Брак

Предишната тема Следващата тема Go down

Брак

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 09 Юни 2011, 22:44

Е, тази тема също има потенциал за голяма дискусия.
Какво смятате за бракът?
Спадате ли към хората, които го мислят за отживелица?
Ако го мислите за отживелица, защо, и ако не - отново се обосновете.
Какво ви е мнението за предбрачните договори?
И т.н.

Брой мнения : 8154
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Върнете се в началото Go down

Re: Брак

Писане by ερsilonε on Пет 10 Юни 2011, 21:09

Ми...бих се оженила само заради партито си. Иначе ... ми се струва тъпо.
Просто идеята е уж няква романтична, ама яко те обвързва. Но ако хората
живеят заедно от дълго време не виждам проблема. Но честно казано аз, с
моя характер...не знам колко дълго би могъл да продължи един брак.
Мисля, че ше се чувствам по-сигурно ако не съм женена. Харесва ми да
иам някой, но самотата е УНИКАЛНО чувство. Просто понякога имам нужда
да замина за някъде, да оставя сичко и после да се върна. За жалост една
връзка не е това. Което не ме кефи. Кефи ме да си ходя от време на време
някъде и да не ми се сърдят за това. Същевременно ше се почувствам самотна ии...
оо не знам. Обичам да съм с някой, но в същото време и не харесвам това.
Соу един брак не е добро решение за мен. Или поне ся така си мисля.

Пък и се замислете. Ако имаш голям апартамет оня ти се натресе и после искаш
развод и той може да иска половината от жилището за да живее там. Ужас.

Предбрачните договори не са ли онова дето имаш изисквания към другия?
Еми както споменах горе... ше се кефя ако апартамента си е мой след туй.
Винаги може моя пич да полудее или да праи глупости и изобщо...

Брака е сериозно нещо и ми е мноо рано да мисля за туй. Кат стана на 28-30 ше го мисля.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3171
Registration date : 12.10.2009

Вижте профила на потребителя

Писане by Арлина on Пет 10 Юни 2011, 21:22

Единствената сватба , която си представям, ще е във Вегас. И после ще се разведа. Искам просто да съм се оженила във Вегас, ако може за гей или нещо такова, awesome vegas story, знаете.
Иначе изпитвам леко отвращение към брака. Свързано е с много документи, хартийки, а аз мразя подобни неща, убиват най-доброто в настроението ми.
Дава сигурност, подкрепа и така нататък, но само да цитирам

"С тебе никога не беше спокойно. Аз и не исках да бъде. Искаш да погълнеш света".

Не искам да ми е спокойно. Искам човек, който не търси пръстен и деца, нито рационални решения- ще се спогодим някакси за в бъдеще. Ако настоява за брак, мога и да склоня- съществуват и разводи все пак- но самата брачна церемония ми е толкова до-сад-на.

Може би мога да копирам хер Флик и Хелга от "Ало, ало" и мога да се омъжа в черна кожена рокля.

Но яките неща, които съпътстват брака (като това да се гавриш със съпруга си, докато спи, и имам предвид ШЕГИЧКИТЕ) са на линия и докато просто си живеете заедно.

Имам за пример брака на родителите си- той вероятно е успешен, те са доволни заедно, никога не са били баш пред развод, карат го приятелската. Но е толкова ужасно СКУЧЕН брак. Размажете главата ми по стената преди да се въвлека в това.

Арлина
après moi le déluge

Брой мнения : 2720
Registration date : 10.02.2009

Писане by xRainbowx on Нед 12 Юни 2011, 13:20

Ми не аз по принцип не харесвам брака. Самата институция на брака. Тва да заживееш с някъв човек, като пълен prude, бяла къща с бяла ограда и някви такива и да.
Бих се омъжила, да, някво супер импулсивно и тъпо. Само тогава. Никога няа тръгна да си планирам няква голяма бяла сватба в църква. Или ше е във Вегас и ше ни жени дебел Елвис look-a-like или в няква страна като Камбоджа, Пакистан, Зимбабве, Мароко, Тайланд и ше ни женят на език, от който не разбираме нищо и ше съм облечена в някви Томб Райдър дрехи и ше имам мазен тен от пустинята и докато казвам ДА, отстарни ше подскачат голи хора и края на церемонията ше бъде прекъсната от лъв/терористи.
Аз се познавам достатъчно добре, за да ви кажа от сега, че ако някога се оженя ше е на тшк или с човек, който познавам от 2 дена, или дори да е с някого когото познавам, ше е щото сме го решили преди 30 секунди и звучи добре.
А иначе всичките други чекии около брака, освен самия факт че моеш да кажеш тва е моя мъж/жена са пълни простотии.
Не вярвам в брака.
И много повече ме кефят двойки, които са си заедно от 20 години и имат деца и не са женени от женените. Родителите на една приятелка са така и са супер влюбени все още и са адски сладки. Той е татуист, тя е супер надъхана мацка такава. Мнол са яки. Оня ден се прибрали напушени. Very Happy
Така че брака не е от никво значение и просто зависи от човека. И да се ожениш и да не се ожениш - се файда. Брака отдавна няма първоначалната си голяма сила и влияние. Преди хората не са се развеждали, женитбата е била веднъж, ся някви по 7-8 пъти годишно. Бх.

Lil bunny Foo Foo

Брой мнения : 2496
Registration date : 25.05.2007

Писане by life. love. regret. on Пон 13 Юни 2011, 11:26

Както всичко хубаво в живота, любовта и привързаността към някой също могат да се модерират и инстицуонализират от системата. Бракът е това - институционализиран, фалшив и ограничаващ свободата на буржоазния мъж и жена, заместител на любовта и привързаността. Чрез предаването на свободата си на системата чрез сключване на граждански брак, буржоазните мъж и жена вече започват да играят своите социални роли на буржоазни съпруг и съпруга, които социални роли им дават някакви привилегии в буржоазното общество и са социално приемливия начин да имат и отглеждат деца, превръщат се от прости потребители а.к.а. консуматори в звеното "домакинство" за икономистите, предават личната си свобода в името на това да имат почти постоянно осигурен секс, храна, топлина, подслон и пране. Всяко семейство е малък затвор (както в сърцата на хората, така и в техните панелни или тухлени кутийки, наричащи домове), затворен и изолиран от останалия свят. Желанието за свобода се заменя от желанията за притежание на кола, система за домашно кино, компютър, айпод, микровълнова печка, прахосмукачка, пералня, сушилня, отварачка за консерви, миксер и пр.
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by Avalanche_Master on Пон 13 Юни 2011, 12:28

Бракът е продукт на обществото.

Не знам дали бих се оженил някога. Ако го направя, надали ще е от любов, нито от страх от самотата, нито за да водя домашарски живот измежду рода чаавета, плод на продуктивността на жена ми. Ще го направя за да изкарам облаги от нещата, които държавата предлага като бонуси на семейните двойки.

И най-вероятно ще се разведа.

Не, че ще се женя за която ми падне само да и открадна парите - напротив. Бих се оженил за да осигуря, че евентуалното ми бъдещо (осиновено!) дете ще има подсигурено бъдеще, а няма да бъде гледано от обществото като копеле (разбирай - да има по-малко права, защото мама и тате нéмали брак). Искам да му подсигуря нормално израстване на това пишлеме, в семейство, макар не баш проповядващо семейните ценности.

И надали бракът ще ме държи обвързан, мисля, че трябва да се прави тази разлика. Бракът си е просто договор. Подпис. Едно "да". Не е по-различно от "да"-то, когато те попитат "желаете ли и порция лайна само за 0,99 стотинки към кафето?"

И все пак, най-вероятно някой ден ще се уморя да водя разгонен и разхайтен живот, и ще се оженя за някоя добра приятелка, която също се е уморила от глупостите на това общество. И ще си живеем заедно, аз ще готвя, тя ще пере осиновеното чааве, а петък вечер ще издивяваме на концертите на nasekomix. Ще си ходим на летни фестове и ще мъкнем синчето/дъщеричката по света, че да види и то свят.

Но ако се оженя по "любов", хормонални приливи или прочее глупости, рискувате да ме намерите обесен, в кухнята, като Иън Къртис. Или по-скоро жена ми, обесена, в кухнята, както аз бих направил.

И все пак предпочитам да си остана сам, пък лапето мога да си го гледам и като баща-единак.
Avalanche_Master
Ликантроп

Брой мнения : 409
Registration date : 18.04.2011

Писане by (r)evolution on Пет 17 Юни 2011, 02:39

не знам Very Happy
но знам, че ако евентуално някога, по някакви си там причини и с някой си там човек, реша да се женя, ще си татуираме халки Very Happy ше е баси якото.

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by Crunch on Пет 17 Юни 2011, 03:20

Вие сте много малко практични хора.
Да си женен е финансово изгодно.
Crunch
Cutie Mark Crusader

Брой мнения : 384
Registration date : 28.02.2011

Писане by Арлина on Пет 17 Юни 2011, 09:35

Тру.
Аз също съм се замисляла за това като за договор- подписваш с някой приятен човек, уговаряте се предварително, че бракът няма да пречи на връзките ви (с други хора :д) и си живеете като пичове....тоест като съквартиранти.
И ще е най-добре да не сме влюбени. Да сме по-скоро като брат и сестра, които са доволни, че са измамили системата :д

Арлина
après moi le déluge

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 17 Юни 2011, 12:42

Много е интересно как обаче оплювате брака, защото е "продукт на обществото" и казвате, че бихте се оженили само като за "договор", да извличате "изгоди" и не по любов. В такъв случай бихте сключили именно този брак, който е "продукт на обществото" и бихте се вкарали именно в това, срещу което ропотаете и не, не е никакво бягане от системата, а най - бруталното набутване в нея.

Писане by Арлина on Пет 17 Юни 2011, 17:46

Лол, защо приемаш толкова сериозно всичко. Изобщо НЕ МЕ ЕБЕ бягам ли от системата. Просто не виждам нищо хубаво в брака. Ни-щич-ко.
може и да имам лош пример точно под носа си и да е заради това, може да не е заради това, няма значение.
Ако трябва да си говорим най-сериозно, кажи-речи се ОТВРАЩАВАМ от самата идея за брак. И не мога да направя нищо по въпроса. Това е. Ако не го приемам насериозно се преодолява. Ако мисля за него само като за договор, no feelings involved- пак става.

иначе не, не, не и не : )

Арлина
après moi le déluge

Писане by Ange_Macabre on Съб 18 Юни 2011, 03:19

Житейския опит ме е докарал до извода, че в брака няма абсолютно нищо хубаво. Особено за човек като мен. Въпреки, че съм супер всеотдаен човек, когато става дума за някой, който обичам, и бих могла да живея с някой без да се отегча, стига естествено човека да е подходящ.. в момента в който усетя, че има някакви наложени правила, които не са нашите си неписани закони, аз полудявам и се превръщам в кучка. Откачена невротична нимфоманка. Това се случва.
Има хора за брак, и хора, които не бива да се женят, защото е по-добре и за тях, и за потенциалните им партньори, и за евентуалните им деца. Всеки според характера си, душевността си и интересите си. Брак по сметка звучи гнусно. Брак изпълнен с лицемерие, още повече. Брак с домашно насилие - най-вече. Твърде отговорна стъпка е и трябва да е много добре обмислена, ако двойката държи на тва, естествено. Ако ли не - брак в Исландия или Вегас. ИСКАМ да съм изживяла подобно нещо.
Ange_Macabre
Fresh from the Grave

Брой мнения : 288
Registration date : 28.08.2010

Писане by Жана д`Арк on Вто 28 Авг 2012, 21:22

Имам много неприятни преживявания свързани с бракове, разводи и т.н., но не това е причината да не искам да сключа брак. За мен това е някакъв вид невротичност, опит да задържиш нещо завинаги. А всичко има край и когато приключи, трябва да можеш да го пуснеш. Тъкмо се уча да оставям нещата да ми се изплъзнат, да приемам края, да позволя на живота да се случва. Бракът би бил стъпка назад към предишната мен - невротизирана и отчаяна да задържи мига.
Разводът, естествено, е опция, но кой се жени с мисълта, че един ден ще се разведе? Хората, които сключват брак, обикновено го правят с тази мисъл - че ще са заедно завинаги.
Семейство обаче искам. Искам деца - много.
Жана д`Арк

Брой мнения : 89
Registration date : 25.08.2012

Писане by Арлина on Вто 28 Авг 2012, 22:20

подкрепям идеята, че семейството и бракът не вървят ръка за ръка.
Бракът като идея е точно толкова отблъскващо притежателен като идеята за "вечната любов"- и е пряко свързан с нея- да желаеш да притежаваш някого и да бъдеш притежаван от него до смъртта си/ и след нея/ е прекалено и за мен. Просто има хора, които вървят по този път, но аз не се виждам на шосето.
Аз искам любов от много източници, това ще я поддържа наистина силна.
Хората все говорят за свобода и отключване на духа, а постоянно се чудят как да се притежават. ; /

Арлина
après moi le déluge

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 31 Яну 2013, 20:53

А според вас каква е възрастта за женене ? Най-подходящата?

Писане by Арлина on Нед 03 Фев 2013, 11:13

Ако въпросното нещастие се случи, не си го представям по-рано от 30-35 годишна възраст, когато ще имам реалния шанс да се нарека зряла и даже ОТГОВОРНА, без хората да ми се смеят в лицето и да се търкалят по земята.
Искам време. Всеки път, като си представя институцията на брака, започвам да с представям и тиктакащи часовници и забързан каданс, което се асоциира по-скоро с мисълта за смъртта.

Арлина
après moi le déluge

Писане by SatanicSlayer on Нед 03 Фев 2013, 13:05

Моят съвет е: живейте си живота.
SatanicSlayer

Брой мнения : 603
Registration date : 26.01.2013

Вижте профила на потребителя http://satanicslayer.blogspot.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 03 Фев 2013, 14:36

А ако примерно много, много време сте били с някой човек и отношенията ви са били просто перфектни и ви предложи, какво ще направите? Ако откажете, ще го нараните много, да речем, все едно показвате, че не го обичате достатъчно, за да си обвържете живота с неговия или нещо от сорта..

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото