Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Трансджендър

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8085
Registration date : 04.01.2008

ПисанеЗаглавие: Трансджендър   Вто 13 Сеп 2016, 4:12 pm

Сега това е доста нашумяла тема. Всъщност за самата мен е излишно да говоря, защото приемам абсолютно всякакви хора, когато решат, че са каквото и да е, стига да не са a bitch about it, но понеже нещо odd soul ми писа, че може мнооого да говори по темата и ми е интересно да чуя възгледите Й и ВИ, отварям темата с надеждата да има страсти. I love you Ако ли не, ще ви убия e sa mi padna vudu mudu

aladdin sane

Брой мнения : 656
Registration date : 28.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Трансджендър   Вто 13 Сеп 2016, 7:57 pm

дипломната ми работа беше върху performativity of gender and sexual identity и смятам да държа магистър по подобен предмет така че и аз мога да говоря много по темата Smile

аз имам много приятели, които са транс, а и срещнах много транс хора докато работех по дипломната си. аз ги приемам като просто ... хора. просто приятели. наричам ги с името, което са си избрали, използвам местоименията, които са си избрали, уважавам избора им и не ги третирам с почуда/съжаление/като музейни експонати. те са просто хора, които се опитват и искат да са щастливи. Smile

това, което трябва да се обсъжда според мен, е как 1. убийствата на транс хора са рекорден брой в щатите и един транс човек умира на всеки 29 часа и 2. средната продължителност на живота на един транс човек е 32 години, тоест това е едно цяло поколение от млади хора, които не получават шанс да остареят. мен лично ме тревожи това, а не кой как иска да се нарича и къде ходи да пишка.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
Saalik

Брой мнения : 191
Registration date : 10.11.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Трансджендър   Чет 15 Сеп 2016, 4:50 pm

Единственото, което е леко дразнещо, е как сеизмислиха хиляди разновидности с леки нюанси, и ако случайно не наречеш човека, както иска, леле..или това she/they pronoun, ами ако кажеш her, какво толкова? Познавам трансджендър момче, с което просто си говорим непринудено, без всеки път да се напомня по 34534 пъти, че е такова.. Знам, че някои хора са в процес на преоткриване, но някои си сменят мнението как да ги наричаш по 3-4 пъти и според мен това го прави малко изкуствено в един момент, защото ако постоянно насочваш вниманието към това наименованието да е едва ли не точно като разрези на лазерна операция Д:, ти пак преставаш да виждаш човека, индивида, и се получава една игра на думи...

Но да, определено е ужасно, че са такъв обект на насилие.. И очевидно това е основният проблем. Горките хора.

Но за жалост няма какво да направя..?
Вижте профила на потребителя
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 764
Registration date : 01.01.2013

ПисанеЗаглавие: Re: Трансджендър   Вто 20 Сеп 2016, 3:41 pm

OH BOY
утре ще пиша, че сега съм труп и трябва да уча по история, ще се опитам да не те разочаровам, сид Very Happy
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: Трансджендър   Вто 04 Окт 2016, 12:44 am

да знаеш, че аз още съм в очакване.... Sad

aladdin sane

Брой мнения : 656
Registration date : 28.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Трансджендър   Сря 05 Окт 2016, 8:48 pm

A докато ние си говорим,смъртните случаи продължават. На 14 години.
Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
PianoGirl
mélancolie

Брой мнения : 62
Registration date : 27.05.2015

ПисанеЗаглавие: Re: Трансджендър   Сря 12 Окт 2016, 1:13 am

Най-добрата ми приятелка по интернет е трансджендър. Беше някакъв ужас през целите й тийнейджърски години. Родителите й се държаха ужасно с нея. Сега вече е на квартира. И най-лошото беше, че всички си мислеха, че се чуди как да се почекне.
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: Трансджендър   Вто 08 Ное 2016, 11:37 pm

odd soul написа:
OH BOY
утре ще пиша, че сега съм труп и трябва да уча по история, ще се опитам да не те разочаровам, сид Very Happy
не съм забравила What a Face

ПисанеЗаглавие: Re: Трансджендър   

Трансджендър
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1