Любими писатели.

Предишната тема Следващата тема Go down

Любими писатели.

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 20 Ное 2010, 21:45

Кои са любимите ви писатели?
Какви произведения пишат?
Защо са ви любими?
Какво е характерно за произведенията им?

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Любими писатели.

Писане by Cheryll-Sheryll on Сря 16 Мар 2011, 17:22

От много време нямам време да вляза във форума, но днес вече ми се отваря тази възможност Smile . Веднага отговарям на този въпрос. Любимите ми автори са Стивън Кинг и Тери Пратчет. Уникални стилове, коренно различни един от друг със образност и емоционалност, които не съм срещала при други..., пък съвсем възможно е и аз да не съм се спирала на други, нито да разсъждавам над техни произвидения.

За романтика и писатели или писателки творили в този жанр, се сещам единствено за Маргарет Мичъл и незабравимата Скарлет О'Хара. Харесваше ми и драмата на разбитото сърце в книгата на Колийн Маккълоу в "Безумна всеотдайност".

За в момента това излиза в главата ми! Чела съм толкова много и всичко е такава каша, че помня само онези, които са ми направили най-голямо впечатление и които съм препрочитала. Very Happy
Cheryll-Sheryll
The Red Rose

Брой мнения : 43
Registration date : 10.03.2011

Вижте профила на потребителя

Писане by Lobotomy on Вто 12 Апр 2011, 02:43

Определено това ще да съм аз.
Пиша добри произведения.
Характерно за тях, е че къртят.
Стила ми е ултраяк.

Lobotomy

Брой мнения : 336
Registration date : 19.02.2011

Вижте профила на потребителя http://jconfederation.blogspot.com/p/blog-page_18.html

Писане by Bube on Вто 24 Май 2011, 23:27

Макар да не мога да се похваля, че изцяло познавам творчеството им, едни от любимите ми писатели си остават Майн Рид, Карл Май, Емилио Салгари. Романите им ми харесват заради тяхната динамичност и наистина красиви описания.
Друг автор, когото харесвам (написал любимата ми книга - "Властелинът на пръстените") е Толкин. Възхищавам се на това, как е успял да създаде един изцяло нов свят, толкова истински, че на моменти наистина се чудиш, дали пък Средната земя не съществува?
Bube

Брой мнения : 21
Registration date : 24.05.2011

Писане by Frujin on Вто 07 Фев 2012, 01:47

И аз гласувам с две ръце за Толкин. Освен това ще спомена братя Стругацки. Особено Трудно е да бъдеш Бог и Обитаемият остров.
Frujin

Брой мнения : 6
Registration date : 01.02.2012

Писане by life. love. regret. on Вто 06 Мар 2012, 11:37

За Толкин е ясно, едва ли някой в този форум ще каже лоша дума за него.

Иначе твърдо подкрепям за братя Стругацки. Има още неща, които не съм изчел, последно прочетох "Хищните вещи на века".
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by xRainbowx on Вто 06 Мар 2012, 20:54

Уилям Сароян, Том Робинс, Чарлз Буковски, Ричард Браутиган, Кафка, Харпър Лий, Хулио Кортасар, Бронте, семейство Фитзджералд, Дъглас Адамс. само за тез се сещам.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by kika on Пон 19 Мар 2012, 09:58

Наскоро се запалих по Стивън Кинг и съм просто поразена. Няма думи. Чела съм едва 3-4 негови книги и мога да кажа, че той ми е любим писател. Не знам. Просто ми е симпатичен. Има един такъв начин на мислене. Може в някои случаи да се стреснеш. Но казва истината. Има едно приятно чувство за хумор. Малко странно и, как да кажа, извратено, но, не знам, забавно Smile А произведенията му. Стилът му. Той наистина може да пише. Грабва те още в началото. Оригинални идеи. Допълнени с невероятен талант. Толкова точно описва случките, че те кара да настръхнеш. Спомням си, когато бях болна и мама ми предложи да прочета "Подпалвачката". Бях гледала филма и не бях очарована. Е, после се наложи мама да ми вземе книгата, за да си легна да спя. Може да се каже, че никога до сега не съм чела с такова желание! И съм сигурна, че не е, защото ми е омръзнало от вампирски простотии. Просто книгите му са уникални! Не знам какво да кажа. В днешно време едва ли се срещат хора с такъв талант! Smile
kika

Брой мнения : 12
Registration date : 26.01.2012

Писане by SatanicSlayer on Съб 02 Фев 2013, 11:48

Кои са любимите ви писатели?

Те са двама - Тери Пратчет и Реймънд Фийст.

Какви произведения пишат?

Тери Пратчет уникално фентъзи с привкус на гъбаркане.
Реймънд Фийст - епичен-епик шедьовър.

Защо са ви любими?

Защото пишат по интересен и увлекателен начин. Книгите им се четат на един дъх. Никога не знаеш, какво ще се случи.
При Пратчет е Ноби Нобс и Самюъл Ваймс.
При Фийст е Джими Ръчицата, Томас, Пъг и най-вече Накор Исаланеца.

Какво е характерно за произведенията им?

Тери Претчет - английско чуство за хумор, с щипка екшън и заигравка с думите.

Реймънд Фийст - солидна доза могъщи магове, които се крият от света и си гледат живота. С всяка измината книга историята става все по ясна и разбираш някои неща от първата книга в поредицата, защо е станало така. А бе четете Войната на Разлома, Войната на студенокръвните и в Царството на Мрака. Великолепни книги.
SatanicSlayer

Брой мнения : 603
Registration date : 26.01.2013

Вижте профила на потребителя http://satanicslayer.blogspot.com/

Писане by ivodim on Пет 13 Юни 2014, 23:36

Никой не е споменал Шекспир затова ще го направя аз.Уникален автор с много комедии,трагедии и драми,различни една от друга.Неочакван край с много философски поглед към света.Другите двама писатели са Майн Рид и Жул Верн в съвсем различен жанр - приключенския,който ме завладява докато чета.
ivodim

Брой мнения : 4
Registration date : 13.06.2014

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото