Срещата

Предишната тема Следващата тема Go down

Срещата

Писане by Dream. on Пон 29 Ное 2010, 23:08

Не е нищо уникално,просто ми хрумна на момента и като всяка простичка идея,импровизирана и написана набързо, целта й е единствено да ви е било приятно,да загубите част от времето си в четенето й.

Вървях по прашният планински път,както всеки друг път,макар погледът ми да вперен в хоризонта аз не го виждах.Мислех си за това,колко ли са красиви ябълковите дървета сега,в моят роден град,тук в планината нямаше овощни дръвчета.В задният двор,майка ми бе посадила дузина ябълки,всяка година аз се наслаждавах на техните красиви цветове,като изключим тази,в която се преместих тук,в къщичка високо на един хълм.Наложи се заради работата ми,изучавам птиците и сега имам за цел да напиша доклад за поведението на орлите,а какво по-добро място от това.
-Здравейте господине - беше тих детски глас,прекъсна потока на спомените и отклони вниманието ми към един камък.
Момченце на около пет или шест години,стоеше седнало на камъка и човъркаше земята с клонче,гледаше ме с големите си изразителни сини очи.
-Здравей.Какво търсиш тук горе - запитах учуден,това място беше наистина отдалечено от селцето,което се намираше в подножието.
-Мама каза,да я изчакам тук ако се загубя,а нали знаете,трябва да изпълнявате това което казват майките.
Гласът му беше уверен,и дори звучеше поучителен,като на всяко дете,което на тази крехка възраст е проумяло,че разбира нещо много важно.
-Точно така и трябва да направиш,знаеш ли кога ще се върне майка ти ?
-Не точно - то се загледа в земята,беше направил миниатюрен ров -,но каза че ще се върне да ме вземе.
Започнах да се притеснявам,ами ако просто го беше изоставила,не това не можеше да е истина,никоя майка не би го направила.Не можех да го оставя сам,а и пътеката ставаше опасна нагоре,ако тръгнеше сам,можеше да му се случи нещо.Седнах до него:
-Как се казваш ? - първият въпрос,който изникна в съзнанието ми.
-Андрей,мама казва,че това име ми подхождало,разбрала го още когато съм се родил.
-Хубаво име наистина.А защо бяхте тук горе и накъде тръгна майка ти ?
Той се замисли за секунда,като че беше забравил,нослето му се сбърчи,но изведнъж очите му светнаха и по лицето му се изписа усмивка:
-Дойдохме за гъби,а мама влезе в горичката встрани от пътеката,но аз не можех да вървя бързо колкото нея и се наложи да се върна тук.
Усетих,че изведнъж станах сериозен,тук нямаше гъби,не и по това време на годината,дали наистина не е дошла да го изостави ?
-Виж,сигурен ли си че майка ти скоро ще се върне ? - не успях да го кажа напълно спокойно.
-Предполагам...а и така или иначе,все тая.
Имаше нещо странно в гласът му,изведнъж бе придобил метална нотка.
-В какъв смисъл все тая ? Не искаш ли да се прибереш вкъщи ?
Бях се загледал в слънцето,преди и аз бях казвал подобни неща,но винаги исках да се прибера.В крайна сметка може и да е избягал и сега да си измисля всичко.
-Искам,но така или иначе...-последва кратка пауза,отново търсеше думите,но от последвалите думи кръвта ми се смрази-съм мъртъв
Обърнах се стреснато и до себе си видях малко детско трупче,беше започнало да се разлага,очите му гледаха празно в мен.Ръцете му бяха застинали и стискаха клончето с което до преди малко дълбаеше.Аз станах мълнееносно,усещах дишането си учестено и накъсано,сърцето ми заплашваше да излезе извън гръдния ми кош.Единственото нещо което свидетелстваше за това,че съм си говорел с някой бе,че пръстта от малкият ров бе още мокра.
Dream.
Morph

Брой мнения : 8
Registration date : 28.11.2010

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Срещата

Писане by ℛiddℓℯ on Пон 29 Ное 2010, 23:25

: OOO
Много, много добро! Завършекът беше толкова неочакван и така ме слиса!
Ааа!
<3
Стана ми толкова тъжно, ужасено, потресено изведнъж, за горкото дете..
Браво!

Брой мнения : 8151
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by Dream. on Вто 30 Ное 2010, 13:46

Когато се вгледах,назад,в своето минало,и разбрах,че никога не съм обичал никоя истински,целият ми свят взе да се разпада.Беше 1970 година,дрезгавината в гласът ми ставаше все по осезаема,никога не съм искал тази съдба на раненият аутсайдер,но кой може да избира? Нямам приятели,нямам потребности,само едно незатихващо желание да утоля страстта си,бутилка уиски и пакет кофти цигари,болезнена утеха,ако питате мен.Лентата на съществуването ми е като протяжно повторение на действията в гангстерски филм,чакаш жертвата,казваш й някоя умопомрачителна реплика и след това лъжеш,че ще броиш до десет - още на три й отнасяш главата.Дори сънищата ми са константа,повтаряща се в в реалността,като образи изчезващи в нищото,днес са там утре ги няма - дим.Не мога и една цигара да запаля,без да се сетя за иронията на съществуването си в безтегловността,амбицията за действия,в които накрая само думите вземат превес.Накрая,когато се удавя в литър коняк,се отвращавам от развратността на разхищението на човешката сила,продаваме плътта си,труда си,душите си.Сега чувам женския смях зад вратата,може би е съседката,която отново се прибира с някой палав тип,а може би е болното ми съзнание чуващо присмеха над моите опити да събера мислите си.Къде отивам,къде отиваме,защо не мога просто да се изсмея над жалките ви опити да покорите сърцето ми с нищожните си думички ?
Беше 1970 година,дрезгавината в гласът ми ставаше все по осезаема,когато отново погледнах зад себе си,имаше само трупове,а лентата на живота ми не струваше нищо.Само револверът,зареден с псувни и молитви,бълваше дим подобен на този от цигарата ми - надежда нямаше,само смърт и поквара...А аз съм някъде между всичко останало.
Dream.
Morph

Писане by ℛiddℓℯ on Вто 30 Ное 2010, 14:31

А, интересно ми е, какво те е вдъхновило да напишеш този разказ (втория)?

Брой мнения : 8151
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by Dream. on Вто 30 Ное 2010, 15:13

Riddle написа:А, интересно ми е, какво те е вдъхновило да напишеш този разказ (втория)?
Животът,реалността,примата на възприятията ми.
Dream.
Morph

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото