Приятелство

Предишната тема Следващата тема Go down

Приятелство

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 23 Авг 2010, 13:38

За вас има ли вечно приятелсво? И бла бла бла

Брой мнения : 8130
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Приятелство

Писане by NanaSky on Пон 23 Авг 2010, 14:45

Вечно - не. До живот - да, защо не? Пра- дядо ми Георги, Бог да го прости, имаше един най - добър и най - верен приятел още от детство. И до денят на смъртта си го споменаваше и се чуваха, поддържаха връзка.. Колко мило..

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by ερsilonε on Пон 23 Авг 2010, 21:58

Не вярвам. Или поне не мисля, че съм ги намерила. В смисъл...имам най-добър приятел, ама той ми е и повече. Тъй че не влиза в графата.
Най-добрите приятели не се разделят. Иии...си мислех, че имам най-добри приятелки, но... грешах. Осъзнах, че всъщност дори не ни пука едни за други.
Защото не ми пука за тях. Пука ми, но не както за роднина. И те са така по отношение на мен. Просто не са...
Сигурно има приятели. Но всяко приятелство може да се развали. Като стълклена чаша е. Това, че просто се е запазило за цял живот не значи, че не е можело да се разруши.
Просто съм скептик по отношение на истинските приятели.
Приятели, приятели...докато не се намесиш в техните интереси, работа и не почнеш да ставаш по-добър от тях.
Някво...бе не знам.
Не вярвам. Поне за сега.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3167
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Писане by (r)evolution on Вто 24 Авг 2010, 00:49

кристианааааааааа Very Happy
баси колко я обичам начи.
ние сме прости и се запознахме чрез един форум ииии баси от 4 години сигурно си пишем всеки ден, ако не си пишем се чуваме, виждаме, пращаме смсеси ли квото и да е там.
ии ми е сродната душа убедена съм!
в смисъл... е така, даже мислим еднакви неща по едно и също нещо, харесваме еднакви неща, лигавим се, разбираме се от половин дума.
и е осъмнес да знаеш, че квото и да става, където и да си и тъй нататък да знаеш, че можеш да вдигнеш телефона ии да има кой да те изслуша и тн. пф, и дано да продължи да е така, щото просто... тва е човека, пред който мога да изрека всичко и тя да ме разбере и да ме изслуша и се надявам да е взаимно и тн. ии обииичам.
иначе, имам някви хора, с които си прекарвам повечето време и ги обичам спр много, обаче.. някво, не са ми толкова близки. смисъл, говорим си, лигавим се и тн, обаче.. не е като да не мога без тях.

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by keinohrhasen on Вто 24 Авг 2010, 02:45

аз не мисля, че човек има един най-добър приятел. аз примерно не мога да бъда постоянно с един човек, в различен момент имам нужда от различен.
аз си имам 3 най-близки приятелки, с които се знаем от деца и продължаваме да общуваме поне няколко пъти седмично.
и трите са страшно различни, като личности и интереси, и реагират по коренно различен начин. има случаи, в които искам да кажа нещо само на едната или искам да го скатая от другата.
но това не ни прави по-малко приятелки.
имам си кръг от близки женски (grrrl power) и си излизам с тях и си се обичаме.
и съм абсолютно FUCK YEAH за приятелство между момичета. който каквото иска да говори. може да има женско приятелство.
keinohrhasen
what's the colour of love, pig?

Брой мнения : 76
Registration date : 27.07.2010

Вижте профила на потребителя http://www.last.fm/user/BoCrow

Писане by NanaSky on Вто 24 Авг 2010, 10:34

keinohrhasen написа:аз не мисля, че човек има един най-добър приятел.

Виж, много зависи от човека

positive spirit

Писане by Nitrogenium on Вто 24 Авг 2010, 11:02

+1 за горния пост.

Истинското приятелство, според мен, е вечно, но, уви, рядко се среща; то не винаги е между хора.
Например имало един човек, който всеки ден хранел бездомното куче на квартала, а то сутрин го чакало пред вратата на дома му и го изпращало до гарата. Когато се връщал, човекът винаги бил посрещан от кучето на същото място и заедно се прибирали обратно.
....обаче един ден мъжът загинал в катастрофа, а животинчето останало на гарата до края на живота си в очакване на своя най-добър приятел.

Nitrogenium
Last man standing

Брой мнения : 67
Registration date : 21.08.2010

Писане by FragmentVSKC on Вто 24 Авг 2010, 16:29

Хм... в истинската история бездомно ли е кучето Хачико?

Аз да си кажа честно не харесвам тая дума приятелство, но както и да го наречеш ...смисъла и съдържанието е подобно тъй или иначе. При мен са 5 човека, които причислявам към една глутница. Тея хора ме допълват и ме карат ,предимно, да се чувствам добре. Всички останали са познати.

Не твърдя, че ще остана вечно с тях, но не твърдя, че мога да намеря и някой, който ще чувствам по- добре и точно от тях. Харесва ми... да знам, че са наоколо. Не изисквам нищо от тях, никаква помощ и прочие. И странното е ,че винаги когато имам нужда от подобна... те са на линия. ( Поне за нещата, които могат да помогнат).
Друг път ми пречат ужасно много. Тогава просто сме си мълчаливи приятели и изчаквам да сепочувствам по-добре спрямо тях и себе си. Те също ги имат тези моменти. Понякоа ме натоварват, понякога не сме съглани един с друг. Но това са страшо стойностни и умни хора и ги обичам заради това. Макар любовта ми да е крива и странна. И.... най- готиното е ,че не са нито само момичета, нито само момчета. Общо сме 3 момичета, три момчета. ( Няма любовни драми) и всеки в важен. ( От тях най- близка ми е Гери Smile Защото съществува още от преди да се запозная с другите 4ма Smile ие била винаги тук за мен, по онзи най- добър приятелски начин! )

Най- добрият ми приятел е момчето, с което съм. Не съм го мислила да стане по този начин, но ето , че тея неща сами се случват. Просто нямам по-близък човек от него. И тук всичко е субективно, тъй като не се знае кога връзката ни ще се разкъса по шефовете. Нищо не е вечно, хора. Доволна съм с това, което е в момента... много искам да не приключва, но тея неща не зависят само от мен.

( А в интерес на истината ... към приятелския си кръг причислявам и семейството си. И мама, и тати, и брат ми са ми супер добри приятели по особен начин)

FragmentVSKC

Брой мнения : 155
Registration date : 02.07.2010

Вижте профила на потребителя http://moarein.blogspot.com/

Писане by xRainbowx on Вто 24 Авг 2010, 19:26

Не знам колко НАЙ-ДОБРИ приятели имат другите.
Интересното е, че като малка винаги съм си квалифицирала така приятелите.
После просто осъзнах, че НИКОГА не съм имала най-добри приятели.
Просто приятели.
Просто всеки от тях си е индивидуален и мога да говоря за различни неща с всеки. Ся не мога да пиша смс на Дона за новия епизод на tru blud, щото тя не го гледа пък и не й пука за филми/сериали. Или да пиша на Пешко ква нова рокличка си купих. Сериозно, съмнявам се да го интересува. Имам и приятели, с които се виждам по 2-3 пъти годишно макс и през останалото време си говорим също не много често, обаче като се съберем за 1 седмица и после рева като си заминат и не искам да виждам никой друг.
Приятелство за цял живот.. аз мисля, че има. Може просто да съм наивна. Мисля, че винаги остават едни хора, на които можеш да се обадиш in any given time и просто независимо колко време не се виждате и говорите, като се видите е все едно не сте спирали да си говорите някога. Мисля, че определението беше "сродна душа". Просто не вярвам, че е задължително сродните души да са свързани само с любовни връзки. Малко е тъпо.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by ερsilonε on Вто 24 Авг 2010, 20:04

xRainbowx написа:После просто осъзнах, че НИКОГА не съм имала най-добри приятели.
Просто приятели.
Просто всеки от тях си е индивидуален и мога да говоря за различни неща с всеки.

Напълно съгласна съм. Не че съм имала много. Но прсто осъзнах, че са само приятели.
И както викаш, не мога да говоря с едната за роклички и момчета, при положение, че тя не се интересува особено от това.
А с другата не мога да говоря за книги и някви други работи особено много.
С всеки си говориш за различни неща.
Имам само един човек, с който мога да си говоря за квото и да било. Ама за наистина сичко. Наистина е най-добър приятел.
Ама дотам се ограничават най-добрите ми приятелства. Но един приятел стига. Просто си мисля, че приятелството трябва да е нещо като това с него.
С който и друг да говоря някво чувствам една граница. Бариера. Странно, но я има. И не мога да се отпусна.
Виж с приятелките ми мога да се отпусна повече, но отново я чувствам тая граница.
Но не мисля, че има най-добър приятел до живот. Може да има най-добър приятел или приятел до живот ама и двете...надали.
И може би бих си дала живота за някой друг, но това ще е май да се оттърва от моя и да ме споменават като hero.
А ноуу, неква съм гадна и егоистична, но явно тва съм аз.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by NanaSky on Вто 24 Авг 2010, 22:38

скептици.

positive spirit

Писане by Ange_Macabre on Съб 28 Авг 2010, 03:41

Приятелство за цял живот има, най-добри приятели има, има абсолютно всякакви случаи и нищо не е невъзможно. Това че аз, ти, Пешо или Гошо са били и може би до живот ще бъдат обградени от използвачи, лъжци и двуличници, не променя нещата. Аз не мисля, че някога съм имала истински, ама наистина истински приятел който да се бори със зъби и нокти за мен, макар че аз винаги съм била готова да го направя. Приятели от детство, с които излизам до ден днешен имам, но вече много трудно определям хората около мен като приятели. Това вече са просто хора, с които се виждам, макар и да не им го казвам защото би ги наранило. С времето се научих да не очаквам нищо от хората около мен, за да може ако направят нещо мило, наистина да се зарадвам, а ако ми забият нож в гърба, да не съм разочарована. Истински близките ми хора на тоя свят са може би точно петима. Не мисля, че изобщо имам нужда от повече, след като някои и един си нямат Smile
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 30 Авг 2010, 12:48

Приятелство за цял живот има, най-добри приятели има, има абсолютно всякакви случаи и нищо не е невъзможно. Това че аз, ти, Пешо или Гошо са били и може би до живот ще бъдат обградени от използвачи, лъжци и двуличници, не променя нещата.

Брой мнения : 8130
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by ερsilonε on Нед 03 Окт 2010, 21:56

ИМА истинско приятелство. Само че ти трябва време да го осъзнаеш.
И дори да ни раздели нещо ... пак си я обичам дълбоко в себе си.
МЕРСИ ЧЕ ТЕ ИМА, ПРИЯТЕЛКО!

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by Арлина on Нед 03 Окт 2010, 22:26

Тва, че има истинско приятелство, изобщо е въпрос извън подозрение. Не съм срещала човек без приятели. Ако нямаш приятели, какво имаш изобщо?
Аз лично спрях със термина "най-добра приятелка" в трети клас, - или в четвърти- започна да ми звучи твърде дискриминиращо. Наистина няма защо да имаш само ЕДИН най-близък приятел, може и така да се случи, но не е някакво задължително условие

аз не мисля, че човек има един най-добър приятел. аз примерно не мога да бъда постоянно с един човек, в различен момент имам нужда от различен
....

и съм абсолютно FUCK YEAH за приятелство между момичета. който каквото иска да говори. може да има женско приятелство.
Totally yes.
Мненията
"Няма женска солидарност, няма женско приятелство"
са толкова глупави. Що да няма? Нито един мъж така и не успя да ми обясни.
: )
Аз пък няма нужда да обяснявам защо има, просто го има. Като тревата.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Писане by ερsilonε on Съб 27 Ное 2010, 11:13

абе... аз пак ше пиша тука.
явно хората много се заблуждават. някой им помогне и ареее...той ми е най-големия приятел.
и кво се оказва накрая? дръжки приятелство. или поне при мен е така.
май не съм срещнала просто... се едно.

Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Писане by Chocolate on Пет 17 Дек 2010, 22:41

Не мисля, че има такова нещо като вечно приятелство.
Имала съм няколко приятелки. И още си ги имам, но не са най-добри приятелки.

Илиана, нея преди 3-4 години бяхме толкова близки. Беше единствения човек, на който си споделях тайните, сещам се, когато бях болна, все идваше да ме види, когато бях втора смяна на училище идваше до вкъщи понякога към 11 сутринта и ми се лигавеше, докато учех по пижама и искаше да ме гримира, то не беше лигавене, то не беше въргаляне по дивани, просто беше толкова хубаво. Обаче миналата година взе да се прави на някаква кифла, много й се ядосвах тогава, сега пътува и се виждаме само петък и събота, най-много да слезем на кафе по някое време и това е.

Гергана. Преди 3 години адски гадно ме беше предала и си бях обещала, че никога няма да й прошщавам, блабла и такива глупости, обаче, естествено, не си спазих обещанието, сега си слизаме на кафе и си се лигавим двете, приятелки сме, обаче гадното е, че тя има две приятелки от нейния клас, обаче като стане дума за тях, нас ни зарязва. Нито веднъж не се опита да ни събере. Винаги ни е деляла на тия от махалата и приятелките от моя клас :/

Милена е страхотен човек. Обаче само дето се виждаме в училище, през ваканциите даже по скайп не си пишем. И тя знае много за мене, защото е прекрасен слушател (или просто много умело се прави, че ме слуша), а аз постоянно й говоря за себе си като кречетало и я товаря с информация. Обаче не знам почти нищо за нея, а я познавам от седем години.

Деса е простоооо <33 адски луд човек, много весела като цяло, като седнем двете в час и ако тя почне да се смее, не мога да не почна и аз. И ми е сестра по лигавене. И имаме готини спомени заедно, омг, онези следобеди, дето играхме sims 2 у нас, дрънкахме простотии..или когато изтрещявахме по здрач, лято 2009. В началото на тая година, също и края на миналата ужасно много се карахме и тя не издържаше и ден да не ми каже, че не ме понася. Ама се оправихме. И тя, като Герито, има свои приятели, които сякаш са отделно от мен.

Защото съм голям егоист и искам да си имам приятелка само за себе си, която да е винаги с мен, да не е на приливи и отливи като Илиана или да губим връзка постоянно.
А напоследък думата приятелство ми се струваше много силна и не смеех да я използвам. Обаче последно време спрях да се жалвам, че нямам най-добри приятели и свикнах с факта, че си имам просто приятели, с които да изживявам хубавите моменти.

Айде стига толкова, че стана ебаси романа o.O

Chocolate
forever whatever

Брой мнения : 548
Registration date : 26.06.2010

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото