Оскар критика

Предишната тема Следващата тема Go down

Оскар критика

Писане by James Raynor on Вто 22 Мар 2016, 16:25

Gravity

евентуални спойлери? макар, че к'во да си спойлнете

може би много от вас, които са го гледали на кино или още по-добре в imax условия ще решат, че се заяждам неоснователно, обаче гледах филма вкъщи след като разбрах, че е спечелил оскар. торентът, който свалих беше с добро качество. имах големи очаквания, все пак оскар за най-добра кинематография, тва-онва, голямата работа. и де факто нищо не се случи в целия филм. някак си можеше и в 15 минутен късометражен филм да се побере "житейската поука" или "посланието на режисьора". имам приятели, които го бяха гледали на голям imax екран и не знаеха за какво говоря като им казах, че е "баси тъпия филм, човек". може и да ме опровергаете и да съм изпуснал нещо, обаче ми се стори като доста неоригинална история. без да съм проверил наистина - сигурно 90% от масовите филми в холивуд са на тема "главният герой е в беда и е сам и трябва за много кратко време да направи някакви неща, които са на пръв поглед нереално трудни физически и психически изпитания и накрая успява и/или умира като герой"
James Raynor

Брой мнения : 187
Registration date : 22.03.2016

Вижте профила на потребителя http://kingpeshko.byethost7.com/

Върнете се в началото Go down

Re: Оскар критика

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 24 Мар 2016, 01:17

Ако съм забелязала нещо при Оскарите е, че изобщо няма значение дали филмът го заслужава. Леонардо е имал супер по-добри и майндфъкващи роли, но му дадоха оскара чак сега, след като целият свят орева света.

Брой мнения : 8149
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by SchiZzZo !! on Чет 24 Мар 2016, 01:20

Ми според мен филмът беше банален холивудски сценарий.
SchiZzZo !!

Брой мнения : 55
Registration date : 29.07.2014

Вижте профила на потребителя

Писане by Mariya on Чет 24 Мар 2016, 01:40

Аз си мисля, че американците отдават прекалено много внимание на сценичните ефекти. И понеже са твърде тъпи да разберат филмите с дълбок смисъл, ги неглижират за сметка на нещо по-клиширано, но с ефекти. Малко както децата в Саут Парк се забавляват супер много на хумора с пърдене, само че в Холивуд са бомби, космически кораби и драматичен забавен кадър.
Mariya

Брой мнения : 29
Registration date : 28.07.2014

Вижте профила на потребителя

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото