Skype, facebook, twitter...

Предишната тема Следващата тема Go down

Skype, facebook, twitter...

Писане by ερsilonε on Вто 17 Авг 2010, 15:50

Окей, убедена съм, че във форума всички имате поне едно от изброените.
Както и да е. Главното, което искам да разбера е какво мислите за този начин на общуване?Не мислите ли, че проваля истинските отношения с хората?Че е по-добре да водим разговор на живо отколкото по скайп?Да, знам, че понякога не можем да общуваме с хората лице в лице.Налага се да използваме скайп и разни други, но не говоря за това.Говоря за активно общуване чрез скайп и други социални мрежи.Познавам ужасно много хора, които предпочитат да седят вкъщи и да чатят.И дори аз преди решавах проблемите си с приятели по скайп. Вместо да обсъдим на живо. Защото е много по-лесно да напишеш някакви думи отколкото да ги изречеш.
Лично аз ползвах фейс тази година за към...3-4 месеца горе-долу. И после се отказах. Мисля, че е прекалено показно, прекалено...не знам. Не ми харесва. Сякаш ти се бъркат в личния живот. Което аз лично особено много мразя. Някво изпяваш там всичко покрай разни късметчета и други незъснарелно(или полусъзнателно) и после всички други го знаят. Също ми се струва и позьорско. Половината се снимат за да си качат снимките във фейса и да им ги коментират. Да се чувстват като...център на внимание. Правят се на интересни, на хора, които изобщо не са.
Веднъж бях в градинката и чух различни хора да си говорят за фейсбук. Някво...не ми харесва изобщо цялата идея с интернет общуването. Вярно е, че ако го нямаше нета нямаше да познавам хора, които са супер готини, но все пак мисля, че цялата тази работа ... не е хубава.
Предпочитам човека да е точно пред мен, да се хилим като идиоти, да правим глупости отколкото да си пишем идиотизми и да си казваме: ех, ако сега бяхме заедно щеше да е още по-забавно.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Skype, facebook, twitter...

Писане by lisavegan. on Вто 17 Авг 2010, 17:47

Хаха, сега се сетих...
като бях наскоро в София сама за 10 дни. Веднъж пътувах в автобуса и батерията ми беше паднала и не бях със слушалки. И по принцип в автобуса всички мълчат като.. мумифицирани и ако някой говори, дори и тихо да е, го чува половината автобус. та една мацка говореше по телефона и то не особено тихо, пък и беше на седалката зад мен така че.. искам, не искам - чух.
разказваше, че се запознала с някъв на някъв купон, обаче й е противен. и цитирам:
"и вчера той ме пита: "ае, ти шо не ми дааш приятелство във фейсбук?" и аз му викам: "ем така". "

и си мисля.. как някои хора отдават такооова голямо значение на тия friends requests във фейсбук. пък и не само там - импулс, аха, туитър, майспейс и т.н. мойте приятели във фейсБЪГ (както аз си го наричам) са над 500 и да не би да ги познавам всичките? с всички ли си пиша? всички ли познавам лично? и като са ми във листа с приятелите - и кво? о.О В сми.. за мен тва не е от значение. В листа имам хора от Канада, например, но с някои хора от моя град не съм си разменила (или както там се казва) предложение.
въпреки че от два месеца насам съм постоянно на вълни и се чудя дали да замразя и моя акаунт. някво.. вече дори не е забавно. :/ задържат ме само няколко запознанства от разстояние.

Tennessee Williams, The Milk Train Doesn’t Stop Here Anymore
lisavegan.
ab igne ignem.

Брой мнения : 1580
Registration date : 06.06.2007

Писане by xRainbowx on Вто 17 Авг 2010, 18:33

E, тва е другата причина да не мога да понасям българите и тъпите навици. Фейсбук е главно за всички хора who can't grow balls and actually talk to someone IN REAL LIFE. Да, признавам и аз съм го правила, обаче обвинявам шибаната българия за този недъг, който се надявам да преодолея. Общо взето да се запознаеш с някого ей така, без да имате общи приятели /не във фейсбук/ е СУПЕР трудно и почти невъзможно. Тва, естествено е само в българия, понеже тук сички знаят само да мразят и да се мислят за велики. Cool Не знам дали сте забелязвали.
Аз мразя факта, че тука всички сме толкова зациклени на компютрите и повечето ни приятели или поне част от тях са от интернет. Не, че е толкова лошо, ама вече става прекалено.
Не знам, много искам да спра да вися по разни СОЦИАЛНИ мрежи по цял ден и да правя нещо наистина, обаче все си обещавам и все не го правя.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by ℛiddℓℯ on Вто 17 Авг 2010, 19:15

Мразя социалните мрежи
Интернетът измества реалния живот
Хората го пропиляват
Пропиляват младостта си
(която минава по - бързо, като е с комп)
ужасно е
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by NanaSky on Вто 17 Авг 2010, 19:49

Аз пък не ги мразя, нито съм против тях. /тук вмъквам написаното от Вероника, относно запознанството с човек, с когото нямате общи приятели/.
Освен това социалните мрежи не крадат от личният ми живот, нито пък пречат на отношенията ми с реалният свят.
Ако бях болна от ИНТЕРНЕТОФИЛИЯ /wtf ;d/ и постоянно висях на компютъра, чакайки да се запозная с някого, тогава вече.. не, всъщност и тогава нямаше да ми пука и нямаше да я мразя, тъй като сама щях да избера да си водя живота така /западнало, безцелно, затъпяващо, yeah/.
Като не искате да пропилявате младините си, просто не стойте пред монитора. Лесно е. И не е нужно да обвинявате нета, той не е виновен, че част от хората се зомбират. Ха. Пък и не виждам лошо в това да вляза в скайп /например/, за да се разбера БЕЗПЛАТНО ;Д с някого за вечерта, or smt или да попитам майка ми, която е на 4930853548304 км от мен как е.. и спокойно да си се изнижа.

Нета е като всяко останало нещо - в умерени количества е хубаво.

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Вто 17 Авг 2010, 20:32

ем да
стига да е умерено, всичко е наред
ама в повечето случаи не е умерено, а измества истинския живот
аз говорих точно за тази интерофилия, дето ти казваш
мислех, че се подразбира
пък и като веднъж се пристрастиш към това нещо, въобще не е толкова лесно да не висиш пред монитора
цигарите като се почнат, лесно ли се отказват?

Последната промяна е направена от Riddle на Вто 17 Авг 2010, 20:57; мнението е било променяно общо 1 път
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by ερsilonε on Вто 17 Авг 2010, 20:39

Аз си замразих официалния акаунт, но преди 100 години си бях направиля някъв друг. Но си го държа щото вече почти всички, както ви е известно дават снимки направо във фейсбук. И ако няяш рег няя как да ги видиш. Но честно казано ... влизам в тоя акунт сууупер рядко. И ми се вижда ебахти тъпотията.
Са...за скайпа. Окей безплатно е, ноо в умерени количества както каза Нана. Особено ако сте на 34556543 км. един от друг. Но при положение, че можете да се видите, да обсъдите всичко лице в лице, вместо да щракате по "тъпата пластмаса" както се беше изразил един човек, е напълно безсмислено. Но според мен това проваля тотално отношенията на хората, които използват дълго време само компютъра за да разговарят. По-добре е да излезем на вън, да гледаме нещо хубаво(не че в София е прекрасна, но има градинки, паркове) и да се радваме на живота. Кво можем да видим през тъпия монитор?! Някви картинки, които изобщо нямат значение, замръзнали лица по снимките...едно голямо нищо. Не може да се сравни с реалния живот. Знам прекрасен човек, който са виси по цели нощи да играе няква тъпа игра, спи по 2 часа ако не и по-малко и отива на даскало. И после кат се прибере пак играе. Излиза с приятели, но... това не е живот.
Ужасно много искам да спра да вися пред компютъра, но първата ми работа сутринта е да включа компа, да прегледам форума и разни други неща и да сляза да закуся. И през целия ден от време на време прескачам до комп. Щото винаги има нещо ново във форуми и сякви други там.
Лесно е да се махнеш от компютъра ако имаш воля...но иначе...е супер трудно. Напоследък го използвам по-малко, но няма да забравя как преди висях с часове. Даже си провалих изпитите така. С компютър. Отделен е въпроса, че не исках да уча. Дори да нямаше компове най-вероятно щях да намерря нещо друго да правя и да не уча. А дано съм се променила и тая година вече не е така.
Но никак не съжалявам, че съм в това училище. Изобщо даже. Открих ужасно много прекрасни хора, с които се разбирам.
Ааа, знаете ли ква е пародията при мен? Че никак не обичам това нещо комповете, а ще уча Компютърна техника и технологии.
Но...това е бъдещето. Там са и парите. А парите дават сигурност. Просто не може без тях.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by keinohrhasen on Сря 18 Авг 2010, 01:25

NanaSky написа:Нета е като всяко останало нещо - в умерени количества е хубаво.
идеално си е за запознанства, nicht wahr? с една от най-близките си приятелки се запознахме в майспейс, сега сме почти неразделни. и не мисля, че в това има нещо лошо.
в нашата възраст точно новите контакти са важни. но стига общуването да не се свежда единствено до интеренет. до тук съм за.
проблемът вече е, че в интернет ти си велик.
правиш се на страшно умен, страшно самоуверен. над всички едва ли не.
асоциалните хора се социализираха в интернет. стават bffs с рандъм хора, говорят си, споделят някакви лични неща.
оп, излизат и се гледат с неловко мълчание.
много хора са така.

иначе аз искам да си се дръпна, но по-скоро за да го карам oldschool, не защото измества реални отношения с хората. пък и драмата ми идва в повече често.
keinohrhasen
what's the colour of love, pig?

Брой мнения : 76
Registration date : 27.07.2010

Вижте профила на потребителя http://www.last.fm/user/BoCrow

Писане by ℛiddℓℯ on Сря 18 Авг 2010, 01:49

xRainbowx написа:E, тва е другата причина да не мога да понасям българите и тъпите навици. Фейсбук е главно за всички хора who can't grow balls and actually talk to someone IN REAL LIFE. Да, признавам и аз съм го правила, обаче обвинявам шибаната българия за този недъг, който се надявам да преодолея. Общо взето да се запознаеш с някого ей така, без да имате общи приятели /не във фейсбук/ е СУПЕР трудно и почти невъзможно. Тва, естествено е само в българия, понеже тук сички знаят само да мразят и да се мислят за велики. Cool Не знам дали сте забелязвали.
Аз мразя факта, че тука всички сме толкова зациклени на компютрите и повечето ни приятели или поне част от тях са от интернет. Не, че е толкова лошо, ама вече става прекалено.
Не знам, много искам да спра да вися по разни СОЦИАЛНИ мрежи по цял ден и да правя нещо наистина, обаче все си обещавам и все не го правя.

1:1 с моето мнение.

И ИСКАМ ДА СПРА БЕ, искам, все си казвам СПИРАМ, ТОВА Е, и не мога
просто е УЖАСНО
Това е едно от най - гадните пристрастявания, ... No
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by xRainbowx on Сря 18 Авг 2010, 02:10

keinohrhasen написа:
асоциалните хора се социализираха в интернет. стават bffs с рандъм хора, говорят си, споделят някакви лични неща.
оп, излизат и се гледат с неловко мълчание.
много хора са така.

иначе аз искам да си се дръпна, но по-скоро за да го карам oldschool, не защото измества реални отношения с хората. пък и драмата ми идва в повече често.[/size]
абсолютно.
oldschool till the end.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 28 Авг 2010, 01:40

Не знам, обаче тези мрежи поне на мен ми омръзват веднага, щом се регистрирам.... Аз нямам Фейсбук, никога съм нямала и няма да си направя - не знам, просто хич не ме блазни..
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by Ange_Macabre on Съб 28 Авг 2010, 02:07

Нямам никаква представа защо, но обичам социалните мрежи, имам фейсбук, имам скайп, имам вемпайърфрийкс, имам майспейс, макар и да влизам колкото да добавя някой ако ми е предложил приятелство.. Въпреки това виртуални драми никога не съм създавала и обикновено като видя че има нещо такова, или бягам, или просто не взимам участие. Ако бях решила да го карам "олдскуул" в град като моя абсолютно никога нямаше да се социализирам. Наречете ме задръстена, но със сегашната си компания точно по интернет се запознах. Нищо лошо не виждам в това, въпреки че живота наистина е навън, не пред компютъра Smile
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by odd soul on Нед 13 Дек 2015, 00:30

оо, да знаехме какво ни чака през 2015 Very Happy
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 801
Registration date : 01.01.2013

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 13 Дек 2015, 01:50

чакай? кво? изпуснах ли нещо? Д:
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by odd soul on Нед 13 Дек 2015, 02:22

виж темата за какво е и какви са постовете Very Happy

факт е, че социалните мрежи играят огромна роля през 2015, докато през 2010 тепърва навлизаха
odd soul

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 19 Дек 2015, 04:30

А какво е това Снапчат, по дяволите?
Колкото хора са поискали да се свържат с мен по интернет (чужденци от аск.фм, де) - няма бе, все нямаме едни и същи неща!
То не са някви уатсап, снапчат, блабла...
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by odd soul on Пон 21 Дек 2015, 19:20

снапчат е супер готинкото, тегли Very Happy снимаш нещо и го пращаш на някого като можеш да сложиш лимит на времето, за което го вижда от 1 до 100 секунди. като цяло концепцията звучи малоумно (да снимаш нещо, за да изчезне, верно ли), но си е голяма зарибявка. пък и в днешно време знаем какъв е attention span-а на човешката раса Very Happy
odd soul

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 21 Дек 2015, 20:15

изобщо не може да ме грабне!
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by ερsilonε on Сря 23 Дек 2015, 12:19

лололол, аз го имах, но го деинсталирах, преди беше от 1 до 10 секунди...
ако е до 100 доста ми се обезсмисля :Д

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by Sponsored content

Sponsored content