Предишната тема Следващата тема Go down

Писане by ερsilonε on Чет 28 Яну 2016, 17:38

Последно време имам чувството, че абсолютно всичко, което правя ми се връща, било то дори от друго място...
Вие какво мислите? Вярвате ли в кармата? Може и да разкажете нещо като пример... знам ли.
ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Карма

Писане by SchiZzZo !! on Чет 24 Мар 2016, 01:27

Ами, вярвам в нея, но разбирам и че кармата няма човешката представа за справедливост.
Когато съм се ядосвала много на човек и той реално преди това ми е направил нещо лошо, целият този яд се е обръщал срещу мен, защото кармата не иска да докаже по човешки кой е прав и кой не, ами е на някакви природни химични принципи, които често могат и да ни обезкуражат. Примерно, нечестно е земетресението да ти срути дома, но това е природа и няма как да си й сърдит. За мен кармата е нещо подобно, просто ни се иска да е по-човешка, отколкото е реално.
SchiZzZo !!

Брой мнения : 55
Registration date : 29.07.2014

Писане by odd soul on Нед 17 Юли 2016, 17:20

четох доста за кармата наскоро, най-вече, защото се е приела като нещо утвърдено в астрологичните среди, което не ми харесва много, но кой ли ме пита Very Happy

концепцията за кармата е възникнала в индия, където има строга кастова система, от която не можеш да се отделиш. предполагам, че и заради това е възникнала кармата - като обяснение защо едни хора са на най-високото стъпало на тази система, а най-нисшите например са напълно отлъчени от обществото и трябва да живеят на улицата, без елементарни неща като питейна вода, дом, храна... а всичко това се определя от ~заслугите ти в минали животи. следователно, не можем да говорим за карма, ако не говорим и за прераждане Very Happy

и оттук могат да последват няколко хипотези

1) разпространената версия е, че прераждането е свързано с научаване на различни уроци, например любов към другите, състрадание, трудолюбие, смирение и така нататък. целта е да се достигне 'мокша', тоест да приключиш цикъла с преражданията, тъй като вече си усвоил всички уроци и си се освободил от личното си его, за да постигнеш единение с бога. и тук вече започвам да се правя на водещ на ловци на митове Very Happy така измислено, изглежда, че вселената в някакъв период е започнала началото си, започнала е изграждането на първите елементи и така нататък, за да може човешката раса (въпреки че се твърди, че животните имат групова карма, което винаги ми е било странно) да се научи на неща, които строго зависят от морала на времето, и за да се достигне четвъртото измерение на антиматерията, където всичко става чрез мисъл/енергия (най-голямата мистерия за мен е защо толкова мн хора искат да отидат в него, на мен ми звучи отвратително). е, втф, по дяволите Very Happy

2) има нещо, което наричам мигновена карма Very Happy примерно днес направя гадно на някого, другата седмица на мен ще ми се върне, като това вече зависи от личната ми енергия и нейната честота (имам чувството, че само глупости говоря в тоя пост) Very Happy + има прераждане, но животът, който получаваме е случаен, не е базата на миналите животи

3) същото като 2), но без прераждането

4) всичкото това са един тон глупости и не е вярно, няма нищо след смъртта, живеем само веднъж и всички изпадаме в депресия Very Happy

да се върна на темата за преражданията Very Happy има и един друг парадокс според мен. има диктатори, които са унищожили хиляди човешки животи, има психопати, има серийни убийци, има изнасилвачи, етц, етц, схванахте накъде бия Very Happy ако има карма и целта е човек да измине страданието на земния живот, за да достигне съвършения и духовен такъв, то такива хора не са ли нарочно 'поставени' (матрицата ftw Very Happy) в тази позиция, като така задвижват животите на останалите? а специално индийците са доста фаталистично настроени, както и много добри астролози, признавам им го Very Happy , та при тях човек се ражда с наталната си карта, с обстоятелствата, с различните периоди (махадаши), които не могат да бъдат избегнати... тогава, значи някои хора са родени, за да бъдат убийци и т. н.? какъв урок имат да научат те тогава? защо баш на тях им се слага прът в колелото за достигане на мокша Very Happy

та, ели, да ти отговоря на въпроса след триста реда мъки и разпилени мисли Very Happy : не мога да вярвам, щото не ми се връзва
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 801
Registration date : 01.01.2013

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото