Еми... въпрос...

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Предишната тема Следващата тема Go down

Как се казва проклетия кокал?

0% 0% 
[ 0 ]
8% 8% 
[ 1 ]
0% 0% 
[ 0 ]
17% 17% 
[ 2 ]
17% 17% 
[ 2 ]
58% 58% 
[ 7 ]

Общо гласове : 12

Re: Еми... въпрос...

Писане by ερsilonε on Пет 17 Май 2013, 18:36

аз също няям против веганите. имам дори приятели такива, но просто не обичам някой да ми навира в носа тва дали е добре да ядеш мед или не...

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by xRainbowx on Пет 17 Май 2013, 18:37

Nero написа:не, аз не анатемосвам лишаването
трудно е и
ако някой е решил да се подлага на него
браво
няма обида към вегетарианците
е между веган и вегетарианец има разлика така или иначе
по-фанатичните вегани често ще те разпънат на кръст даже за тва, че ядеш сирене или мед пф
и тогава
има обида към тва без повод да ти врат в носа ехидни обвиненийца
да бе, аз не говорех за теб
знам че има разлика именно затва ми е интересно дали е intended като обида Very Happy не че нещо
е баш да те разпънат на кръст Very Happy глупости бе

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 17 Май 2013, 18:39

не, спокойно, вегетарианците пък най-малко
е ся
нали знаеш
думите носят чар
трябва да има драма и опоетизиране What a Face
и освен това някои наистина налитат даже и на бой (!)

Брой мнения : 8151
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by xRainbowx on Пет 17 Май 2013, 19:01

хайде нека всички се обичаме I love you

Lil bunny Foo Foo

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 17 Май 2013, 19:03

ти иди на бала да те видим как ще се издокараш и тогава ще те обичаме безкрайно What a Face
*скрита манипулация*
*наистина ще е велико*

Писане by xRainbowx on Пет 17 Май 2013, 19:05

Nero написа:ти иди на бала да те видим как ще се издокараш и тогава ще те обичаме безкрайно What a Face
*скрита манипулация*
*наистина ще е велико*
ами аз няма до ходяVery Happy не харесвам хора и да се издокарвам. аз едва на изпращането отидох

Lil bunny Foo Foo

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 17 Май 2013, 19:18

Sad Sad Sad

Писане by SatanicSlayer on Пет 17 Май 2013, 19:20

Vegas написа:
ами аз няма до ходяVery Happy не харесвам хора и да се издокарвам. аз едва на изпращането отидох

Сигурно се движиш по улицата със затворени очи, защото навсякъде виждаш хората, които не харесваш...
SatanicSlayer

Брой мнения : 603
Registration date : 26.01.2013

Вижте профила на потребителя http://satanicslayer.blogspot.com/

Писане by xRainbowx on Пет 17 Май 2013, 19:25

ми не, просто избягвам разни места/събития с тези или конкретни групи хора, от които просто искам да съм далеч. пък и затварянето на очите не ми решава проблема, пак мога да ги чуя/помириша/пипна Very Happy
пък и бубс, издокарах се веднъж аз, стига толкоз мн ше ви стане What a Face

Lil bunny Foo Foo

Писане by SatanicSlayer on Пет 17 Май 2013, 19:33

То Мечо Пух го е казал - колкото повече толкова повече.
SatanicSlayer

Писане by ερsilonε on Пет 17 Май 2013, 19:40

твоята красота не заслужава такова отношение ;( ;( ;(
и аре да се обичаме. само любов, не война :Д

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Писане by life. love. regret. on Пет 17 Май 2013, 19:41

По темата - Vegas, да, този тъпия виц с ловеца е много сериозна обида към вегетарианците и веганите.

Сега извън темата...

Тролването от моя страна започна в отговор на коментара, че меда е нещо натурално и после Nero започна да обяснява как мечките бъркат в хралупите на дърветата, за да вадят мед, как лъвовете са хищници и т.н. Явно е доста трудно за много хора да направят разлика между дивото и опитоменото/индустриализираното. Това обаче е съвсем нормално, защото индустриалната цивилизация е толкова тотално доминираща над живота ни, че сме напълно отчуждени от едното и го смятаме за част от другото. Има много племенни култури, които все още бъркат в хралупите на дърветата и вадят част от меда (не всичкия мед) на пчелите, но ще те помислят за абсолютно брутален и неморален човек, ако им кажеш, че вместо да бъркат в хралупите могат да направят изкуствени кошери, в които сами да отглеждат пчели, да им взимат всичкия мед и да го продават на своето и на чужди племена. Затварянето на животни в промишлени ферми, животновъдни ферми, лаборатории, обори, клетки, кошери, кафези и т.н. е експлоатация (и печалба от нея), която е продукт на индустриална цивилизация, така че няма нищо натурално в месото, млякото, сиренето, меда, коприната, вълната и пр. Пръскането с пестициди, генетично модифицираните семена и организми, отравянето на атмосферата и подпочвените води с всякакви газове и химикали също е продукт на тази индустриална цивилизация и стремежа към по-големи печалби. Ако светът продължава да се развива по този начин, скоро няма да има нито мечки, нито лъвове, нито антилопи, които да даваш за пример... аз обаче не ограничавам ценностната си система до свободата и ненамесата в живота на тези диви животни, а смятам, че и опитомените животни (та дори и най-дребните от тях, като пчелите) заслужават да бъдат свободни от експлоатация и жестокости.

Какво значи тогава да ти говоря културно и цивилизовано, когато доминиращата култура и цивилизация унищожават цели животински видове, екосистеми и популации?

Единият начин да приложиш етиката на състрадание и уважение към животните е да живееш устойчив живот извън сегашната цивилизация, така както правят туземните култури и племена, които убиват само толкова, колкото им е необходимо да оцелеят и то диви животни, които не затварят в клетки. Това обаче е доста труден начин, който не може да бъде приложен на масово ниво (да не говорим, че индустриалната цивилизация и поведения от нея колониализъм изтребва и поробва всички диви и туземни култури, така както изтребва и поробва животните), а приложим само за малцинство смелчаци, които искат да хванат гората. Повечето хора, които живеят в екологични общности и се занимават с биоземеделие и пермакултура обаче също са вегетарианци, а доста от тях и вегани. В пермакултурата животните се "използват" като част от биодинамичния цикъл. Всички духовни, езотерични и мистични учения също говорят за състрадание към животните и отричат тяхната експлоатация.

По-лесният начин да приложиш тази етика в ежедневието си, бъдейки част от сегашната система и живеейки в града и глобализирането село, е като най-малкото осъзнаеш откъде идват нещата, които консумираш и спреш да бъдеш част от този порочен кръг, в който консумираш плътта или взетите насилствено мляко, яйца, мед, кожа, козина на някога (или все още, но затворени в плен) живи, дишащи и чувстващи болка създания.

Скоро бях на гости у един приятел и той ми показа една книга за правата на животните, която е написана през 1894г. И в нея пише общо взето същите неща, които Питър Сингър пише много години по-късно в книгата си Animal Liberation. И това става преди появата на индустриалното животновъдство във формата му в момента (след Първата световна война), преди появата на неолиберализма и глобализацията, Макдоналдс, KFC, Монсанто, HLS и пр. глобални абюзъри. Там в тази книга от 19 век (която се казва Animals’ Rights: Considered in Relation to Social Progress) авторът Хенри Солт казва, че виждате ли сега убиваме толкова много животни, за да правим обувки от кожите им, но може би в бъдещето, след един век хората ще са намерили начин да правят обувки без да трябва да се убиват животни... Сега сме достигнали до фазата, в която имаме достъп до всякакви храни от растителен произход, до всякакви алтернативи на кожата, козината, пуха, вълната и коприната, дори няма нужда да се използват животни за снимане на филм, защото всяко животно може да бъде направено да изглежда като реално чрез компютърната анимация. И въпреки всичко това консумацията на месо и животински продукти се увеличава с огромни темпове всяка година - САЩ, Китай, Индия, Бразилия консумират в пъти повече месо и животински продукти ежегодно, ловът продължава, експериментите с животни продължават, милиони животни продължават да бъдат убивани за техните кожи и козини... Да се снимат ферми и кланици е забранено, активистите за правата на животните лежат в затвора (по обвинения в тероризъм) заради това, че са освободили животни, снимали жестокости с камера или просто са публично разпространявали факти и информация.

И да, много е гадно и трудно да се лишаваш от отрови (алкохол и наркотици), мъртва плът (месо), кокоши мензис (яйца), кърма от изнасилени майки (мляко и млечни продукти), повърнята на пчелите (мед) и всякакви такива хубави неща. Направо аскетичен живот пълен с всякакви лишения...

P.S. Вегетарианците и веганите ти навират в носа, че отношението на сегашната система към животните е брутално, нехуманно и в разрез с всякакви етични, екологични, социални и каквито се сетиш хуманистични и прогресивни принципи. Ако свеждаш всичко до това, че ти казват какво да ядеш и как да живееш, значи имаш много сериозен когнитивен дисонанс в разбирането ти на глобалните проблеми и не гледаш по далеч от носа си.

Последната промяна е направена от life. love. regret. на Пет 17 Май 2013, 19:52; мнението е било променяно общо 2 пъти
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by xRainbowx on Пет 17 Май 2013, 19:48

ох тоя пост направо ще си го сейфам някъде, много добре обяснява омразата ми към цивилизацията и капитализма I love you и други работи Very Happy а тоя виц не го знам бтв?

Lil bunny Foo Foo

Писане by SatanicSlayer on Пет 17 Май 2013, 20:10

Ще отговоря по кратко отколкото твоето есе, защото това съм го говорил и в други форуми и познай с какви съм спорил тогава. Smile

Относно пчелите - ти интересувал ли си се как се вади мед от кошер? Знаеш ли механиката на отглеждане на пчели? Знаеш ли, че отглеждането на пчели не е обиден факт спрямо тези пчели, но и спомагат тяхното оцеляване, защото дивите пчели много трудно оцеляват сами, тъй като заобикалящата я природа е доста брутална - птици, стършели, оси, кърлежи, въшки, бълхи... това е само малка част от нещата, които могат да причинят изчезването на цяло гнездо.

Относно това, че цивилизацията консумира повече храни - ами направи кратко изчисление какво количество храна трябва да изядат 6 милиярда глобално население. Сега си представи, ако това население беше вегетерианско. Знаеш ли колко растения щяха да изчезнат? Знаеш ли че пак щяха да се използват химикали, за да се получат все повече ядивни растения, които да изхранят тези милиярди. Колко дървета щяха да бъдат изсечени за да се получат обработваеми ниви. Пръстта в колко територии щеше да пострада от постоянното ежегодно орене.

Това за избиването на животните за кожата им: ами човече, хората ги ОТГЛЕЖДАТ за да им вземат кожата. Но ти едва ли знаеш, че те биват убивани, когато вече са продължили поколението си. Точно за това са и резерватите. Ако не знаеш, вече си светнат по въпроса. В резерватите отглеждат животни, те се водят по списък, но когато умрат от старост ги съдират и ги продават - така и те печелят нещо, че финансите там обикновено идват точно от ловците, които всички толкова ненавиждате.

Защо намесваш алкохола и наркотиците, тъй като това са продукти, които се добиват по естествен път - грозде, пшеница, ръж, марихуана, живак... ей с това последното какви халицюнации можеш да си причиниш...

Ако толкова не ти харесва града ти препоръчвам да си посториш колибка някъде далеч от града, съставена от откършени клонки или да си намериш пещера, тъй като ако си построиш къща някъде, пак ще покажеш на околната среда, че си доминант. Дори се чудя как ще живееш без ток и къде ще си набавиш вода, тъй като речната кристална вода съдържа бактерии, които могат да те отровят за около година, а зъбите ти от липса на калции да изчезнат.

И не забравяй - Всичко на този свят се базира на закона на джунглата - по силния оцелява. Когато не е силен си намира средства за да стане по-силен.

SatanicSlayer

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 17 Май 2013, 20:24

всичко тва мн хубаво и много добре
страхотно, великолепно, разкри покварата на капитализма..
пред едно 18годишно момиче, което няа силата да промени квото и да е
аз ще те светна в нещо друго
на чисто битово ниво
даже и да искам да си посветя живота в скъпоценна кауза като веганството,
за да поддържам един хранителен баланс, в който да си доставям вещества, които да са пълноценни за организма
и да се откажа НЕ САМО от месо, но и всичко с животински произход
тряа да имам ебало си майката и приходите
и мисля, че майка ми и баща ми и без тва се зорят достатъчно много, за да им правя лигави фасони и да се чудят откъде да извадят още пари за капризите ми, които на всичкото отгоре няма да променят обществото с нищо, при положение, че и без тва разходите им идват МНОГО
и баща ми е принуден да не живее с майка ми почти целия ми съзнателен живот
дали аз ще се променя, наистина няма значение
защото да, знам какво ще кажете
ако всички кажат така, наистина никой няма да се промени
но се съвземи
факт е, че обществото няма да се промени дори и аз да го направя
трябва да се води тая борба на глобално ниво
така че ето ти един съвет
ако искаш много да допринасяш за веганската кауза, вместо да губиш следобедите в безсмислени спорове с хора, които и без тва нямат силата да променят нещо
направете няква организация, неща, които да имат обществено значение
ето ти я истинската житейска философия
а и

Относно това, че цивилизацията консумира повече храни - ами направи кратко изчисление какво количество храна трябва да изядат 6 милиярда глобално население. Сега си представи, ако това население беше вегетерианско. Знаеш ли колко растения щяха да изчезнат? Знаеш ли че пак щяха да се използват химикали, за да се получат все повече ядивни растения, които да изхранят тези милиярди. Колко дървета щяха да бъдат изсечени за да се получат обработваеми ниви. Пръстта в колко територии щеше да пострада от постоянното ежегодно орене.

Така че, щем, не щем, животните също са ни нужни по някъв начин, и то не от капризи. И колкото и да го отричат веганите, наистина не всички хора МОГАТ без всякакви животниски храни. Гледала съм случаи, в които майки веганки преебават здравето на децата си заради строго вегански диети. ( например: Holly Paige couldn't understand why her children, Bertie, then four, and Lizzie, three, were looking so drawn and skinny, yet their stomachs were full.
Then when Lizzie smiled at her one day, Holly was horrified to see that her top row of teeth were brown and full of cavities.
'I couldn't work out what was going on,' says Holly, who lives in Totnes, Devon. 'We all ate exceptionally healthily, with plenty of vegetables, nuts and seeds.'

Misguided: Holly Paige with her two children, Bertie (left) and Lizzie
The problem was that this was all the Paiges ate. They had a strict vegan diet, and ate only raw food.
From the day they were weaned, Bertie and Lizzie had never eaten meat, fish or dairy foods - except a slice of raw goat's cheese once a month.
'I'd heard about the raw food diet through a friend and thought it sounded like a really healthy thing to do,' says Holly, 45.
'I was assured by the people who devised the diet that we would get all the protein we needed from nuts and seeds, and we also took a daily supplement to replace the nutrients found in animal foods.)

Истината е, че трябва да се постигне баланс. Баланс, в който да няма застрашени видове, в които хората да не преебават екосистемата и равновесието на природата, но и в който хората да могат да съществуват нормално. Без производството на каквито и да било животински храни и продукти икономиките на страните ще рухнат, милиони ще остават без каквато и да било работа и ще настане пълен хаос. Свят без всички кравари, овчари, производство на вълнени дрехи, пр пр прпр квото се сетиш наистина ще е голям проблем, защото щем не щем, светът е на дередже, в което хората са си създали много може би вредни индустрии, без които обаче просто не могат. Все едно сега да премахнеш всичкия транспорт. Мислиш ли, че едно модерно общество може вече без това? Не, не може. Всички знаят, че е вредно, но не може да се спре. И пак повтарям: човек НЕ МОЖЕ без всички животниски вещества. Независимо колко хуманистичен е, той Е част от природата и просто някои неща му трябват, за да е здрав. И ако го отричаш, значи и ти си подбираш фактите избирателно. Има МНОГО случаи на здравословни нарушения при вегани.
Не мисля, че точно аз сега съм истинската заплаха обаче. Бих спряла да ям квото и да е, умряла бих даже, ако мога нещо да променя, но не съм велика и могъща като Иисус, смъртта ми няма да изкупи човешките грехове.[quote]

Писане by xRainbowx on Пет 17 Май 2013, 20:45

ма то става въпрос повече за експлоатацията и масовото избиване на животни и факта, че всичко тва не се прави просто за the sole purpose of survival, а се прави брутално и ненужно много, по ужасни начини, най-вече с цел печалба. хората ядат месо всеки ден, като почти всяко едно ядене, което ядат е месно. а ДОРИ според учебник по медицина, западна медицина, модерна такава, дет се учи в университетите, пише, че трябва да се яде месо не повече от 2-3 пъти седмично. освен тва да не говорим, че всичките тия корпорации, свързани с производство на храни, които и life.love.regret. изброи (особено монсанто) са възможно най-evil нещото на света и съвсем спокойно може да ги обвините за глобалното затопляне, защото вредата, която нанасят на околната среда и хората е горе-долу със същите размери.
ииии както е казал ганди be the change you want to see in the world Very Happy само тва ще кажа. пък иначе ще стане много дълго, ако започна да обяснявам как системата не позволява да я обориш, ей така. да си направиш организация и кво? Very Happy ми нищо, никой не го ебе, хората искат да изкарват пари и са greedy little fucks. тва става с еко-тероризъм, мойки. запалете банката близо до вас. Smile или билата. или която си изберете институция/корпорация. иначе хайде лююююююююбов, стига хейт

Lil bunny Foo Foo

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 17 Май 2013, 20:54

организации, еко-тероризъм, идеята ми беше квото и да е, стига да е с обществено значение и да има ефект
идеята е да си впрегнат силите как да разрешат проблема
а не да си чешат егото и да оборват незначителни хорица
и аз съм против масовата експлоатация и избиване
против производството на твърде много излишно месо, с което се изтощават ресурсите
против изнасилването на планетата
както и казах по-горе:
Истината е, че трябва да се постигне баланс. Баланс, в който да няма застрашени видове, в които хората да не преебават екосистемата и равновесието на природата, но и в който хората да могат да съществуват нормално
ужасно е, отвратително е
и аз съм против огромните нечовешки корпорации
но коя съм аз сравнение с тях? нищо. точно за тва казвам, че и да ме обвиняват мен, че ям месо, тва няма да спре корпорациите. трябва да се действа срещу тях и всички усилия да се вложат в действително правене на нещо
и не да ми вменяват вина, че съм жестока по всички категории, а да се изясни, че проблемът е конкретно свързан с бруталното и ненужно избиване на животни от световни сили, които са много много над мен
трябва да се постигне реорганизация на света, в която просто да има равновесие
да се произвеждат месни продукти, но с мярка и без застрашаване на видове
да не се унищожават горски масиви
да се пазят чисти океаните
и то графите са толкова много, че ебало си майката
просто светът тряа да се промени, тва е
глобалните проблеми са твърде много и зависят от промяна отгоре
и тая промяна трябва да настъпи, ако не искаме да умрем
но ще настъпи с много много мноооого кофти процеси и явления от всякакъв тип
които може даже и да убият всичко преди да се разрешат проблемите

Писане by xRainbowx on Пет 17 Май 2013, 21:22

Lil bunny Foo Foo

Писане by Ange_Macabre on Нед 19 Май 2013, 17:15

life. love. regret. ,
така като ти чета писанията, направо ума ми не побира как издържаш в едно и също форумно пространство с тези толкова жестоки, безразсъдни и ограничени индивиди...
Ужас, ти казвам. :з
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3