За думите

Предишната тема Следващата тема Go down

За думите

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 04 Фев 2011, 13:19

Всеки знае, че езикът и думите са изразните средста на човек.
Това, което ми се въртеше в главата, е следното - умеете ли да се изразявате добре? Така, че останалите да ви разберат, да схванат идеята ви? Имате ли чувството, че понякога не можете да намерите подходящите думи, с които да се изразите? Правило ли ви е проблеми това, че не знаете как да си изкажете мисълта? Или напротив, винаги сте наясно какво трябва да кажете, че да е уместно и на място. Случвало ли ви се е да ви извъртат думите така, че да използват собствените ви речи срещу вас за нещо, което не сте искали да кажете?
А умеете ли да се защитавате с думи? Това е доста ценно качество. Знаете ли как да отговорите така, че да оставите другия без думи? Можете ли да отвръщате на обиди по начин, който кара другия да се засрами?
И така.. напишете всичко, което искате да кажете за думите и комуникацията с другите.

Брой мнения : 8148
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: За думите

Писане by xRainbowx on Пет 04 Фев 2011, 15:12

Не, изобщо.
Все едно си мисля едно и се опитвам да го кажа, а от устата ми сами си излизат някви други думи. Особено с родителите ми. Там е просто нелепо. И със изказа по принцип съм много зле, затова са ми и повечето проблеми в даскало. Мога да знам нещо, обаче изказът ми е адски труден.
Просто простотиите, които понякога казвам вместо тва, което акшъли съм си мислела. Мн е кофти.
Но във спорове съм мн добра. И затапвам мн яко. Въпреки, че често ми се случва след тва да се сещам някви супер яки аргументи и пр.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Вижте профила на потребителя

Писане by Арлина on Пет 04 Фев 2011, 16:26

И аз се дразня, когато половин час след като съм приключила даден спор, се сетя за най-якия аргумент на света...след дъжд качулка. Иначе, изказът ми зависи от вътрешното състояние, трябва да съм максимално спокойна за максимално добър изказ, а се паля прити мъч лесно. И най-големият проблем е, че когато се мъча бързо да обясня нещо, всички думи се сливат в едн и просто се отказвам.
И със изказа по принцип съм много зле, затова са ми и повечето проблеми в даскало
устни изпити- horror, госпожите свикнаха да ме изпитват само писмено. :д

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Писане by ερsilonε on Пет 04 Фев 2011, 17:19

xRainbowx написа:Не, изобщо.
Все едно си мисля едно и се опитвам да го кажа, а от устата ми сами си излизат някви други думи. Особено с родителите ми. Там е просто нелепо. И със изказа по принцип съм много зле, затова са ми и повечето проблеми в даскало. Мога да знам нещо, обаче изказът ми е адски труден.
Просто простотиите, които понякога казвам вместо тва, което акшъли съм си мислела. Мн е кофти.
Но във спорове съм мн добра. И затапвам мн яко. Въпреки, че често ми се случва след тва да се сещам някви супер яки аргументи и пр.

сейм. само дето не споря много. и може да знам нещо и почвам да си преплитам думите, да се притеснявам и забраям сичко. абе... нда.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3165
Registration date : 12.10.2009

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 04 Фев 2011, 18:39

И мен не ме бива особено много. Обаче и в спорове не съм добра, за разлика от вас. Very Happy Особено ако са на живо. На компютъра поне мога да помисля какво да напиша.

Писане by ερsilonε on Пет 04 Фев 2011, 20:38

оо йеааа. не съм обяснила че ми се преплита езика като ме изпитват. същност като споря даже ми се разплита. ;д ;д супер якото е. е, стига да печелиш. иначе си е гадно. но кво да се праи.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3165
Registration date : 12.10.2009

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 04 Фев 2011, 20:41

Хм, аз в училище мога да говоря добре. Май само там. Very Happy

Писане by scaramouche on Пет 04 Фев 2011, 22:55

Обикновено си говоря каквото ми хрумне, понякога се получава добре, понякога не, зависи. Когато съм под някакво напрежение - налага ми се да лъжа, да ме изпитват, да говоря пред много хора.. - понякога се запъвам и ми се оплита езика. По принцип не мисля много като говоря, защото си знам че ако се замисля, ще почна да се бъркам и да запецвам. Но като се вдъхновя ми идва дар словото и почвам да ръся разни философски мисли, които понякога само аз си ги разбирам Very Happy Very Happy Very Happy Ии определено ми е по-лесно да пиша, отколкото да говоря, защото все пак имам някакво време да си подредя мислите.
scaramouche

Брой мнения : 63
Registration date : 27.01.2011

Писане by Ange_Macabre on Вто 08 Фев 2011, 10:31

Мразя го това, обаче в повечето случаи изобщо не мога да се изразя. Искам да кажа нещо супер умно, но така го обяснявам, че само аз си го разбирам. А даже да не е до гениалности, никога никой не ме разбира какво искам да кажа и това е.
За шеги да не говорим :Д За даскало-също.
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by NanaSky on Съб 26 Фев 2011, 12:34

При мен зависи от човека, с когото разговарям.
Например когато говоря с учителката ми по маркетинг и реклама, винаги казвам обратното на това, което мисля и искам да кажа или ръся някоя безобразна простотия.. Става така, понеже се притеснявам от нейния, втренчен в мен, поглед и непрестанното й дърдорене, което не ме оставя да се доизкажа.
Всъщност май само с нея имам проблем.
А понякога говоря пълни измишльотини, тоест бъркам думите, когато бързам да кажа нещо, или си преплитам езика и казвам по половин дума, слята със следващата, ноо това се случва рядко.
Като изключим тези, общо взето нямам проблем с изказването.
Всъщност се е случвало да казвам думи не на място и после да се поправям..

Преди се стъписвах, когато ми задаваха конкретен въпрос и не успявах да се изкажа веднага, ами стоях и се пулех първата минута и после закърпвах някое и друго изречение, къде с глупав изказ, къде-не. Но сега това го няма.
Laughing аа, да и аз понякога като Вероника се сещам за страхотни аргументи, след като спора е приключил.

positive spirit

Брой мнения : 1446
Registration date : 07.04.2010

Вижте профила на потребителя http://winter.ucoz.com/

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото