Вярваш ли в приятелството между момче и момиче?

Предишната тема Следващата тема Go down

Вярваш ли в приятелството между момче и момиче?

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 04 Дек 2014, 15:51

Twisted Evil

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Вярваш ли в приятелството между момче и момиче?

Писане by NanaSky on Пон 22 Дек 2014, 14:27

Да, макар че брат ти ми даде доста добри доводи за това как такова не може да съществува, понеже винаги има "задни мисли", освен ако не си гадже на някого от близките му.

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by ερsilonε on Вто 23 Дек 2014, 17:28

Nana in Wonderland написа:освен ако не си гадже на някого от близките му.

хм... и тук има изключения.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Писане by (r)evolution on Съб 27 Дек 2014, 18:27

да.

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by ℛiddℓℯ on Вто 30 Дек 2014, 14:24

Nana in Wonderland написа:Да, макар че брат ти ми даде доста добри доводи за това как такова не може да съществува, понеже винаги има "задни мисли", освен ако не си гадже на някого от близките му.

Ох, остави ги тях. Нали са големи любовници всичките. xD
Просто понякога не прехвърчат искри, дори да ги има всичките условия.

Писане by ερsilonε on Сря 31 Дек 2014, 15:53

е за нас, момичетата/жените може и да е така(ако няма искра), ама мъжете мислят предимно с друго нещо :Д :Д

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 03 Яну 2015, 15:28

дада така е
обаче аз визирах основно един мой приятел, с когото взаимно нямаме никакво привличане, дори онова 'мъжкото' ;д
в сми
дори преди да си хване приятелка, когато и двамата бяхме необвързани и се мотахме наляво-надясно постоянно, нямаше и намек даже

Писане by life. love. regret. on Съб 03 Яну 2015, 19:42

Мисля, че подобни въпроси са безсмислени и само оправдават една доста изкривена логика, която се налага в обществото. Приятелството си е приятелство и това какъв пол си няма никакво значение, самият пол е социална конструкция и да изграждаш отношенията си с другите индивиди според различия в анатомия и хромозоми е признак за болно общество. Още повече, че самото генерализиране за някакво изначално сексуално привличане между момче и момиче е хомофобска и трансфобска идея.

Според мен самото мислене за този дуализъм в отношенията между момчета и момичета е признак на потисната сексуалност. Приятелството е изграждане на взаимоотношения, доверие и връзки с други хора, нещо прекрасно. Сексуалността е друго прекрасно нещо, което е индивидуално за всеки от нас и във взаимоотношенията ни с другите и интимността с тях си създаваме стереотипи, граници и поведения, които могат да се менят. Когато културата и обществото потискат нашата сексуалност ни е страх да имаме наистина свободни отношения с другите, защото изграждаме жестоки стереотипи какво значи приятелство, какво значи връзка, какво значи ревност и пр. 

Страх ни е да бъдем интимни с приятелите си и да говорим открито за сексуалността и желанията си, а в крайна сметка няма нищо странно да имаме интимни отношения с някои наши приятели, както и няма нищо странно да нямаме такива. Всяка връзка, без значение дали я определяме като "приятелство" или нещо друго, е взаимно предаване на сигнали и съгласие. Колкото повече общуваме с някого, толкова повече се въвличаме в една игра на сближаване или отчуждаване от този човек, а дали ще се гушкаш, целуваш и правиш секс с някого е невербална форма на общуване, когато сближаването от приятелството има пресечност със сексуалността ни. Когато няма такава пресечност, сближаването от общуването може да има платонични форми, които обаче не ни правят по-малко щастливи и близки с този човек. Smile
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 04 Яну 2015, 04:22

всъщност е така
дори да се съберете
това не пречи да сте приятели
дори е необходимо за едни стабилни отношения
иначе как ще има доверие, разбирателство, съобразяване, изслушване и прочее

Писане by xRainbowx on Пон 12 Яну 2015, 11:17

life. love. regret. написа:Мисля, че подобни въпроси са безсмислени и само оправдават една доста изкривена логика, която се налага в обществото. Приятелството си е приятелство и това какъв пол си няма никакво значение, самият пол е социална конструкция и да изграждаш отношенията си с другите индивиди според различия в анатомия и хромозоми е признак за болно общество. Още повече, че самото генерализиране за някакво изначално сексуално привличане между момче и момиче е хомофобска и трансфобска идея.

Според мен самото мислене за този дуализъм в отношенията между момчета и момичета е признак на потисната сексуалност. Приятелството е изграждане на взаимоотношения, доверие и връзки с други хора, нещо прекрасно. Сексуалността е друго прекрасно нещо, което е индивидуално за всеки от нас и във взаимоотношенията ни с другите и интимността с тях си създаваме стереотипи, граници и поведения, които могат да се менят. Когато културата и обществото потискат нашата сексуалност ни е страх да имаме наистина свободни отношения с другите, защото изграждаме жестоки стереотипи какво значи приятелство, какво значи връзка, какво значи ревност и пр. 

Страх ни е да бъдем интимни с приятелите си и да говорим открито за сексуалността и желанията си, а в крайна сметка няма нищо странно да имаме интимни отношения с някои наши приятели, както и няма нищо странно да нямаме такива. Всяка връзка, без значение дали я определяме като "приятелство" или нещо друго, е взаимно предаване на сигнали и съгласие. Колкото повече общуваме с някого, толкова повече се въвличаме в една игра на сближаване или отчуждаване от този човек, а дали ще се гушкаш, целуваш и правиш секс с някого е невербална форма на общуване, когато сближаването от приятелството има пресечност със сексуалността ни. Когато няма такава пресечност, сближаването от общуването може да има платонични форми, които обаче не ни правят по-малко щастливи и близки с този човек. Smile

Йъп, аз лично съм приятелка с бившите си и със момчета, с които съм се зарибявала и т.н. Тва е мега сексистки въпрос just fyi Very Happy

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 11 Дек 2015, 13:29

момчетата са тоооооооооолкова по-айляк приятели.
честно.
писна ми от женски драми... писна ми...

Писане by Eupho0ria on Съб 12 Дек 2015, 10:44

Имам си най-добър приятел, който ми е като брат, защото сме израснали заедно. Така че със сигурност мога да потвърдя съществуването на едно такова приятелство.
За мен дори единичните случаи доказват, че това явление е възможно, а вече, че е рядко срещано мога да се съглася. Smile

Eupho0ria

Брой мнения : 4
Registration date : 12.12.2015

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 13 Дек 2015, 00:11

стига момчето да те приеме като пич, а не като обект на ухажване, в смисъл тези, които се оплакват от френдзоун, никога не са искали да ти бъдат приятели и не ги устройват никви отношения с теб освен ако не си с тях, което е супер обидно, щото едва ли не общуването с теб е безсмислено, ако е без привилегии.

Писане by Vanko on Нед 13 Дек 2015, 00:20

Определено може да съществува такова приятелство. Имам такава приятелка и то още от детство Smile
Vanko

Брой мнения : 655
Registration date : 08.12.2015

Писане by odd soul on Пон 12 Сеп 2016, 07:01

life. love. regret. написа:
стигнах до 'самия пол е социална конструкция' и ми стана лошо Very Happy

иначе разбира се, че може. на мен обаче ми е интересно как в почти всеки форум има(ше) такава тема. явно наистина много ги мъчи хората този въпрос Very Happy
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 801
Registration date : 01.01.2013

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 12 Сеп 2016, 13:29

Ако ще говорим за конструкции, полът е духовна конструкция, а не социална. И то не духовна като онези 'духовенства', които отново налагат и ограничават.
И точно там е проблемът на всички лейбъли, които толкова агресивно се набутват в днешно време - че хората, които им принадлежат, се опитват да ги пропагандират като нова социална норма. И когато тръбят, че искат разбиране, всъщност много от тях са обидени и искат да се наложат, и самите те да почнат да задушават. НАЛАГАТ! Самите те отнемат свобода. Искат да скрият всичко останало с единствената си пропаганда, която тръбят, а ако някой има маалко по-различна идея, която все пак не е подтикната от омраза, а от нещо друго иноваторско - ще я задушат, защото ще я преиначат до съобщението на врага си. ЕТО, виждате ли - те са такива, такива... доказахме го! И заглушават и изопачават думите ти, защото свеждат всичко до ПРОПАГАНДА и АНТИИДЕЯТА, срещу която са. Но истината е, че подклаждат антиидеята също толкова, колкото пропагандата си. Даже й дават повече сила.
Бях чела в една статия, че индианците имали над пет пола според това как душите се възприемали. Само че разликата е, че за тях това не е било тригър на цял буламач от простотии, а всички са се приемали, просто са били ок един с друг. И не е било война на едни, които няма да приемат другите, и другите, които само си тръсят тригъри под път и над път и само да си отворят устата и да кажат свещения лейбъл, всички други трябва да го приемат и да млъкнат.
Просто всеки има толкова различна представа и възприятие за нещата, че когато се налагат лейбъли като социални конструкции, както сега им е много любимо да повтарят през пет минути, че реално се получава супер много шум и това е всичко. Другите не могат да си отворят устата и да кажат своето различно гледище, защото е зона с мини, в която могат да обидят нечии чувства на агресори, които имат право да искат да бъдат приети, но в същото време налагат на другите постоянно ТОЧНО как да възприемат всичко.
Тоест, имам чувството, че в днешно време всичко става като част от маркетинговия свят, т.е. от половете до всичко са едни големи рекламни надписи, които се опитват да се надсветят един друг - и никой не иска да се изслуша, само да се наложи.
Затова и ми се повръща от каквито и да е ЛЕЙБЪЛИ и КОНСТРУКЦИИ - социални, ако ще и изкривената представа за духовност, която работи по същия начин.
Когато разбираш другия, как се възприема, как приема света, нямаш нужда от изкуствено наложени конструкции, защото просто го усещаш - дори в тишината.
Но проблемът е, че агресори се борят с агресори. Затова разбирам целият шум и налагане от страна на тези, които искат да наложат новите с идеи. По друг начин няма как да изместят стария агресор. Но ако поне е очевидно, че да речем, расизмът е агресор, то когато онеправданте и 'справедливите' почнат да изземат власт и думата, могат да ти наложат мноого тих тормоз, да ти изземат свободата на собственото изказване и идеи, без ти да искаш да ги обидиш или да отнемаш свободата им - но напротив, те го правят, и пак те излизат за жалене, а ти - чудовище.
Затова ме дразни и цялата политическа коректност и всичко, защото така или иначе не се постига по-качествена комуникация, само още повече шум, още повече настървеност, но и хиииииииииляди тригъри, с които трябва да се съобразяваш. Уморена съм. Всичката мистерия и тръпка на света умират по този начин. Дори не можеш да кажеш, че нещо е екзотично без да те обвинят, че не си политически коректен. Ами ако някой каже, че смята българите за екзотични, ще се гордея. И екзотични не е равносилно на лишени от равноправие, както едно момиче от Чили почна да ме напада. Напротив, винаги съм смятала, че индианците са екзотични, но със супер богата култура, от която искам да черпя, с ниво на просветление, което ме е възхищавало - и това, примесено с чувството за далечност, адски ме е радвало. А сега какво?
Всичко е политическа коректност, глобалност и фейсбук. Умира мистерията на света, и хората, впрегнати в това да са обидени, че 'им барат културите' - когато ти искаш да се възхищаваш и да черпиш от тях - още повече унищожават цялото културно богатство на света. Една култура е не само за народа си, но и да представя народа пред другите. И когато хората ми говорят за крадене на културата, те я принизяват изцяло до онези, които подхождат с омраза и шаблонно мислене към тях - и отнемат свободата на останалите, развълнуваните непредупедени фантазни души да черпят магия. Все едно ти казват - нямаш право дори да ни харесваш, махай се, нека абсолютно всичко остане подчинено само на омразата един към друг! И в същото време уж проповядват справедливост. Но признават съществуването само на омразата към тях. Тоест, какво? Понеже толкова мразят някого, са готови изобщо да анихилират съществуването и правата на чисти хора, онези, които искат да се възхищават, които нямат нищо против никого, които обичат да подчертават различията, но само за да покажат още повече пъстротата на света, богатството, което в един пантеон става адски силно и красиво. За мен културното крадене, както се изразяват хората, е най-вече унищожение за културния пантеон на света, а не раздавач на правосъдие. Ще остане само то и омразата. ТОЧНО това ме ядосва - не става въпрос за нетолерантните хора, които не ги уважават. Това е паралелно явление, а те мешат двете неща!. СТава въпрос, че самите те не са толерантни към правото да изучаваш света, че направо ще го унищожат като явление - и накрая ще остане един сух глобален свят, с войни във фейсбук за политическа коректност и културно крадене.

Писане by ερsilonε on Пон 12 Сеп 2016, 14:08

не. uhhm ok az sum velik Laughing

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by odd soul on Пон 12 Сеп 2016, 18:04

сид, прехвърли в няколко различни теми и останах с впечатлението, че ме нападаш. ироничният ми коментар спрямо поста на life. love. regret. не беше никакъв тригър или нещо от този сорт (да не дава господ да използвам такива думи в този контекст). полът не е нито социална, нито духовна конструкция, а биологична реалност. това имах предвид.

спри да влизаш в тъмблър просто, тоя сайт е отрова Very Happy
odd soul

Писане by Eddie92 on Пон 12 Сеп 2016, 18:11

Аз вярвам, защото аз лично имам приятелки момичета без никога да съм имал задни мисли
Eddie92

Брой мнения : 86
Registration date : 10.09.2016

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 12 Сеп 2016, 18:59

а, не те нападам, просто се ужасявам, че много рядко успявам да се изразя ТОЧНО каквото искам, и по-скоро е някакъв изкривен перфекционизъм да не предам грешното послание. Very Happy
точно това е, че през цялото време имам една идея, не прехвърлям темите, а с различни неща се опитвам да илюстрирам едно и също нещо.
по-скоро говоря на някакви невидими хора в главата ми, с които в миналото съм имала пререкания, и се опитвам по-скоро да говоря на тях.
не ми обръщай внимание, в последните два дни бушувам нещо.
този пост го бях писала преди да видя онзи и дори не говорех на теб, просто си мислех разни работи.
а това за тригърването, просто като видях отговора на ванко, първата ми мисъл беше, че едва ли не и аз се държа като тях, а просто един път искам да бъда разбрана, затова и цялото това докачане, и после реакцията ми беше някакъв хаотичен срам и притеснение, и това е.
За мен това е нещо особено, защото повечето пъти идеите ми се губят, потъват, губят се в контекста, а имам някаква нужда да накарам някой друг да види нещата по същия начин.
И най-вече, че досега ти и чоки бяхте съгласни за част от тези неща~подобни неща, а сега изведнъж се разминаваме, и го приех доста болезнено, защото никой друг не се беше съгласявал досега, а в един преден пост, където говорех за нещо подобно, вие се бяхте зарадвали нещо там.

Писане by odd soul on Вто 13 Сеп 2016, 01:51

И най-вече, че досега ти и чоки бяхте съгласни за част от тези неща~подобни неща, а сега изведнъж се разминаваме, и го приех доста болезнено, защото никой друг не се беше съгласявал досега, а в един преден пост, където говорех за нещо подобно, вие се бяхте зарадвали нещо там.

ми като цяло предполагам, че все още сме съгласни (поне аз съм) за въпросните неща (убий ме, не мога да се сетя кой пост/каква тема визираш). аз като цяло не съм си променяла мисленето и идеите толкова радикално, просто открих и други хора, които мислят като мен, затова вече говоря по-смело и с убеждение като че ли по някои въпроси. още мразим тъмблър културата Very Happy
освен в това за грима не мисля, че се разминаваме някак, а и там беше, защото разглеждахме от различни гледни точки Smile
odd soul

Писане by Saalik on Чет 15 Сеп 2016, 16:59

Аз вярвам, че може да има приятелство между момче и момиче, стига нито единият да не се привлича романтично от другия.
Saalik

Брой мнения : 191
Registration date : 10.11.2011

Писане by PianoGirl on Сря 12 Окт 2016, 01:21

Нямам твърдо мнение. А и .. не мисля, че теорията е важна в случая. Ако се влюбиш в приятел, няма да ти пука как е при другите. Или ако не му отвръщаш на чувствата.
PianoGirl
mélancolie

Брой мнения : 62
Registration date : 27.05.2015

Писане by Monevwww on Чет 13 Окт 2016, 00:34

Категорично Да...но в тези отношения понякога/винаги има и някое явно или скрито НО...
Monevwww

Брой мнения : 47
Registration date : 06.10.2016

Писане by ερsilonε on Чет 13 Окт 2016, 08:50

Monevwww написа:Категорично Да...но в тези отношения понякога/винаги има и някое явно или скрито НО...

Най-накрая някой да обясни в едно изречение това, коеето се мъча да кажа от години.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото