общ език

Предишната тема Следващата тема Go down

общ език

Писане by Арлина on Сря 12 Юни 2013, 05:05

и така.
сега му е времето да сменяме постоянно градовете, училищата, професиите си. Нови места, нови хора, с които обикновено си принуден да се спогаждаш/сиреч за твое добро е да работите в екип.
Лесно ли намирате общ език с хората? Те интригуват ли ви като цяло? Полагате ли зверски усилия?
и така нататък.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: общ език

Писане by ℛiddℓℯ on Сря 12 Юни 2013, 12:53

Ами, аз съм подвижна, искам да кажа, мога да намирам общ език с всякакви хора, НО не ми е приятно да общувам с всички. Интригуват ме само интересните хора =D, иначе си умирам от скука, чудя се къде се дена, какво да направя и почвам да презирам живота, Вселената и всичко останало +D
А какво визирам под интересни хора? Да не са повърхностни лешпери. Разбирате какво имам предвид. 

Брой мнения : 8151
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by bella_3p on Сря 12 Юни 2013, 19:19

Ако трябва да разговарям с някого, мога да го направя и дори да го направя добре, в смисъл да оставя добро впечатление, но гледам да избягвам да го правя. Ако говориш с някого, след това и той започва да говори с теб, много често за неща, които изобщо не те интересуват. 
Аз имам г/д силна интуиция и се доверявам на първото си впечатление от един човек.... Така, че ако харесам някого веднага го заговарям на възможно най-ненормалната тема, която ми е в главата, все пак ако не може да се забавлява и да говори пълни глупости все едно обсъжда световния мир, защо ми е ?! Такива хора харесвам, луди и освободени :Д
bella_3p
Mad to live

Брой мнения : 239
Registration date : 29.12.2012

Писане by SatanicSlayer on Сря 12 Юни 2013, 20:20

При мен разговора се провежда на основата: аз и събеседниците ми да се хилим като идиоти. Останалото е без значение.
SatanicSlayer

Брой мнения : 603
Registration date : 26.01.2013

Вижте профила на потребителя http://satanicslayer.blogspot.com/

Писане by Арлина on Чет 13 Юни 2013, 14:16

Мен като ме заинтригуват веднъж, се влюбвам. Разбирате ме, де. Нищо общо с физическия аспект на нещата.
 Ако някой ме заинтригува (това го отбелязах неотдавна), пренебрегвам всичко останало и започвам подмолно да кръжа около него, за да разбера дали наистина е толкова ненормален, колкото изглежда. 
Понякога се впечатлявам от най-баналните неща- от хора, които изглеждат отегчени от света, по простата причина, че ми действат като криво огледало.
С времето изискванията за "впечатляващо" се разшириха.

настрани от това, налага ми се да работя с хора, които изобщо не ме впечатляват. Освен едната колежка. Налага се да работя с хора, пред които не смея да правя шеги, защото осъзнавам, че няма да ги схванат, в момента, в който си отворя устата, и че дискусията ще достигне до мъртва точка за момент. Гледам да не ползвам четирисрични думи, защото нормалните хора не ги ползват в ежедневните си разговори, нали?
Гледам да уча полезни лафове. 

"-Какво става?
-Седни и ще видиш какво става"
Нали разбирате. Изискани ухажорски реплики, които могат да съставят едно 80 процента от разговора, без на никого да му хрумне, че са безсмислени.
Също така се смея. Налага се. Смея се заместо да говоря, защото не мога да налучкам точните безсмислени реплики- смехът, от друга страна, е наред. Смея се на шегите. Пуша с тези хора. Обядвам с тях. Изобщо не съм впечатлена.
Но за да върви работата, екипното отношение е много важно и в момента полагам зверски усилия то да е на ниво.
Единствено това намирам за нечестно. Че другите се държат в екипа както си се държат извън екипа без никакви проблеми. Никой не полага усилия. Хора от един и същи вид.

Обаче явно ме бива, защото ме приемат за една от тях. Бива си ме. Просто не искам да е необходимо да е така.

Арлина
après moi le déluge

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 13 Юни 2013, 14:22

Oh gawd, Ади, разбирам те идеално.
И само усещаш как зад тая фалшива фасада
истинското ти Аз баааааааааааааааааааааааавноооооооооооооооооооооо
почва даааааааааа
се разпадаааааааааа
и усещаш как досадата се процееееееееееежда във всяко атомчееее
и как часовникът отброява секундите тооооооооолкова бавноо
и това всеки ден

ъгггхъгрръхръхрхрръхр
усещам как червата ми се разяждат

Писане by SatanicSlayer on Чет 13 Юни 2013, 23:05

Арлина написа:
настрани от това, налага ми се да работя с хора, които изобщо не ме впечатляват. Освен едната колежка. Налага се да работя с хора, пред които не смея да правя шеги, защото осъзнавам, че няма да ги схванат, в момента, в който си отворя устата, и че дискусията ще достигне до мъртва точка за момент.

Ах колко обичат такива хора. Как се гъбаркам на техен гръб. Рано или късно осъзнават какво означават думите ми, но тогава е късно и обикновено много вода е изтекла и много думи са изказани.
SatanicSlayer

Брой мнения : 603
Registration date : 26.01.2013

Вижте профила на потребителя http://satanicslayer.blogspot.com/

Писане by (r)evolution on Пет 14 Юни 2013, 00:02

мога да си говоря с всеки, стига да реша, че искам. в повечето случаи решавам, че не си струва или не ми се занимава.

но има едни много яки хора, които.. абе просто са някакви искрени. имам предвид, че не се преструват, че са такива, каквито не са и са си себе си, дори да не са перфектни или кои знае какво, просто се приемат за такива каквито са и такива хора са ааааааааадски яки. много ги обичам, сериозно.
ето с такива хора бих си общувала много.
ама няма около мен и тва ме садва :/

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by Арлина on Пет 14 Юни 2013, 13:16

аз познавам такива
да знаеш колко им завиждам, те просто имат неспособността да се прикриват, изглежда им неестествено. i wish i was them. и да се общува с тях е съкровище

Арлина
après moi le déluge

Писане by Annabelle on Съб 15 Юни 2013, 10:00

Хм... като се намеря на ново място сред непознати хора, често ми е мноого трудно да се сприятелявам или дори само да завързвам разговор. Обаче много зависи и от настроението ми... Имам си едно такова настроение, когато ми е весело и от нищо не ми пука и нищо не ме притеснява. Обаче много по-често съм ужаасно срамежлива и притеснителна. Зависи и за какво се говори де и дали се чувствам в свои води в разговора. Но не съм от най-отворените и самоуверени хора, които винаги и сред всякакви компании се чувстват добре. Обикновено като попадна на непознато място, се оглеждам за хора като мен, не мога да опиша какви точно, ама то се усеща - хората, които си приличат, просто се намират... Само че ако не намеря такива, си оставам по-настрани, говоря с всички и се мъча да съм учтива, но пак се притеснявам и не съм от най-приказливите.
И да, като цяло в много случаи ми е трудно да общувам, но пък си зависи и от обстоятелствата...
Annabelle

Брой мнения : 103
Registration date : 13.09.2010

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 19 Дек 2015, 04:37

Първи курс ми беше най-цветната година в това отношение. Намирах общ език с ВСЕКИ! И можех да се забавлявам с доста повече хора, точно да намеря нещо общо между нас. Е, да, в голяма част от случаите го имаше и това, че освен забавната компания, която ми оказваха, голяма част от преживяванията ми бяха вътрешни и като се опитах да ги споделя, се приемаха по-скоро на шега, ноо да социалният ми живот имаше душа и най-вече: посещавах толкова много места. Най-вече ме депресира застоят вкъщи.
И какво стана, за една година просто някак си така се промениха отношенията ми с хората, че пак станах (донякъде) затворник. На себе си може би? Да, отново мога да намеря нещо общо ... но с малко повече усилия.
Липсва ми безгрижието и пълната непринуденост. Нещата се получаваха просто защото възприятията за живота ми бяха обгърнати от пълен мир и оптимизъм.
Да...

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото