Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Любими албуми

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
PostMortem

Брой мнения : 258
Registration date : 12.10.2010

ПисанеЗаглавие: Любими албуми   Съб 30 Юли 2016, 3:14 pm

Май няма такава тема, ако има то потвърждава, че зрението ми е слабо и/ли съм разконцентриран.
Та, моите любими албуми (с поглед и в ласт-а)((и без да номерирам)):

Нова Генерация - "Forever"(1991), "Вход Б" (1987), "Отвъд Смъртта(1992)" (и трите+ всички, което някога е създал Воев)
Sonata Arctica - "Days of Grays"(2009) (последният им хубав албум, който е много тъжен, носталгичен, красив, поетичен; имам много спомени свързани с песните)
Alice in Chains - "Dirt"(1992) (цялата 2013 е белязана от този шедьовър; цялото лято го циклих заедно с "Вход Б" на Нова Генерация)
Клас - "Госпожа Емилия"(1991) (абсолютна класика, която ако беше издадена малко на Запад по картата, щеше да е със статуквото на The Cure-ските албуми; "Гълтам дим", "Сутринта", "Река си ти", "Госпожа Емилия", "Чай" - задължителен за слушане)
Nirvana - "Nevermind"(1991) - (грънджът ми е в душата, както и пънка, ню уейва и още няколко... абсоютно ясен избор - албумът, който описва 90-тте и до ден днешен остава сред вечните "най-добри")
Контрол - "Те т'ва е"(2004) - (подбран сетлист и remaster в перфектно качества на Контрол; заглавието на албума е буквално само достатъчно за определение.)
Type O Negative - "Bloody Kisses" (1993) - (абсолютен шедьовър в музикално, атмосферично, летаргично, носталгично, агресивно, спокойно, и *insert here*-ско отношение. Jesus Christ looks like my, you know, или както съм се шегувал, че Исус си пее "Пиитър Стийл лукс лайк мии")  
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 652
Registration date : 28.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любими албуми   Съб 30 Юли 2016, 3:28 pm

четирите на върха:

queen - innuendo
tori amos - little earthquakes
depeche mode - violator
david bowie - ziggy stardust and the spiders from mars

и още много, но тези са ми Най Smile
Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 742
Registration date : 01.01.2013

ПисанеЗаглавие: Re: Любими албуми   Пон 28 Ное 2016, 2:51 pm

ох, ами те са много малко.

arcade fire - funeral модерна класика. обожавам. не знам какъв албум трябва да изскочи, за да ми го измести от сърцето. обичам концепцията, емоцията, музиката, китарите, цигулките, дори акордеона в laika. обичам, че е за смъртта, за децата, за порастването, за гнева, за бунта, за надеждата. обичам умерената доза наивност в него, обичам как всяка песен направо крещи хайде-нека-да-избягаме-от-това-ужасно-място, обичам отричането на съня. и обичам как на въпрос относно смисъла на албума уин отговаря с три думи: 'death is real'. обичам малките несъвършени моменти като приглушената китара в tunnels заради гаф с микрофоните, или как може да се чуе натискане на копчето за спиране на диктофон на 50тата секунда в haiti (защото песента е толкова лична, че режин не е искала да я е пее пред всички и е отишла да запише вокалите сама в мрака на една тоалетна), или неперфектните и отчаяни вокали на уин в края на une année sans lumière. обичам всяко woo, което уин има навика да вкарва почти навсякъде. обичам идеята за толкова силна снежна буря, че е затрупала целия квартал и двама влюбени тийнейджъри прокопават тунел до прозорците си, за да се срещнат и да оставят целия свят зад себе си; и тази за падащите от семейното дърво листа; и тази за плачещите родители и как ръцете им са покрити с лед; и как вместо паметни плочи, труповете на мъртвите са маркирани от цветя; онзи ред за неродените му деца, които са захлупили очите му с ръце; и онзи ред за това как се крие от братята си под завивките; и онзи за това как сваля ръцете й от лицето си, преди майка му да влезне в стаята. винаги страшно ме е жегвало последното, не знам защо. малко неща на този свят са толкова чисти и искрени, колкото този албум. дори майка ми го харесва!
radiohead - ok computer лично за мен това е най-добрият им. пф, оревала съм го целия.
marina and the diamonds - the family jewels напълно наясно съм, че чисто музикално албумът е отврат. но! аз съм преди всичко човек на думите, а тези на марина са толкова clever и хем те карат да се засмееш, хем ти става тъжно. а всеки ред съм го изживяла в някакъв период. марина ми е като по-голяма сестра, която ме насочва и ми... дава сили? о, и обожавам словосъчетанието 'sparks like empty lighters'.
neutral milk hotel - in the aeroplane over the sea наскоро прочетох слух как джеф магнъм полудял докато работел по албума. и си мисля, че не бих отказала такава лудост.
beyoncé - lemonade не знам какво е мъжът ми да ми изневерява, нито знам какво е да си черна жена, камо ли черна жена в съвременна америка. и въпреки това почувствах целия албум. обичам колко е разнообразен - от реге през блус рок през мейнстрийм r&b, та чак до кънтри (при това истинско!). обичам дързостта на formation, призивът на freedom, припевът на don't hurt yourself. най-много обичам как се говори за едно, а всъщност албумът е за съвсеем друго. обичам лекуването на рани в lemonade. и като добавим филма и поезията на варсан шайр (която ми е любимка от години вече), идеята за семейното проклятие и женската сила, предавана през поколенията... ами, обичам си го.
Вижте профила на потребителя
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Любими албуми   

Любими албуми
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1