметка някой друг ти е свършил мръсната работа. повече не мога да кажа, щото нямам достатъчно опит :Д

WOW! НА МЕН ми беше писнало от тоя човек, та представям си ти как си се чувствала. Всъщност знам, 'щото ми казваше, ама няма да пропусна възможността да кажа, че се гордея с теб super hug

И на мен ми беше много трудно да разкарам човек, към когото нямах такива чувства, просто защото беше страхотен човек и отлагах раздялата с дни.. Баш в деня след Хелоуин (на който си изкарахме повече от чудесно и си помислих, че съм почувствала нещо), кръцнах въпросния супер деликатно и сега сме много добри френдос.

Пък ми беше супер лесно да зарежа човек, когото обичах страшно много и слееед това много съжалявах. Ели знае за този случай.

При мен всичко е толкова объркано и странно...
i do not care at all

positive spirit

Писане by ερsilonε on Пет 31 Авг 2012, 14:01

-

Последната промяна е направена от faye на Пон 28 Мар 2016, 20:56; мнението е било променяно общо 1 път
ερsilonε

Писане by Арлина on Пет 12 Окт 2012, 15:31

май за пореден ще трябва да преживея едно напускане, само че по-болезнено от всички други.
смешно е как все се стараеш да не вярваш в нищо. Аз поне...Никога не съм дефинирала никого от познатите ми и събитията около мен като сигурна опора, като константа. Стараех се да съм готова за всичко. Но всъщност никога не си готов

може и да се лъжа, но е по-вероятно напускането наистина да предстои. и много неща в живота ми да се скъсат. нищо не е сигурно
и безпасно,
трябваше да се науча
нищо.

Арлина
après moi le déluge

Писане by Saalik on Нед 13 Яну 2013, 14:02

Аз мразя да напускам. Дори когато искам. Искам да кажа, във връзка. Мразя да карам хората да страдат, така че предпочитам аз да бъда зарязвана. Много по-лесно е да обвиняваш, отколкото да те гризе вината, че си накарал някого да страда.
Saalik

Брой мнения : 191
Registration date : 10.11.2011

Писане by ερsilonε on Нед 13 Яну 2013, 14:15

Saalik написа:Аз мразя да напускам. Дори когато искам. Искам да кажа, във връзка. Мразя да карам хората да страдат, така че предпочитам аз да бъда зарязвана. Много по-лесно е да обвиняваш, отколкото да те гризе вината, че си накарал някого да страда.

не бих могла да го кажа по-добре.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 13 Яну 2013, 14:30

еличка написа:
Saalik написа:Аз мразя да напускам. Дори когато искам. Искам да кажа, във връзка. Мразя да карам хората да страдат, така че предпочитам аз да бъда зарязвана. Много по-лесно е да обвиняваш, отколкото да те гризе вината, че си накарал някого да страда.

не бих могла да го кажа по-добре.
и аз бих била така, каквато съм мекушава

Писане by Jane Undead on Нед 20 Яну 2013, 22:28

Току-що си зарязах гаджето по скайп. Ама и аз мразя да напускам. Просто той си се държи отвратително (не за да го скъсам, а по принцип), брои ме за какво си пръскам парите (дори да е за него) и ми чете конско, че си купувам (или на него купувам) глупости. Освен това когато съм депресия (а това е постоянно напоследък) ми се дразни, че съм болна и че рева. Последния път нарочно си легна, когато се разревах, за да не се налага да разрешава проблема.

Иначе аз съм инертен, почти статичен индивид. Карам си с каквото си знам и с който си знам и дори да се скараме за малко, после пак се търсим с приятелите. Много рядко се случва да разкарам някой приятел окончателно. Винаги ми "домилява за животинчето" и му се обаждам пак. А пък мен са ме оставяли разни хора, които не искат много да си имаме вземане-даване. Не им се сърдя, особено пък ако са били кретени, донякъде се радвам, че са ме зарязали.

Преживявам много зле разделите с приятелите, поне отначало. Даже написах стихотворение по повод един форум, където ме прецакаха да си тръгна:
http://personally-creation.nice-board.com/t855-topic, казва се "На приятелите, които изгубих".

I want to tell my daddy I'll be missing in action.
Jane Undead
A Strange Kind of Woman

Брой мнения : 359
Registration date : 07.05.2011

Писане by (r)evolution on Вто 22 Яну 2013, 00:58

доста често съм напускащия
просто, твърде често ми се развенчава много бързо красивата представа за човек и съм някво wow, that's not what i signed up for
или ме е страх от собствените ми чувства/емоции/мисли и си тръгвам, за да не се налага да се справям с тях
или се уморявам да се опитвам
или просто ме е страх да не бъда аз напуснатата, респективно напускам аз, за да си захраня егото

случвало ми се е и да бъда напускана
и беше странно с каква лекота го приех, колко всъщност по-безболезнено е всичко
как всъщност си наясно, че това е решение на някой друг (а аз никога не бих се унижавала до такава степен, че да се опитам да го променя, в смисъл.. то може и да не е унижение, обаче аз го приемам за такова) и нищо не мога да направя

общо взето е объркващо всякак, бих предпочела никой да не напуска никой, а всичко да е цветя и рози
(винаги съм се чудила бтв на израза цветя и рози, смисъл РОЗИТЕ са вид цветя, ддз)

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by NanaSky on Пон 04 Фев 2013, 19:52

Цветя и рози.. wow. Животът ми доказа, че нищо никога не е "цветя и рози".

Често, когато играем ролята на напуснатите, се озлобяваме малко или много към напускащите ни. Не винаги, но се случва. И така ни е по-лесно. Щото почваме на пук на тях да се забавляваме... и изведнъж ХОП! Всичко ни се нарежда.
Но всъщност истинско напускане при мен не е имало. Щото истинска връзка не съм имала. Имам я сега. С човекът, единствения човек, когото някога съм обичала истински и безусловно. Предишните ми "връзки" са били или за да забравя този човек, или заради увлечението, страстта, интереса и т.н. Може би затова съм приемала леко разделите, независимо дали аз съм слагала края, или другия човек.
Сега всичко е различно. И нямам представа кое би било по-болезнено. Не бих оставила този човек за нищо на света. Не знам. Не искам и да знам :Д

positive spirit

Писане by Анджи on Чет 14 Фев 2013, 21:50

Напускан съм аз по-често. Твърде мекушава съм, че да се откажа от даден човек.
БТВ An Abundance of Katherines на John Green е доста добра книга по темата Smile
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 673
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Писане by NanaSky on Вто 05 Авг 2014, 13:39

Nana in Wonderland написа:Цветя и рози.. wow. Животът ми доказа, че нищо никога не е "цветя и рози".

Често, когато играем ролята на напуснатите, се озлобяваме малко или много към напускащите ни. Не винаги, но се случва. И така ни е по-лесно. Щото почваме на пук на тях да се забавляваме... и изведнъж ХОП! Всичко ни се нарежда.
Но всъщност истинско напускане при мен не е имало. Щото истинска връзка не съм имала. Имам я сега. С човекът, единствения човек, когото някога съм обичала истински и безусловно.  Предишните ми "връзки" са били или за да забравя този човек, или заради увлечението, страстта, интереса и т.н. Може би затова съм приемала леко разделите, независимо дали аз съм слагала края, или другия човек.
Сега всичко е различно. И нямам представа кое би било по-болезнено. Не бих оставила този човек за нищо на света. Не знам. Не искам и да знам :Д
Година и половина по-късно имам коментар по това.
"Не бих оставила този човек за нищо на света". Е, драги съфорумци, виждате как любовта замъглява погледа Smile  По-лесно ми е да приема, че в бъдеще ще се разделям с хора, когато видя, че съм много щастлива след раздяла, от която съм се страхувала и която съм мислела, че ще ме съсипе.

Аз я оставих, както знаете. И ми беше много лесно, но защото тя преля всички чаши, а и аз вече бях изстинала. И не си я искам обратно.
Но е  трудно да оставиш някого, когото обичаш, нали? Да го оставиш или да го оставиш да си тръгне. Да, много е трудно. Ама... това е друга тема.

positive spirit

Писане by life. love. regret. on Чет 07 Авг 2014, 02:24

Животът се живее тук и сега. Всеки настоящ момент е най-важния момент в живота ти и когато една връзка вече не любов, а изтезание трябва да приключи като такава, веднага, без никакво отлагане. Не може романтичната любов или връзка с някого да се крепи на минали моменти, ако тук и сега не ти носи щастие - сложи край незабавно. Тези неща "ще остана с този човек завинаги, няма да го напусна за нищо на света" водят до ужасни последици.
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by SchiZzZo !! on Пон 16 Ное 2015, 01:22

Аз не съм особено стабилен партньор за връзка, осъзнавам го. Трудно мога да различа между привързаност, тръпка, хлътване, влюбване, любов. Мисля си в един момент, че даден човек значи нещо за мен, усещам, че е така, вярвам го, но след известно време може да ми стане ясно, че нищо не съм разтълкувала правилно от емоциите си. Не знам дали погрешно преценям себе си, дали с времето чувствата ми просто се променят и не си пасваме достатъчно, дали искрата изгаря... но в повечето случаи охладнявам, почвам да се чувствам задушена и си тръгвам. И пак съм привързана към човека, загрижена съм, близък ми е, просто някак си ... вече не искам да се докосваме интимно, искам свобода. Дали се плаша от обвързване? Може би имам нужда да знам, че във всеки момент мога да избера посока... Или просто не се е появил човекът, по който да загубя ума си. Но... уж е имало такива случаи и в крайна сметка - пак същото....
SchiZzZo !!

Брой мнения : 55
Registration date : 29.07.2014

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 11 Дек 2015, 13:20

Игнорирана! Винаги. Зарязана в миг, както сме си писали нормално, без обяснения, само със закъсняващи уклончиви отговори и отбягване, докато не разбера, че не съм желана по подмолен начин, и не остана с една празна тъжна самота, без човекът реално да е напуснал, да си е тръгнал. Той просто е избледнял ... докато остане призрачен спомен.

Писане by PianoGirl on Пон 28 Мар 2016, 20:43

На мен ми е много трудно да зарязвам, защото се налага да бъда жестока спрямо другия. И така се получава един затвор от няколко месеца, в които се боря с чувствата си и се опитвам да се задържа, докато просто не ескалира...
Колкото до обратното, са ме зарязвали много пъти, всякак - без обяснения, с разговор, по телефон...
PianoGirl
mélancolie

Брой мнения : 62
Registration date : 27.05.2015

Писане by ερsilonε on Пон 28 Мар 2016, 21:10

напускащ, напускан... вината в повечето случаи е равносилна. и съм забелязала, че няма значение кой е зарязал, и двете страни страдат (може да е по различен начин, но страдат, рано или късно).
в миналото съм правила много грешки, още правя, но разбрах, че няма универсална субституция, която да те накара да се почувстваш по-добре след като си бил зарязан/си зарязал.
винаги боли.
разделите sucks.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by Vanko on Пон 28 Мар 2016, 21:32