Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Религии.

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8085
Registration date : 04.01.2008

ПисанеЗаглавие: Религии.   Сря 11 Мар 2009, 11:11 pm

Ами..
Говорете по темата. ;D
Реших да вкарам някоя - друга дискусия във форума.

castle in the air

Брой мнения : 178
Registration date : 09.09.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Чет 12 Мар 2009, 12:43 am

Ъъ, окей, тази тема е интересна.

Вярно, самата аз нямам много изчерпателно мнение по въпроса, но е достатъчно конкретизирано.

Религиите за мен са създадени по същата причина като законите - простичък начин за контрол, прераснал в доста по-сложен и могъщ. Философията тип "аз съм по висш и мъдър и ще правиш каквото кажа, защото го мисля за твое добро" присъства във всяка религия. Не казвам, че е лошо. Не, напротив, даже е добро. Иначе в света щеше да има още по-голям Хаос.
В интерес на истината обаче, изобщо не звучи логично да има множествено число за думата "религия". Всяка една религия казва "Има един Бог и той е (име.на.бога). Той е единствен и ти трябва да почиташ само Него." (илии същото, ама за няколко божества).
И как е възможно всички религии да са, ъ, прави? И дори да предположим, че всички грешат, а само една от тях е вярна - коя е тя и как да сме сигурни, че нейното божество/божества наистина съществува/т (ако изобщо можем да вярваме в неща, за които никой няма доказателства и няма как да пипнем или видим, а са основани само на сляпо вярване на чужди приказки).
Окей, оставям религиите засега. Ами църквата? Не само православната. По принцип. (За мен църква е всеки вид храм, няма значение религията.)
Църквата се е превърнала в най-доходоносната индустрия в света. Най-властната, богата и могъща индустрия в света. Ъм, ето, например това:
"Обръщението към патриарха е „Ваше светейшество“, а към член на Светия синод — „Ваше високопреосвещенство“, ако е митрополит, или „Ваше преосвещество“, ако е епископ."

Ваше светейшество ли? Ама откъде накъде?! Ако го тълкувам по моя начин, патриархът е като светлината, така ли? Нещото, без което не можем да живеем, без което всеки живот просто изчезва. Я, моля ви се.

Ох, да, съжалявам, поувлякох се.

Иначе ако има нещо, което ми харесва, то това е догмата на богомилите: "Началото бе мъртва точка, а първичност бяха само силата на сътворението и силата на разрушението."

=======================

Таа, да обобщим:.................................не съм вярваща.

ПП: Окей, и аз не мога да се изразявам като хората, не ме закопавайте.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
xRainbowx
Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Чет 12 Мар 2009, 11:09 am

Не съм "против" религиите. Има си ги, да може да са начин да контролират хората, но някой хора просто имат нужда да бъдат контролирани. /шот са тъпи говеда примерно/ Аз лично не се вписвам под графата християнка, будистка, уикан и пр. Не вярвам в Бог. Цяялата концепция за Бог /оособено в християнската религия/, който се занимава с моето и вашето ежедневие, същия, който създал първите хора, забранил им да ядат от Дървото с главно Д, въпреки че той самия ги е създал любопитни и след това, знаейки какво ще стане, щото нали е всезнаещ, им се разсърдил, заебал ги и решил че тряа ги накаже. След тва Господ решил, че абе нещо не му харесват хората и решил малко да ги издави, колко му е. Но разбира се, предупредил една дузина от тях, за да заселят след тва земята наново и то пак с хорицата, които не го кефели. И да не забравяме, че в същото време Той обича ВСИЧКИ.
Смятам, че има няква "висша сила", не е задължително да е човек или цяла шепа богове, или някво митично същество, уатевър.. И все пак е тъпо да разчиташ само на религията си, да се уповаваш само на нея. Не вярвам, че някой "помага", за да е добър един човек. Може да си най-шибания диктатор и да си супер вярващ. Първо няма такова нещо "добър човек". Има просто хора. Няма черни и бели. Има интереси и тва е.
Също, съжалявам, ама аз никога няма да умра или да убия някого, заради вярванията му. LAME. А да не говорим за всичките измами и манипулации /въпреки че явно тия дето ги манипулират са достатъчно прости, за да се хващат/, също така и за разните свещенници, епископи и пр., които си свиркат с уста и са фрашкани с пари.
Единствените религии, които ми харесват са будизмът и уиката и единствено към тях бих се причислила. Но по принцип:
RELIGION IS WAR.

Джо
Чувствителен люляк™

Брой мнения : 1683
Registration date : 21.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Чет 12 Мар 2009, 4:40 pm

не обичам да мисля за религията като нещо едва ли не задължително, нещо, което ти налага разни норми.
като цяло не вярвам на всичките там църковни неща.
най-добрата религия е тази, която сами си изграждаме.
защото все пак всеки от нас има нужда да вярва в нещо по-висшо от него.
много по-лесно се преживяват някои моменти, когато има на какво да се опреш. а вече друг въпрос е кой на какви неща иска да се опира. не мога да проумея как някой може безрезервно да се вкопчи в някаква религия и като куче да върви по нея. не осъждам хората, които го правят, просто не ги разбирам. някак.. все едно водиш празен живот.
абе не мога точно да го обясня, някак много объркани са ми чувствата по тая тема.

вярвам в това, в което ми харесва да вярвам.
вярвам в неща, които ми помагат; вярвам в неща, които не са просто 'слушай думите ми и ги изпълнявай'
и цялата работа с Господ и Библията - там има невероятни цитати и все пак 'God is the perfect poet', но предпочитам Моят Господ да бъде.. Мой. Не изтъкан от чужди представи и догми, а Мой - на който мога да се опра, когато имам нужда.
и не знам дали съм вярваща. зависи какво се разбира под 'вярващ'. вярвам в мои си неща и ми харесва. не знам дали всичко това е.. 'правилно', но аз се чувствам ужасно добре и щастливо с цялата тая работа за религията, която съм си изградила, така че не мисля, че ми пука особено дали според църквата съм вярваща или не.

you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Вижте профила на потребителя http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/
lisavegan.
ab igne ignem.

Брой мнения : 1580
Registration date : 06.06.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Вто 20 Юли 2010, 6:45 pm

ох, на тая тема ми дайте само време да разсъждавам и мога да го правя с часове.
Но тъй като не мога да си записвам толкова бързо мислите, казвам накратко:
религиите са най-масовото средство за манипулация. Поне засега. Разбирате ли.. Нищо друго не влияе толкова, колкото религиите - нито политиката, нито медиите, нито тероризмът, нито... нищо. о.О Което направо ме кара да си оскубя косата.
В смисъл.. как можеш да се подчиняваш на заповедите на някого, когото не само не си виждал, но и с когото си нямал НИКАКЪВ контакт? А дори и да си имал, тва не е основание.. Да не пожелавам чуждото ли? Ше желая квот' си искам.
А, бе, направо.. ше правя квото си искам. : D

Християнството ми е най-противната религия. Може би защото съм в християнска държава и се обръща повече внимание на него, де, но е така. Никоя друга религия не ме кара да ми се драйфа толкова, въпреки че от ВСИЧКИ РЕЛИГИИ ми се повдига. Честно.

Tennessee Williams, The Milk Train Doesn’t Stop Here Anymore
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Вто 20 Юли 2010, 7:16 pm

Естествено. Това е световната манипулация откакто свят светува. И винаги ще бъде. Хората имат нужда да вярват в Създател, божество и предоставяйки им едно такова, могат да вземат каквото си поискат от тях и да ги контролират както си искат. Да не говорим пък папите как са си обирали благата, и земите, и котрола, и всичко, извъртайки нещата, че "Бог така искал", отлъчвайки неудобните им хора и пр. И най - парадоксално ми е било винаги как християнството казва "не убивай", а папите са избивали хиляди хора за целите си. Не че е нещо учудващо, но просто е иронично.

après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Вто 20 Юли 2010, 11:02 pm

Lisa`Vegan написа:

Християнството ми е най-противната религия.

Оо, сериозно ли? Мюсюлманството как ти се струва?
Щото напоследък виждам тумби от забрадени жени по центъра и ми се повдига...каква религия...какво нещо би те накарало да си наложиш подобен абсурден начин на живот?
както и да е, забелязах едно : и при християнството, и при мюсюлманството жените са на суупер заден план. Ние сме ребра. Направени сме за да задоволяваме мъжете. А те са напарвени за да почитат Главния шеф. Тва е основното.

Цитат :
И най - парадоксално ми е било винаги как християнството казва "не убивай", а папите са избивали хиляди хора за целите си.
Да, не е ли смешно? Бог е забранил не само убийствата, но и лошите помисли, (пък макар и с неписани закони), обаче...щом е в негово име...всичко е оправдано. Красота.

lisavegan.
ab igne ignem.

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Сря 21 Юли 2010, 2:39 am

Шади написа:
Lisa`Vegan написа:

Християнството ми е най-противната религия.

Оо, сериозно ли? Мюсюлманството как ти се струва?
Щото напоследък виждам тумби от забрадени жени по центъра и ми се повдига...каква религия...какво нещо би те накарало да си наложиш подобен абсурден начин на живот?
както и да е, забелязах едно : и при християнството, и при мюсюлманството жените са на суупер заден план. Ние сме ребра. Направени сме за да задоволяваме мъжете. А те са напарвени за да почитат Главния шеф. Тва е основното.

Да, бе, Ади, съвсем сериозно. : D
Обясих вече: "Може би защото съм в християнска държава и се обръща повече внимание на него, де, но е така."
Мюсюлманството не е по-добре, да, ама просто ви изглежда по-страшно от останалите религии, защото го свързвате с арабските държави, а от там и с теророисти, ядрени оръжия и ОМП. Повярвайте, християнска държава като Франция, например, не е по` цвете от Пакистан. : D

NanaSky
positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Сря 21 Юли 2010, 1:39 pm

На мен ми допадат като идеи езичеството, софизма и гностицизма (не агностицизъм, а Гностицизъм.).
Другите просто са ми.. неприемливи.. повечето.
Православните християни.. нищо против религията нямам, нито към последователите й.
Католичеството ГО НЕНАВИЖДАМ, презирам, ако беше живо същество, щях да го одера живо, да му извадя очните ябълки през ануса и да му ги дам да си ги изяде, да го кастрирам (защото ще е мъжко, тъй като ЕДИНСТВЕНО МЪЖЕТЕ са толкова жестоки, подли и алчни, колкото Католическата църква), после да му отрежа крайниците и да го оставя да се мъчи. И да умира бавно.
Исляма.. интересна религия, но само толкова. И нея не харесвам.
Будизъм - йеее.
Софизъм - изповядва любов. - има ли смисъл да казвам нещо?
Гръцка митология - интересна, неприемлива, непонятна.
Атеизъм - пас съм. Не харесвам атеисти. Да не вярваш в нищо божествено е.. глупаво.
Евангелизъм - и него не харесвам.
Юдаизъм - Е. Е. пас
и т.н.

Но в интерес на истината, въобще не си падам по цялото това разделение на вероизповеданията, на вярващи и невярващи, на такива и такива. И НА ПРАВОСЛАВИЕ И КАТОЛИЦИЗЪМ.
Не може ли божеството да е едно за всички, да не му придават различни и дори човешки качества, да не правят различни ритуали и прочие?

О, ми Сатанизма? Т'ва е най - голямата глупост ever, след католицизма. (католицизъм се пише с малка буква, защото не заслужава да започва с главна.) Да вярваш и почиташ Сатаната, да му се кланяш и да се правиш на велик и зъл?! Глупак?
А като се огледаш около себе си, навсякъде виждаш дребни дечица с пентаграми (защо пентаграма е превърнат в символ на злото?), черни дрехи (не само защото са метъли/рокери/etc), които СИ МИСЛЯТ, че СА САТАНИСТИ и вярват УЖ в нещо, за което са прочели 7-8 реда В ГУГЪЛ. Е т'ва човешко ли е?

Не обичам да говоря за религии. Супер болна тема ми е.
Пък и.. нищо.

Цитирам Джо:
Цитат :
най-добрата религия е тази, която сами си изграждаме.

пийс

xRainbowx
Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Сря 21 Юли 2010, 3:41 pm

NanaSky написа:

О, ми Сатанизма? Т'ва е най - голямата глупост ever, след католицизма. (католицизъм се пише с малка буква, защото не заслужава да започва с главна.) Да вярваш и почиташ Сатаната, да му се кланяш и да се правиш на велик и зъл?! Глупак?
А като се огледаш около себе си, навсякъде виждаш дребни дечица с пентаграми (защо пентаграма е превърнат в символ на злото?), черни дрехи (не само защото са метъли/рокери/etc), които СИ МИСЛЯТ, че СА САТАНИСТИ и вярват УЖ в нещо, за което са прочели 7-8 реда В ГУГЪЛ. Е т'ва човешко ли е?
Сатанизма няма абсолютно нищо общо с тва да си зъл.
Защо всички си мислят, че Сатанизмът е да принасяш козя кръв в полунощ и да носиш черни дрехи?
Не. Не. И пак не.
Аз се обличам супер цветно, даже прекалено понякога, вегетарианка съм и козята кръв мирише кофти. И мисля, че Сатаната просто има много кофти репутация изградена от разни фундаментални христяни.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Сря 21 Юли 2010, 6:14 pm

Мнението за всяка една религия зависи много от хората, които виждаш като нейни последователи.
поздрав.

http://www.youtube.com/watch?v=b1OLZ4COJkc

*ухил*

NanaSky
positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Сря 21 Юли 2010, 8:26 pm

Говорех за дребните позьорчета, окей?
И все пак. Не харесвам сатанисти. Нито истински, нито онези дребните, дето се намират под път и над път. Точка.

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Съб 28 Авг 2010, 11:30 am

Много харесвам будизма. Просто... самата му идея е толкова хубава. А и е миролюбива религия... наистина благородна, за разлика от останалите, които са проляли супер много кръв.

Цитат :
Учението на Буда е изцяло насочено към освобождаването от присъщото за всички същества страдание и постигането на това пробуждане, което се нарича още просветление, Бодхи или нирвана. Основната причина за страданието според будизма е желанието и свързаното с него привързване (към приятните за нас неща) и отблъскване (към неприятните за нас неща), което от своя страна е причинено от илюзорното възприемане на света като отделен от нас и непознаването на същинската природа на ума. В основата на будисткото учение е разбирането за причина и следствие (карма): миналите наши мисли, думи и дела, са довели до нашето настояще и сега, и в този момент ние посяваме семената на нашето бъдеще. Съответно освобождението от страданието и постигането на просветление са в собствените ни ръце, като будизмът е създал и предписва множество практики на медитация, етика и учения, които да доведат до това ново състояние.

ab igne ignem.

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Пон 30 Авг 2010, 12:39 am

Да, будизмът!
Връщам си думите от горното мнение, че ми се повдига от ВСИЧКИ религии. Написах го така просто защото будизма не го възприемам точно като религия. По-скоро нещо като вярване, нали?
Самостойно и независимо вярване.
Like a Star @ heaven

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Пет 01 Окт 2010, 10:37 pm

Еми да... то не е типичната религия, чиито цели са да завоюват земи, да държат хората под контрол и т.н. Самата идея и замисъл е съвсем на различно ниво... И ми се струва, че ако един човек се опитва да прави там работите на будизма и т.н., дори и да не е от най - закоравелите будисти, които там живеят по съвсем отдаден на будизма начин, все пак би възприемал нещата по - добре. Много ме радва. А пък музиката им е суууупер успокояваща, действа много добре на психиката... Много е хармонична и миролюбива.
Това не е точно по темата, но аз по принцип обичам музика, която успокоява.. Например Ange Ou Demon преди време ми прати едни песни, които доста добре действат на психиката..

Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Нед 03 Окт 2010, 3:02 am

Riddle, тук съм Ange Macabre Very Happy

Относно мен - религия нямам. Не ми и трябва. Вярвам в нещо свое.
lisavegan.
ab igne ignem.

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Нед 03 Окт 2010, 1:32 pm

Не, никоя религия няма за цел контрол на хора, завоюване на земи и т.н. Това плюс събирането на пари, насилието (било то физическо или психическо) върху друговерци и още сума ти ужасни неща са идея на нейните "органи". Така наречените "пратеници".

ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   Нед 03 Окт 2010, 2:04 pm

Ох, абе човек, то това си се подразбира. Сега не мога да се изразявам прецизно до последната дума.

ПисанеЗаглавие: Re: Религии.   

Религии.
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Зодии и парфюми
» Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии (2010)
» никакви коментарии?
» Спипаха крадеца на сребърните чинии
» Фобии etc.