За "лошите момчета" или джентълмените?

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: За "лошите момчета" или джентълмените?

Писане by odd soul on Пон 12 Сеп 2016, 17:59

сид, мислиш твърде индивидуално и не можеш да видиш извън собствената си призма в момента. гримовете са следствие бтв. това, че ти изпадаш в някакви си твои фантазии, когато стане въпрос за козметика, не значи, че с всички е така. пак ти казвам - скъпо е, отнема време, корпорациите го налагат, работодателите не са склонни да наемат жена без грим. като гримът е толкова красиво нещо, защо и мъжете не го носят? Wink бъркаш социалния ми коментар с лична атака.

фактите са, че в самия си корен гримът е част от стандартите за красота за жените като се стреми постигането на съвършенството. дали в някакво post-gender roles общество би могъл да съществува грима? честно казано ме съмнява, но днес той е с определен контекст, който не го налагаш ти. мога и аз да говоря колко зле се чувствам, щото не съм баш анджелина джоли, как повече се харесвам като съм гримирана, как имам чувството, че в днешно време, ако не си красива жена, никой не те зачита, как една очна линия и мацане на фон дьо тен не е никакво изкуство (вече обясних защо), обаче тогава ще спорим на чисто индивидуално ниво, а няма да разгледаме проблема критично и от социална гледна точка.

Тръби ГРИМОВЕТЕ КРАСЯТ ЖЕНАТА, ТЕ СА ИЗКУСТВО, и ето как се освобождаваш от сексуализирането.
и така правим точно, каквото се изисква от нас. ма как не се сетих.

изобщо, според мен като цяло е нелепо да се казва кой ПОЛ е по-зле, защото всичко е въпрос на индивид
де да беше така. само дето ни възпитават по различен начин. нещата, които на мен са ми били забранени, никога не биха били на едно момче например.

дишай.
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 800
Registration date : 01.01.2013

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by Анджи on Пон 12 Сеп 2016, 20:19

odd soul написа: като гримът е толкова красиво нещо, защо и мъжете не го носят? Wink

само ще вметна, че някои си носят и изглеждат чудесно докато го правят Smile

по принцип съм съгласна с целия discourse около грима и как налага стандарти за женска/човешка красота, но според мен основна точка в това е, че самите жени, които носят грим не са виновни за това Smile there's no ethical consumption under capitalism. когато сме израснали в една определена среда, с определени картини и определени виждания за това какви ние, като жени, трябва да сме, то не можем току така да се изтръгнем от нея доброволно. влияние върху това имат филми/реклами/билборди/вестници/списания и още, и още ...

за повече постфеминизъм четете angela mcrobbie, тя го е написала по-добре от мен Wink

бтв видях някой да казва, че щял да си зареже приятелката ако се гримирала много, абе хора Very Happy Very Happy Very Happy погледнете малко истинските качества на хората, това колко време някой се "конти" и гримира как може изобщо да го цитирате като решаващ фактор във връзките си Very Happy Very Happy

дядо ми лека му пръст до 72 годишна възраст беше и си остана конте, дори когато имаше само три косъма (образно казано) останали на главата се приготвяше по 20-30 минути преди да излезе Very Happy баба ми го е "търпяла" 40 години Very Happy Very Happy

а по темата, смятам налагането на етикети като "лошо момче" и "джентълмен" за малко ограничаващи сами по себе си. аз лично за себе си, минала и през двата "типа", предпочитам второто, но това е защото аз съм си такава, обичам да ми говорят тихичко и нежно и да ми готвят и подаряват цветя и грим Very Happy
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 682
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Писане by odd soul on Вто 13 Сеп 2016, 01:43

само ще вметна, че някои си носят и изглеждат чудесно докато го правят
така е, има, само дето ппц е табу или се счита за нещо необичайно/ексцентрично, като цяло гримът е насочен към жените.

мерси за препоръката, ще погледна въпросната авторка.
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 800
Registration date : 01.01.2013

Писане by PianoGirl on Сря 12 Окт 2016, 01:23

Аз съм за Дерил от The Walking Dead. Значи лошите момчета?
Но и джентълменът Глен ми харесва..
Значи който ми обърне внимание.
/ - и накрая никой не ми обърна. Very Happy /
PianoGirl
mélancolie

Брой мнения : 62
Registration date : 27.05.2015

Писане by Monevwww on Сря 09 Ное 2016, 00:51

Рано или късно и джентълмените и лошите момчета се превръщат в пухкави, лениви котараци Smile
Monevwww

Брой мнения : 47
Registration date : 06.10.2016

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото