Готвене

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Готвене

Писане by odd soul on Пет 18 Апр 2014, 19:07

...

Последната промяна е направена от odd soul на Нед 04 Дек 2016, 22:32; мнението е било променяно общо 1 път
odd soul
like she's nothing and water is all

Брой мнения : 790
Registration date : 01.01.2013

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by (r)evolution on Съб 19 Апр 2014, 14:13

начи, про съм в готвенето на полуготови спагетки всякакви :д
иначе, сериозно, мога да готвя спагети(истински :Д със сосове и бляля), палачинки, гофрети, яйца (ако тва може да се нарече готвене :д), патладжани, паниран кашкавал, ОРИЗ правя спр вкусен с моркови и гъби/чушки/квитозеленчуциима ии общо взето до тук се простират моите умения
и таратор и някви салати де, ама тва май ВСИЧКИ го могат и не се брои :д

а и ЛАЗАНЯ мога да правя =д и гъби с кашкавал

(r)evolution
kozmic blues

Брой мнения : 446
Registration date : 20.01.2010

Писане by life. love. regret. on Чет 18 Юни 2015, 13:09

xRainbowx ме пита за пицата, която ядохме на рождения ми ден, обаче тя се прави много просто и слагам всичко на око.

В купа изсипвам около чаша брашно от лимец, добавям сурова (задължително!) елда, слънчогледово семе (в случая използвахме конопени шлюпки), сол, сухи подправки, 1/2 с.л. сусамов тахан и лъжичка хлябна сода. След това добавям вода (в случая конопено мляко), отначало една чаша и започвам да меся тесто. Като глътне всичката вода добавям още, трябва да се получи доста лепкаво и течно тесто. Слагам тавата в предварително загрята фурна. Наглеждам го и когато тестото вече се е втвърдило добавям нарязани през това време гъби, а когато пицата е почти готова добавяме нарязаните през това време домати и веган моцарела, фурната се изключва и пицата се оставя за малко да постои вътре.

Ще пробвам скоро обаче и тази сурова пица.

с този топинг
life. love. regret.

Брой мнения : 470
Registration date : 30.08.2010

Писане by Vanko on Съб 12 Дек 2015, 17:39

Колкото и да е изненадващо готвя доста добре, налагало ми се е и съм се научил. Разбира се по-простичките неща Smile Smile
Vanko

Брой мнения : 634
Registration date : 08.12.2015

Писане by ℛiddℓℯ on Съб 12 Дек 2015, 23:22

а мен пък толкова ме мързи да го правя
щото като нищо мога да се наям и без да го правя
и част от мен вика 'давай, за да се учиш на повече неща'
но апатията винаги печели, баси.

Брой мнения : 8144
Registration date : 04.01.2008

Вижте профила на потребителя http://rabbit-with-a-fancy-hat.tumblr.com

Писане by ερsilonε on Нед 13 Дек 2015, 08:53

Тва е едно от малкото неща, които обожавам да правя и ми носят спокойствие.

I wanna be the slip, slip
Word upon your lip, lip
Letter that you rip, rip

ερsilonε

Брой мнения : 3165
Registration date : 12.10.2009

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 13 Дек 2015, 23:41

впрочем, да, мен ми доставя вътрешна топлинка в редките случаи, когато го правя!

Писане by Анджи on Чет 05 Май 2016, 11:29

напоследък това става единственият ми начин да си почивам и да имам време за себе си. обичам и да експериментирам с храната - съквартирантите ми подариха една готварска книга за вегетарианци и някои от рецептите в нея са страшно симпатични и могат да се правят по милион начини Smile за съжаление, напоследък, чрез и поради писането на дипломната ми работа, нямам никакво време да готвя, и или ходя да ми готвят, или ям боклуци. следващата седмица планирам да съм по-съвестна и наистина да почна да готвя пак Smile последно правих козунак, за великден, и съм много доволна от себе си как се получи Smile даже сега ме помолиха да го направя пак тоя уикенд Smile
Анджи
aladdin sane

Брой мнения : 673
Registration date : 28.02.2009

Вижте профила на потребителя http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 05 Май 2016, 14:37

баси дипломната работа, чувала съм че е ужас, ама ТАКЪВ ужас ли...
какво ме очаква догодина *умира*

Писане by James Raynor on Чет 19 Май 2016, 17:50

и аз правих козунак за тоя великден. за пръв път ми се получи тестото - БУХНА ама не бях сложил достатъчно захар.....................................тт

работата ми е да готвя, ама обичам и вкъщи.

имам мн бясна рецепта за шоколадови мъфини. винаги правя така, че като ги забърквам да няма никой вкъщи за да мога да си sugarcrush-на на спокойствие. тва е един от седемте смъртни гряха, които олицетворявам - чревоугодничество, другите са похот, леност и гняв. добре, че тея работи са измислици, щот бая щях да загазя :д

обичам да си правя гуакамоле, ама не винаги се намира хубаво авокадо.

понякога опитвам да докарвам разни китайски рецепти, обаче са много мазни винаги /много вкусни/ ама са доста вредни.

поне четири пъти месечно ям печена риба. намерих идеалните подправки и време за печене /увита в хартия за печене или алуминиево фолио, ако няма/. въпреки, че е адски простовата винаги скумрията ми е била любимата риба. много хора ме гледат странно като им кажа, че я предпочитам пред пъстърва или сьомга.

картофи. мога да ги ям печени цели или нарязани, варени, пържени по-рядко, на пюре, с бланширани броколи и моркови на салата ВИНАГИ с много сирене и малко масло.

любимото ми месо е телешко. дядо ми има много яка рецепта със сладко-кисела марина, ама много често продават говеждо за телешко.

не съжалявам малките теленца за това, че са умрели, за да може на мен да ми е вкусно. съгласен съм, че не трябва да се упражнява насилие, не само защото когато това се прави в мускулите на животните се натрупва млечна киселина и месото после не е крехко и вкусно, а и поради другите по-свързани с това как е гадно да се тормозят живи същества причини. мисля, че е глупаво да се смятаме за нещо повече от останалите животни и да казваме, че месото е убийство. едва ли ако се разходите в гората и ви нападне мечка ще се зачуди дали е политически коректно да ви изяде или просто убие за спорта или от страх. вярно е - можем да ядем и други храни и да пестим животински животи, обаче има ред причини поради които е изключително вредно за човек да не яде месо и продукти с животински произход. главната причина така наречените осем незаменими аминокиселини, всички от които са с растителен произход - да, но ние не умеем да усвояваме почти всичко полезно, което се съдържа в целулозни храни заради оксалова киселина, липса на четири стомаха и т.н. еволюцията е направила така, че растенията синтезират аминокиселините от субстанции в почвата, тревопасните животни ги поглъщат и усвояват, трупат ги в мускулите и мазнините си и хранейки се с тях и ние успяваме да се добрем до тях. без аминокиселини няма белтъци, без белтъци няма мускули, няма мозък г/д умираш ако не ги приемаш.

дори да се залъгваш, че приемаш да речем химически синтезирани протеини, които не са имали нищо общо с убиване на животни то със сигурност в тялото ти няма ензим, който да е предназначен за алфа-r ак и най-вероятно няма да усвоиш нищо и те просто ще са минали през теб.

дори желязото в спанакът е легенда до известна степен. има го, но хората не могат да го усвоят. трупаме желязо само от червени меса. анемията е доста неприятно заболяване. имам доста добра приятелка, която понякога дори припада. тя не е вегетарианец или веган и анемията й не е в следствие на неядене на месо, има метаболичен проблем, но за други би могло да бъде.

нелепо е да се лишаваш насила от пълноценна храна
James Raynor

Брой мнения : 187
Registration date : 22.03.2016

Вижте профила на потребителя http://kingpeshko.byethost7.com/

Писане by ℛiddℓℯ on Чет 19 Май 2016, 22:15

сега ме разяде :>
някой път трябва да ми направиш от тези шоколадови мъфини.
но и от шоколадовото мюсли не бих отказала.
иначе вегетарианците ги разбирам, ок, но веганите са нелепи.
сиренето и медът по никакъв начин не нараняват животното.
кравата, ако не се издои, може да се разболее и да умре (на село имат крави и им се е случвало),
а пчеларите дори помагат за поддържането на вида на пчелите, защото се грижат за тях, а в природата са незащитени, и от скапаното замърсяване умират много повече точно ако не са при пчелари.
In the last half decade alone 30% of the national bee population has disappeared and nearly a third of all bee colonies in the U.S. have perished. '' при тая статистика  е много добра новината, че има хора, които ги развъждат и ги гледат в специални условия. щото сигурно на лив. лов. регрет му изглеждат репресирани и насилени да си повръщат меда, обаче реално пчеларите пазят тоя вид, без който горе долу всичко отива по дяволите.
/и точно там е истинския проблем, в замърсяването, токсичните глубости и масово избиване, ето ТОВА е истинският грях на хората. не че по принцип убиват животни, за да се хранят, както си е редно - но преди хората са го правили в хармония с природата. гаден е целият тумор от мегаполиси и гнусотии, които сме сътворили, и масовото унищожаване. хубаво е, че се правят протести и някакви действия против това. /
а и те им правят условия за всичко необходимо, трябва да си идиот да си мислиш, че пчела (насекомо) ще е нещастно при всичко нужно за развитието й да е осигурено.
и не знам дали веганите разбират, че кокошките мноооого рядко мътят яйца, не всички от тях дори, а само квачките.
та леля ми много често има проблема, че кокошките й изяждат яйцата преди да успее да ги вземе.
псевдо-човешките преувелиавания са много нелепи. ок, едно е да да ти е мъчно да убиеш животно, но да си изцедиш мляко, или да си вземеш яйцето, което кокошката сама изяжда, вече си губиш нормалния разсъдък, и тва е при хора, които искат да се чувстват колко дийп и тру са по темата, да защитават на всяка цена и да се чувстват много специални, че виждат дори в меда голям проблем.
преди години в темата за веганите лив лов регрет обясняваше как кравата била изнасилена майка, а пчелите повръщали.............
той знае ли какво е швейцарска крава и колко им е приятно да ги водят на паша и да облекчават тежестта във вимето им, тях ги боли, ако не се издоят.
............
повърнята на пчелите ......................
ама ние сме 'карнисти', какво разбираме. Very Happy
не, винаги, каквото и да кажа, такива хора използват претекста, че съм 'карнист', за да наложат убеждението си за правилно, и всичко, което казвам, се плъзга, дори да прави смисъл, просто защото могат винаги да ми кажат 'ок, ама не важиш, щото си карнист'.
като ония тъпаци, които използват, че са опреснати и че няма обратен расизъм, за да може каквото и да кажат, да е вярно.
а това колко ме дразни. реално не разбират, че самите те гледат с неодобрително око, защото ни виждат като 'групата бели расисти', обаче понеже те са били потискани от големите държави, искат да го изкарат, че не може те да проявяват дискриминация и неуважение, защото ние не сме знаели какво е. само че не разбират как точно, аз, 'бялата', плаках за онзи негър, който бе убит от полицай в Америка, и как в същото време трябваше да чувам помии за себе си, защото съм от групата на белите, които 'масово са го направили' едва ли не, нищо, че онзи е на хиляди километри от мен, нали и двамата сме бяли. И как дори самите американци биха опреснали и българите, нищо, че и ние сме бяли. И как известните момичета биха опреснали пак бели момичета, щото са по-неизвестни. И как нормалните хора също са опреснати за сметка на богатите. И как е ок един японец да сложи бг носия, и даже хората биха се радвали, ама онзи кореец е готов да убие, и всеки ден ми всяваше гадни усещания и обвинения с постовете си с фб как да си бял и да сложиш символи на чужда култура било appropriation. И ако бял носи расти било ужасно, защото на самите негри гледали с лошо око в магазина и не било честно. Ок, обаче не съм шибаната тъпа лелка от магазина, заради нея не мога да сложа расти, щото се чувстваш обиден на цялата бяла раса от отношението, а не на расистите? Колко расистко. Обаче няма такова нещо като reversed rasism и травмите и гадните чувства на потиснатост, които постовете на корееца ми вкарваха, не важаха, защото само белите били опресвали ( и тук следват големи статуси с картинки и обяснения защо). Но аз се чувствам опресната и докато те поне могат да плачат спокойно за това и да си го навират навсякъде и да не ги уволняват от работа, щото ще е расизъм, аз дори не мога да се оплача за това, защото ще е проява на расизъм към горките им страдания, на опреснатите. обаче опреснатите в същото време могат да казват работи, които много нараняват и да се възползват от това за всяко малко нещо. то има дискриминация от държава до държава, Менг джуей, бившето ми гадже китаец, дискриминираше останалите азиатски народи, камо ли белите. Те не разбират, че дискриминацията е дори между народ и народ, дори между тях самите, дори в самото им общество, обаче някак си с лека ръка могат да ни сложат на един голям кюп.
и да, аз, бялата, която не може да понася върху себе си расизъм, съм била малтретирана от него на расова основа цяла шибана година. и понеже бях малка и навина, му се вързвах, че той е горката потискана азиатска жертва в расистката България,  и всеки ден плачех по телефона от обвиненията му и обидите му на расова основа... вече четири години по-късно, някои неща не са ми минали. Така умело увърташе, така използваше положението си, че всичката му жестокост минаваше за оправдана... Каква е разликата между мен и такива хора? Че аз няма да кажа, че цялата азиатска раса го правят, а ще видя конкретните хора или групи, които го правят. А те много смело си го карат направо на масовка. И ако една тъпа пача от Америка обиди някой китаец, аз бях длъжна да понасям реакцията на онзи шибаняк кореец за всички бели на земята.
толкова ме е яд, че има толкова тънки моменти, а не мога да събера енергията и информацията от главата си, че да успея някак да го покажа. и ме яде отвътре, и като говоря какво? ще остане в тоя форум............. как ми се иска да можех да понасям цялата дандания на тъпаците и да не ме изтощаваше толкова психически, поне в тъмблр да убедя някои хора и да спечеля последователи в мисленето си, а оттам може би и те щяха да разпростанят идеята. но се искат яки нерви, да не ти пука как хората не разбират, и някви социални умения и късмет да те забележат. чувствам се толкова ужасно, защото имам потенциал, който не знам как да изкарам на показ, и всеки ден умира в мен...
.............................................................................................

Писане by Анджи on Пет 08 Юли 2016, 13:56

?????? ама аз ли съм я започнала тази дискусия за вегетарианството? Very Happy

през живота си не съм наричала който и да било "карнист", готвя месо вкъщи, просто не го ям и съм все още жива след две години съвестно вегетарианство Smile нито се лишавам насила, нито нищо. не ми харесва, не го ям.

напоследък виждам само хора, които не са вегетарианци/вегани изгарящи от желание да обсъждат темата, когато самите вегетарианци/вегани просто искаме да си живеем спокойно и да си хрупаме целината без някой да ни повтаря колко било вредно и опасно. честно Very Happy

чил малко, хора
Анджи
aladdin sane

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 08 Юли 2016, 18:59

Не беше насочено към теб, а към лив лов регрет и Вероника. Той обвинява мисленето ни на карнисти, а тя, че ядем души. Малко ми става гадно от отговора ти, защото съм била провокирана от предизвикателното им поведение с времето (и на други като тях), а не да съдя хора, които не да ми го натяквали първи.

Писане by Анджи on Пет 08 Юли 2016, 20:41

окей, извинявай, не съм искала да ти става гадно от отговора ми, просто се почудих що така изведнАж се газира обстановката след моя привидно невинен пост за готвене Smile не съм чела назад през годините в темата и не съм видяла поведението на споменатите от тебе хора, просто неведнъж ми се е случвало да ми четат лекции от едното нищо, като аз специално изобщо не се и опитвам да си натяквам хранителните навици на някого ама Smile всеки с небцето си тей или иначе

тази вечер ще готва ньоки Very Happy
Анджи
aladdin sane

Писане by Vanko on Пет 08 Юли 2016, 21:22

А аз пържени картофи Very Happy Very Happy Може и няква салата, ама ме мързи...
Vanko

Брой мнения : 634
Registration date : 08.12.2015

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 08 Юли 2016, 21:38

Ньоки <3 убивам за това ядене !!! С какъв сос го ядеш?

Писане by Анджи on Пет 08 Юли 2016, 21:40

аммиии чудя се още, смятам с доматен, с чесън, гъбки и босилек, ном ном ном

веднъж се опитах да си направя ньоки вкъщи (да си ги меся демек) ама няма да ти казвам що за провал беше Laughing
Анджи
aladdin sane

Писане by ℛiddℓℯ on Пет 08 Юли 2016, 21:41

Трябва да пробваш със сос от синьо сирене, топено сирене, сметана и сирене. Мале..... душата ми изригва.

Писане by Анджи on Пет 08 Юли 2016, 21:42

оххххх това звучи чудесно, ама мъжа вкъщи не близва сирене....
Анджи
aladdin sane

Писане by Анджи on Нед 10 Юли 2016, 00:05

за тази вечер: ризото. без пармезан за съжаление Sad и вино нямам, но ми се е получавало и без вино преди.
Анджи
aladdin sane

Писане by ℛiddℓℯ on Нед 10 Юли 2016, 00:06

Нееееее сега ми се прияде паста с разтопен пармезан...😭

Писане by Анджи on Нед 10 Юли 2016, 00:12

днес ходих в един божествен италиански ресторант, където ядох пица със спанак и карамелизиран лук и тоолкова много моцарела I love you I love you
Анджи
aladdin sane

Писане by James Raynor on Пон 18 Юли 2016, 11:41

James Raynor

Брой мнения : 187
Registration date : 22.03.2016

Вижте профила на потребителя http://kingpeshko.byethost7.com/

Писане by Анджи on Чет 21 Юли 2016, 14:55

хора, снощи направих първата си евър успешна вита баница Very Happy
Анджи
aladdin sane

Писане by Анджи on Чет 01 Сеп 2016, 20:58

къде сте готвачи Smile

днес правя това:

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/2249656/brilliant-banana-loaf

само че и с накълцани праскови Smile на нова фурна съм така че ще е приключение да не го изгоря, ще пусна снимки ако стане хубаво Very Happy
Анджи
aladdin sane

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото