Непопулярно мнение?

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Непопулярно мнение?

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 18 Юни 2016, 03:16

Споределете своето 'непопулярно мнение' по даден въпрос, където към 90 процента от хората вярват твърдо в едно, а вие не сте съгласни (и евентуално биха ви изтръгнали езика за това?) Very Happy
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Непопулярно мнение?

Писане by ερsilonε on Нед 19 Юни 2016, 10:40

мисля, че дедпул беше тъп и въпреки, че съм гледала в 4 клас старуорс, в момента ми се струва мега скучен.
изобщо вече почти всички фентъзи и фантастики ме оттегчават.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Писане by James Raynor on Нед 19 Юни 2016, 18:19

смятам, че е мн тъпо да си веган или вегетарианец.

мразя семейни празници/събирания.

не обичам да говоря с майка си по телефона всеки ден/не, че имам нещо против нея, просто не е нужно да е всеки ден/.

не се сещам в момента, обаче като се сетя ще е нещо много скандално Very Happy
James Raynor

Брой мнения : 187
Registration date : 22.03.2016

Вижте профила на потребителя http://kingpeshko.byethost7.com/

Писане by ερsilonε on Нед 19 Юни 2016, 19:56

Че кой нормален би ти казал нещо за горните неща... :д

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by James Raynor on Нед 19 Юни 2016, 20:04

не харесвам кисело мляко, освен ако не е на таратор

ууу харкор стъф :д фък дъ систъм
James Raynor

Писане by ερsilonε on Нед 19 Юни 2016, 20:06

всичко тва ми се струва нормално Very Happy

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by PostMortem on Нед 19 Юни 2016, 22:14

Хитлер беше прав.
Не за всичко и не баш както трябва, ама за някои неща си беше прав.
PostMortem

Брой мнения : 267
Registration date : 12.10.2010

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 24 Юни 2016, 04:37

Омръзна ми вече от всичкото това натякване на различията и на някаква обида, която те заставя да се чувстваш длъжен и виновен, и те лишава от глас, защото си 'oppressive'. Толкова нагло изкривяване на истината винаги в тяхна полза, дори когато зад това поведение стоят много по-грозни и злобни мотиви от 'дълбоките им душевни рани', като някои грозни истини от рода на собствената им нетърпима дискриминация, злоба, неприязън и душевна мърша. Мразя подобни манипулации, мразя ги. И супер много такива хора обичат да се подиграват, като се каже подобно нещо, като изграждат образа на разглезена заблудена тийн американка, която реве, че не е разбрана като пикла, докато те страдат дълбоко. Истината е, че наистина много пъти коментарите им са не на място и могат да наранят другия, само че неговото право да получи съчувствие за безпочвеното и натоварващо малтретиране е отнета. Особено като се съюзят на язвителни групички, които веднага те подлагат на масово унижение, подигравка и те стъпкват до земята като едни ехидни хиени. И те омаловажават това, но всъщност не разбират, или може би се кефят? на това какво е да лишиш другия от собственото му право да получи справедливост. Това заробва без физически пособия като окови, обаче го прави по-много по-ужасен начин: директно в душата, изземва дори правото да бъдеш прав, цялата ти свобода, ей така, както ти си си вкъщи, и той си е вкъщи, просто ти го натяква, извива ти ръцете и всичко става достатъчно невидимо, че да си има оправдание да изглеждаш като пикльо, но всъщност това да ти нанесе доста дълбока рана, особено при положение, че всеки ден всичко, на което попадаш, е буквално порой от подобно отношение... Честно, ВСЕКИ пост с текст в тъмблр принадлежи на разгневени хора от друга раса/нещо-си, които таят супер много омраза към всички от чуждата група, и си намират оправдание да бъдат колкото си искат гадни, защото винаги са жертвите.  И аман от това 'културно приспособяване', това са глупости, още от хилядолетия всеки, който се срещне с нова култура, има право да я изучава, да я изразява, щом му харесва. Не знам само аз ли се чувствам супер лишена от право на свобода да харесвам нещо, само защото  някой се чувства обиден на всички чужди и иска да оправдае омразата си с 'чувство на жертва'. И тия хора си мислят, че всичко това е 'безобидно' и изразява просто обидата им, обаче се е превърнало в някакво масово изращение, където не дай си боже да кажеш нещо без лоша умисъл, което всеки може да използва като супер огромна обида. Честно, всичко това не помага да се преодоляват различията и да се създава любов помежду ни, а само задълбава омразата и различията още повече, и инфектира раната, така да се каже. Но просто в повечето случаи става въпрос за едни отмъстителни хора, които прикриват собственото си малодушие, затвореност и враждебност, дори зложелателност към тези 'извън'. .......... просто се чувствам удушена от всичко това, което убива всякаква възможност да има красота в общуването между различните групи. Направо е изнасилване на цялата ми душевност,  просто искам да избягам на друга планета, където всички тези грешни представи за справедливост са надраснати, ааааргх.
Идва ми  да срина цялата Америка до земята, откъдето потръгна цялата тая проклета манипулация, наречена 'политическа коректност', където всеки гадняр може да се посочи като жертва, и да прикрива успешно недобронамереността си зад маската на свети великомъченик. Бахти, всичко толкова се е превърнало в свети лебйъли, които заместват дори личностите на хората, които, ако случайно ги докоснеш не както им харесва, се почв един жесток язвителен фанатизъм. Писна ми да чета she/he/who/they/набабамигъза, което още от самото начало супер много си проличава колко се е обсебил човека по цялата идея да е обиден на света и да си търси поводи за тая обида във всяка прашинка, която успее да види с лупа във въздуха. Честно............задушавам се от всичко това, иска ми се хората малко да спрат да се филмират и цялата тая безкрайна бариера от жлъчна резервираност да се разгради и човек да има свободата да си изкаже впечатленията и предпочитанията за чужда култура, без да го причаква армия от хора, които да му разрушат цялото преживяване.
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by SchiZzZo !! on Пет 24 Юни 2016, 05:03

PostMortem написа:Хитлер беше прав.
Не за всичко и не баш както трябва, ама за някои неща си беше прав.

Ако ей сега се беше появил Хитлер, с идеята да изсели всички вредители от държавата си, щеше да е още по-прав, защото тия са истинска заплаха за местното население с агресивното налагане на средновековните си разбирания и начин на живот, и разплодните си умения на хлебарки. Да речем, да остави само бежанците, които са семейства/майки с деца/жени, но всички млади, прави, здрави мъже... вън... Особено 'бежанци' от Алжир, който не е във война. То бива, бива толерантност, ама... тук става въпрос за запазване на националната сигурност, традиции. Кога едно екстрадиране е по-оправдано от случаи, в които тая безразборна имиграция води до атентати, масови изнасилвания, религиозна война? Сериозно?
SchiZzZo !!

Брой мнения : 55
Registration date : 29.07.2014

Писане by odd soul on Пет 24 Юни 2016, 20:36

сид, евала. с Chocolate в момента ти се възхищаваме на поста във фейсбук чата Very Happy

за хитлер съм съгласна, заради политиката му спрямо версайската система от мирни договори, поставянето на всичките велики сили в патова ситуация и то след загубата на германия в iww, икономическият възход по негово време + пакта рибентроп-молотов, който считам за абсолютно гениален дипломатически/военен ход.
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 800
Registration date : 01.01.2013

Писане by PostMortem on Пет 24 Юни 2016, 22:57

Все добри нацита сте тук, евала! Very Happy
PostMortem

Брой мнения : 267
Registration date : 12.10.2010

Писане by James Raynor on Съб 25 Юни 2016, 00:56

ae закво сте такива антисемити/расисти?

според мен говорите глупости всички и е редно тая лудост да престане. ужасни неща говорите

аз съм много силно подразнен от всеки досегашен контакт, който съм имал с момичета, които твърдят, че са феминистки. главно защото, като ей така без да се заяждам съвсем петгодишно дете въпрос породен от искрено любопитство задам: какви са нещата, които те карат да смяташ, че мъжете се отнасят към теб като по-нисше същество или ддз по друг начин формулирано ама г/д същото. и отговорите обикновено са "ми жените в холивуд взимат някво 1/3 от парите дет мъжете актьори взимат". ок съгласен съм тва е сексизъм, грешно е, очевидно си права мъжете струват буквално повече дори да са по-лоши в занаята си само заради това, че са мъже или жени тук логиката ти е валидна. дай ми конкретен пример от твоя личен живот. и няа винаги са някви неща дет са далеч от тяхната реалност, но въпреки тва супер разпалено защитава няква кауза, дето е справедлива, но въпреки тва не се интересува от някви актуални да речем социални или политически въпроси, щот да тва са някви скучни неща, от които да се интересува човек, но според мен не е редно да твърдиш бг е баси тъпата държава и в същото време да си супер на "ти" със социалните проблеми на обществото в сащ и да няаш ей толкова представа кво се случва в софия примерно окупацията някви протести, ала бала портокала

някак си тва ме отвращава и е прекалено лицемерно за моя вкус. някво да се правим на хуманисти и нз си кво, но само за проблеми дет знаем, че реално няа как да оправим и да приказваме големи приказки и кат ти се обадя, ае човек ше ходим на протест за "еди си кво" да каже 'пфф'. иначе големият активист тва-онова.

не съм кон с капаци. наясно съм, че има защо да съществува такова движение дори в 21 век, но според мен ценностите, които подтикват жените занимаващи се с него съвсем не са тези на жените, които са го започнали и крайната им цел е не толкова промяна, колкото необходимост от скандал и спор с някого в живота, нуждата да има как някой да е виновен за нещо.

работих две години и половина в една и съща фирма, където с много усилия, жертви и труд се издигнах страшно много. видях всякви неща бях във всякви екипи. винаги голяма част от ръководството в различните отдели е било главно съставено от жени, които не са просто поставени там, за да изглежда фирмата добре /както правят в някои филми примерно, като обвинят някое филмово студио, че са расисти слагат 1 чернокож или латино актьор и ок, вече не сме расисти/, а защото са наистина кадърни, дадем им е шанс наравно примерно и с други мъже и жени, били са по-добри и са заели висока позиция. никога не съм виждал или чувал жена да не е наета на каквато и да е позиция, защото е жена просто, а не щот примерно е некадърен работник.

допускам, че е възможно просто аз да съм оставал сляп за ситуации, в които по някакъв начин жени са били дискриминирани, но средата беше такава, че дори хора като мен, дет не щат да знаят квито и да е клюки ги научават щот всички бяха петир бейлиш и варис. и никога не е ставало дума за подобен тип дискриминация.

сигурно няма да разберете кво искам да кажа.

може и да греша за част от нещата, може някой от вас да ме опровергае - надявам се това да се случи. просто тва съм видял, тва мога да кажа за тва движение откъм българската му фракция
James Raynor

Писане by Vanko on Сря 06 Юли 2016, 16:38

Моето непопулярно мнение е свързано с футбола. Става въпрос за изпълнението на дузпи. Като че ли по-голямата част от футболните фенове, даже и съм чувал и коментатори, които са го казвали, дузпите са до късмет.

"Всичко е до късмет. При дузпи всичко може да стане" - това бяха думи на един от българските коментатори, които чух, докато гледах европейското. Може би и вие си мислите така или поне сте чували приятели да го казват. Пълни глупости!

При дузпите се изисква не само умения, изисква се спокойствие, стабилност и определено интелект. Все пак някак си трябва да надхитриш вратаря. Поне според мен де. И щом толкова много неща се изискват при едно "просто" изпълнение на дузпа, то тогава защо всичко е до късмет? Ами не е. По-добрия играч вкарва, по-слабия психически или този, на когото му липсват умения (за такива изпълнения след 120 минути игра пред хиляди хора) не вкарва и така губи. Нищо не е до късмет. Всичко е до онези качества, които изброих нагоре - точност, прецизност, спокойствие, хладнокръвие, умения...

Сега ще кажете "да ама колкото и да е добър играча, вратаря може да спаси" и сте прави. Но това отново не се дължи на късмет, а на уменията на вратаря. Дузпите за мен са най-интересния и драматичен начин да се реши един двубой Smile Smile
Vanko

Брой мнения : 655
Registration date : 08.12.2015

Писане by Saalik on Пет 08 Юли 2016, 13:01

James Raynor написа:ae закво сте такива антисемити/расисти?

според мен говорите глупости всички и е редно тая лудост да престане. ужасни неща говорите

аз съм много силно подразнен от всеки досегашен контакт, който съм имал с момичета, които твърдят, че са феминистки. главно защото, като ей така без да се заяждам съвсем петгодишно дете въпрос породен от искрено любопитство задам: какви са нещата, които те карат да смяташ, че мъжете се отнасят към теб като по-нисше същество или ддз по друг начин формулирано ама г/д същото. и отговорите обикновено са "ми жените в холивуд взимат някво 1/3 от парите дет мъжете актьори взимат". ок съгласен съм тва е сексизъм, грешно е, очевидно си права мъжете струват буквално повече дори да са по-лоши в занаята си само заради това, че са мъже или жени тук логиката ти е валидна. дай ми конкретен пример от твоя личен живот. и няа винаги са някви неща дет са далеч от тяхната реалност, но въпреки тва супер разпалено защитава няква кауза, дето е справедлива, но въпреки тва не се интересува от някви актуални да речем социални или политически въпроси, щот да тва са някви скучни неща, от които да се интересува човек, но според мен не е редно да твърдиш бг е баси тъпата държава и в същото време да си супер на "ти" със социалните проблеми на обществото в сащ и да няаш ей толкова представа кво се случва в софия примерно окупацията някви протести, ала бала портокала

някак си тва ме отвращава и е прекалено лицемерно за моя вкус. някво да се правим на хуманисти и нз си кво, но само за проблеми дет знаем, че реално няа как да оправим и да приказваме големи приказки и кат ти се обадя, ае човек ше ходим на протест за "еди си кво" да каже 'пфф'. иначе големият активист тва-онова.

не съм кон с капаци. наясно съм, че има защо да съществува такова движение дори в 21 век, но според мен ценностите, които подтикват жените занимаващи се с него съвсем не са тези на жените, които са го започнали и крайната им цел е не толкова промяна, колкото необходимост от скандал и спор с някого в живота, нуждата да има как някой да е виновен за нещо.

работих две години и половина в една и съща фирма, където с много усилия, жертви и труд се издигнах страшно много. видях всякви неща бях във всякви екипи. винаги голяма част от ръководството в различните отдели е било главно съставено от жени, които не са просто поставени там, за да изглежда фирмата добре /както правят в някои филми примерно, като обвинят някое филмово студио, че са расисти слагат 1 чернокож или латино актьор и ок, вече не сме расисти/, а защото са наистина кадърни, дадем им е шанс наравно примерно и с други мъже и жени, били са по-добри и са заели висока позиция. никога не съм виждал или чувал жена да не е наета на каквато и да е позиция, защото е жена просто, а не щот примерно е некадърен работник.

допускам, че е възможно просто аз да съм оставал сляп за ситуации, в които по някакъв начин жени са били дискриминирани, но средата беше такава, че дори хора като мен, дет не щат да знаят квито и да е клюки ги научават щот всички бяха петир бейлиш и варис. и никога не е ставало дума за подобен тип дискриминация.

сигурно няма да разберете кво искам да кажа.

може и да греша за част от нещата, може някой от вас да ме опровергае - надявам се това да се случи. просто тва съм видял, тва мога да кажа за тва движение откъм българската му фракция

Ако става въпрос за 'тъмблр' момичета, разбирам.
Забелязала съм, че там всеки втори пост е 'аз съм такъв, такъв, такъв', и понеже съм толкова онеправдан, ми е позволено да казвам абсолютно всичко и съм винаги прав.
Не че не са онеправдани много от нещата, които говорят, обаче първо е дразнещо, че не можеш да прочетеш абсолютно НИЩО друго в този сайт, второ, че всеки втори се включва на юруш, щото е модерно, и всъщност третото е най-съществено:толкова са фанатични, че ще ти се нахвърлят и ще те разкъсат жив, ако кажеш нещо, с което не са съгласни. Ще те подиграят, ще те обиждат и веднага ще тръгнат на война. Разговор с тях не може да се получи. Толкова фанатични истини неизбежно се изкривяват в някои отношения. Знам, че всичко това тръгва от нещо наистина гадно, но те го превръщат в повод да бъдат винаги прави за всичко - и гадни.
Това изобщо не ми харесва.
Дотолкова са дразнещи, че понякога, самата аз съм преживяла това гадно нещо, което защитават, но намесата им ме дразни, и предпочитам да си мълча до смърт вместо да получа лигаво съчувствие или да мина за част от обществото им. Само да чуя нещо от сорта на "it is okay to be depressed'', ''i support you lil peach'', ''even *** are cute'', просто почва да ми се повдига. yeah..sure  
Saalik

Брой мнения : 191
Registration date : 10.11.2011

Писане by odd soul on Съб 09 Юли 2016, 22:33

James Raynor написа:ae закво сте такива антисемити/расисти?

ей, съжалявам, че историята не е черно-бяла

като се заговорихме за тъмблър - все още си мисля, че тоя сайт е много странен социален експеримент Very Happy от психологическа гледна точка ми е супер интересно как изобщо сайтът се превърна в сегашния му вид, 2013 трябва да е било? ама как от страхотния феминизъм се стига до хора, които твърдят, че са полуживотни, не мога да преценя Very Happy (обвинявам yourfaveisproblematic, тоя блог направи революция ;D) просто ви съветвам да не влизате там и да не се впрягате, повечето хора там, за колкото и специални да се имат, си нямат представа как изглежда истинския свят. щом абсолютно всеки там страда от депресия/тревожност/нещо друго, значи едва ли е най-обективното и приятно място в интернет (и това го казвам като човек, който страда от депресия от доста години). да, има хора, които споделят доста ценна информация и могат да ти отворят очите, но те са наистина малко. друго интересно нещо е как всички са имат за различни, уникални, революционери на модерното общество, а като се загледаш отдалеч всички са еднакви.
между другото, от тъмблър научих как работи пропагандата. като по цял ден седиш там като повечето и четеш едно и също в хиляда различни текст поста, то ти се забива в мозъка. огромна част от потребителите не могат да задълбаят в някоя sj тема, но пък могат да ви изрецитират това, което се разпространява като мантра в сайта. (:

Saalik - ***gentle reminder that you are stardust*** Very Happy Very Happy
odd soul

Писане by Анджи on Съб 09 Юли 2016, 23:26

аз пък явно имам много различни преживявания от tumblr в сравнение с повечето от вас Very Happy в предишния си блог успях да се свържа с много ценни и скъпи хора с подобни на моя светоглед, с които в последствие се срещнахме и завързахме трайни приятелства. за съжаление, анонимни хейтъри ме прогониха от него като ме заплашиха с doxx-ване, затова трябваше да се преконструирам напълно, но ценните хора си ме последваха и в новия блог и все така се забавляваме заедно като едновременно си говорим глупости и се обучаваме един друг на най-различни теми Very Happy все забравям, че хората имат различен dash от моя като се говори за tumblr Very Happy щото аз не съм виждала някой с претенции да е революционер или нещо такова, хората просто си блогват в личните си дневници малко или много.

освен това смятам, че съдите малко твърде жестоко и отгоре-отгоре. доста от хората които съм виждала да се държат неадекватно в тоя сайт са непълнолетни (ака под 18) и в смисъл, за вас не знам ама аз си бях малко тъпичка на 16 Smile и скачах на всяко нещо, което ми се струваше модерно на момента. аз пък подкрепям идеята тийнейджърите да имат свободата да експериментират със себе си и своята идентичност, докато не се намерят и не им се подредят нещата в главата. на мен не ми пречат, стига да не ми проповядват Smile явно това е моя unpopular opinion Very Happy
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 682
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 10 Юли 2016, 00:01

Къде ги намираш тия хора, дето си пишат в дневниците? В смисъл, целият ми проблем идва точно оттам, че абсолютно всички на дашборда ми обсъждат само такива теми и единственото, което правят е да пропагандират, и в един момент се чувствам задушена и ми се ще да намеря малко повече споделени лични вълнения...
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by Анджи on Нед 10 Юли 2016, 00:04

ми не мога да ти кажа как точно ги намирам Smile следвам приятели, те ми препоръчват техни си приятели и така. като ме дразни някой на даш-а ми - unfollow и block, животът ми е твърде кратък че да си причинявам такива неща Smile
Анджи
aladdin sane

Писане by odd soul on Нед 17 Юли 2016, 08:01

ок, непопулярно мнение

не харесвам влогването, влогърите и като цяло ютуб културата. може би, защото 90% от влогърите, които съм гледала са пълни идиоти, които само се лигавят и казват най-очевидните неща Very Happy но аз съм и от старата интернет школа, където хора, които не знаят елементарна география (истински случай) нямаха по милион гледания и след това не взимаха пари от това, докато толкова свестни, интелигентни и работещи като луди хора по света едва свързват двата края

бахти, наистина мразя човечеството Very Happy
odd soul

Писане by Анджи on Чет 01 Сеп 2016, 15:39

ох, и аз не харесвам влогърите, ама хич!

а емил конрад не го понасям изобщо :S
Анджи
aladdin sane

Писане by Saalik on Чет 01 Сеп 2016, 15:47

odd soul написа:

Saalik - ***gentle reminder that you are stardust*** Very Happy Very Happy

PUKE
ИМЕННОООООООООООООО

maika mi deiba maika mi deiba maika mi deiba

пс. - много интересни нови емотиконки!
Saalik

Брой мнения : 191
Registration date : 10.11.2011

Писане by Анджи on Чет 08 Сеп 2016, 23:49

не харесвам Джоан Роулинг и никога не съм я харесвала Very Happy Very Happy Very Happy
Анджи
aladdin sane

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 09 Сеп 2016, 00:11

Кво?! Защо?? Наистина ми е интересно да чуя доводите ти. Very Happy Като човек или писател?
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by odd soul on Пет 09 Сеп 2016, 14:21

и мен почна да ме дразни откакто почна да се прави на много либерална, ся последната й нова глупост е как ремус лупин бил метафора за хив Very Happy
odd soul

Писане by Анджи on Пет 09 Сеп 2016, 18:40

ТОЧНО ТОВА за лупин Very Happy

като писателка смятам че е иди дойди, като всяко себеуважаващо се дете израсло през 90те и аз бях обсебена от хари потър, но нещата които ме дразнят е 1. как сега използва франчайза на макс с глупости като the cursed child и 2. как прави изявления като "ама РАЗБИРА СЕ че е имало лгбт/черни/евреи/прочее магьосници в хогуортс може да не съм го написала ама ТО НЯМА НУЖДА" направо ме подлудява. да не говорим за това колко хора напълно я боготворят по абсолютно неразбираеми за мен причини, като се има предвид че тя е една средностатистическа авторка с една (1) добра идея, която я направи мултимилионерка Very Happy

да не говорим колко е гадно че не дава на феновете да си правят фен продукции щото е надута Very Happy
Анджи
aladdin sane

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото