Mразиш ли?

Предишната тема Следващата тема Go down

Mразиш ли?

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 19 Окт 2015, 23:52

angry

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Mразиш ли?

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 19 Окт 2015, 23:52

не съм сигурна, че знам какво точно е омраза.
изпитвам нещо, което бих класифицирала като омраза, когато отсрещната страна по някакъв начин счупва сериозно живота ми (личния ми, обществото или планетата)
но къде е границата между яд, погнуса, омраза?
не знам.
бих казала, че усещам в себе си гнет, чувство за несправедливост
и гняв, много гняв, разбирам, че толкова много енергия се трупа в мен, че толкова се вживявам понякога, че изпитвам дива, първична ярост, която обаче някак си успявам да потуля и дори понякога да изключа от себеосъзнаването си.
зависи доколко ми е близък човекът и коя точно частичка от мен наранява.
на някои предателства бих реагирала със загуба на интерес и вероятно дори чуждият образ ще приеме нелепа, несериозна, смешна форма
но едва ли нещата стоят така, когато ме заболи наистина дълбоко, защото съм допуснала да ме докоснат там, откъдето ставам зависима... да си призная.

Писане by ερsilonε on Чет 26 Май 2016, 23:25

Непосилно ми е. Изисква прекалено много отрицателна енергия и намусени физиономии, пък аз обичам да се усмихвам. Скоро ще ми излезнат бръчки от толкова много смях.

Вярно, гневя се на хората, често, но след това винаги се опитвам да си кажа по 3 добри неща за тях, колкото и да е трудно. Добро упражнение е, така по-скоро ги забравяш, отиват в някакво нулево прастранство и не се забатачват в съзнанието ти.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3169
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 26 Май 2016, 23:41

В определен момент в живота ми съм се изпълвала с разрушителна омраза и гняв, които са задълбавали и не съм знаела как да овладея. Тресяло ме е, била е стихийно и неконтролируемо, и в крайна сметка доведе до големи катаклизми на вътрешния ми свят. Всъщност целият рухна, беше апокалипсис.

Писане by odd soul on Пон 12 Сеп 2016, 04:26

мразя, вбесявам се, нервирам се, нищо от този тип емоции не ми е чуждо Very Happy

на мен пък ми се иска хората да се ядосват и да мразят повечко. с ~~позитивно мислене, 'усмихвайте се', 'не се стресирайте' до никъде няма да стигнем. ъъ това в чисто идеологически, революционен, боря-се-за-утопия смисъл ;D ясно е, че много натоварва психически, но някак си свързвам въпросното позитивно мислене с примирение пред несправедливостите и е твърде индивидуално насочено, а аз съм човек на масите и групите и ми е трудно да го практикувам. старая се да не се ядосвам на отделни хора, нито да ги намразвам, защото си мисля, че всички сме свързани и зависими един от друг като различните екосистеми; омразата ми е по-скоро насочена към по-абстрактни неща Smile
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 797
Registration date : 01.01.2013

Вижте профила на потребителя

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото