musical trivia

Предишната тема Следващата тема Go down

musical trivia

Писане by Анджи on Пон 12 Сеп 2016, 21:57

ами не знам за вас, но аз много обичам да чета интересни/леко налудничави факти за любимите си музиканти и затова си помислих че може да не съм единствена Very Happy може да са всякакви - странни неща по време на записи/концерти, налудничави и забавни значения и произход на песни, нещо за самите тях, абе ВСИЧКО, моля ви, обожавам да чета такива работи Very Happy аз ще почна

начи мойта любима група queen имат една (от много хора призната за една от най-лошите им) песен която се казва i'm in love with my car от албума sheer heart attack

тя е написана от барабаниста на групата роджър тейлър и той пее в нея също така

таааа самите куин (останалите от тях) са мислели, че тейлър е бил супер пиян/друсан докато я е писал или я е написал като шега, фреди меркюри я е мразел от дъното на душата си

ноооо в крайна сметка песента се оказала на B-side-а на bohemian rhapsody, най-известната им и най-продаваема песен, и всички приходи от рапсодията са разпределени между нея и i'm in love with my car. защо ли? защото при преговорите коя песен да е В-side на bohemian rhapsody, роджър тейлър се е заключил в един шкаф и отказал да излезе докато не решат да е неговата песен. Very Happy
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 673
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Re: musical trivia

Писане by odd soul on Вто 01 Авг 2017, 12:03

хубава тема, най-накрая се сетих с какво да допринеса Very Happy та слушайте историята зад това джамче:

продуцентът на песента, теди райли, е трябвало да ходи на парти за рождения ден на негов приятел, но в крайна сметка се отказал и предпочел да продължи да работи върху песни за майкъл. по-късно същата вечер разбира, че на партито, което той пропуснал, били застреляли и убили буквално на дансинга един от гостите. историята го шокирала и подтикнала да създаде парчето, което обаче нямало текст, заглавие, нищо. скоро след това майкъл го чува и му харесва, без да знае какво е вдъхновението и без дори да подозира драмата, която се е разиграла. няколко седмици по-късно се среща с теди райли и му казва, че е измислил какво ще е заглавието на песента... blood on the dance floor Very Happy
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 790
Registration date : 01.01.2013

Вижте профила на потребителя

Писане by ℛiddℓℯ on Вто 01 Авг 2017, 15:33

уау, тези две истории ме разбиха, особено това с шкафа. Very Happy

Брой мнения : 8144
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by Анджи on Вто 01 Авг 2017, 16:26

йеееееее, някой ми харесва темичката Very Happy

един от любимите ми и малко известни факти е че стинг пее бекинг вокал в песента на dire straits - money for nothing и че е написал 1 ред от текста (i want my MTV) и това станало защото случайно стинг и марк нопфлър били на почивка някъде заедно и стинг чул че записват и отишъл при тях и казал "аа и аз искам!"

а текста на песента също е интересен - марк нопфлър го е написал след като отишъл в магазин за електроуреди и човекът който продава телевизори го разпознал и буквално казал "oh, you get your money for nothing and your chicks for free" и така се родила песента Very Happy

ето клип със стинг:

а между другото и марк нопфлър и стинг и двамата са от нюкасъл Very Happy Very Happy където аз живях 3 години
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 673
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото