Милостиви ли сте?

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Милостиви ли сте?

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 14 Сеп 2009, 19:32

Става ясно от заглавието на темата.. Ще се радвам, ако го напишете надълго и нашироко, но всъщност - направете го както искате..

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Милостиви ли сте?

Писане by ερsilonε on Сря 13 Окт 2010, 20:59

еми...не съм особено сигурна.
зависи от случая.
честно казано ако става въпрос за някой дето нито ми е мил, нито ми е драг ше му тегля един сиктир.
понякога същото важи и за близките ми хора. което е много лошо, но кво да се прави.
абе...де да знам. не мога аз да кажа. най-добре може да прецени някой друг, не аз.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3170
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Писане by Атрофия on Сря 13 Окт 2010, 21:25

Зависи от ситуацията. Много. Предимно не, обаче.
Примерно съм забелязала, че повечето челяд се кефи адски много на псета и се радва, милва ги, дава им храна, докато аз НЕ мога да трая кучета, просто ме дразнят, да не говорим, че се ме хапали няколко и въобще не е приятно, а 90% от кучкарите са напаст божия.
Пари на просяци също не давам, не ми вдъхват доверие, а за благотворителност пък въобще, не мисля да даря нито лев, не за друго, ами който има пари - да дава, криза е, все пак(дарявам само за дискове, двд - та, винили и касети, но те са ми страст).
Мразя и малки дечица, освен на снимки или докато спят.
От друга страна съм адски милостива за малки насекоми и животни - всички се страхуват от пчели и оси, което ми е много странно, защото са като кучетата - усещат кога те е страх и именно заради това никога не са ме жилили, а и много обичам да ги гледам как летят.
О, и съм особено милостива, когато раздавам цигари, на молещ се пушач не мога да откажа.
Атрофия
Pinocchio's Furniture

Брой мнения : 109
Registration date : 17.04.2010

Писане by Ange_Macabre on Сря 13 Окт 2010, 22:29

Същото като горния пост, само без кучетата и дечицата. На кучета се радвам обаче само от разстояние - но, виж, приятеля ми винаги ги гали, обожава ги Laughing Колкото до дечицата, винаги ми става мило като ги гледам - независимо будни, заспали, играещи, тичащи, смеещи се.. единствено ми става гадно като видя някоя наперена млада майка да си влачи детето, докато то си изплаква очите Evil or Very Mad
Иначе на случаен човек, или за благотворителност, абсурд да давам пари. Но виж, на приятел например съм по-склонна, стига само да имам.
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by wabbit on Сря 13 Окт 2010, 22:45

Аз съм най-милостивият човек, когото познавам всъщност. Не помня да съм отказвала нещо на някого ако наистина е имал нужда от помощ. Приютявала съм бездомни малки котета и много често давам пари на просяци. Ако имам по-големи възможности някой ден и повече бих направила. Като цяло се опитвам да се отнасям към всички така както бих искала те да се отнасят към мен. Обичам животните повече отколкото обичам хората и никога не съм изпитвала страх от тях. Бих помогнала на страдащо животно без значение от ситуацията или риска на който се излагам.

wabbit
bionic

Брой мнения : 162
Registration date : 26.08.2007

Писане by xRainbowx on Сря 13 Окт 2010, 23:09

wabbit написа:Аз съм най-милостивият човек, когото познавам всъщност.
+1
прибирала съм сякви животни - змии, гларуси, врабчета, котки, кучета, квот има.
а на просяци, леле, ужасно кофти ми е да задмина просяци. просто не мога. особено стари хора. абсурд да не им дам, ако имам пари. даже тва лято, отивах да си купя бански и не ми стигнаха парите, щото по пътя бях дала на един дядо до катедралата.
ако можех, щях да си прибера абсолютно всяко бездомно куче. толкова са яки. и милички.
а за котки да не говоря. преди седмица бях на ееееееей толкова да си прибера едно чисто черно мъниче, беше толкова сладко и толкова нахално.
дори не знам защо хората си купуват котки има толкова яки по улицата.
а за пари, лол, давам и мразя да ми връщат особено разни абсурдни суми като 30 ст или 50 ст или левче и някви такива.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by Арлина on Чет 14 Окт 2010, 14:41

Като живеех в Габрово, тоест от първи до трети клас, със сестра ми ежемесечно прибирахме бездомни кученца във нас...котки си имахме и без тва, към 20. Още оттогава обожавам животни, мразя хората, които измъчват животни, мразя и хората, които просто гледат как животните страдат. Копелета. Дано има Ад специално за вас.
Та, пак в Габрово, си имахме една доста мирна циганска махала до нас - където имаше и доста не-цигани, бту- и носихме дрехи на децата там.

В периода от пети до осми клас, вече във Варна, със една приятелка пак прибирахме животни и им правихме къщички- постоянно просехме кашони от магазините и парцали от нашите, имахме си и болница за ранените животни.

И преследвахме тъпите хлапета, които целиха кучетата с камъни.
На просяци давам пари, стига да имам и да не са цигани.
Предубеждения...сигурно.
Обичам да помагам когато мога и мразя да не мога. Също така ми е трудно да не ми пука.

Все пак има моменти, когато сама си се чудя на безразличието. Не съм най -милостивият човек на света, просто човек.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Писане by Гост on Чет 14 Окт 2010, 20:06

[quote=''Атрофия'']Пари на просяци също не давам, не ми вдъхват доверие, а за благотворителност пък въобще, не мисля да даря нито лев, не за друго, ами който има пари - да дава, криза е, все пак(дарявам само за дискове, двд - та, винили и касети, но те са ми страст).[/quote]

пфффф в днешно време,обаче повечето хора са се превърнали в ебати егоистите.всеки си е в неговия филм и всеки си гледа на него да му е добре,което е супер жалко.
така са значи кво излиза,мойто момиче ?
по-склонни сме да отминем просещия,отколкото да му помогнем ? щото ''не ми вдъхват доверие,майна''
така ли?
ама глупости бе.просто така ти е по-лесно,отминаваш и го забравяш се едно не съществува...
''ами кво да се прави.такива са времената.ами който има пари - да дава, криза е''.
пффф типичните оправдания,които хората като теб си измислят.учудваме колко сте изобретателни понякога Laughing
ми миличка,кво да ти кажа...по въпроса мисленето ти е доста ограничено и тъпо !
криза било...ама в същото време имаш за дискове,двдта,винили и касети ахах няма пара викаш ахах поне в нета го заявяваш.да може човек да направи оценка за него си.
щото да кажеш,че за да помогнеш са нужни някви ебати финансите окей Smile нали и да се оправдаеш с кризата Very Happy
ама да го еба един смс да изпратиш - 1.50 лв много ли е бе?
ахахх даже не си прави труда да ми отговаряш са
не ми се влиза в излишна полемика...
другия път,вместо да си правиш труда да се обясняваш и да се оправдаваш.просто си кажи честно ''не ми пука'' и тва е.не е сложно...

Шади написа:На просяци давам пари, стига да имам и да не са цигани

ахах ти расистка ли си ?
кво значение има народната принадлежност в случая ? не е ли по-разумно и по-правилно да преценяваме нуждаещият се по това,дали той наистина се нуждае от помощ ?
ето например @рейнбоу каза ''стари хора'' Wink
аммм риддле нали обясняваше тук и претендира,че са се събрали интелигентни хора...не трябва ли като такива всеки от вас.сам за себе си,да умее да преценява според конкретния случай...дали този отсреща,молещият се заслужава или не Smile

Шади написа:
Обичам да помагам когато мога и мразя да не мога. Също така ми е трудно да не ми пука.

Все пак има моменти, когато сама си се чудя на безразличието. Не съм най -милостивият човек на света, просто човек.

Човек ! Това е великолепно! Това звучи гордо !! Smile

майна и аз съм същия,ако се отнася до благотворителността.харесва ми да помагам на хората.
винаги с квото мога помагам,макар че това пък звучи...някак си тъпо...да говори така,човек за себе си.
ю ноооооу
за благотворителност не се говори.тя се прави Smile

Гост
Гост

Писане by Арлина on Чет 14 Окт 2010, 20:29

ахах ти расистка ли си ?
Да, точно така, миличък, аз съм един шибан расист.
Що ли?
Може би щото тия копелета са ме ограбвали,
ограбвали са сестра ми,
докарвали са нервни кризи на майка ми
и ги гледаш как веднъж си развяват задника в чисто нови дънки, а на другия ден седят във подлеза и
"Дай ми малко пари, како, моля те, детето ми е болно, умира, изяде го гигантски мармот"
ДА, АЗ СЪМ НА ШЕСТ И ВЯРВАМ НА ТЕЗИ ГЛУПОСТИ.

Ама, djrush, щом толкова ти се дават пари на цигани- какво пък, това е страхотно, не бих те спряла за нищо на света. ^^^ Можеш дори да им помогнеш с увеличаването на популацията. Би било толкова страхотно, че сърцето ми се топи .

Човек ! Това е великолепно! Това звучи гордо !! Smile
Не го казвам с гордост.
: )))

Последната промяна е направена от Шади на Чет 14 Окт 2010, 20:32; мнението е било променяно общо 1 път

Арлина
après moi le déluge

Писане by ερsilonε on Чет 14 Окт 2010, 20:30

аз давам за благотворителност, но...понякога.
дръжке, виж ся... на секи просяк който видиш по 50 ст и за секи един смс по 1. 50. а сметни ся.
просяци колкото си искаш има. не ми е удобно да дам 5 ст. на някой. ако ше давам поне да са 20-30.
и кво накрая...изхабил си си кинтите за просяци. дето моля ти се вместо да си се вземат в ръце и да почнат да работят просят.
ми сори. разбира се, има изключения, но повечето са некви мързеливи хора. и на цигани, ДА няма да дам пари.
шото нищо им няма, здрави са, прави са, да си намерят работа. няма аз да ги спонсорирам, я.

и ДА, събрали са се интелигентни хора в тоя форум. това че си имат собствено мнение е друг въпрос. секи разсъждава по своему. а да ти кажа честно...твоя коментар също не е най-високо ниво. и с тая майна... оо и бтв...като наричаш някой миличка и използваш сарказъм(ама не е сарказъм, а няква пародия на сарказъма) изобщо не си интересен.

Дъжке, май ти е малка пишката се още(ако имаш де...) (:

Не, не си прави труда да ме обиждаш. Не се засягам. Даже в тоя форум ми липсваше това, че няя такъв като тебе, че да си драскам такива коментари с него. Мда. Добре дошъл!

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by echoes on Чет 14 Окт 2010, 21:13

djrush написа:
така са значи кво излиза,мойто момиче ?
по-склонни сме да отминем просещия,отколкото да му помогнем ? щото ''не ми вдъхват доверие,майна''
така ли?
ама глупости бе.просто така ти е по-лесно,отминаваш и го забравяш се едно не съществува...
''ами кво да се прави.такива са времената.ами който има пари - да дава, криза е''.
пффф типичните оправдания,които хората като теб си измислят.учудваме колко сте изобретателни понякога Laughing
ми миличка,кво да ти кажа...по въпроса мисленето ти е доста ограничено и тъпо !
криза било...ама в същото време имаш за дискове,двдта,винили и касети ахах няма пара викаш ахах поне в нета го заявяваш.да може човек да направи оценка за него си.
щото да кажеш,че за да помогнеш са нужни някви ебати финансите окей Smile нали и да се оправдаеш с кризата Very Happy
ама да го еба един смс да изпратиш - 1.50 лв много ли е бе?
ахахх даже не си прави труда да ми отговаряш са
не ми се влиза в излишна полемика...
другия път,вместо да си правиш труда да се обясняваш и да се оправдаваш.просто си кажи честно ''не ми пука'' и тва е.не е сложно...
бати плоското изказване, извинявай
да, по-склонна съм да отмина просяка
кофти ми става, най-вече за възрастните баби, ама съм на 18, не си изкарвам сама парите и нямам излишни
ако ще помагам по-добре да си струва и наистина да оставя нещо на човека, а не 20 ст и да си кажа баси якото направих едно добро дело днес
и да, няма как да различиш кой наистина е в нужда
с очите си съм виждала някъв супер измъчен човек да седи цял ден на инвалиден стол да събира пари, а накрая става буквално и си тръгва
еми вместо да се гавриш с хората, които наистина са в тва състояние, се хвани и работи нещо, чисти кенефи, ама си изкарвай нормално парите
за мене лично е доста по-важно, че винаги, когато някой близък или приятел ме е молил, съм давала
делила съм храна и квото друго се сетиш
дори оня ден специално една приятелка на майка ми и беше споделила, че си имат някви финансови проблеми
но понеже е ужасно честолюбива и никога не би приела пари, отидохме и им напазарувахме за 50лв сигурно храна.
тва отделно, де
иначе и аз относно животни съм ужасно жалостива, направо се разтапям
не мога да подмина улично куче, камо ли котка
всъщност досега почти всичките ми котки са били улични
echoes

Брой мнения : 375
Registration date : 06.04.2009

Писане by Гост on Чет 14 Окт 2010, 21:50

@Шади ей ти не ме разбра изобщо.тва за човека е мъдра мисъл от Максим Горки.не съм искал да те иронизирам.попитахте не е ли по-разумно да преценяваме нуждаещият се по това,дали той наистина се нуждае от помощ ?
идеята ми беше,че няма значение ква народност е.щото има и българи,които просят без да са крайно нуждаещи се и ние като помагащи,трябва един вид да отсяваме истинските от лъжливите.да помагаме на тези,които наистина се нуждаят !
не ме разбирай погрешно и аз ги мразя по горе споменатите мангали,но тва не значи,че всички са такива.
в тоя смисъл еличке-цвичке Very Happy
виж ся...не знам ти с по колко просещи се сблъскваш в ежедневието си и по колко парички можеш да отделяш.
не ставаше въпрос за някво безпрекословно,ежедневно себераздаване ахаха говориме да помогнеш,тогава когато имаш възможността да го направиш.аз съвсем целенасочено с цитатите се опитах да разгранича едното от другото.
благотворителността със смси от уличните просяци.както и да е Smile
нямам за цел да ви чета морал или да ви поучавам за нещо.бях го написал и в предния пост.всеки сам си преценява за себе си КАК ДА ПОМОГНЕ,КОЛКО ДА ДАДЕ И НА КОЙ ДА ДАДЕ...важното е да помогнеш Smile

@ало 18 годишната-голямата.плоско ми е изказването окей...твоето какво е ''няма как да различиш кой наистина е в нужда'' и хубаво и ? тогава кво правиме.дай да не им помагаме изобщо,да си затваряме очите така ли? кво е твоето мнение изобщо.милостива ли си?

и еличке-тиквичке нямам причина да те обиждам.само ще ти кажа,че колкото и да си интелиджънт самоуверена.за колкото и готина да се мислиш Very Happy
ти си си едно малко момиченце,на което тепърва му предстои да навлезе в живота...
имаи предвид,че като се обръщаш към мен с ''дръжке'' хахах и не знам си кво,срещу теб седи по-голям човек,който вече е минал по твоя път.сеш се ей тинейджърке ахахах
и са не искам да те обидя.знам,че на тая възраст имате много крехко его и сте лесно раними.
още повече си сладуранка,женско си и нямам нищо против да си драскам коментари с такива ''като тебе'' кифло
ама все още си много зелена да скачаш така на батко си Very Happy

Последната промяна е направена от djrush на Чет 14 Окт 2010, 22:01; мнението е било променяно общо 1 път

Гост
Гост

Писане by Арлина on Чет 14 Окт 2010, 21:54

не ме разбирай погрешно и аз ги мразя по горе споменатите мангали,но тва не значи,че всички са такива.
Досега нито един (а съм се сблъсквала със дооста в живота си) не ми е опровергал мнението. Не обичам да съм предубедена. Кой обича? Но към тях съм.
: )

и са не искам да те обидя.знам,че на тая възраст имате много крехко его и сте лесно раними.
Това обещава да е интересно обаче....аз лично бих искала да видя какво можеш да изплюеш.
След като сме "зелени и раними", а ти си "батко" (не отричам : ))
Наистина, не се страхувай, през интернет не се чупят сърца, давай.

P.S. Нищо портив Горки, но "човек" далеч не винаги звучи гордо.

Арлина
après moi le déluge

Писане by ερsilonε on Чет 14 Окт 2010, 22:05

сладур, може да седи човек по-голям от мен, минал вече по пътя по който аз минавал ама хич не си личи да си схванал нещо.
и ти не си много голям като те гледам. не се мисли за разбирач. човек си осмисля живота и го проумява на възраст много далечна от твоята.
а и си чувал(надявам се)... "Аз знам, че нищо не знам."

само по коментара ти, който беше написал кви простоии си правил в даскало си правя извода. ся ако искаш да ни докажеш, че много разбираш пишейки идиотизми по темите и заяждайки се и сваляйки се с другите момичета...няма да ни докажеш колко си умен.

О и...нямаш основания да ме наричаш кифла. Нито си ме виждал, нито ме познаваш като човек. Това че се държа с теб лошо, не значи че съм с всички хора така. Просто ме дразни начина ти на изразяване, на мислене и изобщо всичките ти простотии, с които замърсяваше форума. Сори, dude... не ставаш.

и дали ми е крехко егото...само аз си знам. и никак не ми разбиваш сърцето, нито ме обиждаш. даже ме забавляваш.

седял по-голям човек...хуу седи си. ама не мисля че разлика от 10 г. (макс. сигурно е по-малка) е много. по мненията ти съдя колко трезво мислиш.и ти викам дръжка, шот не ме радваш. и първо ти прочетох така ника.

сори за флууда. ако отговаряш направи го в темата за флууд, ако обичаш.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by xRainbowx on Чет 14 Окт 2010, 22:11

лалалалалла
romance is boring

Lil bunny Foo Foo

Писане by Арлина on Чет 14 Окт 2010, 22:13

Massacre, massacre, war.
Smile

седял по-голям човек...хуу седи си. ама не мисля че разлика от 10 г. (макс. сигурно е по-малка) е много.
При някои хора тази разлика е всичко.
При други е НИЩО.

Познай....
винаги зависи от човека.
Сега чакаме ответния удар
lol.

Арлина
après moi le déluge

Писане by xRainbowx on Чет 14 Окт 2010, 22:16

хора шсе разплача

Lil bunny Foo Foo

Писане by Арлина on Чет 14 Окт 2010, 22:20

Не се прави.
Ти не можеш да плачеш.

P.S. чак ме е срам от флууда си, за пръв път.

Арлина
après moi le déluge

Писане by xRainbowx on Чет 14 Окт 2010, 22:22

Шади написа:Не се прави.
Ти не можеш да плачеш.

еее party pooper
няаше нужда да ме разкриваш пред всичкиVery Happy

Lil bunny Foo Foo

Писане by Гост on Чет 14 Окт 2010, 22:27

[quote="Шади"]
Досега нито един (а съм се сблъсквала със дооста в живота си) не ми е опровергал мнението. Не обичам да съм предубедена. Кой обича? Но към тях съм.
: )

След като сме "зелени и раними", а ти си "батко" (не отричам : ))
Наистина, не се страхувай, през интернет не се чупят сърца, давай.

P.S. Нищо портив Горки, но "човек" далеч не винаги звучи гордо.

еми бъди си предубедена тогава.сама и съвсем доброволно се причисляваш там Laughing
зелена се отнасяше само и единствено за нея и не отричаш,щото по принцип фактите не могат да се отричат Rolling Eyes

възрастта не е критерии за интелигентност и знания,но не е и за пренебрегване...

сега не чакайте ответния удар,щото такъв няма да има.не ми е интересно Smile

P.S.напротив би трябвало винаги да звучи гордо.самата дума носи тежест.този,който не е достоен да я носи.не е ''човек'' а създание.поне според мен Smile

Гост
Гост

Писане by Арлина on Чет 14 Окт 2010, 22:32

Смешка.
Very Happy

зелена се отнасяше само и единствено за нея и не отричаш,щото по принцип фактите не могат да се отричат Rolling Eyes
Thank you, captain Obvious.

P.S.напротив би трябвало винаги да звучи гордо.самата дума носи тежест.този,който не е достоен да я носи.не е ''човек'' а създание.поне според мен Smile
Когато един убиец, когато един изнасилвач, крадец, садист, педофил се нарече "човек"
ти нямаш нищо против?
Найс. :Д
харесва ми мирогледът ти, наистина, да.

Арлина
après moi le déluge

Писане by Гост on Чет 14 Окт 2010, 22:46

Шади написа:

Когато един убиец, когато един изнасилвач, крадец, садист, педофил се нарече "човек"
ти нямаш нищо против?
Найс. :Д
харесва ми мирогледът ти, наистина, да.

мне точно обратното казах.не знам що не ме разбираш Very Happy
думата има тежест.пък убиеца,изнасилвача,садиста,педофила и т.н.точно те са създанията,недостойните да се нарекат ''човек'' с цялата тежест,която носи тая дума

Smile

Гост
Гост

Писане by Арлина on Чет 14 Окт 2010, 22:49

Достойни, недостойни...
overrated.
Всичко зависи от това, което влагаш във даденото определение. Аз не мога да кажа "Аз съм човек" и да се почувствам супер горда. Защо трябва да съм? Ние сме венецът на сътворението, така ли? Ами не, едва ли. Не чувствам съвсем, съвсем нищо.

Арлина
après moi le déluge

Писане by echoes on Чет 14 Окт 2010, 23:11

djrush написа:
@ало 18 годишната-голямата.плоско ми е изказването окей...твоето какво е ''няма как да различиш кой наистина е в нужда'' и хубаво и ? тогава кво правиме.дай да не им помагаме изобщо,да си затваряме очите така ли? кво е твоето мнение изобщо.милостива ли си?
абе квото искаш прави, не ми говори в множествено число
изразявах си мнението, не те задължавам да го споделяш
echoes

Брой мнения : 375
Registration date : 06.04.2009

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 16 Окт 2010, 13:15

Да, милостива съм
Понякога дори съм твърде мекушава

Very Happy