Расизъм (Старо заглавие: За нацизма)

Предишната тема Следващата тема Go down

Расизъм (Старо заглавие: За нацизма)

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 30 Мар 2008, 22:14

Това е най - отвратителното нещо на земята, което може да съществува.

Последната промяна е направена от Sid Vicious на Сря 19 Май 2010, 16:37; мнението е било променяно общо 6 пъти

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Расизъм (Старо заглавие: За нацизма)

Писане by Temples Of Death on Пет 11 Юли 2008, 18:58

Изобщо.. самият свят е устроен така, че да има винаги сблъсъци между хората, нациите и пр. Нещата, които Хитлер е вършел, са меко казано зверски. Но все пак, такъв е живота, така е трябвало да стане и изобщо защо трябва да се опитваме да променим нещо, което е толкова голямо ? Вече няма смисъл. Както ти самата каза, в днешно време е нещо като мода да си нацист. Не може да се спре. Това си е истината. А и човек сам избира какъв да е и какво да е отношението му към другите. Да си нацист-някои казват ''обичам родината си и не искам други да я мърсят!''. Ами, честно казано, не знам доколко съм расист, но и аз не мога да понасям хора, различни от българи.. България си е за българите, в крайна сметка.

Temples Of Death
Little retro rock star.

Брой мнения : 393
Registration date : 11.06.2007

Вижте профила на потребителя

Писане by koalka on Сря 01 Окт 2008, 20:59

Temples Of Death написа: Да си нацист-някои казват ''обичам родината си и не искам други да я мърсят!''. Ами, честно казано, не знам доколко съм расист, но и аз не мога да понасям хора, различни от българи.. България си е за българите, в крайна сметка.
напълно съм съгласна с това мнение!!! вдигам две ръце и съм твърдо "ЗА"!!!
koalka
I'm too perfect for you

Брой мнения : 48
Registration date : 01.10.2008

Писане by ℛiddℓℯ on Сря 01 Окт 2008, 21:36

Хайде, бе. И с какво другите ни мърсят страната? Фактът, че имат различен цвят на кожата и че корените им са от други места, не ги прави с нещо по-долни от останалите хора. И какво разбирате под "мърсят"? Да не би случайно пигментите на другите цветове кожа да пропускат и да боядисват околния свят? Или може би от гърбовете им излизат тръби, от които се стичат кал и лайна?
Тъй де. По вашата логика, ако отидете да живеете в друга страна, и вие ще сте боклуци, защото "Еди - коя си страна е за еди - кои си." Но това, че се намирате на място, което не ви е родно, и че просто сте отишли някъде другъде, не ви прави с нищо по-низши от хората там. Всъщност, това което правите вие, е да се придвижите от едно място на друго. Оставате си хора, с мисли, чувства, които не са с нищо по-долни от тези на хората, при които сте се придвижили.
Знаете ли какво е цвета на кожата? Приспособление към слънцето. Защо негрите са черни? Защото при началното си развитие са попаднали на място с много слънце. И в еволюцията природата ги е дарила с по-тъмен тен, за да не изгарят. Защо ние сме бели? Защото предците ни са се родили на място, където слънцето не е толкова драстично и не сме застрашени от толкова ужасно изгаряне. Затова в еволюцията си сме получили по-светъл тен.
Всеки човек е единичен. Независимо кой го е родил и къде се е родил. =)
Ебаси. Много често ей - така, на лека ръка започвате да намразвате хората от други раси, защото ви "цапат" родината, но не се замисляте, че и ВИЕ сте от раса, и вие трябва да сте измети за останалите и да им "мърсите" държавите. И защо поставяте всички хора под общ знаменател? Всеки човек е коренно различен. Това, че има голямо мнозинство мърляви цигани, не прави всички цигани измет. Ето - на. В моето старо даскало имаше две циганки от 12 клас, които бяха едни от най - хубавите хора, които съм виждала. И ако някои не слагаха хората от друга раса под общ знаменател, убедена съм, че отношението към тях щеше да е коренно различно. Бяха наистина много готини /едната беше червенокоса и имаше страхотни камуфлажни панталони ^^/. Евреите били измамници, еди - какви си. Тъй де. Ама не се замисляте, че случайно и ние сме раса, и по вашата логика и нас трябва да ни изкарат еди - какви си. Примерно, има много белокожи, които крадат, мамят и т.н., и ако вашето разсъждаване беше правилно, всички останали трябваше да сме като тях.
Тъй де. Не обясних добре, не се изразих достатъчно ясно, но не ми пука. ^^
Има хора с много повърхностни разсъждения, маафака [както би се изразила Лена.] (:
А пък за нацистите. Всички нацисти, които не са от арийската раса, би трябвало да мразят и себе си, и собствената си раса. Защото нацизма проповядва превъзходството на арийците над всички останали раси. И не трябва да подминаваме своята собствена. Защото и ние сме част от тези, които "трябва да бъдат премахнати". Доста хора от нашата раса са свикнали да се подминават, но този път и ние сме мразени. Хайде сега, замислете се дали ние сме с нещо по-низши от арийците и какво е то. Просто, когато има проявен расизъм към НАС, замислете се за същността му. Защото вече като знаете от личен опит [въпреки че не е точно личен опит, защото времето на нацизма в разгара му е минало отдавна преди да се родим] какво е да се проявява омраза към вас, защото сте с различен цвят на кожата, и като познавате чувствата си, мислите си, като знаете, че сте различни от останалите хора, а не просто душевен клонинг на образ, по който се е създала расата и т.н., просто си помислете. Дали сме еднакви, дали нашите чувства и мисли са по-низши и прочие. (: Тъй е с расизма и към негрите. И към евреите. Точно както е расизма към нас. Уляля. (;

Последната промяна е направена от Sid Vicious на Сря 19 Май 2010, 16:38; мнението е било променяно общо 1 път

Писане by heart-shaped box on Чет 02 Окт 2008, 00:26

Не прочетох целия пост на Сид, но просто ще изкажа мнение.
Съгласна съм с това, че който се е родил в България си е българин + това, имаме цигани, окей, ама какво ще ни даде право да ги изтребваме. Ние не сме господ и това против всички (дори природни) закони. Ако вие, се бяхте родили евреин, цял живот се борите за да създадете семейство да го отгледате, да направите живота си красив. Но някой си, решава да те убие заради неговата си вяра (и то по ужасни начини). Еми не смятам, че това е нормално. Твърдо съм против хитлерските глупости. Смятам, че всички са равни, каквито и да са те.
А за това, като мода - пълна поза.
И друго, ако е циганин - да се маха, нали? Ама ако случайно се окаже някой англичанин, нека поостане, че много ще ни развие държавата, нали? Това е просто държава, бахти, всеки ходи където си иска. Вече сме в европейския съюз, всичко е едно цяло. Ако според вас трябва да изгоним другите раси от България, значи да махнем и всички българи от Англия, Америка и т.н. ?
Замислете се първо глобално..
Винаги ще има тесногръди хора, но не трябва да позволяваме това да повлияе като при Хитлер..
heart-shaped box
/A perfect lie../

Брой мнения : 146
Registration date : 07.07.2007

Вижте профила на потребителя http://www.bittersweet.crazy4us.com

Писане by Purple. on Чет 02 Окт 2008, 12:25

Sid Vicious написа:Хайде, бе. И с какво другите ни мърсят страната? Фактът, че имат различен цвят на кожата и че корените им са от други места, не ги прави с нещо по-долни от останалите хора. И какво разбирате под "мърсят"? Да не би случайно пигментите на другите цветове кожа да пропускат и да боядисват околния свят? Или може би от гърбовете им излизат тръби, от които се стичат кал и лайна?
Тъй де. По вашата логика, ако отидете да живеете в друга страна, и вие ще сте боклуци, защото "Еди - коя си страна е за еди - кои си." Но това, че се намирате на място, което не ви е родно, и че просто сте отишли някъде другъде, не ви прави с нищо по-низши от хората там. Всъщност, това което правите вие, е да се придвижите от едно място на друго. Оставате си хора, с мисли, чувства, които не са с нищо по-долни от тези на хората, при които сте се придвижили.
Знаете ли какво е цвета на кожата? Приспособление към слънцето. Защо негрите са черни? Защото при началното си развитие са попаднали на място с много слънце. И в еволюцията природата ги е дарила с по-тъмен тен, за да не изгарят. Защо ние сме бели? Защото предците ни са се родили на място, където слънцето не е толкова драстично и не сме застрашени от толкова ужасно изгаряне. Затова в еволюцията си сме получили по-светъл тен.
Всеки човек е единичен. Независимо кой го е родил и къде се е родил. =)
Ебаси. Много често ей - така, на лека ръка започвате да намразвате хората от други раси, защото ви "цапат" родината, но не се замисляте, че и ВИЕ сте от раса, и вие трябва да сте измети за останалите и да им "мърсите" държавите. И защо поставяте всички хора под общ знаменател? Всеки човек е коренно различен. Това, че има голямо мнозинство мърляви цигани, не прави всички цигани измет. Ето - на. В моето старо даскало имаше две циганки от 12 клас, които бяха едни от най - хубавите хора, които съм виждала. И ако някои не слагаха хората от друга раса под общ знаменател, убедена съм, че отношението към тях щеше да е коренно различно. Бяха наистина много готини /едната беше червенокоса и имаше страхотни камуфлажни панталони ^^/. Евреите били измамници, еди - какви си. Тъй де. Ама не се замисляте, че случайно и ние сме раса, и по вашата логика и нас трябва да ни изкарат еди - какви си. Примерно, има много белокожи, които крадат, мамят и т.н., и ако вашето разсъждаване беше правилно, всички останали трябваше да сме като тях.
Тъй де. Не обясних добре, не се изразих достатъчно ясно, но не ми пука. ^^
Има хора с много повърхностни разсъждения, маафака [както би се изразила Лена.] (:
А пък за нацистите. Всички нацисти, които не са от арийската раса, би трябвало да мразят и себе си, и собствената си раса. Защото нацизма проповядва превъзходството на арийците над всички останали раси. И не трябва да подминаваме своята собствена. Защото и ние сме част от тези, които "трябва да бъдат премахнати". Доста хора от нашата раса са свикнали да се подминават, но този път и ние сме мразени. Хайде сега, замислете се дали ние сме с нещо по-низши от арийците и какво е то. Просто, когато има проявен расизъм към НАС, замислете се за същността му. Защото вече като знаете от личен опит [въпреки че не е точно личен опит, защото времето на нацизма в разгара му е минало отдавна преди да се родим] какво е да се проявява омраза към вас, защото сте с различен цвят на кожата, и като познавате чувствата си, мислите си, като знаете, че сте различни от останалите хора, а не просто душевен клонинг на образ, по който се е създала расата и т.н., просто си помислете. Дали сме еднакви, дали нашите чувства и мисли са по-низши и прочие. (: Тъй е с расизма и към негрите. И към евреите. Точно както е расизма към нас. Уляля. (;
И бтв. Арменците, циганите и прочие, които са се родили в България са българи. Българите са хора, чиято родна страна е България. А къде са се родили те? Пхах.
Баси, колко добре им го каза.
Ама абсолютно точно.
Purple.
castle in the air

Брой мнения : 178
Registration date : 09.09.2008

Писане by xRainbowx on Чет 02 Окт 2008, 19:36

След дълго "да пиша ли, да не пиша ли?" реших да пиша.
Ем, казвали са ми че съм расист. Главно на майтап. Но до колко съм расист, не е сигурно. Абе не съм точно расист. Не съм въобще. Дискриминирам мангалите. Грубо звучи, ама.. Не бих отишла на плаж, пълен с мангали, заведение или каквото и да е. Мда. Защо? Защото са КРИЙПИ. Не ги дискриминирам заради цвета на кожата, ромския произход или каквото и да е подобно. Дискриминирам ги, щото са прости. А аз по принцип дискриминирам всички прости хора без значение от произхода им.
Вижте. Уважавам хора от ромски произход, които преди всичко са се изкачили нагоре. Под "изкачили нагоре" имам впредвид, че не са последвали традацията да си безработен, да просиш, да раждаш деца, заради издръжката и пр. Уважавам такива хора, защото вместо да правят всичко това, са се хванала на работа и са искали едно по-добро бъдеще. Един по-добър живот. Това за мен не са "мангали". Мангалите са ония същества дето крадът, шмекеруват, мамят и какво ли не, просто защото ги МЪРЗИ да си вдигнат мангалските задници и да заработят. Да се изучат и пр. За мене такива хора, няма смисъл от тях. Тва са едни хора, които са решили да следват стадото, да правят нищо и да бъдат нищо. Тва са хора без бъдеще. И си ги дискриминирам без въобще да ми мигне окото. Извинявайте ама, ако смятате че жена - циганка, чийто принципи се нареждат по следния начин:
1. Цигари.
2. Храна.
3. Ако остане нещо за детето..
Е достоен човек за уважение и за недискриминиране, начи и ваще принципи са нещо много изкривени.

За мене лично, нещата далеч не опират до цвета на кожата. Може и да си бял и да си пълен боклук. Абе не се изразих много добре. Twisted Evil
Откровение, маафака, съкс. По
някога.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 29 Дек 2008, 13:41

Като кажеш, че не си расист, това не те прави върл фен на абсолютно
всеки един човек от дадена раса. Не. Като някой има повърхностно
мислене, няма да ми харесва, независимо от етноса му. Всеки човек си
е единичен и може да е умен, прекрасен, страхотен, глупав, извратен
и т.н., без АБСОЛЮТНО НИКАКВО значение от расата му. Защото
всеки си е отделен човек с различни качества, мисли и т.н.
Това приписване на дадени качества към дадена раса, е ужасно
ГЛУПАВО (да наричаш всички от една раса Велики или измети). Това е
поставяне на хората под общ знаменател, като всъщност те са коренно
различни индивиди, с различни мисли, чувства, идеи, разбирания и т.н.
Може да са хубави хора, може да не са. Зависи си от човека, а не от
расата му, кожата му или подобни глупости.
Изводът е, че расизмът и изобщо свързването на всички хора от
дадена раса с определени качества, е SHITTY. (:

“I think national pride leads to nothing but wars and hates.” - Johnny Rotten.

xRainbowx написа:За мене лично, нещата далеч не опират до цвета на кожата. Може и да си бял и да си пълен боклук.

Спирам дотук. Мисля, че останалото го казах в предните си два
поста и ако продължа да пиша, просто ще ги повторя..

Писане by echoes on Съб 08 Май 2010, 01:56

нали знаете, че като цяло самото зараждане на нацизма е било заради пари и власт
хитлер също е бил на половина евреин, ама не му е попречило да избие милиони такива
щото са богатиии
а тва дали си расист, мисля че е друг въпрос
то при нас темата с циганите е няква още по-различна
факт е, че по-голямата част са пълни боклуци, които единствено и само се размножават
а после правят някви адски мизерии, за да изхранят себе си,
а не тва, което са създали
и българите да правят така пак бих се отнасяла по същия начин, то народността не е от значение
просто наистина е факт, че те са си такива (циганите,де)
нагли, мръсни, крадливи
които в много отношения наистина имат повече привилегии от средностатистическия българин
щото трябва да ги интегрираме,все пак
ии да, рейнбоу е права
echoes

Брой мнения : 375
Registration date : 06.04.2009

Писане by beeblebrox on Вто 18 Май 2010, 22:33

echoes написа:нали знаете, че като цяло самото зараждане на нацизма е било заради пари и власт
хитлер също е бил на половина евреин, ама не му е попречило да избие милиони такива

бе.. алоу! какви са тия глупости?
не стига, че и в България не получавате достатъчно информация за нацизма като цяло.
въобще българите имаме много повърхностен поглед върху нещата.

било е много, много по-ужасно.

и Холокоста е най-отвратителния акт на РАСИЗЪМ след покоряването на Америка.
дето обаче вече не е расизъм. не точно.

и все пак, в България наистина, наистина не се знае практически нищо.
и то какви ли слухове няма. и глупости се приказват. като оная отгоре.

една от причините СА парите, но нацизмът е изграден върху злоба и расизъм,
расизъм, омраза - нечовешка омраза.
заради парите Хителр лесно можеше да намери начин да привлече евреите на своя страна.
не го е направил. защо? защото ги мрази. той е бил човек, изпълнен с омраза.

наистина не знам защо си кръстихте темата така обаче. расизъм съществува
и извън нацизма и расизъм не означава директно нацизъм.

и наистина в България се учи твърде повърхностно темата. просто едно
''ужасно'' не стига. то е неописуемо. и още боли. мен. измъчва ме
в мислите ми. ето това е нацизмът.
beeblebrox
the big Z

Брой мнения : 103
Registration date : 18.05.2010

Писане by xRainbowx on Вто 18 Май 2010, 23:09

Дадада и всичко е толкова абстрактно.
Ай не се опитвайте да тълкувате действията на пълни откачалки.
Хората са злобни и понякога няма почти никва друга причина освен алчност и омраза и гняв и други простотии.
А има случаи, в които просто няма никаква причина. Всички са перковци просто някои повече от други.
в България няма нищо така или иначе
нищо ново
и темата се казва расизъм, защото обсъждаме РАСИЗМА като цяло, а не само нацизма.

Lil bunny Foo Foo

Писане by echoes on Сря 19 Май 2010, 10:53

имах предвид, че тва е била главната причина да избива точно евреи.
щото са богати.
ебаси драмите
echoes

Брой мнения : 375
Registration date : 06.04.2009

Писане by beeblebrox on Сря 19 Май 2010, 14:22

xRainbowx написа:
и темата се казва расизъм, защото обсъждаме РАСИЗМА като цяло, а не само нацизма.

темата се казва 'за нацизма'.

и не всички евреи са богати.
beeblebrox
the big Z

ЛОЛ

Писане by xRainbowx on Сря 19 Май 2010, 15:34

баси оригиналното, мисля че се подмокрих.
да обясня
темата се казва нацизъм
НОО
не обсъждаме само нацизма, а расизма като цяло.

Lil bunny Foo Foo

Писане by ℛiddℓℯ on Сря 19 Май 2010, 16:30

Да уточня за заглавието: Направих темата конкретно за нацизма, бе запланувано да обсъждаме само него, ала не помня вече откъде, но по едно време почна да се говори за расизма принципно. Не мога да си спомня точно какво и как стана. Просто отнякъде тръгна въобще за расизъм.

Последната промяна е направена от Sid Vicious на Сря 19 Май 2010, 16:54; мнението е било променяно общо 4 пъти

Писане by Арлина on Сря 19 Май 2010, 16:33

Ако нямаме тема изцяло за расизъм (поне аз не съм забелязала) няма нищо лошо да обединим дискусиите относно двете в тази.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Писане by Атрофия on Съб 22 Май 2010, 16:24

beeblebrox написа:и не всички евреи са богати.

Познавам евреи, всичките са фрашкани с пари, което пък от своя страна не им пречи да са изключително алчни и стиснати.
На повечето може и да не им личи, но имат, повярвай ми.
А доколкото знам, майката на Хитлер е била еврейка и е убита от евреи, та и това е разбунило духа му.
Пък по въпроса колко е убил, не знам.
От една страна се чудя защо му е било да строи толкова много концлагери, от друга - шест милиона нещо ме съмнява да са били, някъде четох, че били под половин милион според документи.
Днес всеки защитава своите - евреите твърдят, че е имало геноцид, някои ветерани - точно обратното.
Мистерия си е.
Атрофия
Pinocchio's Furniture

Брой мнения : 109
Registration date : 17.04.2010

Писане by beeblebrox on Нед 30 Май 2010, 17:35

ми не, не е мистерия. мистерия стана откакто немците решиха да се правят
на ударени и да казват, че такова нещо не е имало. под половин милион -
трънки. що за тъпи изказвания, за Бога? в смисъл, а прочетете нещо и
после давайте такива оценки. плюс това майка му е умряла от болест, а не
е била убита, втф о.О и това 'се поне от достоверен източник се знае, тоест
от самият Хитлер? плюс това той не е антисемист по природа, ами става под
влиянието на, пфу, как му забравих името, но преди това дори се е дразнел на
пресата, които са плюели евреите, защото го е смятал за необосновано.
плюс това, НЕ всички евреи са богати, може много да са, ама НЕ СА ВСИЧКИ,
бе мама му да таковам, все едно да кажеш, че всичко американци не
стават за нищо. все двама-трима на един милион се намират. а при евреите
може и да са повече. и аз познавам евреи, айде да се бием?
и така нататък. .. вземете, ако щете, 'майн кампф' и я прочетете, да видите
за какво става въпрос поне. о.О и да не стане като с турското робство, тука има,
тука нема. о.О това е било толкова ужасно, че мисълта, че ви преминават
такива.. ох, мисли през главата, ме отвращава и ми става лощо от вас.
сириъсли. о.О под половин милион, абе втф????????

кошмар. о.О
beeblebrox
the big Z

Писане by Атрофия on Нед 30 Май 2010, 22:41

Това за майка му ми го беше споменал някой, та винаги ми се е виждало най - логично някак си, пък и плюс това го бях чела и в НЯкаква книга, но точно коя, ще излъжа.
Иначе се знае, че майка му е починала по Коледа, да.
Колкото до Холокоста - ами Дейвид Ъринг е самото доказателство, човекът е бил историк и привърженик на хипотезата, че цифрата убити е била завишена, както и че е бил добре премислена игра между евреи и британци(да, всички знаете, предполагам, колко голяма братска любов са въртели с Франция и Германия).
А половин милион си е изхвълян, безспорно, но пък винаги съм се съмнявала, че са шест, седем, осем.. къде са ги намирали толкова много, не знам.
Замисли се, че има нещо гнило в цялата тая работа, освен ако всеки втори не е бил шпионин, което си е доста филмарско.
Пък евреите са много нагло племе, и ако не всички, то поне по - голямата част от тях са паралии, ин факт.
Но да можеш да пестиш и стискаш си е завидно постижение, това им го признавам, аз лично така и не се научих.
Атрофия
Pinocchio's Furniture

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 02 Юли 2010, 20:55

Всички, дето много се кефят на нацизма, могат да прочетат "Задната къща" на Ане Франк
И ако после пак са на старото си мнение, не знам хммм
може да си правят компания с Волдемор Smile
И ми омръзна хората да се опитват да оправдават тва, дето го е вършил
Бил е чудовище, стига глупости, от десет кладенеца вода изкарахте, само и само да го изкарате по - невинен, отколкото е
Мистерия дали е имало геноцид?
А, сигурно е нямало
то това е такава измислица просто
на кой му хрумна да каже, че е било геноцид, престъпник е
А тия немски ветерани, дето Атрофия казва, че твърдяли, че е нямало геноцид, много ясно, че после ще се опитват да замажат лайната, дето са ставали
Геноцид е имало и още как
Въобще не разбирам как в темата се повдигна въпрос за това?
Как така някои хора се опитват да изкарат черното бяло, просто да застанат срещу ИСТОРИЧЕСКИЯ ФАКТ и да твърдят точно обратното, при положение, че то стои и крещи ГЕНОЦИД ГЕНОЦИД ГЕНОЦИИИД
И какво ви интересува дали са били богати или не
Тъпо е да се оправдаваш "ама те са били богати" и там квото е
Замислете се просто, това са отделни хора, отделни съдби, характери, много се дразня като се почне със стереотипите
АЙДЕ, да кажем, че всички са богати и еди - кви си, КВО
тва значи ли, че трябва да ги правят на сапун
АЙДЕ представете си как групичка симпатични хорица влизат в къщата и взимат баба ви, дядо ви, майка ви, баща ви, сестра ви, вас, и ви водят в едно симпатично лагерче, където после да ви убият?
С какво са го заслужили хората ми кажете? Представете си просто, както са си водили един нормален живот, някви си там решават, че те просто ТРЯБВА да загинат, щото са богати, там не знам си кво още..
И НИКАКВА причина не може да оправдае такава постъпка с животите на толкова хора
Такива действия просто НЕ МОГАТ да бъдат оправдани

Някои хора го изкарват супер светец, направо светата вода ненапита

Последната промяна е направена от Riddle на Съб 09 Окт 2010, 00:23; мнението е било променяно общо 1 път

Писане by Атрофия on Пон 20 Сеп 2010, 16:05

Riddle написа:Всички, дето много се кефят на нацизма, могат да прочетат "Задната къща" на Ане Франк

Не знам кой къде е казал, че му се кефи, но нищо. А книгата съм я чела - да, нищо не трепна в мен, какво да ти кажа - на война, като на война. А ти знеш ли как е бил по турско(само да вметна, нямам нищо против турците, даже напротив, винаги са ми били на сърце балканските народи)?
За геноцида -- ако някой хване и избие осем млн. евреи за 26 години - тогава ще повярвам.
Че е бил говедо, Хитлер -- бил е, но също не е добре да се украсяват толкова много нещата и да се върви отгоре - отгоре по леда, защото е лошо да назубряте мат'рила от учебника, написан, предполагам, от пишман историци, които и хал-хабер си нямат от история, затова, препоръчвам Ви да изчетете определен брой книжки и филми с различните му там хипотези, доказателства и факти, и тогава може пак да си поговорим.
А съвсем друг въпрос е, че еврейската пропаганда отдавна е масово плъзнала из света и се крие много усърдно, че във Вермахта е имало доста евреи, защо не са направили нещо и те? Или.. О, чакай, парите владеят света, от работа, работа, скъсай се ти.
Другата част от написаното няма да я коментирам, поради наличието на твърде много емоционалност в съдържанието, заради която не я схванах.
Атрофия
Pinocchio's Furniture

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 20 Сеп 2010, 19:20

Нищо не е трепнало в теб?
Честно?

А турското защо го споменаваш и какво искаш да докажеш с "а ти знаеш ли какво е било по турско"? Да, знам. И то е било ужасно, и двете неща са били ужасни. Повече от ужасни.

Колкото и да е убил, достатъчно са.
И е достатъчно ужасно да се хване да избива евреите.
И освен това, защо се закачаш за неща като "евреите са били богати" и т.н.?
Мисли за тях като за отделни семейства, които с нищо не са виновни на един човек, а той е тръгнал да ги избива.
Не мисля, че нещо, каквото и да е, може да оправдае действията на Хитлер и да смекчи вината му.
Концлагери, газови камери, ужасни мъчения - тези неща са нечовешки.
Не знам как някой може изобщо да го види под друг ъгъл.

Писане by Атрофия on Пон 20 Сеп 2010, 19:45

Еми, не рева на обикновени историйки за младежки работи(щото в едно 70% от книгата се разправя за всекидневните проблеми на Ане и момчето, в което се влюбила, съжалявам, такива работи не оставят дълбоки прорезни рани върху нежната ми душа).
Не знам, аз от евреи добро не съм видяла, адски алчни са, или поне еврейската част от родословното си дърво я мразя до болка. И представа си нямаш какво могат да ти направят тия хора, ако им оставиш да ти платят бонбончето от 2ст., кръвта ти ще изпият, ако им се отдаде възможност.
Да, никой не може да умаловажи стореното, но, да - има разлика между 8млн. и 2 - 3млн жертви.. и не е малка, определено. Както казах, евреи под път и над път НЕ се намират.
Атрофия
Pinocchio's Furniture

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 20 Сеп 2010, 19:53

Е, добре, и да не си видяла добро от евреи, това значи ли, че някой има право да ги избива?
Пък и освен това аз хич не обичам, когато почнат да се лепят етикети на група от хора.. те са си различни хора.
Колкото до книгата - двете семейства живеят един милион години, затворени в една къща, защото ако излязат, ще ги убият хора, на които нищо не са направили. Това момиче има толкова неща, които иска да постигне в живота си, а не може да ги осъществи; съдбата й е изключително тежка... Дори и да ти е досадно да слушаш за влюбванията й, идеята е да се обърне внимание на съдбата им.. Цялата ужасна същност на нацизма е попита и може да се открие в историята.
Но че геноцид е имало - имало е и това не може да се оспори. За мен да се отрече е абсурдно. И замазването никак не им се получава.
За мен това е като изказването на онзи "умен" французин, дето каза, че Баташкото клане не било истина.

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото