вродено или придобито?

Предишната тема Следващата тема Go down

вродено или придобито?

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 20 Дек 2013, 22:27

според вас престъпниците, арогантните, безчувстени хора и пр., вродено ли си го имат това, или е в резултат от средата и възпитанието?

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: вродено или придобито?

Писане by Ange_Macabre on Сря 22 Яну 2014, 21:49

Двете взаимно се допълват, мисля аз.
Същото се отнася и за всичко останало, впрочем, не само за този кръг от обществото.
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Вижте профила на потребителя

Писане by ℛiddℓℯ on Сря 22 Яну 2014, 22:54

Според мен е най-вече въпрос на влияние на средата, в която си възпитан, на нещата, които са ти се случили. Защото децата се раждат общо-взето неопетнени откъм виждания и пр., аз съм привърженик на теорията за табула раза, или така наречената чиста дъска, върху която се надгражда, НО е факт, че при определени изкривявания на мозъка при раждането това може да доведе до склонност към насилие, или просто генетично да се предразположи и придаде някаква черта на характера, която си е типична за човека, и винаги го съпътства като част от същността му, независимо от външните влияния. То е малко странно, защото например не е казано, че дете на абсолютно ненормални престъпници ще се окаже лошо, може да излезе много добросърдечно, но често се случва деца да наследяват черти на характера на родителите си. Всичко е игра на генетика, при която малко се унаследява на шанс. Така че от едни родители може да излезе съвсем независимо и различно дете, но и такова, подобно по характер на тях. И все пак според мен огромно значение има по-нататъчното въздействие върху детето, защото голяма част от същността ни се гради на базата на това, което сме възприели от околния свят след раждането.

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by Ange_Macabre on Чет 23 Яну 2014, 15:25

Може, но има неща, които са си заложени независимо от каквото и да е. И е почти невъзможно да откриеш как са се появили именно при този човек.
Например художник хипар да се роди в семейство, където всички до един са изключително стабилни адвокати или лекари например, без никакъв талант в изкуството.
По същия начин може да се роди пълна откачалка в семейство на много свестни хора със съвсем доброто желание да го възпитат да стане добър човек.
Чудно нещо е индивидуалната човешка природа. Няма проучване, което да стигне толкова далеч.

П.С. - Все пак е вярно, че при почти всички известни маниаци е имало някакъв повратен момент в миналото. Не е трудно да се забележи, ако се е интересувал човек.
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by life. love. regret. on Чет 23 Яну 2014, 15:34

Два часа е дълъг този документален филм, но е доста интересен. Отговаря на доста въпроси по темата.
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото