за 12-токласниците

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: за 12-токласниците

Писане by Chocolate on Пет 27 Май 2016, 01:12

ОФ

така.

на матурата по бел се постарах да се раздам на макс, оообаче на есето писах 3 страници чернова и... не ми стигна времето да препиша всичко на беловата. и се ядосах страшно много, защото на пробната матура ги разбих и изкарах супер висок резултат. ама кой да се сети, че преписвам текстове супер бавно? все пак се надявам на хубава оценка. така де.

учителката ми по ае ми беше казала, че никога в нашето училище никой не е изкарвал 6.00 на матура по английски, та аз се бях амбицирала да бъда първата. обаче единия лисънинг и единия текст за четене ме подхлъзнаха с въпросите. сега скромно се надявам на 5.90. Very Happy

балът?

балът.

24-ти май ми беше супер странен, защото едновременно времето мина неусетно и супер разтеглено. към 1 през нощта седя и си мисля "оле, верно ли днес сутринта предадохме знамето на новите асистенти? все едно беше преди 2 седмици... или по-скоро 2 часа..."
ненормално е, всичко ти минава на тъгъдък. кога станах, кога мина тържеството сутринта, кога ми направиха косата и грима, кога стана 6 сутринта и се прибрах от бал...

на килима можеше и да ми е по-яко, минахме първи, кавалерът ми не можа да ме опази с чадъра и цялата ми дясна половина беше във вода, къдриците ми спаднаха, пихме шампанско пред училище и ме хвана, защото не бях яла от обяд Very Happy после дъждът се усили в порой и не можах да се снимам с никого, за което най-много ме е яд. вечерта си изкарах готино. пуснаха ни много песни на слави, пуснаха ни 'къде са кайсиите', пуснаха ни 'роклята ти пада' и не мисля, че имах нужда от каквото и да е било друго на бала си Very Happy пих само един бейлис и ми беше перфе.

а сега си тегля архивите със снимките на фотографа и си избухвам. обичам баловете. Laughing

Chocolate
forever whatever

Брой мнения : 548
Registration date : 26.06.2010

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by ερsilonε on Нед 29 Май 2016, 15:11

ебааси якото! :Д

аз пък никога не съм си правила чернови на есетата, много ме мързеше да преписвам и се стараех от първия път да напиша всичко по реда си. даже май си правех предварителен план какво ще кажа и след това го следвах Laughing

иначе да... да имаш бал е прекалено яко, за да е истина. понякога ме е яд, че не записах поне един спомен в дневника си подробно (че даже всичко) щотоо щеше да е мн забавно да го прочета.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3170
Registration date : 12.10.2009

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 29 Май 2016, 16:43

На моя бал нямаше достатъчно пламенни хора.

Брой мнения : 8132
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by odd soul on Вто 06 Дек 2016, 00:29

избрах си втора матура история и затова ходя на зип история, макар че се чудех и за матури философски цикъл / физика, които са по-лесни иии  Sad  не помислих добре, ноо ще видя ваканцията, може и да се преориентирам.

иначе дванайсти клас е зор, защото не правим нищо и само си пропилявам дните, обаче имаме лимит на отсъствията. но като материал и натиск е по-лесно от предишните години, което на мен не ми се отразява добре, щото само под напрежение работя. преди седмица ми беше писменият изпит за c1 по немски ии като цяло всички се осрахме Sad исках 20+ точки на всички компоненти, обаче май ще ми се размине. когато ви казват, че някой изпит е лесен, по формат е, трябва да си тъп, за да не го вземеш, етц, етц - НЕ СЕ ВРЪЗВАЙТЕ. цялата ми група по немски страда. след десетина дни е устният, досадното е, че трябва да представяш проект, по който си правил папка две години + ПОСТЕР (в момента ме мързя да отворя фотошопа да си направя моя за утре... лол), като цяло не ми харесва наизустяването на текста, който ще говориш, и преработката на 15 статии, в които казваш едно и също. другата част обаче е да можеш да говориш по тема с 20 мин подготовка, там съм желязна и съм готова да мачкам простолюдието. :DDDD изобщо не ми са на сърце неща като балове, дипломиране и прочие.

над половината ми клас (30 човека) планират да се занимават с медицина/фармация/стоматология. почти нямам приятел, който да не се е запътил за там. поне моите са избрали медицината, защото им е страст и го усещат като призвание, а не заради престиж, пари и подобни, както е масово сред випуска ми. има и много мераклии за it сектора, инженерчета, бестито от класа иска машиностроене например. учудващо малко са адвокатчетата и иконимистчетата и много малко искат нещо хуманитарно. но пък имам приятелка с германистика и руска филология и една с френска филология, радват. ;D аз се бях надъхала за нещо с биология по едно време, защото я обичам и ми е лесна, но се отказах (в момента не мога да се сетя защо Very Happy). искам да спомена и че балът за молекулярна био в пловдив е 35.90 за момичета и 24-25 за момчета. мразя ги тия квоти.

сега се раздирам между това да стана дипломат/като цяло работа в обществения сектор и да бъда полезна за обществото и това да имам академична кариера. да ви кажа, виждам и двете неща като нещо точно за мен. преди време бях 100% убедена, че призванието ми е да се ~~раздам за човешката раса, обачеее... напоследък не виждам смисъла и това ме спира. за академична кариера честно казано си мечтая от две седмици Very Happy макар че предполагам детските ми мечти да стана египтолог са били свързани с такъв тип дейност, но не съм подозирала. струва ми се точно като за мен - обожавам всякакви анализи и рисърч, човек на интелектуалния труд съм, имам нужда от духовна храна повече от истинска такава, ала бала портокала. не си мечтая да стана професор, но като се замисля цял живот все поучавам някого :DDD и ако избера този път вместо другия, на който съм се спряла, 100% ще избера някаква хуманитарна наука и ще се занимавам с природни науки в свободното си време. принципно се говори, че с humanities си доникъде, не знам дали е така, но ме надъха това, че много по-малко хора кандидатстват --> имаш по-голям шанс да се възползваш от различни възможности след това и да ти плаща унито, за определени хуманитарни науки има много малко кадри и е по-вероятно да вземат точно теб за рисърч и ала бала портокала. професорите в швейцария взимали м/у 100k - 200k годишно бтв. Very Happy таа това всичкото го говоря, защото освен, че хуманитарните науки са ми страст, излиза, че и гладна няма да остана. познавам момиче, което завърши философия в су и е sales manager, така че всичко е ток и жица. лично аз бих избрала philosophy/classics/egyptology, тва ми е топът просто.  Very Happy другият вариант е international relations with arabic & russian studies. НО НЕ СЪМ ИЗБРАЛА КОЕ ИСКАМ ПОВЕЧЕ. ще ходя на врачка.  Very Happy дори не знам дали ще станат тия неща, но не искам да уча в българия, в това съм убедена.

бтв, мисля, че Анджи искаше също академична кариера? Анджи, ако четеш това (съжалявам, че те накарах да прочетеш радините ми вълнения), ще ми е много интересно да чуя към какво си се насочила, защо си го избрала и прочие, ако ти се споделя, разбира се. (:

не знам, но се чувствам обнадеждена, защото макар и да се колебая между две неща, които, честно казано, ги възприемам еднакво добре като страст, все пак имам някаква цел и смисъл. които са били пред мен целия ми живот, обаче всичко друго ми е пречело да ги осъзная какви са.

tldr; пиша си някакви неща за живота и само аз си се интересувам от тях.
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 797
Registration date : 01.01.2013

Писане by Анджи on Сря 07 Дек 2016, 20:12

чета аз, всичко чета Very Happy

аз лично съм се насочила към gender theory и sexuality като специализирам в queer theory, основните ми научни интересни са gender performativity, queer gender, sexual resistance и такива. естествено в момента не правя нищо свързано с това Smile но живот и здраве догодина ако запиша магистратура ще е това.

дипломната ми работа за завършване на бакалавър беше на тази тема. избрах го, защото карах такъв предмет в университета и винаги ми е било страшно интересно. и аз като теб си умирам за анализи и в свободното си време чета научни статии. Very Happy

бих те посъветвала като си намериш "крастата" (с което описвам това, което ти е толкова интересно че сама го преследваш без никой да те кара) да не спираш да си я чешеш, защото рано или късно ще доведе до нещо.

не ти казвам че ще е лесно и може и да отнеме години, аз не съм и на половината път още, но съм убедена че ще стигна дотам някой ден, а и ти също Smile
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 675
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото