Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

СТРАШНА ИСТОРИЯ

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Philip Dev

Брой мнения : 7
Registration date : 01.11.2016

ПисанеЗаглавие: СТРАШНА ИСТОРИЯ   Вто 01 Ное 2016, 10:09 pm

Беше дошло време слънцето да се скрива, затова той се настани бавно на плетения шезлонг на терасата и засъзерцава залеза. Червени окраски се размиваха по небето. Трополене на малки крачета се чуваше зад гърба му.
Още един шезлонг се приплъзна тихо до неговия.
Не забелязваше нещата, които се случваха около него. Беше се отнесъл в съзерцанието си. Изглеждаше сякаш размишлява върху философията на живота. Като че слънцето беше старец, които му говори мъдрости от върха на планината.
- Разкажи ми страшна история!
Детският глас го стресна и разсмя едновременно.
- Какво? Къде го чу това?
- Чух веднъж. Искам да знам какво е страшна история. Разкажи ми!
- Хм-м-м. Нека помисля… - и двамата се бяха зазяпали в небето, сякаш не говореха един на друг - Знаеш ли, че е съществувало време когато хората са поглъщали почти всичко около тях?
Любопитните очи се бяха взрели в червения полукръг на хоризонта.
- Да бе! Верно? Какво например?
- Ами например животни и растения.
- Ха-ха, гадост! И защо са го правили?
- Ами-и-и… били са гладни. Когато били изтощени, изпитвали глад за хранителни вещества и си ги набавяли от животните и растенията.
- Защо просто не са се зареждали като нас?
- Не са знаели, че могат. Мислели, че само машините могат да бъдат зареждани със слънчева енергия . Мислели, че човешката енергия може да идва само от растителна и животинска храна. Когато не намирали такава навреме, или другите не им давали, гладували. А когато гладували дълго, умирали.
- Оооо. – хиляди въпроси се вихриха в малката главица в този момент. - А иначе, умирали ли са въобще? И защо другите не са им давали? Как са ги изяждали? Животните не са ли се борили, когато са ги захапвали? А когато са ги изяждали, как са съжителствали животинските души в човешкото тяло заедно с човека? И как така не знаели, че могат? Забравяли ли са? – онези, които не успя да каже, се търкаляха като скално свлачище в ума му и спираха чак в устата да чакат своя ред.
- Знаеш ли, че тогава хората са се страхували от други неща?! Имали са си своите страшни истории за духове, вампири, извънземни… и какво ли още не.
Хлапето внезапно избухна в смях.
- Кое ги е плашило толкова в тях?
- Ами… Най-малкото, че може да ги срещнат.
Харесваше му да чува звънтящия смях и детското гласче. Не оставаше много до уроците по телепатия. Това го караше да мисли често за бъдещото им общуване.
- Но най-големият им страх е бил от промяната. Страхували са се, че физическите им тела и физическите обстоятелства ще се променят. Страхували са се съзнанието им да не се промени, но най-вече са се страхували от това, че не МОЖЕ, ами че ЩЕ се разделят с физическото си тяло.
Слънцето съвсем се скри. Малкият започна да настръхва.
- Виж! Космите по кожата ми се изправиха. Чувал съм да казват „да ти настръхне косата от страх”. Това ли е страх?
- Не.
- Какво е страх тогава?
- Временна парализа на съзнанието, заради предстояща нежелана промяна.
- Кога ще ми кажеш страшната история? Какво се е случило толкова отдавна?
- Съвсем не толкова отдавна. Случи се преди десетилетие.
Той посочи с ръка в тъмнината.
- Виждаш ли тъмната къща? Съседът, който живееше там беше съвсем като нас. От малък беше любопитен… точно като теб. Постоянно задаваше немислими въпроси и правеше странни експерименти със способностите си.
Един ден каза, че най-накрая е успял да развие способност да пътува във времето.
Две седмици по-късно оставил бележка на масата, в която казвал на жена си, че ще се върне назад във времето, за което ти говорих и ще изтрие от паметта си всичко свързано със способностите си. Твърдеше, че е изчислил как да си спомни всичко само за 20 години.
- Защо му е да го прави?
- Казваше, че ще е екстремна ваканция да поживее малко като простосмъртен.
- И какво станало после?
- Повече не го видяхме. А в парка по-надолу се появи каменната фигура с името му издялано в нея. Казват, че тогава изработвали такива, за да си спомнят за хора, които са се отказали от живота си в името на някаква кауза.
Хиляди идеи и мисли се вихриха. Внезапно се втренчи в неопределена точка пред себе си и настръхна отново. След, което пребледня.
- Това вече е страх. – потвърди мъдро баща му.
- Сигурно се е случило преди да изминат 20-те години.
- Вероятно – той стана от шезлонга - Време е да почиваш. Утре ще е голям ден.
Детето скочи енергично от шезлонга.
- Ей, какви ли ще са страшните истории след много време?
- Ха-ха. Сигурно ще са за сегашния начин на живот и как сме заклещени във физическите си тела и се придвижваме единствено чрез тях.
Двамата се запътиха към стаята.
- Утре ще ми разкажеш ли още една „страшна история”?
- Утре… ще ти разкажа за болниците.
- Какво са болниците? – любопитство огря малкото лице.
Те влязоха. Вратата на терасата се затвори.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Vanko

Брой мнения : 626
Registration date : 08.12.2015

ПисанеЗаглавие: Re: СТРАШНА ИСТОРИЯ   Вто 01 Ное 2016, 10:33 pm

Добре дошъл във форума Smile

Въпреки че очаквах страшна история, беше доста интересно. Доста философски погледнато, харесва ми. Пишеш увлекателно.

Само един въпрос. Защо темите са ти с главни букви?

Philip Dev

Брой мнения : 7
Registration date : 01.11.2016

ПисанеЗаглавие: Re: СТРАШНА ИСТОРИЯ   Сря 02 Ное 2016, 11:10 am

По инерция. Така бяха в уърдовските ми файлове. Copy-Paste, ergo!
Благодаря ти за позитивните отзиви! Приемам "разочарованието" ти като предизвикателство да разширя и задълбоча историята.
И аз имам въпрос. "Страшното" не е ли субективно в една история? Спрямо индивида, спрямо времената. Ако не се бе примирил с неизбежния край на човешкия живот и имаше възможност за безсмъртие, щеше ли да те плаши мисълта, че можеш да го изгубиш?
Vanko

Брой мнения : 626
Registration date : 08.12.2015

ПисанеЗаглавие: Re: СТРАШНА ИСТОРИЯ   Сря 02 Ное 2016, 3:44 pm

Разшири я. Tъкмо ми стана интересно какво би казал за болниците, пък и за много други неща от нашето ежедневие. Ще се получи интересно. Иначе да, прав си за "страшното", но аз просто очаквах нещо друго Smile
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8085
Registration date : 04.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: СТРАШНА ИСТОРИЯ   Сря 02 Ное 2016, 6:28 pm

доста утопично Very Happy и все пак изчезването му се дължи на експеримент с телепортацията, тоест една грешка е логична.. по-интересното е къде е попаднал?

ПисанеЗаглавие: Re: СТРАШНА ИСТОРИЯ   

СТРАШНА ИСТОРИЯ
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1