купи си билет за пловдив.

Предишната тема Следващата тема Go down

купи си билет за пловдив.

Писане by Rage. on Пон 01 Ное 2010, 13:59

Яни, осъществявам кражба на интелектуална собственост, защото, по дяволите, ти ми го вкара в главата.
Както и да е. Ето го есето ми, ужасно написано и нямащо никаква връзка с остовната тематика. (Изгони скуката от час... що за глупост?!)

Последната промяна е направена от Rage. на Сря 26 Яну 2011, 17:00; мнението е било променяно общо 1 път
Rage.
im the Lizard Queen, i can do anything.

Брой мнения : 65
Registration date : 17.10.2010

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: купи си билет за пловдив.

Писане by Rage. on Пон 01 Ное 2010, 20:36

I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.

Трудно е да живееш около някой с особен талант. Той като че ли те подтиска и те задушава, кара те да се чувстваш мъничък. А ние, хората, не обичаме да ни мачкат. Рано или късно отвръщаме на удара. Дращим с мъничките си ръчички и пробиваме. През таланта, през хората, през. Напред и само напред. В някой случай кръгом, но, отново, напред.
Не е тайна, че не обичаме различните. Те, както гениалните, ни подтискат. Защо му е на някой да се държи необичано? Изобщо, толкова е приятно около теб да има само хора като теб. Не са ти нужни другите. Не са ти нужни онези, които виждат.
Защото да си различен, това е да виждат.
Ние сме слепци и търсим пътя опипком. Опитваме се да се залавяме за малките частици знание, които ни попадат по пътя и си мислим, че прогледваме. Но, тъжното е, че това просто няма как да се случи. Ние няма да получим очи, нито ще се появи чудотворен лек, които да ни излекува. Де да беше толкова лесно. В нашето царство на мрак и слепота, ние сме заложници на собственото си тесногръдие и посредственост. И не можем да избягаме.
Искам да мога да намеря тайната ключалка. Може би навън ще се излекувам. Може би ще успея да се уловя за истината и ще налучкам посоката. Искам го, желая го. Но не мога да го постигна.
Защото на мен нищо не ми е дадено, а това е страшно несправедливо.
Представете си ме.
Наистина, представете си.
Аз, която мога да оценя кога нещо е красиво. Аз, която обожавам музиката и поезията и прозата и изобразителносто изкуство. Аз. Аз съм лишена от дарът да мога поне за миг, само за секунда, да прогледна.
Светлината ми бяга, неуловима е, по редовете, след молива, по клавиатурата, след пръстите ми. Над дъгата от мисли, под моста, където ловя риба. През улиците на града и мирисът на фабрика и кал.
Калта мирише, усещали ли сте го? Ако можех да виждам щях да ви кажа как.
Мога да чувствам, да го разпознавам, но не мога да ви го покажа.
Но каква е ползата от мен тогава? Щом нито аз виждам, нито вие? И щом не мога да ви покажа какво е?
Ползата от мен, това е унищожението.
Аз виждам красотата и я преследвам. И я изтръгвам. Защото съм човек, а хората завиждат. Те могат да се възхищават. Но не могат да не завиждат.
Убиваме това, което харесваме. И не ми казвайте, че не съм права - знам, че съм.
Rage.
im the Lizard Queen, i can do anything.

Брой мнения : 65
Registration date : 17.10.2010

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: купи си билет за пловдив.

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 20 Фев 2011, 01:48

Майки, страшна си.
Хах, ще ти цитирам произведението някъде, сигурна съм. Very Happy

Брой мнения : 8162
Registration date : 04.01.2008