Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Аз, извънземното

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
secret_word

Брой мнения : 3
Registration date : 29.11.2015

ПисанеЗаглавие: Аз, извънземното   Нед 29 Ное 2015, 1:56 pm

Глава 1
Когато ме изпратиха на Земята нямах представа каква задача ще ми поставят...
Това съм аз, извънземното. Казвам се Дебора. Живея тук, на вашата планета Земя. Изпратиха ме с тайна мисия. Изглеждам точно като вас. Няма да ме познаете. Идването ми на Земята трябваше да бъде незабелязано. Израснах в утроба и се родих като всички вас. Така започна моето пътуване. Единственото, което не биваше да правя, беше да не се издавам. Нямах право да споделям с никой, а и не исках. Кой би ме разбрал?
Израснах, тръгнах на детска градина, после на училище. Въпреки че можех да чета мислите на хората, аз все още не можех да ги разбирам. Запознах се с много хора, някои си приличаха, други съвсем различни. Сега, на осемнадесетата си година разбрах, как да ги оценявам, как да ги разбирам, как да се вслушвам в тях, как да им помагам...
Имам си и своите способности. Мога да прочета техните мисли. Още като ги погледна разбирам какви са техните качества и какво представляват. Виждам тяхното минало. Мога да ги накарам да ми се доверят за всичко.
Сега по-трудна задача се оказа как да остана незабелязана.
Не съм особено чувствителна. Всички от моята планета са силни хора. Особено харесвам външния си вид. Не очаквах човешкия облик така да ми хареса. Имам дълга кестенява коса, слаба фигура, тъмни очи и невероятна усмивка.
Сприятелих се особено с едно момиче, казва се Триш. Тя е лош човек. Познаваме се от три години и за тези три години нито веднъж не ми каза дребните си подмолни тайни, които аз така или иначе знам. Мислите и винаги са свързани с противоположния пол, което ми се струва напълно безсмислено. Те са по-елементарни дори от нас. Уважавам ги повече, разбирам се добре с тях, но в жените има злоба, интрига, мистерия, което винаги ще те държи нащрек.
Тази вечер с Триш ще излизаме.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8084
Registration date : 04.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Аз, извънземното   Нед 06 Дек 2015, 6:54 pm

Обичам теми за извънземни, има потенциал да се разглежа чуждоземната психология, поведение и нрави. Откъсът е прекалено кратък, за да дам по-голямо мнение.
Пс. - местя темите ти в 'проза', защото това е секцията за стихотворенията.
моля те, пукай разказите си там вече. Smile
п.с. 2 - и ако решиш да пускаш нови стихотворения, моля да е в една тема, т.е. при старото стихотворение, което си пуснал/а Smile

Аз, извънземното
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1