Аборт.

Предишната тема Следващата тема Go down

Аборт.

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 08 Яну 2010, 20:04

Съгласни ли сте с такова нещо? Или не сте?

Кажете какво мислите по темата.

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Аборт.

Писане by Джо on Пет 08 Яну 2010, 20:21

днеска точно спорихме по философия относно аборти/евтаназия етс.

и стигнахме до консенсус

не може всичко да се поставя под общ знаменател, дали е правилно или не,
всичко се разглежда като отделен случай. никога не знаеш какъв е мотивът на човека, жената в случая.
най-прост пример - ако тая жена е била изнасилена, едва ли би искала да запази детето и не мисля,
че някой има право да я обвинява в тоя случай.

you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Джо
Чувствителен люляк™

Брой мнения : 1683
Registration date : 21.05.2007

Вижте профила на потребителя http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/

Писане by echoes on Пет 08 Яну 2010, 22:30

точно тая вечер си говорихме с една приятелка по въпроса
мисълта ни тръгна от това, че имаме една съученичка, която преди година (тоест на 17) беше адски въодушевена, че и закъснява и че може да е бременна
тя буквално се молеше това да е така
евентуалният татко беше един мухльо, който се друсаше и я биеше
техните и обясняваха всеки ден, че е пълна курва, щом още се вижда с тва момче, не я подкрепяха по никъв начин
майка и беше опитвала да се самоубие, баща и пие
обяснете ми в ква среда би израснало тва малко същество, ако наистина го имаше...

за аборта съм
echoes

Брой мнения : 375
Registration date : 06.04.2009

Вижте профила на потребителя

Писане by Арлина on Пет 08 Яну 2010, 22:44

echoes написа:

за аборта съм
Ама не си. :Д
За аборта си в дадената ситуация, защото твоя близка е конфронтирана.
обаче
не можеш да твърдиш, че би го одобрила при всякакви обстоятелства, нали?
пример- едно типично маце забременява случайно..скъсан презерватив, да кажем...не и се поемат отговорности или не иска да си разваля хубавата фигура.
абортира.
убива човешко същество по време на демографски срив.
друго на ръка, че може да се увреди и да изгуби възможността да стане майка някога изобщо.
това последното може и да е урок, но е малко краен урок.

просто мисля, че "depends of" е най-правилната гледна точка.
като че ли.. всички познати, с които сме дискутирали тази тема, са на този хал: depends of.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Писане by echoes on Пет 08 Яну 2010, 23:02

е, да де, имах предвид, че когато нещата стоят по подобен начин
съм за
ама пак не съм се изказала като хората ;д
echoes

Писане by Love. on Вто 12 Яну 2010, 09:55

Аз съм против аборта. (В повечето случеи)
В случей на скъсан презерватив, не е фатално. Има и други противозачатъчни: хапчета и други. Може да са малко по-скъпички, но е по-добро от аборта, при който има вероятност да не можеш повече да имаш деца.
Дори и при изнасилване е добре да се направи същото. Верно всеки би бил стресиран, но е по-добре от аборта. До колкото знам противозачатъчните хапчета действат до 72 часа.
Love.

Брой мнения : 54
Registration date : 22.11.2009

Писане by echoes on Сря 13 Яну 2010, 21:21

а в случай, че не разбереш, че презерватива примерно се е скъсал?
пък и тва не са противозачатъчни, ако ползваш такива ги пиеш всеки ден принципно
тея дето са до 72ч след секс са от сорта на ескапел и не са нито по-сигурни, нито по-малко опасни.
echoes

Писане by NanaSky on Съб 10 Апр 2010, 14:56

echoes написа:
тея дето са до 72ч след секс са от сорта на ескапел и не са нито по-сигурни, нито по-малко опасни.

Така е, въобще не са сигурни.. Имам точен пример за това колко "струват" Ескапел.. -една приятелка правила секс с нейния, презерватива се скъсал, ама нашата не се притеснила, 'щото си имала под ръка тези хапченца.. Пила едно веднага след акта, приятелят 'и се успокоил, ама на - на следващият месец цикъла 'и закъснял, после пак и пак и на края си погледна корема, който вече беше заприличал на огромнен кожен балон..

Колкоото до абортите - аз съм твърдо против. Вярно е, че всичко зависи от случая, но пък това си е чисто отнемане на живот, къде е човешкото?
Ми жената като не го е искала това дете, по - добре да е внимавала и да се е пазила, да е държала приятеля си по - строго, да го е учила на "семето вън" дори при използването на кондом и толкова.
Хората използват по 2 гуми наведнъж и семето пак се изхвърля отвън, пък тия ш' ми се правят на важни, ще се чукат без презервативи, мъжките ще си се изхвърлят вътре и аайде, после като им дойде бебето на главата - аборт. Тъпаци. Пълни идиоти.. Т'ва са хора без души. Много ми е болна тая тема.
При изнасилване нещата стоят другояче, но аборта пак не е добър начин за справяне. Като не иска детето, тогава да го роди и да го даде на приемни родители - хем няма да го е убила, хем няма да 'и се налага да го гледа, хем няма да 'и се наложи после да ражда инвитро, хем пък и няма да има опасност от някакви усложнения, 'щото аборта не е шега работа, нито пък е игра, на която можеш да си играеш когато ти скимне..
Аборта е ужасно нещо, непростимо, боже, не мога да го приема и толкова. Не може ние, живите същества, да се раждаме тук на тая Земя с цел да създаваме живот, пък да си играем с предназначението ни и да отнемаме. Още повече, че отнемаме живота на онзи, който сме създали.
Има си сиропиталища, приемни родители, дори майките, пък можеби и бабите на бременните могат да вземат това бебе и да се грижат за него, БЕБЕ Е, БЕ, МАМКА МУ СТАРА, ЖИВО Е! Не е хуманно да го убиеш, изобщо не е. Тия приказки за усложненията на живота, надебеляваето etc са дребни истории, к'во толкова, че ще качиш някое кило, ми после като искаш ще тренираш и ще си стегнеш тялото, все пак - по - важно ли е да свалиш 10 кила, пред това да създадеш/или в случая - спасиш от СЕБЕ СИ и приумиците си/ един човешки живот? К'во си мислят, че като родят бебе и край с живота им? Винаги могат да го дадат на някой друг, бе, егати /въпреки че и това не удобрявам, ама просто някои хора няма как да гледат бебета/ !

А и се предполага, че за да правиш секс, трябва да си се научила на отговорност вече /тъй като си достатъчно пораснала и готова да гребеш от живота и от всичко в него, било то радости или разочарования/, тъй че може да го роди и да го отгледа. Като 'и пречи на образованието - да спре, докато е в майчинство, да повтаря класове, лекции и т.н. докато успее и готово. Едно време хората как са се справяли, а?

Или ще родиш бебето и ще го гледаш,
или ще го родиш и ще го дадеш за осиновяване,
или ще се лишиш от секс, докато не ОСЪЗНАЕШ, че си НАПЪЛНО готова да ГЛЕДАШ БЕБЕ за всеки случай /не е толкова фатално, никой не е умрял от неправене на секс/
или ще си налягаш парцалите, ще внимаваш къде ходиш и с кой, както и в колко часа /това се отнася до изнасилването/, или пък ще накараш плейбоя си да си вади оная работа преди да свърши.
Mad

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 19 Май 2013, 19:54

или ще го родиш и ще го дадеш за осиновяване
не мисля, че това е много по-хуманно Д:
А специално в случая с изнасилването, да го родиш и да го оставиш, пак е нечовешко. Детето не е било виновно, че е заченато по тоя начин, че някой да се отрече от него и да го остави да живее във вълчи условия, където едва ли ще се чувства някога като пълноценен човек. Жената, която ще го роди, въпреки всички обстоятелства, си остава негова майка и ще бъде обвързана с него. Само защото е от изанасилвач да го имаш за изрод, човечето, което най-малко от всички има вина в работата? Знаеш ли как ще се почувства това дете, ако разбере? Да знае, че майка му го мисли за боклук и да не го потърси цял живот. Да го дадеш в сиропиталище, не е решение. Една майка трябва да отгледа, като ще го ражда. Ако ще го ражда само за да си успокои гузната съвест и да го захвърли като нещо развалено, по-хубаво изобщо да не го ражда. Да сътвориш нещо мислещо и да го захвърлиш без капчица съвест по никъв начин не е по-хуманно. Ти си тоя, който е преценил, че няма значение колко ще страда тва нещо, важното е само ние да сме си в мир със себе си? Не мисля, че тва е правилно. По-добре изобщо да не го ражда. Ще е мъка и за двамата. На майката ще й напомня винаги за бруталния епизод и едва ли ще й е много лесно да живее със себе си, с живота си и тва, което става, а детето незаслужено няма да има майчина обич. Кой знае, някоя майка може и да го заобича, ама така или иначе и двата живота ще са белязани. Или решаваш да го родиш и да го обичаш, или не го раждаш, щом не желаеш дете от изнасилвач - колкото и да е болезнено, ТОВА е.

Писане by xRainbowx on Нед 19 Май 2013, 20:10

Мале, не знаех че толкова много хора са pro life, а не pro choice, а пък останалите одобряват аборта само в някви екстремни ситуации. Не разбирам. Както и да е, аз съм твърдо ЗА абортите във всеки един случай, особено тия със "не искам да си разваля фигурата", такива хора изобщо не трябва да се репродуцират. Даже съм не само за абортите, ами и вазектомии и женските вазектомии и изобщо всички начини, които ограничават раждането на деца.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 19 Май 2013, 20:18

Аз съм на мнението, че на всички им е много лесно да говорят, когато е на теория.
Обаче опре ли до реалността... не са вече чак толкова смели.
Хайде сега сериозно, хора.
Как виждате вие хора на 15, 16 да имат деца? Та самите те са още деца. Как ще ги гледат, как ще се чувстват сред обществото и родителите си, какво бъдеще ще изградят? А и ако "татковците" си бият шута и не ги боли гъза? Или още по-зле, ако са двама човека, дето не могат да се понасят, а по тоя начин останат обвързани завинаги? Как ще градят семейства, образования, квото и да е по-нататък? Нещата в живота не са толкова прости, ако беше толкова идилично всичко, нямаше да има аборт като опция въобще.

Писане by ερsilonε on Нед 19 Май 2013, 20:51

не смятам, че тва да родиш някого и да го оставиш в сиропиталище е добра идея.
бахти тва дете ще е ебаси нещастното. или пък да го гледаш без да го обичаш...
мн по-добре е аборт в тия случаи. в аск.фм ме бяха питали, ще ви копирам кво мисля:

Съгласна съм с аборта само в определени случаи - когато бремеността е след изнасилване, майката няма пари и условия за отглеждане на детето или ако се установи, че детето ще има физически или психически проблеми. В тези три случая, според мен, е по-добре аборт. Ако имаш възможност, детето няма да е увредено по някакъв начин не виждам причина да се съобразяваш с мъж, семейство и пр (освен ако самата ти изпитваш отврашение от това, че ще раждаш). Лично аз си мисля, че има майки дето изобщо не е трябвало да раждат децата си, защото изобщо нито се грижат за тях, нито им дреме какво се случва. Да имаш дете е огромна отговорност и не трябва да пренебрегваме задължителните предпазни мерки.

та да. ако няма да го обичаш тва дете и да се грижиш за него, по-добре го махни. само да преебаваш освен твоя и чужд живот...

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3169
Registration date : 12.10.2009

Писане by (r)evolution on Пон 20 Май 2013, 04:02

аз съм ЗА. във всякакъв случай, в който жената не ЖЕЛАЕ да има дете. независимо дали става въпрос за пари, мъж, фигура, работа, каквото и да е.

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by dayana.v on Пон 20 Май 2013, 11:08

Аз съм За в случите, когато е направено изследане на жената и се знае, че ще роди дете с някакво нелечимо заболяване. Аз лично бих си направила подобно изследване, защото не искам да родя болно дете, да съсипя неговия живот и своя.
В такива случаи съм твърдо за аборта. Във всяка друга ситуаци, мисля, че жената сама трябва прецени дали иска да запази детето.

dayana.v

Брой мнения : 53
Registration date : 07.05.2013

Писане by life. love. regret. on Пон 20 Май 2013, 14:04

Определено смятам, че абортите и всички методи за контрол над раждаемостта (в това число и вазектомиите за мъже и жени) трябват да бъдат разрешени, достъпни и безопасни. Отрицателният прираст не е нещо лошо при положение, че сме достигнали 7 милиарда население, по-голямата част от което живее в глад, бедност и съперничество.
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 06 Юни 2013, 22:05

дефакто е така, въпреки че звучи малко брутално, като се разглежда на ниво личност. Д:

Писане by odd soul on Чет 25 Юли 2013, 15:35

един от любимите ми tumblr постове гласи - след като с аборта се убива един човешки живот, трябва да забраним и мъжката мастурбация, щото в тая сперма също има живот Very Happy

твърдо pro-choice съм.
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 797
Registration date : 01.01.2013

Писане by SatanicSlayer on Чет 25 Юли 2013, 20:17

larka написа:един от любимите ми tumblr постове гласи - след като с аборта се убива един човешки живот, трябва да забраним и мъжката мастурбация, щото в тая сперма също има живот Very Happy

твърдо pro-choice съм.

Тук ще си замълча, че отговорът е доста брутален laugh laugh screwed myself 
SatanicSlayer

Брой мнения : 603
Registration date : 26.01.2013

Вижте профила на потребителя http://satanicslayer.blogspot.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 26 Юли 2013, 22:17

Какъв е отговорът? :Д