за beyoncé, една ядосана жена

Предишната тема Следващата тема Go down

за beyoncé, една ядосана жена

Писане by Анджи on Нед 10 Юли 2016, 00:10

с odd soul наспамихме темата за в момента с разговори за lemonade, така че предлагам да се пренесем тук Very Happy

на мен лично символиката в lemonade ми е супер интересна, особено откакто прочетох за идеята зад love drought (клик)

можете и да си го вземете като генерална тема за beyoncé това, аз просто в момента бича lemonade докрай Very Happy

и между другото, отидете на сайта й, има изключително силна поема за насилието върху черни хора в САЩ, която мен лично ме докосна много: http://beyonce.com
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 680
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Re: за beyoncé, една ядосана жена

Писане by odd soul on Нед 10 Юли 2016, 00:33

как ми четеш мислите само, точно щях да повдигам темата за love drought и символиката във видеото към песента Very Happy

не мисля, че дори бих могла да опиша точно каква огромна крачка в кариерата й е lemonade. години наред е известна предимно като поп звезда, за никого не е тайна, че част от успеха й е факта, че красотата й отговаря на евроцентриските идеали; и след като пусна self-titled, който променя маркетинга и издаването на албуми в музикалната индустрия, създава lemonade. неслучайно след като излезе formation от saturday night live направиха скеч, който изразяваше изненадата на хората, че бионсе говори толкова открито за расата си (:

тъй като заговорих за daddy lessons, да се доизкажа Very Happy в целия проект има доста препратки към баща й, като на места дори го сравнява със съпруга си, говори за семейно проклятие. баща й е всъщност този, който първи прозира потенциала й, и още докато е дете се опитва да я превърне в звезда, като я праща в различни формати за търсене на звезди. сформира момичешка група още преди бионсе да стане на 10 Smile неслучайно много хора го сравняват с бащата на майкъл джексън - също толкова строг и педантичен. лятото е карал destiny's child да танцуват с часове наред и да пеят, докато тичат, за да могат да издържат на сцената ('daddy made a soldier out of me') Smile. не е тайна, че баща й е пречил на успеха на другите момичета и със зъби и нокти е пробивал път на дъщеря си Very Happy после се оказва, че краде пари от турнетата й, че изневерява на майка й и че дори е баща на извънбрачно дете Very Happy, след което бива отлъчен от семейството. та всичките тези клюки ги наговорих, защото като знаем бекграунда, албумът и по-специално тази песен стават още по-ценни и интересни. просто самият факт, че точно за бащата, който изневерява, казва 'my daddy warned me about men like you, he said baby girl, he's playing you'.

преди време бях попаднала на някаква статия на buzzfeed с линкове към анализи на lemonade, ще взема да я намеря и да ги прочета, че тогава нямах време за това.
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 799
Registration date : 01.01.2013

Вижте профила на потребителя

Писане by Анджи on Нед 10 Юли 2016, 00:44

а аз просто се възхищавам на цялата естетика и визия на визуалния албум? тук има някои от най-любимите ми моменти: https://www.buzzfeed.com/sylviaobell/83-stunning-photos-from-beyonces-lemonade?utm_term=.mbKloej0eL#.scnJgNpxNm
Анджи
aladdin sane

Писане by Анджи on Нед 10 Юли 2016, 00:50

между другото, ако някой се чуди къде да гледа този шедьовър на модерната музика: тук
Анджи
aladdin sane

Писане by odd soul on Нед 10 Юли 2016, 01:05

тогава гледай self-titled задължително, има го качен в ютуб

Spoiler:

мисля, че ***flawless доста ще ти хареса Smile
моите любими са ghost/haunted, flawless, blue, blow, drunk in love, но най-най-най за мен е partition Very Happy

а ти как реши да гледаш lemonade, тъй като каза, че не си можела да я понасяш? Smile
odd soul

Писане by Saalik on Чет 14 Юли 2016, 23:42

mori написа:а аз просто се възхищавам на цялата естетика и визия на визуалния албум? тук има някои от най-любимите ми моменти: https://www.buzzfeed.com/sylviaobell/83-stunning-photos-from-beyonces-lemonade?utm_term=.mbKloej0eL#.scnJgNpxNm

Погледнах този сайт...
еха... наистина е толкова ... пищно. Богато е на всичко. Shocked
Saalik

Брой мнения : 191
Registration date : 10.11.2011

Писане by odd soul on Пет 15 Юли 2016, 08:16

^ Buzzfeed просто крадат от целия интернет, затова Very Happy Не ги харесвам, ама вляза ли и после един час чета глупави списъци или правя теста "Ще ви кажем кой покемон сте на базата на слънчевия знак", аман Very Happy

Lemonade вече има 4 номинации Еми <3
odd soul

Писане by Saalik on Пет 15 Юли 2016, 14:45

Имах предвид не сайта, а снимките от албума, че са пищни и богати на всичко.
Saalik

Брой мнения : 191
Registration date : 10.11.2011

Писане by odd soul on Пет 15 Юли 2016, 20:33

Ааа Very Happy Просто каза "този сайт" и реших, че имаш предвид целия Buzzfeed, съжалявам Very Happy
odd soul

Писане by PianoGirl on Сря 12 Окт 2016, 01:53

не съм фен на бионсе и изобщо на тази музика, но пламът ви успя да ме запали по песента lemonade.
PianoGirl
mélancolie

Брой мнения : 62
Registration date : 27.05.2015

Писане by odd soul on Пет 12 Май 2017, 20:32

пф, хора, тва е най-якият албум на света. Very Happy

преди няколко дни се натъкнах на анализ на 6 inch, според който в песента става въпрос за савската кралица. тъй като никога не съм виждала логиката по средата на албума/филма да има песен за проституция, веднага си направих мой рисърч по темата... и вече два дена съм потопена в статии и линкове за йорубската религия, ню орлиънското и хаитянското вуду, библейски героини, древноегипетски божества, та чак до хиндуизма и марди грас стигнах. (в крайна сметка реших, че 6 inch е едновременно за савската кралица, касиопея и менструацията. баси якото!). държа си бележки в телефона с всичко, което намеря Very Happy не мога да повярвам, че толкова неща не съм забелязала преди. и цялата тая сингулярност във филма <333 няма такъв гениален и същевременно неразбран проект.
odd soul

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото