Училище

Предишната тема Следващата тема Go down

Училище

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 24 Окт 2010, 19:11

Обичате ли да ходите?
Какъв успех имате?
По - известни ли сте, или не?
Класът ви хубав ли е, задружни ли сте и интелигентни ли са съучениците ви?
Делите ли се на групички?
Спадате ли към групичка?
Какво мислите за деленето на групички?
Как си прекарвате времето там?
Коя е най - гадната учителка/учител?
Кой предмет ви е интересен, ако има такъв?
И кой - не?
и т.н.
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Училище

Писане by ερsilonε on Нед 24 Окт 2010, 19:58

Обичате ли да ходите? Зависи. Понякога живея за да отида на даскало, а понякога искам да потъна в дън земя и да не ходя. Но напоследък ме гони нещо от сорта, че ако не отида на дс ше пропусна материала и ...
Какъв успех имате? Е па...бива. Мин година средния беше 5.20.
По - известни ли сте, или не? Еми ... да, доста хора ме знаят съм щото съм едно от 100 момичета в даскалото. От 1000 ученици.
Класът ви хубав ли е, задружни ли сте и интелигентни ли са съучениците ви? Оф...не сме задружни. И сме едни от най-тъпите във випуска.
Делите ли се на групички? Да... метъли, чалгари, смотаняци и 3 момичета.
Спадате ли към групичка? Да бе... към 3-те момичета. РОФЛ
Какво мислите за деленето на групички? За мен е невъзможно да няма групички. Зависи и от класа, но са супер малко класовете дето ИЗОБЩО не се делят.
Как си прекарвате времето там? Бива... в някой часове дремя, в други се ръчкам с някой и се хиля, играя си на фехтовка с химикали и така. В други часове си слушам. Зависи и от настроението. В повечето случаи в междучасията (а понякога и в часовете) се хиля като репичка(ако репичките изобщо се хилят...)
Коя е най - гадната учителка/учител? Ъъъъъъъъъъъъъъъъъъ... ъъъъъъъъъ...я да видя програмата... абе май няма най-гадна. Поне за ся шото втори срок имаме практика и оная ми се видя злобничка.
Кой предмет ви е интересен, ако има такъв? Градивни елементи, психология и отчасти химия, история, а ...и математика... частично...ЗАСЕГА.
И кой - не? Физиката ми е много скучна. Аре ся...като уча с баща ми ми е толко интересно по физика, но иначе...заспивааааам. 2 часа един след друг физика...милата аз. Електротехниката също не я тача. И географията. И немския, ииии ФВС :Д.

Е те това е положението ми в даскало.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Писане by Ange_Macabre on Пон 25 Окт 2010, 21:31

Обичате ли да ходите?
Като цяло - изобщо не. Разбира се, обаче, няма само лоши страни - класа ми е готин и се хилим непрекъснато. Има много забавни моменти, но ако трябваше да избирам между даскалото и свободата, нямаше и да се замисля и бих го зарязала веднага.

Какъв успех имате?
Много съм зле :Д Тая година взех да пооправям нещата, де.

Бих казала, че съм, и то доста. Много хора ме познават -кой ми маха, кой ми се хвърля на врата, кой ме изгледа на кръв.. отношения, различни Smile

Класа ми е супер, да. Задружни дали сме.. зависии много от ситуацията. А дали сме интелигентни - имаше такива които не бяха, те си заминаха. Останахме само мързеливи обаче :Д

Не винаги

Спадате ли към групичка?
Не

Стига да е нужно - защо не?

Зависи за кой час говорим. Междучасията излизам навън.

Тая по информатика. Представете си слон + компютър. Това е.

Английския, определено.

И кой - не?
Всички останали.
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by Rage. on Сря 27 Окт 2010, 20:36

Не знам, аз изпитвам някакво страхотно удоволствие от тва, че са ме тикнали в ъгъла до шкафа и около мен кръщат оси и ми кацат по главата. Ние сме цял зоопарк. Неска момчето, което седи пред мен, се обръща и ми вика... Имам движение под чина. И Диди ("съседката по чин") го изгледа със странният поглед и той "Не бе, тука вървят някакви хлебарки, мишки... ама аз не съм гнуслив!".
И особено, много яко се събуждам след като някой ме халоса по главата с учебник, защото върху мен е кацнала оса.
Междо другото, май съм алергична, беше ми се подула ръката онзи ден.
Но, това на страна, мизерията в общежитията на Английската си е отвратителна по принцип.

Аз по принцип съм някаква много прилежна и ученолюбива... е добре де, не съвсем много, но си ми харесва да уча. Хипер смотано е, знам, но предпочитам да правя това, пред безцелното размотаване и нищоправене.
Успеха ми за сега е приличен, предполагам тва е защото съм осми клас и то в началото. Предната година изкарах първата си двойка, но то беше просто защото бях в... период, да го наречем ии точно тогава просто и да исках, нямаше как да науча нещо. Освен това, физиката е пълен гей.
Аз съм някаква хипер не контактна, но като цяло не съм безизвестна. Не знам, аз съм някаква много добричка на външен вид и хората си ме харесват... после осъзнават, че планирам да завладея света (: Не, всъщност после откриват, че обикновено се смея постоянно (:
Класът е свестен, имаме си някакви идиотски вътрешни шеги... Примерно факта, че класната е лимон, а аз съм круша, но тва е дълга история.
Групички... ми не знам, май спадаме към онези, които Рафаил ги харесва, и онези, които той не ги харесва. Аз май съм към първите. Не че сме си някакви адски фенове. Иначе нямаме някакви групи от типа Фешъни, Рапари, Чалгари...
Иначе не ми пука изобщо за деленето.
Ние общо взето още сме в процес на опознаване.. Всеки си изкарва както може. Атанас и Никола ни пазят от оси, аз и Диди снимаме хората без да питаме, Бубето слуша и записва всичко, Ивето си оправя косата, Славка мълчи, Надето седи на първият чин, Габито говори нещо, но никой не я слуша, Илия... ъъ, Илия става все по нисък... А Стефан се намесва на глупави места. Да, като близнаци сме с него.
Най-гадната даскалка е тая по Български. Ще види есе от мен през крив макарон.
Междо другото, аз винаги съм харесвала историята, но не би, нямаме я тази година. Харесвах литературата... но. отново, късметът ми е в почивка.
Математиката е ужасна.
Rage.
im the Lizard Queen, i can do anything.

Брой мнения : 65
Registration date : 17.10.2010

Писане by xRainbowx on Сря 27 Окт 2010, 21:28

Лол.
Аз пък никога не съм била добра в даскало. Въобще. Единствените неща, които някога съм имала добри оценки от 1 клас и завинаги са били литературата и езици, главно английски. (мъртвите езици и немския не са мн лесни)
А наистина има ли хора, които въобще харесват даскало? Смисъл, всичко след 6-7ми клас е просто POINTLESS, а образователната система е толкова малоумна, ако котката ми беше министър на образованието, щеше да е по-ефективна. Бъхтиш се 5 години за някви оценки, просто за да учиш неща, които няма да помниш дори след седмица, камо ли след години и тогава аргумента е, че по този начин ти се развива "мислителния процес", "логическото мислене" и "просто skillz", което също е най-голямата простотия и оправдание, щото не ти развива нищо освен да ти задръства мозъка с ненужна информация, която е възможно да ти потрябва единствено ако те поканят да играеш в СТАНИ БОГАТ. Най-тъпото е, че по тоя начин някви непознати "квалифицирани" хора, наречени учители ти решават цялото бъдеще без да вземат напредвид всичко останало или цялостните ти знания или каквото и да е въобще, освен факта че си назубрил 2 страници от нещо, което е абсолютно без значение дали разбираш или не.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by Rage. on Сря 27 Окт 2010, 21:45

И някакви бездарници ти обясняват колко си зле, понеже не им казваш това, което те искат да чуят.
Но не съм съгласна, че е безмислено. Смисълът е, да ни се даде някаква основа. Примерно, аз не разбирам нищо от музика, класика имам предвид, а такова нещо според мен трябва да се знае. Както и изкуство. Литература. То верно, че обикновено излиза, че съм чела всичките книги, но. въпреки тва. Нали уж трябва да ни учат как да се изразяваме?
(нее, как да повтаряме като папагали безмислици, дано се гръмната, даноданодано)
Единственото, което няма смисъл е математиката.
Rage.

Писане by xRainbowx on Сря 27 Окт 2010, 21:54

Е, кат искаш да знаеш нещо за класика в музиката и изкуство и литература, винаги можеш да си избереш тва да учиш. Никой не те пита кво искаш да учиш, нали? Аз пък се обзалагам, че има такива дет въобще не ги топли класицизма в музиката или ренесансова литература и просвещение и предпочитат да учат висша математика. Една свиня да седнеш да я учиш за изкуство, като не иска, няа стане. Кат няа просто няа. Безсмислено е, щото никой не те пита ти кво искаш да учиш. На мен никога не ми е трябвала ФИЗИКА или ХИМИЯ и БИОЛОГИЯ, за математика въобще да не говоря, просто щото не са ми интересни и не смятам дори ако се разтворят вратите на Ада да се занимавам нещо свързано с точни науки.
А и да не говорим, че литературата е задължителен предмет навсякъде. А наща програма по литература със произведения за изучаване... просто ме тръшка. 3 години се изучава тъпото "Под Игото" и има само една единствена свястна година, когато не ти се иска да си пръснеш мозъка или да кървиш до смърт на асфалта и това 10ти клас, когато се изучава чуждестранна литература, а не дебилни произведения от сорта на АНГЕЛИНКА или ШЕСТОДНЕВ или разни молитви и старобългарска литература и ВАЗОВ и БОТЕВ и други български селянии, които по принцип за никого нямат каквато и да е литературна стойност освен за българския народ.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by Rage. on Сря 27 Окт 2010, 21:59

Ботев е въздействащ, но е... стар такъв. Аз си спомням, че ме учеха да чета по неговите стихове, хах.
И попринцип българската литература не е лошо, обаче е скучна. Хората просто се опитват да ни направят мъничко патриоти.
(прявят обратното, но тяхна си работа... аз не съм "завършена личност" и "не мога да критикувам")

Абе, то не трябваше ли да имаме "обща култура"? Защото попринцип записваме какво да учим, езици, математика, физика, дрън. Освен тва всичко си зависи кой ти преподава. Защото според мен масово на повечето учители изобщо не им пука, все им е едно дали ще знам нещо за "оня там, където го убили" или пък за другия "ей оня бе, дето бил чудо".
Rage.

Писане by NanaSky on Чет 28 Окт 2010, 15:09

Aww.

Обичате ли да ходите?
- Напоследък все повече ми се ходи на училище.

Какъв успех имате?
- като го сметна общо.. 5 :Д

- ахахах ест. Всички ме познават. Не за друго, ами защото съм нахална и се запознавам с всеки :Д

- Прекрасен!!!!! Задружен - да, интелигенти - да.

- Неизбежно е сега, когато започнахме да правим заданията, но въпреки това не сме от онези съученици, които говорят само с лицата, стоящи до тях. Всъщност не се делим на групички, а на екипи. Тоест не, не се делим :Д Тоест - задружни сме, всички се харесваме и уважаваме.
Спадате ли към групичка?
- Казах, че не се делим. Но спадъм към екип, състоящ се от 4 човека.

- Глупаво е.. Но сега ми изглежда така, защото имам идеален клас. При други условия с други хора щях да толерирам разделението, може би.

- Идеално. След малко ще ви дам линк към сайта на класа ми, който направих преди по - малко от седмица.
- Заместник директорката е единствената по - неприятна.

- Всички без математиката..?

И кой - не?
- математиката :Д

и т.н. - ето ви сайта: http://thebestofus.webs.com/

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by Ange_Macabre on Чет 28 Окт 2010, 16:19

Определено е права Rainbow за това с даскалото. Много добре би било след определена година сам да избираш кои предмети да учиш. Знанията за обща култура биха могли например до осми клас да се съберат, все някак? Освен това, съгласна съм, че има много добри неща сред българските произведения, но, извинете, да правиш АНАЛИЗ на това какво е искал да каже автора с въпросното произведение, като казваш неща, които нито ти мислиш, нито пък автора е имал предвид когато е пишел въпросното нещо, е меко казано тъпо. Аз в момента съм в десети клас, и, да, не мога да се оплача от литературата, но миналата година беше просто отвратително! А и не само за мен.
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by Chocolate on Пет 04 Мар 2011, 01:14

Обичате ли да ходите? Не. Класа ми са такива откачалки, че няма накъде.
И някои ми бъркат в здравето сериозно.
Какъв успех имате? Около 5,50. Доволна съм си.
По - известни ли сте, или не? Определено не съм известна.
Всички ме знаят по физиономия, но не и по име. Не се и опитвам да изпъкна особено.
Осем момичета, 10 момчета. Половината момичета са лигли, останалите сме някакви
разновидности на лигли ;D Ама не точно, така де. И една Мария, която е такъв дразнител,
по-зло същество не съм срещала през живота си. И ми е правила ужасни неща, и я мразя.
Всички си я мразят и е аутсайдер, обаче с цялото си нахалство се опитва да се впише при нас.
Момчетата са шутове просто. През междучасията се чудят каква простотия да направят само.
Делите ли се на групички? Да, споменах го по-горе.
Спадате ли към групичка? Мхм, към тия, по-различните Very Happy
Какво мислите за деленето на групички? Глупаво е, обаче сме твърде различни, защо да стоим заедно?
Как си прекарвате времето там? Единствената причина да имам мотив да стоя там е, че двете ми най-добри
приятелки са там, иначе почти не се виждаме. Щото са адски шантави и разбрани и си ги обичам адски I love you
И да, прекарвам си времето, като си говоря с тях за какво ли не Very Happy
Коя е най - гадната учителка/учител? Има една, която преподава по английски и история, млада. По английски
не ми е преподавала (благодаря ти, боже!), обаче ми беше по история в пети клас. Изпитва един човек по половин час
и ти създава такова напрежение, не може да бъде. Бях много добра по история тогава, обаче много се стресирах от устното
изпитване, малеее. Пък на другата групата по английски, като вземат някакъв текст (особено като е някакъв дълъг), ги кара
да го препишат, да го научат наизуст и да го преведат. Обаче текстовете, които учат са наистина дълги. Woah.
Кой предмет ви е интересен, ако има такъв? Английския. Даскалката е много пекана <3
И кой - не? Физическото, щото съм абсолютен сакатил. И тая година пак съм с тоя, дето все ми пише тройки. Има един друг
учител, дето миналата година през целия втори срок седях по пейките и му пазех ключовете и ми остави 5 за срока! Как да не
го заобичаш? xD И историята я мразя. Щото тая година учим такива простотии... какво са правели египтяните, елините, ала-бала.
Защо ми е това да го знам!?

И това е, общо взето.

Chocolate
forever whatever

Брой мнения : 548
Registration date : 26.06.2010

Писане by Crunch on Пет 04 Мар 2011, 02:36

i miss school. все пак, както твърдят bowling for soup,
high school never ends.
Crunch
Cutie Mark Crusader

Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Писане by Магнолия on Пет 04 Мар 2011, 10:09

Обичате ли да ходите?- Като цяло не, но понякога много ми се ходи. Ей така, заради малкото хора, чиито физиономии си заслужава да видя, да им се усмихна and so on.
Какъв успех имате? -Нисък.
По - известни ли сте, или не? -По-скоро не.
Класът ви хубав ли е, задружни ли сте и интелигентни ли са съучениците ви? - Класът ми... _)_
Делите ли се на групички?- Да.
Спадате ли към групичка? -Да.
Какво мислите за деленето на групички? -Мисля, че е прекрасно. Не искам да ми се налага да общувам с, както напоследък съм се изказвала, опаковки. Отвън лъскави, отвътре- празни/ изгнило. Толкова ми е дотегнало, че...
Как си прекарвате времето там? -Говоря. xD
Коя е най - гадната учителка/учител?- Не знам, май Физичкова ;Д
Кой предмет ви е интересен, ако има такъв? - Литература, философия, може би английски.
И кой - не? -Физика, химия, математика. Преди обочах биологията, ама... заради материала ли, заради учителката ли, и биологията бързичко премина в графа "пълна скука"

покорно с дух смирен да се оплитам цял
в косите на жена като добър васал;
да бъда просто на Фортуна аса…
Не искам! Само пяна от вълна си
съблазни като тях – пух, вече прецъфтял..."
Магнолия
Finite Incantatem

Брой мнения : 624
Registration date : 13.02.2011

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 18 Мар 2011, 22:46

Нямам търпение да свършва това чудо вече... Искам да дойде лятната ваканция. x(
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by odd soul on Нед 18 Яну 2015, 23:28

и аз като Rage. уча в английската гимназия в Пловдив Very Happy и аз бях осми клас в общежитията, така че и аз имах късмета да се насладя на богатата флора и фауна Very Happy яд ме е, че преди няколко месеца е имало прасенца до общежитията и не разбрах за тва навреме, че да отида да ги видя ;д просто обичам прасенца.

иначе, мразя си училището ;д тва обяснява защо вече две години си надвишавам лимита за извинени отсъствия, да видим какво ще ми направят тази година Very Happy иначе не е чак толкова зле, дните, когато се събираме най-вече на лаф (спортните празници и еко дните, последните дни преди някоя ваканция) са си приятни даже. но като цяло не се чувствам комфортно там, осми клас ми беше ад и още нося емоционалната травма Very Happy
класът ми е сравнително задружен, тоест пак си има групички, обаче тва не ни пречи да си говорим помежду си и чат-пат да се съберем всички и да си изкараме яко. но много трудно става организацията при нас. хубавото на моя клас е, че има страшно забавните индивиди, които винаги ще ни вдигнат настроението; лошото е, че по-захлупени и ограничени хора не познавам Very Happy като цяло английската гимназия е пълна с надути лигльовци. не съм известна, обаче пък не искам и да бъда, защото съм била в компанията на популярните и тия хора са сравнително скучни, ако нямат алкохол/трева. : D

успехът ми сега е към 5,50, мисля? или поне се надявам да е толкова. като цяло не уча. най ме бива в хуманитарните науки - литература, английски, история, но и по биология хич не съм зле, а и химията взех, че я научих. като цяло кофтито идва от неща като физиката и математиката (просто ми смениха любимата учителка евър и с тази новата не се спогаждаме) (не знам дали съм казвала, ама двете ми най-любими учителки някога са родени на моя рожден ден лол) и c++ по информатика, който в Пловдив се учи единствено от математическата и... английската. даже си говорихме преди един месец: по информатика учим материала за математическата, математиката ни е второ равнище, по физика получаваме супер трудни задачи, а после по немски език... напишете съчинение за приятелството Very Happy забравих да кажа, уча немски и съм в DSD клас, демек накрая на дванайсти клас ходя на изпит и ми дават диплома, че говоря немски, без да плащам пари Very Happy като цяло е приятно в часовете по немски тази година, не-DSD групите са много зле Very Happy

и сега идва въпросът - ако имах шанса пак да си избера гимназия в града, коя бих избрала? ми, сиг пак английската. Very Happy ако миналата година някой ми беше казал, че един ден ще мисля по този начин, щях да се гръмна, честно. сега осъзнавам, че по-добър вариант за мен не е имало. не, че английската ти дава кой знае какво или се срещаш с кой знае какви хора - просто трябваше да науча доста неща за себе си/околните и тва стана точно тук.
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 801
Registration date : 01.01.2013

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 19 Яну 2015, 17:27

Ох, ох, навяваш ме на спомени за руската:Д
начи аз съм ти била съседче?!
аз завърших през 2013, 94 набор.
И при нас е подобно. Много зор с ученето, .. само дето ни зорят и за езиците, и за другите. Всичко.
Хората са подобни .д;
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂

Писане by odd soul on Пон 19 Яну 2015, 19:13

а бе не знам вашият набор как е бил, обаче в момента в руската са креативните хорица на Пловдив Very Happy примерно хора, които слушат метъл, боядисват си косата в зелено/в синьо, държат се супер щуро, половината хора от руската, които познавам се пишат бисексуални ;д, etc - такива неща в английската от моя набор едва ли ще видя Very Happy
моментът с ученето и при нас го има. преди малко тъкмо се сдухвах, щото съм на три часа сън и правих два часа презентация по история, а имам да уча цял дял по физика Very Happy #firstworldproblems

с какъв език си била?
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 801
Registration date : 01.01.2013

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 19 Яну 2015, 22:02

с италиански (и руски, де, щот той е задължителен)
е, не е било преди десетилетия Very Happy и по наше време имаше готини пичове. в смис имаше от ония "креативните", дето се правят на интересни, ама имаше и реално готини.
оф не ми напомняй
цялото това учене ме пържеше в една постоянна депресия и тревога
ама знаеш ли
то ме стимулираше и съм горда, защото малко училища държат толкова на нивото
и поне мога да се похваля с адекватно обучение :Д
ℛiddℓℯ
`、ヽ☂