Форумът за личното ви творчество - стихове, разкази, рисунки...

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

19 Минути

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
PostMortem

Брой мнения : 259
Registration date : 12.10.2010

ПисанеЗаглавие: 19 Минути   Вто 12 Окт 2010, 11:06 pm

23 : 42

Работих до късно върху много важно дело. Събирах факти, осмислях ги, търсех вратички в закона, за да оневиня моя клиент, нали разбирате, адвокатски работи. Тъкмо паркирах колата пред къщата и се надявах жена ми да не се сърди, че закъснявам толкова, когато в съзнанието ми сякаш пламна искра, която леко ме опари – Ама, разбира се, днес е годишнината ни, как можах да забравя! Трябва да отида и да ù купя нещо хубаво, преди да е станало късно. Майчице мила, 23 : 42, трябва да побързам! Мисля, че бих могъл да ù намеря нещо сносно в бензиностанцията, но трябва да летя до там.

Веднага настъпих педала на колата и се разбързах.

23 : 45

Някакъв идиот едва не ме отнесе! Сигурно караше със сто, сто и двайсет, но успях да видя регистрационния му номер – С9519BH. Ще съобщя за него на полицията, но не сега, трябва да стигна до онази проклета бензиностанция.

23 : 48

Стигнах я! Успях, сега само трябва да избера нещо хубаво за жена ми – тя го заслужава, задето цяла година търпи закъсненията ми и всички други глупости,

които върша.

23 : 50

Отне ми шест минути, за да стигна, значи трябва да избера подарък за четири минути най-много, ако искам да се върна в последните секунди на празника ни. Боже, тя сигурно ми е купила нещо хубаво и ме чака на дивана в хола.

23 : 53

Най-хубавото, което видях, беше малка стъклена фигурка на котарак. Не е кой знае какво, но е по-добре от нищо. Трябва да дам всичко от себе си, за да стигна навреме.

23 : 58

Проклетата кола се развали! Намирам се на две пресечки от целта, а тя, бричката, се развали! Имам две минути – не съм тичал отдавна, но ще трябва да спринтирам, за да успея.

23 : 59 : 24

Всяка секунда е важна.

23 : 59 : 31

Едната ми обувка се изхлузи, но продължих да тичам, макар че не е никак удобно.

23 : 59 : 53

Ето я, виждам я, виждам я!

00 : 00 : 01

Не, не, не, не! Градският часовник удари тържествено, отбелязвайки новия ден. Не успях... толкова съжалявам, скъпа. Усетих, че една малка сълза се плъзна надолу по бузата ми. Спрях се, задъхан и изнемощял. Пред къщата ми има някакъв паднал човек. Ще ида да му помогна, ако мога.

00 : 01

Не мога да опиша с думи това, което видях. Чувствам страшна вина и не знам какво да правя. Човекът пред къщата ми се оказа жена ми... тялото ù лежеше безжизнено, размазано, но все още държеше в ръцете си опакован подарък – за мен. Явно е излязла пред къщата, за да ме изчака да се прибера и да ме изненада. Пред трупа ù имаше следи от гуми и една регистрационна табела - С9519BH.

Всички коментари, особено критичните, са добре дошли.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8084
Registration date : 04.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: 19 Минути   Сря 13 Окт 2010, 11:05 pm

O
M
G

Shocked

Просто ме разтърси!!! Носи огромен емоционален заряд, държи те в напрежение, а накрая просто... Кулминация!
Мале.. невероятен е.
А, и освен това * СПОЙЛЕР!!!*
ще се разревааааа, горката жена, нееееееее!!! Sad

bionic

Брой мнения : 162
Registration date : 26.08.2007

ПисанеЗаглавие: Re: 19 Минути   Чет 14 Окт 2010, 12:32 am

И на мен ми хареса. Можеше да наблегнеш повече на чувствата на героя и да развиеш историята на двамата. Например фигурката на котарак би могла да е свързана с техен личен спомен.. като цяло чувствата към жената са загатнати, но сякаш искрата вече я няма? Или може би наистина е така. Не знам. Откъм замисъл е много добро иначе Smile
Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: 19 Минути   Чет 14 Окт 2010, 2:05 pm

wabbit написа:
И на мен ми хареса. Можеше да наблегнеш повече на чувствата на героя и да развиеш историята на двамата.
Напълно съгласна с това, идеята като цяло е доста добра, но малко повече подробности никга не вредят, дори когато предпочиташ късите разкази. Ти си фен на Кинг, знаеш за какво става въпрос..

Цитат :
Не мога да опиша с думи това, което видях. Чувствам страшна вина и не знам какво да правя.
За това става въпрос...малко повече потрес, шок, емоции, несвързаност. Нали е финал, финалът трябва да зашеметява.
Но, това е доброжелателна критика, иначе ми хареса. :р

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: 19 Минути   

19 Минути
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1