Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

продуктивност и мотивация

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

ПисанеЗаглавие: продуктивност и мотивация   Нед 10 Май 2015, 10:49 pm

йо. май никога не съм пускала тема във форума :д
та, хора как ставате продуктивни? споделете някакви трикчета, методи на учене/работа/писане/рисуване и т.н.
аз винаги съм си мислила що се отнася до ученето например, че просто сядаш и го правиш, ама напоследък се разсейвам супер много, трудно ми е да се фокусирам, не ми се занимава. в работата също се чувствам супер демотивирана, не ми се занимава, не ми се ходи на работа и пр.
да не говорим за писане например - преди все си мислех, че става въпрос за вдъхновение, обаче от 2-3 години не съм писала нищо и вече започвам да мисля, че е въпрос на дисциплина.
абе общо взето как да се преборим с мързела и да започнем да правим Неща?

преди малко попаднах на http://chetansurpur.com/blog/2010/11/magic-work-cycle.html и смятам да пробвам, въпреки, че аз несъзнателно до сега също съм правила подобни неща (ще уча един час и после ще си гледам сериала примерно).
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8085
Registration date : 04.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Вто 12 Май 2015, 10:20 pm

оф, много е сложно.
това може да помогне, което го препоръчваш, обаче е по-подходящо за хора, които лесно могат да превключват.
моят мозък е просто устроен така, че винаги всичко е активирано в него - и особено ако се занимавам с нещо, като си правя почивка, просто няма как да не ми се меши. Така или иначе всички пластове функционират едновременно и това ми прави проблем, камо ли ако съм се откъснала от някоя работа.
Трудно ми е да се концентрирам в нещо, но все пак, ако успея да се увлека, може и да се получи. Но това става несъзнателно, просто се въвличам без да се усетя.. и ако се усетя, дотам. Идеята е да смогна да премина началния етап и да потръгне.
Според мен при всеки е различно. Някои хора работят предимно с вдъхновение. Други с диспиплина. Според мен цаката е да си представиш какво ще си постигнал, ако успееш да преминеш през всичко това, и да се вдъхновиш да се дисциплинираш. Т.е. може да не успееш да видиш труда като нещо приятно, но самото му прилагане да ти носи приятно чувство, защото знаеш, че работиш за надграждането си.
Абе, оф. Според мен няма общовалидна формула. Кой както успее да го усети.

Брой мнения : 3164
Registration date : 12.10.2009

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Съб 16 Май 2015, 1:03 pm

оф, аз последно време няям никва мотивация.
ама просто времето е едно такова, че НЕ МОГА да се задържа у нас.
добре е, че разбирам материала в унито, защото иначе за една седмица щеше да ми дойде в повече.
в крайна сметка мисля, че цаката е да си намериш твоя ритъм.
аз много се изморявам да седя по 8 часа, а дори в четвъртък съм от 9 до 9, но вече съм свикнала и ми е по-добре отколкото в нас да се правя, че уча.
като дойде сесията си правя режима от 9 до 9 учене с 2 почивки за ядене и дано сичко е ток и жица :Д

ето днес, уж щях да си развия темите по висша алгебра, но вместо това пак излизам, утре пак съм навън и очевидно не се получава това с ученето при мен. тц.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Сря 27 Май 2015, 9:46 pm

да, точно тва е... да си намериш ритъмът.
няма как да стане, ако го налагаш.

mélancolie

Брой мнения : 62
Registration date : 27.05.2015

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Сря 27 Май 2015, 10:36 pm

трябва да съумяваш да се надъхаш... но понякога е много трудно.
най-добре е, ако можеш да го превърнеш в рутина.
NanaSky
positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Вто 07 Юли 2015, 5:24 pm

Аз лесно се надъхвам и се захващам, но понякога ми е трудно да продължа.
Точно тогава имам нужда от побутване и ако няма кой да ме тласне, почвам да мисля и да сравнявам.
Примерно с ученето - скучни уроци, трудни уроци, интересни уроци, но не толкова интересни, колкото нещо друго, което искам да правя и т.н.. а трябва да се научат. Как? - Като се запитам защо трябва
Отговорите най-често са такива - щото мога да съм по-добра от това, което съм, щото искам да го знам това, щото се съревновавам с някого и искам да победя, щото някога ще ми послужат тия знания, щото ще си взема изпита и т.н. Ще уча няколко часа и ще разбера и запомня темите, после няма да се занимавам. Ако не седна да ги науча, ще си блъскам главата в стената и трябва да преписвам на изпити, за да мога да получа 3, майна. Някой ден ще сме с няколко човека, които ще говорят по тия теми и аз ще мълча като пукел, щото бъкел не вдявам и ще се почувствам тъпа, а от там ще дойде една криза - мамата си трака.
Искам диплома, трябват ми знания, иначе как ще управлявам ресторант? Като не ходя на лекции по икономика и не уча по маркетинг, как ще знам кво да правя?
Най-лесно ми е да се надъхвам да тренирам. То т'ва ми е работата, де, така че до някъде е и навик.

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 7:24 pm

според мен е по-важно да си наложиш диспицлина.
мотивацията си е малко ватърничева работа... дори да успееш да се надъхаш истински, да се задържиш на вълната на това чувство за продължително време, нямаш гаранция, че няма да те прихване нещо - и просто да секне.
и понеже си разчитал на тая надъханост, всичко спира в миг.
и като си спомня тийнейджърските ми години, наистина - бях си наложила дисциплина и учех редовно, независимо че повечето пъти ми се умираше...
не знам, особено ако си човек на вълни, и едно усещане ту идва, ту спира, е по-важно да си изградиш режим, дори може би някакъв навик, за да продължаваш дори в 'минусови' периоди..
и това го отнасям повече за себе си, защото стратегиите в слуая са строго индивидуални... осъзнавам, че за някои хора просто няма как да се занимават с нещо, ако не им върви с желание... честно, не знам как се справят.
тъпото е, че в последно време ми е трудно да се дисциплинирам, някак си не мога да се позная.
не че за доста работи не съм можела да си наложа дисциплина, но пък за други, за които съм можела, сега ми е трудно да съм постоянна... и се пропуквам по-рано, отколкото съм издържала.
и все пак пробвам пак ипак и пак
иначе
работата е обречена
мда

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 8:56 pm

нито мога да се надъхам, нито мога да се дисциплинирам.
поне не през лятото.
всяка есен започвам супер, зимата отпускам, пролетта пак работя яко...
и накрая през лятото съм толкова изморена, че просто нямам вече сили за нищо.
а и в тая жега не ми се живее направо :Д
иначе... аз лично съчетавам надъхване с дисциплина.
според мен едното не може без другото.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 9:04 pm

при мен може дисциплина без мотивация, но я комбинирам с режим, ритъм.. нали знаеш, свикваш, става ти ежедневие, начин на живот и нещо като естествен цикъл.. но и това се сгромолясва понякога де, по-лесно е да свикнеш с бездействието хахаха

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 9:17 pm

не ми говори за бездействие... направо съм потънала в него :Д
само излизам, почти не се прибирам, в нас редовно е хаос, оправям, после пак е хаос...
нищо не ми се прави, чувствам се изморена и ми се ще ей така цяло лято да си почивам, щото знам, че от септември пак ше ми се *** ****** :Д
щото записах някви там math study groups и бла бла и тряя да чета като луда, щото ше съм една от най-малките там, направо нз как се навиха да ме вземат, ама съм супер ексайтед, и като си почина в разплюквация, пак ще се стягам с нови сили :Д

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 9:22 pm

аз пък имам воля за много неща.. но трябва да изкарвам кучето по два пъти на ден, да ходя до баба ми, да ида на фитнес.. и то.. като през цялото време имам супер натоварващи мисли, нямам енергията да правя нищо. Просто искам да правя неща, но не мога, не мога да включа...

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 9:30 pm

ℛiddℓℯ написа:
аз пък имам воля за много неща.. но трябва да изкарвам кучето по два пъти на ден, да ходя до баба ми, да ида на фитнес.. и то.. като през цялото време имам супер натоварващи мисли, нямам енергията да правя нищо. Просто искам да правя неща, но не мога, не мога да включа...

оф, много мразя когато ми се случи и на мен това...
тва е едно от най-омразните ми състояния.
прекалено много се товариш емоционално, и то ти се отразява на физическото.
аз съм забелязала, че когато съм заета с уни (демек 23452345 неща) имам много повече сили и желание да правя нещо, отколкото когато нямам работа.
някак си мозъка ми е зает да мисли, а иначе много се отпускам в хаоса и тотално се забравям.
лятото имам прекалено много време да се отдавам на чувствата си и емоциите си, а попринцип обичам точно обратното - всичко да върви по план.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 9:41 pm

аз затва предпочитам вече да чистя из нас..
ако случайно успея да се въвлека в работата, мислите секват от само себе си (въпреки че след като го осъзнах, почна да ми се полуава по-малко)
и накрая ми е едно подредено навсякъде.. хубаво.. вдишвам свежо.

ще постна мой отговор от аск.фм по темата:
Има ли домакинско задължение, което ти допада и го правиш с удоволствие? sommerling Почти всяко домакинско задължение ми доставя удоволствие. То ме включва в изпълнението на прости, въвличащи процедури, които изчистват ума, опростяват преплитащите се гнезда от мисловни импулси, консумират напрежението в разтоварваща поредица, терапия за пламтящия поток от мисли. Кара ме да вкуся онова усещане на сетивно-сливащия се транс, който може да докара взрив от магия и наслада. Който вече рядко може съвсем дълбочинно и изцяло да ме покори, без никаква едновременна протичаща мисъл. Освен в сънищата, където пък за сметка на това е несравнимо усилен и интензивен. Е, вероятно това е цената, която плащам за честта.
Носене по течението... Да, домакинската работа може да помогне да се отпуснеш. И малко по малко, когато домът ми светва, ми харесва просто да се разходя, да вдишам симетрията, подредеността, чисотата. Хаосът в мен се прочиства, базата ми се подрежда и достъпът е разграфен, разчертан, приветлив. Домакинското задължение... отдавна се е превърнало в нещо съвсем друго за мен.
Вечният пожар... да се разтвори в успокояващия, тонизиращ допир на водата.
Мислите.. черни, клокочещи, прегрели нервни огнища... се охлаждат, потъват в покой... и се носят, дезинтегрирани, отмити надолу по водопадното чистилище..

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 10:37 pm

и аз обичам да чистя по същата причина.
особено като почистиш всичко в стаята си и сякаш имаш място да дишаш. <3
даже ми беше писала на ЛС-то, много си права...

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   Пет 31 Юли 2015, 11:06 pm

да ти кажа, тази пролет направихме генерално прочистване на къщата... и цялото й дихание се промени, наистина.
особено моята стая, въздухът се променни толкова коренно, че все едно се намирам на друго място.
нищо общо с впечатлението, което създаваше преди.
друг е въпросът, че си имаме гадна енергия в къщата като цяло, но това е друга тема ;д

ПисанеЗаглавие: Re: продуктивност и мотивация   

продуктивност и мотивация
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1