Страхът...

Предишната тема Следващата тема Go down

Страхът...

Писане by trillian on Пон 04 Апр 2011, 14:58

-Хей, страх ли те е ?
-Не! Не, разбира се!Аз съм безстрашна!Светът е в краката ми. От какво да се страхувам?
-От това, че си сама...Седиш със себе си по цял ден. Разни хора те подминават и не ти обръщат внимание... Невидима си за света, защото си сама.
-И какво? Притрябвало ми е да ме виждат. Нямам нужда от тях! А и самотата ми харесва...Имам време за себе си. Само за себе си- всичкото време на света! Приятно е. А и постоянно водя монолози като този. Размишлявам... Нали гениите са самотници. Не твърдя, че съм гений, но може да стана. А пък и се забавлявямл Ето, сега ще си пусна музика, ще седна на стола в ъгъла и ще видиш, че ми е приятно!
-Знаеш, че не е така. Дори аз го знам, а съм само безплътен глас, плод на собственото ти въображение. Аз съм доказателството, че не се чувстваш добре сама! Страх те е, но не искаш да го признаеш дори пред себе си!
А Страхът се промъкваше бавно и зловещо... Превземаше всяка частица от тялото й, караше я да трепери без дори да знае защо. Смразяваше кръвта й, караше всяка нейна мисъл да замръзне, секваше дъха й...Знаеше, че сега тя е негова жертва. Парализирана, безпомощна и толкова сама... Тя го усещаше. Мразеше го, мразеше се заради него. И беше сама и безпомощна. Веднъж вселил се в нея коварният Страх беше всемогъщ. Негови бяха същността й, самочувствието й... Той я притежаваше. Ако поискаше можеше да срине всичко, в което досега е вярвала, да внесе смут в мислите й, да я накара да лази по пода и да плаче за нещо, което може би никога няма да се случи. И тя няма да може да го изгони никога. Защото той ще бъде най- верният, най- често посещаващият я, най- близкият й приятел. Защото тя е изгонила всички други заради него...
Тя седеше на стола в ъгъла. Една и съща песен се повтаряше отново и отново от часове, но Тя изобщо не я чуваше. Сякаш времето на самотния й живот беше спряло и нямаше намерение да продължи никога повече. И изведнъж Тя осъзна. Беше пропиляла живота си заради страха...

trillian
Тъпо мече

Брой мнения : 17
Registration date : 04.04.2011

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Страхът...

Писане by ℛiddℓℯ on Сря 06 Апр 2011, 12:12

Много е хубаво...

Брой мнения : 8144
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com