Shadows of the Past

Предишната тема Следващата тема Go down

Shadows of the Past

Писане by DancingNinja on Вто 05 Яну 2016, 18:22

Пролог

Ужасния тътен на смъртта се носеше из бойното поле. Освен шума от изстрелите на оръжията, се чуваха само писъците на умиращите ми другари. Дърветата горяха и падаха. Калта поглъщаше труповете. Танковете газеха свои, а мрачното небе наблюдаваше страшното клане...
Отново този прокълнат сън ме преследваше. Минаха повече от десет години по дяволите, защо все още ми се случва?
Както всяка друга сутрин, аз се събудих в моето удобно легло. Пак самотен, пак уплашен от ужаса на войната, който ме преследваше. Годината беше 1857, десет години след нападението над малкото градче Бъфорд, в което аз израснах. Бях само на 19 години, когато бях принуден да облека униформата и да взема пушката си. Това вече е минало. Десет години по-късно аз бях просто един учител по История. Всички ме познаваха, защото след онази битка в околностите на града бях наречен "герой", "спасител" от един вестник. Реших, че е време да стана от леглото си и да се оправя преди да тръгна към местното училище.

В този момент все още не осъзнавах, че миналото ми ще ме застигне, а странна мистерия ще обгърне живота ми, както и този на цялото човечество...

Нов съм в този форум Smile Здравейте Smile Скоро ще пусна първа глава на тази история, надявам се на някой да му хареса малкия пролог, който само загатва за голямата мистерия, която предстои Smile
DancingNinja

Брой мнения : 4
Registration date : 05.01.2016

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Shadows of the Past

Писане by ℛiddℓℯ on Сря 06 Яну 2016, 22:04

Супер! Очаквам го!

Брой мнения : 8151
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by DancingNinja on Чет 07 Яну 2016, 12:32

Глава Първа
Кошмар

Джак Хъбърн.Тове беше името ми. Роден, израснал в малкото градче Бъфорд. Този забравен от Бога град обаче попадна по средата на войната през 1847. Ужасяваща битка, в която и аз взех участие. Истинско кърваво клане. Бъфорд беше спасен, а аз бях един от малкото оцелели. Вестниците ме наричаха "герой", "спасител на града", но това бяха пълни измислици. Аз просто гледах как другарите ми загиват, а докато опитвах да спася себе си, убивах също толкова уплашени младежи от другата страна.
Войната беше истински Ад, но свърши бързо.
Десет години след тази битка, аз станах учител в местното училище и сега отново беше време да се запътя натам.Имах и съпруга, която също се събуди след онзи ужасен кошмар.
-Добре ли си, скъпи? - попита ме тя. Името й беше Ели Хъбърн. Също като мен и тя беше учителка, но по математика. Преди две години се премести в малкия Бъфорд и стана учителка, запознахме се в училището, а година след това се оженихме. Сега тя лежеше до мен и се притесняваше за мен, въпреки че това беше просто един кошмар.
-Добре съм, спокойно - след тези си думи станах и се приготвих за работата си. Облякох се. Закусих на крак, докато търсех къде са ми записките, а след като ги намерих и обух вече старите си черни обувки аз напуснах дома си.
Улиците все още бяха празни, въпреки че слънцето вече се беше показало плахо зад планината. Тишината беше завладяла градчето.
-Добро утро, Джак - провикна се господин Хофър, който чистеше прозорците на малката си сладкарница от другата страна на улицата.
-Добро - отговорих аз и продължих по пътя си.
След не повече от пет минути вървене стигнах до голяма сграда на училището. Три етажната жълта сграда плашеше младите ученици. Двора беше огромен, но пуст.
-Добро утро г-н Хъбърн - подметна охранителя на вратата
-Добро утро
Влязох в класната си стая и зачаках учениците да пристигнат. След около час стаята беше пълна. Часа беше нормален, докато нещо не се случи с мен. Главата ме заболя. Ушите ми пищяха, а погледа ми се замагляваше. Опитах се да седна на стола си, но вместо това се стоварих на земята. Последното, което видях, бяха уплашените погледи на двете момичета, които седяха на първия чин...
Отворих очи и веднага разбрах, че не съм в училището. Не приличаше и на местната болница. Не виждах много добре, защото слънчевите лъчи дразнеха и без това замагленото ми зрение. Стените бяха бели, а единственото, което се чуваше беше странно бипкане идващо от дясната страна на леглото ми. Предположих, че се намирам в болница, но защо по дяволите бях завързан? Не можех да се движа. В този момент вратата, която се намираше точно срещу леглото ми, се отвори. Някаква руса дама влезе облечена в бели дрехи. Опитах се да кажа нещо, но не успях. Дойде до мен, а изведнъж онова бипкане спря. Очите ми отново започнаха да се затварят и.....
Събудих се отново. Всички ученици, както и един от колегите ми се бяха надвисили над мен. Все още бях в класната стая? Какво по дяволите?Болката в главата ми вече беше отминала и без проблем се изправих. Пищенето ми в ушите също спря, но то беше заместено от тих женски глас, който повтаряше:
-Мисията трябва да продължи, мисията трябва да продължи!
Оглеждах се наоколо, а накрая просто изтичах през вратата на стаята и напуснах старата училищна сграда. Скитах се из гората, тичах. Сякаш бягах от нещо. Но едва ли ще мога да избягам от гласа в главата си, нали?
-Намери го.Намери го! - повтаряше гласа. Този женски глас ми се стори някак си познат, но какво се случваше с мен? Полудявах ли?
Не знам, но при тичането из гората се спънах и паднах. Усетих тежкия удар на главата ми в земята, а след секунди отново бях в безсъзнание.
-АААААААААААААА - събудих се с вик аз. Но какво? Отново бях в удобното си легло. Отново там, където се събудих сутринта, в моето удобно легло.
-Добре ли си, скъпи? - отново същия въпрос от моята красива съпруга. Да не би всичко случило се да беше просто кошмар?
DancingNinja

Брой мнения : 4
Registration date : 05.01.2016

Писане by Vanko on Чет 07 Яну 2016, 15:19

Уау, много неща се случиха за малко време, но пък на мен ми стана доста интересно и тази история ми допадна, така че чакам втора глава Smile
Vanko

Брой мнения : 655
Registration date : 08.12.2015

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 07 Яну 2016, 21:34

втфффффффффффф :Д
много забъркано
добре, харесва ми Very Happy
Нали и моята глава е на същия хал д;

Брой мнения : 8151