Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Не знам какво е

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Artemis.
☽...dulce bellum inexpertis...☾

Брой мнения : 190
Registration date : 17.11.2013

ПисанеЗаглавие: Не знам какво е   Чет 30 Мар 2017, 3:34 pm

Смея се, защото смехът ми заглушава тишината на самотата около мен. Оглеждам се и виждам само ходещи трупове. Душите им са умъртвени и гният някъде под обвивката от човешка кожа, чакайки да дойде и нейното време да се състари, съсухри и изгние. Гласовете им са изкуствени и изкривени. Последните хлипове на гниещите им души се отразяват под формата на гаснещи искрици в лишените им от живот очи. Тук-там блесва миг на просветление, ала след секунда труповете отново са под безпощадната власт на изкуствената си плът. Похот, гняв, алчност, леност, лакомия, завист и гордост. Седемте смъртни гряха. Първо заразяват тялото, после постепенно и душата бива поразена, подобно на рак, който бавно, но сигурно убива човека. И все пак не вярвам на хора без грехове. Няма чисти души. Дори детските са оплискани с калта от порочното ежедневие на възрастните. Хората, които са твърде невинни, твърде чисти, твърде добри... не вярвам на такива хора и не вярвам да ги има. Всеки живее редом с греха си. Чревоугодникът всекидневно поглъща онова, което демонът Велзевул, покорил душата му, му заповяда. Похотливецът всекидневно унижава тялото си, под зоркия поглед на Асмодий. Завистта всекидневно разяжда душите на хиляди хора, попаднали под властта на Левиатан. И така, и така докато душата не стане просто жалко подобие на искрица, а тялото не изгние бавно и болезнено, сгърчвайки се от тежестта на греховете.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
more

Брой мнения : 146
Registration date : 11.03.2017

ПисанеЗаглавие: Re: Не знам какво е   Чет 30 Мар 2017, 8:10 pm

напомняш ми за мене Smile
някога пишех такива неща
разбира се изобщо не звучеха толкова поетично и описателно,направо си бяха дървени,страх ме е да ги прочета Smile
но е непълно и звучи незавършено
Artemis.

ПисанеЗаглавие: Re: Не знам какво е   Чет 30 Мар 2017, 10:16 pm

Всъщност не е довършено ;д Ще има продължение. ;д Написах го в една от лекциите по теория на литературата и чакам пак да ми дойде музата, за да го довърша, но го качих, защото ми се искаше да го споделя. Smile Може би ще има продължение скоро, може би не чак толкова... Smile

Иначе благодаря много за коментара. Smile
more

Брой мнения : 146
Registration date : 11.03.2017

ПисанеЗаглавие: Re: Не знам какво е   Чет 30 Мар 2017, 10:58 pm

хубаво си прекарваш значи на лекциите Smile
Artemis.

ПисанеЗаглавие: Re: Не знам какво е   Чет 30 Мар 2017, 11:35 pm

Беше ми лошо и бях много разсеяна, а фигурите и тропите повечето ги знам от училище. ;д
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Не знам какво е   

Не знам какво е
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1