Мъжки момичета.

Предишната тема Следващата тема Go down

Мъжки момичета.

Писане by ερsilonε on Нед 22 Авг 2010, 11:24

Видях едно есе казващо, че било грозно да видиш момиче играещо футбол, бокс или борба. Как псува или поддържава на мъжа. Аз не съм на това мнение. Защото може да се държа така, но това съвсем не намалява интереса към мен.
Обичам мъжките момичета. Защото са силни. И не им трябва помощ за да се държат.

Ето го направо коментара ми:

Прочетох с удоволствие есето ти, но все пак честно казано, не знам какво толкова против имаш жените, които играят футбол или бокс? И те могат да обичат, да бъдат добри майки и съпруги. Това че една жена има мъжки интереси съвсем не означава, че не е добра, мила и грижовна съпруга. Те са силни и не им е нужна помощ, обичат да се справят сами с проблемите. Защото ако мъжът, с когото са били ги напусне, се справят без проблем с домашните си задължения. Може би мъжете просто не ги харесват, защото възприемат идеята, че те са защитниците.
Какво ако една жена може да оправи без проблем колата си? Или да разбира от компютри повече от мъжът си?
Не знам, но аз нямам нищо против тези жени. Даже ми харесват. Защото когато останем сами можем да се справим и да не изпадаме в крайности. Да се вайкаме както повечето "нежни създания" колко сме съсипани и пр. И да изпадаме в дълбока депресия. Просото продължаваме. Това е живот. И всеки трябва да се бори.
Но все пак...есето ти ми хареса много, въпреки че съм някъде несъгласна. Поздрави и продължавай да ни радваш с още твои прекрасни творения.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3169
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Мъжки момичета.

Писане by NanaSky on Нед 22 Авг 2010, 13:31

+1. go girls

Мъжките момичета винаги са били силни и неподчинени. Това плаши мъжете и ги кара да се чувстват.. знам ли.. по - слабият пол, вместо по - силният?

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 22 Авг 2010, 15:21

По тоя въпрос ще кажа само това:

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by xRainbowx on Нед 22 Авг 2010, 17:34

Оо, темичка за феминизъм.
Едвам съм се добрала до комп и тва е единственото време с ТЕХНОЛОГИЯ, което съм прекарала последната 1 седмица или квото е там. Та ше оползотворя свободното си време.
Мъжете, които са против СИЛНИТЕ момичета, не мъжки, тъй като това да играеш футбол и да си силен не означава, че си мъж и въобще не са присъщи качества на мъжки пол, та мъжете, които са против силните момичета са едни тъпи путки.
Тва са от ония индивиди, които просто не могат да понесат силно момиче, т.е. са слаби меки китки, на които им трябва една пикла, дето ше обикаля и ше се мазни по цял ден. Мразя такива същества.
Аз ОБОЖАВАМ силни момичета, не само щото съм феминистка, ами и по принцип, не мисля, че мъжете са единствените НАЕМНИ убиийци, войници, спортисти и пр.
Tough girls = <3
По-късно ше си довърша мисълта, че ше изпуснем автобуса, а е последния.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by Nitrogenium on Вто 24 Авг 2010, 10:54

Въй, въй, въй....

Аз съм на мнение, че няма 'мъжка работа' или 'женско задължение' - има 'човешки' такива.
Писна ми от клишета, от стереотипи, от обществени норми в стил "футболът не е за жени" или "бродирането е гейска работа".
Всеки да прави каквото иска, мамка му!
Живеем в робско общество, но това не означава, че не можем да сме напълно свободни!
Аз например харесвам да мия чинии! Защо да не го правя?
(ок.....малко послъгах за последното Embarassed )
Anyway!

cheers
Nitrogenium
Last man standing

Брой мнения : 67
Registration date : 21.08.2010

Писане by FragmentVSKC on Вто 24 Авг 2010, 16:07

Ахахах Smile
Няма смисъл да повтарям горното мнение ( и 10 преди него).

Не съм се сблъсквала с хора, които да не ме приемат такава, каквато съм. Вярно има някви индивиди там... с които просто не общувам и не ми се налага да им слушам ограниченията и предрасъдъците. Помня, че едно време излизах с едно момче, което все се бъзикаше с мен, че ходя с някви си там по- широки дрехи ... и само ме увещаваше да се обличам по- като момиче, да се държа по- като момиче... да ходя като момиче, да мисля като момиче ( за него тва сигурно значеше да нямам мнение). И сам не виждаше, че аз си бях момиче... въпреки дрехите и прочие. Накрая ми беше казал нещо от сорта " Като пораснеш ще съжалявам, че сме скъсали, защото ще си се усъзнала " или някво такова... дебилно.

Преди гдоина някъде, започнахме да си излзиаме чисто и просто приятелски. Той яко се епроменил де, не е толкова повърхностен Smile макарче се опитва да го играе така. Както и да е - Сега аз съм си същата, дрехите ми са други... но вече уж има огромната разлика... ( а пак разсъждавам по старите начини. )
Не знам...
Не мисля, че нежният пол трябва да е задължително в кухнята, да може да готви, да може да чисти и пере. И само тва! Нищо повече. Интерсите да са : фризьор, маникюр, оная приятелка там,другта където се сваля с Петьо ( примерно), ебаси курвата е тая, как се еоблякла, дрехички, модааа, коси... ииии не знам какво още... всъщност.
И до там! ...
Аз също понякога се усещам ,че се контя, а у ... обаче имам в себе си толкова много, което хич не се ограничава до някакъв си лейбъл МОМИЧЕ.
И не виждам логиката с бокса. Аз го тренирам, защото искам да мга да се защитя пък и подяволите -прословутата Парис Хилтъбн тренира кик бокс, за да се стяга. Тва си е ефективно занимание, поддържа фигурата, учиш интересни неща и можеш да сепазиш малко или много ... или да не се налага да си траеш като някъв ПРЪЧЛЯК застане срещу теб и започне да те подбъзиква и сваля, докато си чакаш рейса. И то от тея ... принизявяащите Пръчляци. Където като им кажеш на въпреки нещо и вече " Ква си ти ма, кур*о" ... Ще ти кажа ква съм...
Много искам да мога да бия тъпи момчета. Заклевам се!
FragmentVSKC

Брой мнения : 155
Registration date : 02.07.2010

Вижте профила на потребителя http://moarein.blogspot.com/

Писане by xRainbowx on Вто 24 Авг 2010, 19:16

FragmentVSKC написа:
Много искам да мога да бия тъпи момчета. Заклевам се!
целта в живота ми вмомента.
просто искам да шибна някой в лицето и да му счупя шибания нос. или да го ритам докато спре да мърда(политика на баща ми).
майко просто ужасно мразя някой да ми каже "лол ти си момиче, дребничка си никого не можеш да набиеш лол" или хора, които си мислят че няам право на мнение и не ми ебават мнението щото съм мацка. не просто си нямате напредстава колко ужасно много хора, даже бих казала едно 90% от момчетата разсъждават така. смисъл, може да не го казват направо ми просто със разни малки неща, които може би по принцип не правят впечетление на повечето момичета, обаче мен просто адски ме дразнят.
простотияя душия
и на мен цял живот са ми натяквали, особено като малка, да съм повече момиче
и никога не съм била лигава и розова и не обичах да ми слагат неща по косата и когато повечето малки момиченца искаха да са принцеси или балерини аз исках да съм вещица или вампир.
ахаха, ся се сетих, че има същества, които наричат момичета като мен изроди, понеже нямам птичи мозък, не ходя на солариум и не приличам на селското момиче-за-всичко.
в такива моменти се радвам ужасно много, че не съм родена тъпа.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by Жана д`Арк on Вто 28 Авг 2012, 23:05

Не знам защо трябва да си мъжко момиче, за да те смятат за силна. Аз по-скоро се възхищавам на женски момчета. Ето на това му се казва сила!
Тук нещата отново са много субективни. Каква е твоята индивидуална дефиниция за сила? Защото всичко в крайна сметка опира точно до това - какво за нас е да си силен.
За мен лично силата е в слабостта. Винаги съм се възхищавала на глухарчетата. Много по-трудно е да устоиш на вятъра, когато си толкова мъничко и крехко. Затова е и по-героично. Глухарчето е всъщност истинският воин. Слънчогледът е просто наперен здравеняк.
Жана д`Арк

Брой мнения : 89
Registration date : 25.08.2012

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 14 Окт 2012, 00:15

Да, но глухарчето в повечето случаи не устоява на вятъра, докато на слънчогледа му вее на перото. Д:

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by NanaSky on Чет 14 Фев 2013, 23:41

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/