Децата на 90- те

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Децата на 90- те

Писане by Арлина on Съб 26 Юни 2010, 21:17

Тази тема е за нещо, което обожавам- спомените.
Мазохист съм, true. спомените са едно от нещата (многото) които ме карат да рева.
Та
помните ли Алф по БТВ? Aquilla?
ии, манията с "Миришещите картинки". бях събрала цял куп и им рисувах мустаци. :Д

а шоколадовите яйца- олеле, колекцията ми е титанична. :Д
Акулите ми бяха любими. <3

Всичко ми липсва- начинът, по който се събирахме, ЦЕЛИЯТ квартал, от 5- годишни до 15- годишни и играехме на жмичка. Бях доста добра, впрочем.

И как се събирахме да се пръскаме с шишета от шампоан или каквото и да е, пълни с вода. :Д

Гледахме Том и Джери и Ну, погоди,
(а да не забравяме и за "Банани с пижами")
вземахме касетки под наем от видеото до нас,
а мобифоните изглеждаха "готини" .

Слагах "егати" след всяка дума и да псуваш на майка беше голяма работа. :Д
Всяко лято поглъщахме невероятно количество ледени сокчета, близалки и всякакви подобни.

Имаше и близалки-пръстени, като събирах пръстенчетата и даже като се ожених за едно момченце, той ми подари такъв. :ДД

Със сестра ми се надпреварвахме коя е по-добра на Макарена.

А, редовно обирах гроздето и прочиете овошки на съседите. И нашата череша. И бях навън, от сутрин до вечер, а нашите изобщо не се притесняваха.

Имахме грамофон, цял кашон плочи и баща ми свиреше Michelle и Yesterday на китарата.

Не знам за вас, ама ми се реве.

и така, наздраве за детството?

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Децата на 90- те

Писане by NanaSky on Съб 26 Юни 2010, 21:41

"Детство мое, реално и вълшебно,
детство мое, така си ми потребно"

Ех, хубави времена бяха. И "безгрижие" е най - точната дума, която ги описва. Чиърс за криеница, стражари и апаши, жумичка, гоненица и всички игри, повечето вече отдавна забравени; за натъртените колена, за падането от дървета и ловът на риба; за смеха и детските скарвания :д, за пеенето и танците, за измислените състезания и първите научени псувни; за първата уж любов, от която ни е било срам, за вицовете и шегите, за гатанките и приказките, за страшните истории и, разбира се, за НЕприбирането по цели дни, та и нощи!

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 26 Юни 2010, 22:22

life's best in the childhood

ужасна носталгия, а съм само на 15
какво остава като съм на 75

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by Арлина on Съб 26 Юни 2010, 22:36

и аз това се чудя.
ужасно много мразя и обичам носталгията.

Арлина
après moi le déluge

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 26 Юни 2010, 22:45

А аз напоследък само мисля как младостта ми бавно си отива.. човек, искам да съм вечно на 15
Не искам да остарея
Животът е кратък, а младостта още повече..

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by Атрофия on Нед 27 Юни 2010, 12:41

Аз от ранното детство си спомням, че събирах всички момчета в махалата да играем Mortal Kombat, Sonic и Super Mario на SEGA - та. Ритах само футбол, като го замествах с ластик понякога.
Играх много на карти също, някой го бяха науичили на белот и покер в трети клас, или втори, когато събирахме ония топчета, кръгчета на Pokemon, си бях заложила всичките накрая и ги изгубих, стигна се и до шаха на дядо, какво да се прави, пропилях го и него, а беше носен от Куба, трябваше да го дам. След това ходих с дядо ми да си го иска обратно, боя дето го ядох по - късно цял живот ще го помня. От малка съм имала навярно комарджийски наклонности, знам ли.
Атрофия
Pinocchio's Furniture

Брой мнения : 109
Registration date : 17.04.2010

Писане by lisavegan. on Съб 03 Юли 2010, 01:23

Жмичка, жумичка.

при нас беше 'криеница'. =D

Tennessee Williams, The Milk Train Doesn’t Stop Here Anymore
lisavegan.
ab igne ignem.

Брой мнения : 1580
Registration date : 06.06.2007

Писане by Джо on Съб 03 Юли 2010, 10:23

same here ;d <3

you better know that in the end it's better to say too much
    than never to say what you need to say.
Джо
Чувствителен люляк™

Брой мнения : 1683
Registration date : 21.05.2007

Вижте профила на потребителя http://lilaclovesdandelion.blogspot.com/

Писане by Арлина on Съб 03 Юли 2010, 11:30

И аз и виках така, впрочем, а някои други от квартала- жоманка.

УЖАСНО ми липсва старият квартал в Габрово. малък квартал, където всички се познават и всяка вечер ние, децата, се събирахме заедно- пред къщата на Милена обикновено- имаше първолачета, като мене, имаше и по-малки, имаше седмокласници.

имаше "дама", "Охлюв" и "Обичаш ли, обичаш ли".
измисляхме си нови начини да даваме пет.

само ако знаех тогава, колко ми е хубаво. И колко ще ми липсва.

Арлина
après moi le déluge

Писане by FragmentVSKC on Съб 03 Юли 2010, 12:13

Аз редовно се сещам за тея дни.
И реално ми се реве, но се усмихвам страшно много. Никога няма да забравя как със съседчето се катерехме по дърветата и ловяхме риби в локвите. Правехме си къщи от разни гуми и парцали Very Happy ... и вкъщи с някви чаршафи и столове .
Мислех си , че Томиджери е една дума ( така, както съм я написала, набързо прочетена) Very Happy Ммм обичах сънчо, но най- много обичах приказките на братя Грим ( Помните ли тази за онзи с брадата , където убиваше жените си) и като започваха - Тръгва детския влак...с приказния чудак... запъхтян лети... към ... не знам си какви си ... страни Very Happy ... Имаше и малкото пони... Страшно мразех Меган Very Happy
Абе... направо. Не знам... беше много хубаво. Беше по- раздвижено, по- качествено.
Докато брат ми само виси пред компа и цъка WoW Very Happy Поне в началото го хванаха тея години без компютрите и имаше НЯКАКВО детство. Но още може да го има... и изпусна много с тея машини.
То и аз сега цъкам много, ама .... аз съм си на години Smile Мога да си го позволя и ми е малко трудно да търча наоколо (макарче се опитвам) ... и реално погледнато вече са ми други неща в главата.
И все пак има мигове, в които с приятелите ми тотално изпростяваме и се държим, като дебили... Very Happy Например миналото лято - бяхме в Гърция... заклкючвахме се по балконите, правехме си някви малоумни мизерии, криехме си дрехите , гащите , обувките. Наводянвахме на съседите балконите Very Happy сякаш е валял дъжд... и пръскахме разну хора отгоре и се криехме Very Happy Беше хубаво. И за момент ме върна пак в детството. И съм щастлива, че приятелят ми е дечко и всеки ден поне за малко изживявам... онези неща.
Никога няма да забравя, колко беше прекрасно и безгрижно. Но не усещам вече тази носталгия, защото всеки ден се опитвам да го запазя това минало и да го поддържам реалност. Трудно е... дори невъзможно.
Но винаги ще си запазя нещо детиснко в същността, ако ще да ми коства...много.
FragmentVSKC

Брой мнения : 155
Registration date : 02.07.2010

Вижте профила на потребителя http://moarein.blogspot.com/

Писане by NanaSky on Вто 01 Мар 2011, 21:47

И аз си мислех, че Том и Джери е една дума, но полуслята: Томи-джери и се чудех какво означава :Д
Спомням си как се влачехме по пътищата с огромни касетофони, раздърпани джински и избледнели тениски на Рамоунс и пеехме, и викахме като обезумели, когато чуехме някоя любима песен по радиото :д
Нямаше компютри и затова играехме на различни игри, повечето от които - измислени от нас и забравени с времето..
И празниците тогава изглеждаха много по - интересни за нас, отколкото сега за децата на 21ви век, те не вярват в нищо.

Оо, да, помня старите пари, онези, с които си взимаш хляб за 800 лева, страшна инфлация и помня колко интересни ми бяха новите, също и стотинките, и как замениха книжните левове с железни :д тогава се радвах много.

Всъщност аз си бях мъжкарана като малка и вършех всякакви глупости.. И не съм живяла на едно място.. Постоянно обикаляхме, което беше страхотно и малко ми липсва. Не малко, а много даже.
Цигарите едно време струваха деведесет стотинки.. когато не пушех и се чудех защо чичо Гошо толкова ги харесва :Д

И Пинко розовата пантера и Луни туунс /които още гледам/

Помня, че бара ни още работеще на моето кръщене и точно след него програмата беше следната:
1.руски мимове
2. Жива музика - жена
3. Стриптизьорка
4. Дами играят с обръчи
5. Жива музика - състав
и нататък не помня.. Имаше една стриптизьорка, която наричах Шехерезада, понеже ми разказваше приказки преди участието си и носеше зелени, розови и сини шалвари с лъскави шарки по тях :Д

А когато са ме кръщавали, съм питала попа "Чиста ли е водата?" :Д рофл
помня видеото <333333333333333 доброто старо видео, на което редовно гледах "Титаник" и се чудех как може да има толкова благородни хора и толкова подли изчадия.
Наскоро извадихме старото видео и гледахме касети с кръщенето ми, сватбите на татко и мама и чичо и стринка, годежите им, пътешествието на деди и т.н. и щях да се разрева, искам си детството.

positive spirit

Писане by Арлина on Вто 01 Мар 2011, 22:03

NanaSky написа:избледнели тениски на Рамоунс
Лол, завиждам, в Габрово НЕ ЗНАЕХМЕ, че Рамоунс съществуват. Затворено общество с всичките прилежащи, малки, мръсни тайни и твърде малко музика. :Д

и как замениха книжните левове с железни
На мен ми беше супер странно, не си представях, как ще влязат в употреба...изглеждаха ми чужди. Още помня как загубих едно книжно левче с Паисий върху него- голям бой ядох.

Имаше една стриптизьорка, която наричах Шехерезада, понеже ми разказваше приказки преди участието си и носеше зелени, розови и сини шалвари с лъскави шарки по тях :Д
Баси якото. Да слушаш приказки от стриптизьорка. Ах, детство.
I love you

Колкото до видеото- преди години със сестра ми ровихме в касетките. Безнадежно повредени...много жалко. Имахме записано първото ни идване във Варна, където за "добре дошла" се пребих край фонтана (даже минувачите се смяха)
сватбите на сестрите ми, на които бях на 3-4 и упорито НЕ исках да танцувам (просто седях неподвижно на дансинга)
и, естествено, стари сай-фай филми. Вавилон 5, Лекс, Войната на световете. Пришелецът и Стар Уорс дублирани на руски. :ДД

Да не забравя- ръчно направените от баща ми люлки бяха важна част от детството. Две въжета и летва между тях, закачени на дървото, огромна дъска, в чиито два края сядаш и подобни приспособления. Въже за скачане, направено от колан за халат, игрите на "ластик".....
сами си правихме забавленията и го вършехме страхотно.

rabbit

Арлина
après moi le déluge

Писане by NanaSky on Вто 01 Мар 2011, 22:19

Дааа, люлкитеее!!!!!!!!!!! По цели дни съм стояла на една такава и съм пяла с все сила "БЕГЕ-ЛЕГЕ, КАК МИ ПИСНА ОТ ТОВАА ДА ЖИВЕЯ ВСЕ ТАКА И ПАК ТАКА, БЕГЕ-ЛЕГЕ ДАЖЕ ДЪВКАТА ГОРЧИ, БЕГЕ-ЛЕГЕ, А ТРАМВАЯ СИ ВЪРВИИ" :Д
и батко на другата люлка, пеещ нещо на неразбираем за мен език :Д

positive spirit

Писане by dzver. on Вто 01 Мар 2011, 23:02

Не съм живяла много в 90-те,но съм гледала всеки ден Алф и телетъбис.Игрите беха доста забавни,а сега кой 15 годишен ще иска да си играе с по малки от него и то на жмичка?
Да гледаш Том и Джери с баща си <3
Уокитокита :д ^^
dzver.

Брой мнения : 11
Registration date : 01.03.2011

Писане by scaramouche on Вто 01 Мар 2011, 23:19

Оо Том и Джери! <3 Събирахме се цял куп хлапета да го гледаме и взаимно си се хвалехме кой колко пъти е гледал епизода, който даваха.. Вече знаехме всяка серия на изуст, но не ни омръзваха и на мен специално ВСЕ ОЩЕ не са ми омръзнали!!

По цял ден скитахме в махалата, имахме си дузина игри като "кама", "горяща топка", "магаре", "картоф" и тн.. които не спирахме да играем, а освен това постоянно се измисляха нови и интересни неща за правене.. Прекарвахме часове обикаляне между блоковете с погледи, забити в земята, в търсене на разни дребни монетки, мъниста и ключета - бяхме нещотърсачи..

Най-голямата затапка ни беше 'Който си го вика на себе си го вика', повтаряхме си го постоянно и всеки си доизмисляше свой край, за да отвърне на отправена обида..

У дома най-голямата екстра беше телевизорът, който освен с великите анимационни филмчета с нищо друго не беше по-вълнуващ от играта с приятели в махалата. От сутрин до вечер в квартала, майките ни ни викаха да се прибираме по тъмно, а все се измъквахме с "Само още пет минутки мамо, да си довършим играта.."

Ах, как ми липсва.... Sad
scaramouche

Брой мнения : 63
Registration date : 27.01.2011

Писане by Chocolate on Чет 03 Мар 2011, 23:48

О, и аз имам някакви спомени от Алф. Много му се радвах значи <3
И сутрините, когато нашите бяха на работа и баба ми идваше да ме взема при нея и аз ставах по-рано, за да си гледам детските ;d
И беше яко, че сегашните ми приятели ме приеха при тях веднага. Обаче още не мога да си спомня първия ден, когато се запознахме.
Помня следващия, когато Илиана и сестра й стояха на вратата пред у баба ми `Ами ние сме си подредили стаичките и ако искаш ела на гости` laugh
По едно време бяхме сериозно зарибени по това да играем на карти. От 7 до 12 вечерта, между 3 и 10 човека играехме на Кент нон-стоп.
И всички играеха на жомашка, само аз му виках криеница ;D
И попивах от майка ми и баба ми всичко и гледах много сапунки Laughing И слушах чалга о.о И карах нашите да ми купуват касетки.
И видеото! Имаше една анимация, `Вълшебният меч`, гледала съм го поне 100 пъти ;д
Спомени.

Chocolate
forever whatever

Брой мнения : 548
Registration date : 26.06.2010

Писане by Never Give Up on Нед 13 Ное 2011, 20:10

Хубави времена са били, за жалост, аз съм живял много малко в тези времена, но искам отново да е така . В момента няма детство, всеки се прави на голям, на всеки в устата му е колко човека е пребил вчера, колко пари има, как си влиза в казина и дискотеки с фалшиви лични карти и колко к*рви е нае*ал, аз съм много разочарован от нашето поколение .

Never Give Up

Брой мнения : 10
Registration date : 13.11.2011

Писане by Арлина on Нед 13 Ное 2011, 22:57

Има разочаровани при всяко поколение..Вероятно винаги ще е така. След година и след десет.
все пак, имахме очарователно детство. Всички сме съгласни. И се радвам, че го имахме.
Не сме живели в години, коити са твърде назад в технологичен план (имахме си телевизори, телефони и тамагочита, ако ме разбирате), не бяхме и твърде напред (малки компютърни зомбита).
Бяхме сладки даже когато псувахме. Всичко беше толкова наужким.
Страхувахме се повече от гардеробите (поне аз) отколкото от крийповете по улиците. Което си е направо фантастично. Искам пак да ме е страх само от гардероби.

Арлина
après moi le déluge

Писане by Avalanche_Master on Сря 16 Ное 2011, 00:21

Всички помним Алф. Аз лично помня как в кафенето на мелницата на село Ловец седя и гледам Алф, а наоколо разни земеделци пият ракийца.

Помня и как се въртях в пресъхналия фонтан пред вкъщи. И Попай помня. Помня как заключих прабаба ми в курника, щото не ме пускаше да играя навън. Безценно.

Помня как тайно слушах касетките на Замунда Банана Бенд. Помня и един злополучен лагер в Шумен.

Помня 1999-та срещу 2000-та, която карахме на село. Играхме видео игри. Безценно.

Помня дядо ми как ми даваше да карам колата - седнал съм в него, въртя волана, а той го хванал по-здраво (да не би да го завъртя, ама не накъдето трябва) и натиска педалите.

Помня детската градина, помня и някакво момиченце, с което ни запознаха в яслата. Тя ме погледна, хвана ми ръката и ми я ухапа зверски. Аз я погледнах, хванах и ръката, и я ухапах зверски.

Помня как бях единствения, който ядеше картофенов пюре в градината.

Помня, когато неделния пазар беше голям. Помня циганката със розовия сладолед. Тя все още си е там де, но пазара вече е три сергии, а нейният сладоледен щанд не е същия като преди...

Помня как гонихме прасето, че избягало. После помня как се оказа, че прасето било на съседа, а той ни гледа уплашено и неразбиращо.

Помня като колиха прасета и се събирахме да ядем пърленичко прасенце в мазата. Вегетарианците да извиняват.

Помня и Великден, и Коледа, и Нова Година - все на Велики Преслав. Ама тях пак лесно мога да си ги спомня, с всичките 15-16 човека около масата.

И все пак, когато не минаваш под нея, не е същото.

Помня Вуйчо ми като беше футболист. Сега има шкембенце.

Помня и квартирата в Шумен. Култ.

Помня СОУ "Панайот Волов". Помня и класната си от първи клас.

Помня как имах изпит за първи клас, щото майка ми преподаваше в същото училище. Трябваше да нарисувам нещо. Аз нарисувах негър под палма.

Приеха ме. Сега за такова нещо сигурно за расизъм ще ме изключат...

Баси, колко още помня. Помня Томи, супер яката болонка, който е бил осъден да живее на двора поради моето рождение.

Помня "горните" - не особено красиво название за съседите ти. Помня, когато нямахме конфликти с тях. Или по-скоро бабите ни нямаха конфликти. Ходих да играя Ages of Empire, The Incredible Machine, SEGA портове и Pirates! (ама старите). Все още имам много силни спомени от тия игри.

Баси, оф, млъквам.
Avalanche_Master
Ликантроп

Брой мнения : 409
Registration date : 18.04.2011

Писане by mindlock on Чет 17 Ное 2011, 22:33

Помня, как застрелях едно зайче.

Помня, как удавих сестра си.

Помня, как пиках от балкона.

Помня, как замерях хората с яйца от прозореца.

Помня, как хвърлях пиратки под вратите на хората.

Бях добро, разумно и възпитано дете през деведесетте.
mindlock

Брой мнения : 66
Registration date : 01.03.2011

Писане by xRainbowx on Пет 18 Ное 2011, 08:57

малко ме съмнява да си роден преди 2000та, ама да кажем, че е било така Laughing

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by Анджи on Пет 18 Ное 2011, 09:06

Честно казано, малко тъпо звучи, ама аз едното нещо, за което се сещам първо от 90-те беше периода на голямото нямане, както му викахме в нашето семейство. Smile И като периода, в който почти не виждах родителите си, щото се скъсваха от работа да ни осигурят нещо да ядем. И когато се преместихме от мизерния си апартамент в баба и дядо и живяхме там около пет години.
Банани с пижами и Улица "Сезам" ми бяха религия, заедно с трите VHS касетки на Queen Smile
Помня първия си уокмен (така ли се пише изобщо тая дума?). Голяма радост беше.
Помня и някакви самотни лета на село с баба и дядо. Първото си куче. Smile
Била съм затворено дете, дето само някво е чело книжки вкъщи. Very Happy Имала съм едно две другарчета от детската градина, но първата си най-добра приятелка открих чак на осем.
Играла съм на куцанка. И още играя. :-P
Никога не съм имала телевизионна игра. Laughing
Помня когато още имаше "Канал 1" и когато Лека нощ деца не беше в 3D ахаахах.
Абе не беше толкова лошо през 90те. Ама аз сякаш не ги изживях напълно - може би защото нямах особено много приятели. Smile
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 675
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Писане by Crunch on Съб 19 Ное 2011, 00:48

Аз помня как след дълъг асоциален период, изведнъж започнах да се бия с момчета, да ги топя за всичко и да им забивам химикалки във вратовете.
Навярно след това гърдите ми са пораснали и пагубно съм се оттеглила в кухнята. Като истинска жена.
Crunch
Cutie Mark Crusader

Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Писане by NanaSky on Пон 03 Сеп 2012, 21:38

ДЪВКИ ТУРБОООООООООООООООООООООО
И понички с шоколад и пудра захар, АМА НАИСТИНА С ШОКОЛАД, МНОООООГО ШОКОЛАД, които струваха 40 стотинки и ни изглеждаха сууууууупер скъпи

и цялата тая евтиния, която тогава ни изглеждаше скъпария!!!

Помня, че чичо Гошо, Бог да го прости, ме пращаше да му взимам цигари Мелник от 90 стотинки и ми даваше винаги 20 стотинки, за да си взема най-скъпата вафла!

Помня, че имахме една талига и все се катерехме по нея, беше ни крепост
и от същия този чичо Гошо се криехме под талигата, когато рушахме колата му Very Happy

И помня колко яко ни беше в 4-ти клас, когато си направихме бал, АМА ИСТИНСКИ БАЛ като онези в приказките и имаше игри и беше забавно,
И НЯМАШЕ КОМПЮТРИ, които развалят детството на днешните милички дечица.

Мммммммммммммммммммм, деведесеттееееееееее <33333333333 до 2004 година животът ми беше коренно различен от този, който живея от 2004 насам. Просто. е така. Странно е. Но си имам красивото детско минало и се гордея с него, и обичам дъвки турбо!

positive spirit

Писане by Жана д`Арк on Пон 03 Сеп 2012, 22:18

Нямах много щастливо детство, затова не се сещам за онези години с умиление. Което не значи, че не съм носталгична. Даже съм много носталгична, но по-често се сещам за разни относително скорошни неща и ми става хем много мило, хем много тъжно. Най-голяма носталгия изпитвам по отминалите три години. И ми се иска да задържа всяка една секундичка, а знам, че не трябва и се опитвам да превъзмогна това си желание.
Иначе, аз също помня Банани с пижами. Даже наскоро го хванах по телевизията и стоях цял час да гледам, то повече и нямаше, де хД
Но най-хубави са ми спомените от "старата" София. Градът много се е променил за 20 години... до неузнаваемост направо.
Жана д`Арк

Брой мнения : 89
Registration date : 25.08.2012

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото