Вярвате ли в прераждането?

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Вярвате ли в прераждането?

Писане by Арлина on Сря 20 Мар 2013, 22:20

За "новите души": не мога да обясня или даже да нарисувам как се създават, откъде се вземат и подобни конкретизации, но не виждам защо да не го правят.
Терминът прераждане се отнася само до "старите души", чиято енергия просто не се губи, а приема друга форма след смъртта на тялото. Може би не всеки има право на прераждане, но разсъжденията на тази тема бият твърде към теология...

а аз таман препрочитам "Тъмната кула" и мисля достатъчно за прераждането, мисля за него като за начин, по който природата се опитва да ти намери в друга форма предназначението, което не си успял да намериш в предишната.
Може би пък това е твърде идеалистично.
C`est la vie.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 13 Юни 2013, 16:13

Е, мисля, че "Тъмната кула" е твъъъърде идеалистичен вид прераждане.
Или, hell no.
По-скоро като the worst nightmare of прераждане. =D

Брой мнения : 8162
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by odd soul on Чет 31 Окт 2013, 20:43

от тва лято вярвам и аз, да ;д не съм сигурна колко е истина, до колко съществува, ама силно се надявам, щото ме устроива перфектно :д

иначе аз бях чела за някакво момче, което на 5 - 6 години отворило галерия (ся ме е яд, че не мога да се сетя как се казваше, пък и не ми се рови в хронологии), като му видях картините бях o.O защото бяха невероятно добре нарисувани, майсторски просто. аз съм девети клас и не мога едно дърво да нарисувам. Very Happy та, нали и моцарт е бил така - невероятен музикален гений още на такава възраст. и бях чела, че тва един вид ти е като дарба от предишен живот. примерно моцарт се е занимавал с музика в предишен живот. ест тва изобщо не е доказано, просто хипотеза, може човекът просто да си е бил гений ;д

като цяло идеята с преражданията супер много ме кефи, аз сега съм дванайсет милиарда процента убедена, че съм живяла в древен египет и че имам лоша карма ;д за човек, който цял живот не е вярвал в такива неща и е гледал предимно научно на подобни теории, сега ми е голям кеф да приемам нещата така ^^
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 805
Registration date : 01.01.2013

Писане by MireFairy on Съб 02 Ное 2013, 11:25

Да, вярвам в прераждането. Не че ми звучи логично и достоверно, просто... вярвам. Както вярвам в душата, въпреки че с думи не мога да обясня точно какво е. Но както обичам да казвам, има неща, които могат само да бъдат почувствани, но не и обяснени.
Не е ли... странно... колко е безсилно словото понякога?
MireFairy

Брой мнения : 22
Registration date : 01.11.2013

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото