За "лошите момчета" или джентълмените?

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

За "лошите момчета" или джентълмените?

Писане by Dinitrophenol on Сря 24 Авг 2016, 20:07

Добър вечер! Отдавна ме терзае един въпрос с адресат по-скоро към женската аудитория(може и опитната
мъжка такава). От доста време мисля, че греша в начина, по който "забивам". Държа се мило и респектиращо
с момичетата, но засега не съм имал сериозна връзка. Та въпросът ми е такъв: Според вас какви трябва да са
мъжете? От партията на така наречените джентълмени, или по-скоро от партията на лошите момчета?
Dinitrophenol

Брой мнения : 41
Registration date : 22.08.2016

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: За "лошите момчета" или джентълмените?

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 25 Авг 2016, 00:10

Значи, нещо, което искам да отбележа: невинаги ''милото'' държание е наистина мило държание. Има един тип поведение, който изключително много ме дразни. Има някои момчета, които вътрешно не се чувстват достатъчно добри и умишлено се поставят в ролята на потъпкана жертва. Когато подходят към момичето, те не се опитват реално да се заинтересоват от нея, да я опознаят, да я впечатлят, а с ''искам да имам контакт с теб, само ако искаш да си с мен, и понеже не виждам друго в теб освен потенциална путка или гадже, ще ти натрисам всякакви услуги, изслушване и угаждане, за да може едва ли не да ми се задължиш, а ако не ми върнеш за вниманието с това, което искам, ще си от тъпите момичета, които не могат да оценят натресената ми 'загриженост'.''
Разбирането за френдзоната се ражда точно от такова отношение. Момче, което умишлено подхожда към момичето само като обект на връзка и едва ли не всичкото внимание, което й отделя, е фалшиво, и през цялото време е притиснато от вменяването на ''правя всичко това само защото искам да си моя''.
Това не е джентълменско. Това е комплексирано и малодушно. Човек не е длъжен да отговори по същия начин. Не може да се преструваш, че се интересуваш от душевността му, интересите му, това, което иска да ти каже, това, което ти споделя, само защото 'угаждаш', за да получиш това, което искаш.
Единственият вариант да се ядосваш по подобен начин е, ако момичето се подвежда и увърта, но ясно те баламосва, а не да се филмираш, че те баламосва, защото си вкиснат и недоволен.
Джентълменът е джентълмен, защото му идва от вътре да бъде внимателен. И то непременно с обекта на неговия интерес. Неговата душевност усеща нещата по красив, учтив начин и е част от същността му и себеизразяването му в живота, цялостното му отшношение към останалите.

Най-неприятното е, че много момичета биват наебани от момчета, които им пишат само за да ги вкарат на леглото, и когато момичетата продължат да им пишат, момчетата се дразнят, оплакват се дори, че им се вре, и почват да я изкарват, че е неприятна, вманиачена, досадна, а всъщност са я използвали най-грозно за пишките си, и после, като я захвърлят, се спомнят за нея като за трофей, и се хилят с приятелите си с грозните си смехове, и дори се гордеят и се хвалят от постижението си, и говоят за нея като за путка.

Обаче не, истинската драма на света е френдзоната. Която е всъщност част от горното поведение в друг свой вид.
..........

Колкото за лошите момчета, аз не се привличам от абсолютно пълни боклуци, такива, които нямат никаква фантазия, нищо красиво в душевността си.
Според мен в идеята за лошите момчета се усеща по-скоро влечението на момичета към момчета, които живеят спонтанно, лудо, тръпката по някакво страстно, динамично, непредсказуемо изживяване. Добро момче, според мен по-скоро визира рутината и пасивността.
Но много добронамерени момчета могат да бъдат луди, а пълни гадняри да си киснат в сивия си живот, така че според мен спонтанността не е обвързана с понятията ''добро-зло'', но всеки си представя първо някакъв опасен черен чар, оттам и образа на лошото момче.
Освен това лошо момче може да бъде и джентълмен, при една богата и интересна комбинация.
Аз съм влюбена и в идеята за мистериозно, опасно момче, което обаче е галантно и внимателно, и за наистина добро момче, което би ме уважавало, закриляло и бихме примерно... спортували заедно.

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by Dinitrophenol on Чет 25 Авг 2016, 01:01

Да, благодаря ти за мнението, много правилно изказване(директно). Личи си, че си го преживявала вече.
Може би трябва да стана гаден. Имам чувството, че момичетата мразят сигурността в една връзка и наистина
обичат ръба.
Dinitrophenol

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 25 Авг 2016, 01:09

Не е нужно да ставаш гаден, за да живеете на ръба. Момичетата по-скоро биха искали някой човек, с който биха се чувствали достатъчно сигурни да изживеят ръба.
Гаднярите могат само да те тормозят и да ти пият живота, най-вече. И дори да живеете интересно известно време, накрая всичко се превръща в една болка от това, че не можеш да се докоснеш до сърцето им.

Писане by Dinitrophenol on Чет 25 Авг 2016, 01:16

Честно да ти кажа има много мъжки путки. Всички ги отъпкват било то в клас, или в живота. Едни такива нежни дето им се ебават, че само да ги пипнат ще се напикаят. Но те са 1000 пъти по-добронамерени от обкръжението си. Няма
никой, който да ги оцени камо ли пък момичето, което харесват. В такъв свят живеем.
Dinitrophenol

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 25 Авг 2016, 01:21

Ако пък олицетворение за нежен трябва да е гадняр, който не го ебе за ничии чувства, и е пълен егоист, и го е грижа само да мастурбира с комфорта си, и да му е удобничко независимо колко болка причинява, и да бяга от отговорност, за да не се умори, като с това преебава хората (или приятелката си)....
това е още по-голяма путка.
А това да си пъзльо и да те тъпчат, не значи, че си нежен. Нежен означава да си внимателен. Долавям някаква нотка на 'изпедерастяване', която влагаш в думата, а нежен може да бъде и някой, който е достатъчно силен и смел, за да защити позициите си или приятелката си.
Путьовците обикновено, като им се даде власт над някого, почват да се държат като този, който ги е малтретирал, за да си докажат, че са голяма работа...

Писане by Dinitrophenol on Чет 25 Авг 2016, 01:29

А обикновено са възпитани подсъзнателно от родителите, които ги обичат прекалено много. Не вредят на никого и имат невероятни мнения по философските въпроси на живота, които, ако някой достатъчно здравомислещ човек го чуе този човек ще засияе от щастие какъв мозък има и на какво е способен.
Dinitrophenol

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 25 Авг 2016, 01:36

Ами то и момичетата, които ги мачкат, трудно биват забелязани. Просто хора с проблемно самочувствие и самозащита като че ли 'избледняват' от света и вниманието на околните.

Писане by Dinitrophenol on Чет 25 Авг 2016, 01:39

Е как да не ти иде да се изповръщаш сега едно хубаво?
Dinitrophenol

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 25 Авг 2016, 01:47

Аз съм била такава в детството си и знам, че е ужасно. И все пак донякъде е разбираемо. Ако сам не можеш да си обърнеш внимание и да се почувстваш готин, става по-трудно другите да го направят. ;/
Понякога дори да са с теб и да те мислят за готин, пак оставаш роб на собствените си комплекси.
Трудно се понася да се опитваш да накараш някой да усети красотата си и опитите ти да завършват с обезкуражаващ крах. Опитваш се да стигнеш до човека, но той не те забелязва, защото е прекалено самовглъбен в чувството си на малоценност. Имах една приятелка, която всички мислеха за адски готина, но тя си беше затънала в собствените филми. Всеки път, когато излезехме да се видим, нея като че ли я нямаше там и нито вярваше на думите ми, нито забелязваше присъствието ми. Беше прекалено заета да се мрази, за да се сети, че може да си прекарваме добре, да се заинтересова от компанията ми. Това малко ме обиждаше. В крайна сметка се отчуждихме.

Писане by Dinitrophenol on Чет 25 Авг 2016, 01:47

Да живееш постоянно такъв живот е донякъде гадно. Но е и яко, че разбираш нещата в по-голяма дълбочина. Можем да ги съжаляваме, но те виждат света по друг начин и не им пука за хорското мнение.
Dinitrophenol

Писане by Dinitrophenol on Чет 25 Авг 2016, 01:49

И между другото и жените не са по-малки "дяволи". Забелязвал съм тенденцията да действат с език на тялото вместо с думи, които мъжете очакват.
Dinitrophenol

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 25 Авг 2016, 01:51

Не знам доколко тя разбираше живота в по-голяма дълбочина. Дълбочина... дълбоко бе затънала в комплексите си. А истинското съкровище на личността й оставаше невидимо пред илюзията, която си бе самовтълпила. Така че по-скоро бе сляпа за хиляди красиви неща. Като всеки от нас, всъщност, когато е зает да се обсеби изцяло по нещо изолирано.

Писане by odd soul on Чет 25 Авг 2016, 09:42

абе ква е тая тема, от фейсбук бих очаквала такава дискусия, кви са тия стереотипи, ква е тая френдзона, кви пет лева Very Happy

съгласна съм с първия пост на сид, само искам да кажа, че френдзоната е супер малоумно и измислено понятие, което в 90% от случаите се основава на типичното мъжко мислене (не, че има нещо като мъжко/женско мислене, има мъжка/женска социализация), че като се държат мило с някое момиче, тя непременно им дължи секс.

жените принципно ни учат да търпим. още от детската градина, когато някое момче се държи лошо с нас, ни казват, че щом ни обижда/дърпа плитките/етц, значи ни харесва. това по-късно се пренася и в живота и в сферата на взаимоотношенията м/у възрастни. никоя жена не иска да се държат с нея като боклук, но често залитаме по точно такива типове, просто защото обществото и медиите ни го налагат. никой избор, който правим, не съществува във вакуум. изборите ни и голяма част от мненията ни за нещата са продиктувани точно от обществото и от това, което всеки ден виждаме.

От доста време мисля, че греша в начина, по който "забивам". Държа се мило и респектиращо
с момичетата, но засега не съм имал сериозна връзка.
честито, държиш се както трябва, но просто не си случил на споделена любов. какво е за теб да си лошо момче? да игнорираш, да обиждаш, да удряш, да насилваш? ако тръгваш да правиш кроежи и схеми, да си променяш държанието, за да впечатлиш някоя, мамиш не само нея, а и себе си. каква любов е това?

излез от тия стереотипи. всеки човек е индивидуален. ако няма привличане между вас двамата, колкото и цирка да правиш, няма как да се влюби в теб.
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 801
Registration date : 01.01.2013

Писане by ερsilonε on Пет 26 Авг 2016, 18:10

хм... не лошите.

тези, които се държат като джентълмени.
тези, с които знаеш, че можеш да бъдеш себе си, защото те оценяват личността ти.
тези, които са силна опора във всеки един момент и знаеш, че можеш да разчиташ на тях.
тези, които не пестят комплименти, които се интересуват често от теб, но това не ги кара да изглеждат отчаяни, сякаш нямат личен живот.
а дори напротив, имат, интересен такъв, но са готови да отделят от най-важното - времето си, за теб.

ей тези.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Писане by Vanko on Пет 26 Авг 2016, 19:01

ερsilonε написа:хм... не лошите.

тези, с които знаеш, че можеш да бъдеш себе си, защото те оценяват личността ти.
тези, които са силна опора във всеки един момент и знаеш, че можеш да разчиташ на тях.
тези, които не пестят комплименти, които се интересуват често от теб, но това не ги кара да изглеждат отчаяни, сякаш нямат личен живот.
а дори напротив, имат, интересен такъв, но са готови да отделят от най-важното - времето си, за теб.

ей тези.

такива не съществуват
Vanko

Брой мнения : 655
Registration date : 08.12.2015

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 26 Авг 2016, 19:14

Защо пък да не съществуват? Да оценявш нечия личност, да си нечия опора и да имаш живот не са невъзможни неща. Very Happy Аз познавам такива хора.

Писане by ερsilonε on Пет 26 Авг 2016, 20:18

има ги Wink

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Писане by odd soul on Съб 27 Авг 2016, 04:07

Vanko написа:
ερsilonε написа:хм... не лошите.

ей тези.

такива не съществуват
е де, такъв self drag си направи ;DDDDD ели е точна както винаги I love you

то, ако такива изобщо не същестувуват... правим една лесбийска колония и готово Very Happy
odd soul

Писане by Vanko on Съб 27 Авг 2016, 09:16

Успех с колонията 😅😅😅
Vanko

Писане by Vanko on Съб 27 Авг 2016, 09:31

Dinitrophenol написа:Добър вечер! Отдавна ме терзае един въпрос с адресат по-скоро към женската аудитория(може и опитната
мъжка такава). От доста време мисля, че греша в начина, по който "забивам". Държа се мило и респектиращо
с момичетата, но засега не съм имал сериозна връзка. Та въпросът ми е такъв: Според вас какви трябва да са
мъжете? От партията на така наречените джентълмени, или по-скоро от партията на лошите момчета?

Чакай малко. Откога така нареченото забиване е начин да имаш сериозна връзка? Мъжете забиваг за бройка. Проблема не е в твоето отношение към момичетата, просто не си срещнал истинската си любов...или нещо такова, не съм много по тия неща 😅😅😅
Vanko

Писане by odd soul on Съб 27 Авг 2016, 09:58

Vanko написа:Успех с колонията 😅😅😅
мерси, събирам електорат Cool

и все пак ми стана любопитно защо мислиш така? това само за момчетата ли се отнася?
odd soul

Писане by Vanko on Съб 27 Авг 2016, 13:59

Не знам за момичетата, вие ще кажете Very Happy

Кое ти е любопитно? За забиването за бройка или за онези ваши мечтани мъже, които според мен не съществуват? Веднага ще ти обясня Very Happy
Vanko

Писане by odd soul on Съб 27 Авг 2016, 23:52

беше ми любопитно защо говориш, че няма такива мъже и дали това значи и че няма такива момичета (със същите характеристики)

odd soul

Писане by Vanko on Пон 05 Сеп 2016, 16:42

Така, колкото и перфектен да изглежда един човек, винаги има нещо гнило. Дългосрочната връзка зависи от това дали ще направиш компромис с това гнило нещо у един човек. Да, разбира се, понякога не е чак толкова зле, но има и мъже, които колкото и да изглеждат "перфектни" в една по-дълга връзка могат да се превърнат в най-големия кошмар.

1. Мъже, които пият. Ама много. Да не говориме, че това пиянство, понякога може да доведе и до насилие.
2. Мъже, които биха ви изоставили. Например, има такива, които бягат от това да са родители. Рядко се случва, но има мъже, които биха напуснали приятелката си, защото е забременяла.
3. Мъже, които с лека ръка биха изневерили. И то с няколко. А след това да лъжат с години, докато някак си не разберете.

Мъже с такива характеристика определено съществуват, но както сто пъти вече казах, има и нещо гнило. Не знам защо, но тази думи ми харесва. Просто трябва да си намерите по-малкото зло. Може недостатъка на вашия партньор да е нещо малко, но пак е нещо, което го вади от листа с "перфектните".

В днешно време мъжете предимно са боклуци. Малко са свестните типове, които подхождат с внимание и се държат мило с момичетата, както по нагоре е казал Dinitrophenol. А и мисля, че в бъдеще ще стават все по-малко Smile Така че успех Smile
Vanko

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото